Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Roxi napisał:

Ta laska z awatara jakby Cię odwiedziła, to rozumie, ale z tymi kolumnami tak się chcesz zamykać? No nie wiem, nie wiem, co to będziesz tam kombinował :)

Roooxi, toć w naszym wieku już z niejednego pieca chleb jedliśmy..., były i urocze blondynki :) 

A i wiesz jak jest, z czasem każdy kwiatek pachnie tak samo...

1 godzinę temu, dedal75 napisał:

@Adam 38 ale pod wzmak atolla też podepniesz? :-) taka mała sugestia i prośba zarazem. 

Jak sobie pomyślę ile kabelków musiałbym od Cyruska teraz odłączyć to mi się odechciewa. Atoll jest pod małego Harbetha szykowany, to jest dla niego najlepsza opcja i nie zdziwię się jak to okaże się moim ostatecznym ołtarzykiem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lolek126 napisał:

Słuchałeś kiedyś C1 ?

Jak kupowałem 3,4LE to zastanawiałem się nad zakupem C1. Z racji wielkości mojego pomieszczenia i uzyskania pełnego pasma wchodzą wiadome modele lub oferta konkurencji :) Czas pokaże jak to się rozwinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Roxi napisał:

Jak kupowałem 3,4LE to zastanawiałem się nad zakupem C1. Z racji wielkości mojego pomieszczenia i uzyskania pełnego pasma wchodzą wiadome modele lub oferta konkurencji :) Czas pokaże jak to się rozwinie :)

Widzisz ja nigdy monitorami się nie interesowałem, ale kilka osób z drugiego forum chwaliło C1 i twierdzi, że używane  w dobrej cenie to niezły kąsek :-) A patrząc do odpowiedników ile będą kosztować  jak się pokażą za kilka miesięcy to faktycznie jest sens się zastanawiać.. jak ktoś celuje w takie kolumny. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Widzisz ja nigdy monitorami się nie interesowałem, ale kilka osób z drugiego forum chwaliło C1 i twierdzi, że używane  w dobrej cenie to niezły kąsek :-) A patrząc do odpowiedników ile będą kosztować  jak się pokażą za kilka miesięcy to faktycznie jest sens się zastanawiać.. jak ktoś celuje w takie kolumny. 

Dopasowanie kolumny do wielkości pomieszczenia i akustyki, to wymóg nr 1, a później cała reszta. Kilka razy już ten błąd popełniłem, ale już wystarczy :) C1 ani C2 są super, ale i tak większość posiadaczy się C2 często nawiązuje, ze jednak najniższego basu brakuje. Tak wiec jeśli mowa o okazjach, to może w miarę świeże C4. Inne rozwiązania już mnie raczej nie inreresują lub inne marki...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 19:28, Roxi napisał:

Dopasowanie kolumny do wielkości pomieszczenia i akustyki, to wymóg nr 1, a później cała reszta. Kilka razy już ten błąd popełniłem, ale już wystarczy :) C1 ani C2 są super, ale i tak większość posiadaczy się C2 często nawiązuje, ze jednak najniższego basu brakuje. Tak wiec jeśli mowa o okazjach, to może w miarę świeże C4. Inne rozwiązania już mnie raczej nie inreresują lub inne marki...  

Tylko do C4 to i metraż potrzebny, a i sama elektronika to integra będzie przy mało, aby zagrały na 100% swoich możliwości. Ale fajne kolumny mi się bardzo podobają ,a szczególnie w tym ala brązie.., 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy fani Dynaudio. Który z modeli serii Excite będzie łatwiejszy do wysterowania dla wzmacniacza? X18 czy X34? Proszę wyprowadzić mnie z błędu, czy wybierając X18 będę zmuszony wyłożyć ostatecznie więcej pieniędzy na wyższej klasy wzmacniacz? Co przemawia za i przeciw wyboru monitora z tej serii? W załączniku pomieszczenie, w którym mają stanąć wspomniane kolumny. Co byście wybrali na moim miejscu? Repertuar: rock i pokrewne po cięższe brzmienia ale także blues, folk, soul, wokale, może trochę jazz. Nie techno, disco, rap itp.

pokoj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Dynki to głos na x34. Dla mnie X18 są troszkę za leniwe na basie. A wzmaka szukaj do nich bez żadnego, choćby minimalnego ocieplenia a dostaniesz wokale o naturalnej, bardzo dobrze różnicowanej  barwie.

Wiem, że pytasz o Dynki, sam od ponad 3 lat mam X14, były u mnie też chociażby ww. X18 natomiast ostatnio poznałem monitory S16hz Canto Grand wersja Signature+ i cóż ja posiadacz Dynek mogę poradzić, że ta wersja Canto mając WSZYSTKO! to za co kochamy Dynki (nasycenie, plastykę, dźwięczność, naturalne barwy wokali) dokłada do tego  większą precyzję a bas jest wyraźnie szybszy (niż w X18 a nawet maluszkach X14). Jeżeli jesteś otwarty na inne marki zachęcam do ich poznania. To bardzo podobna szkoła brzmienia do Dynaudio, natomiast uzupełniona o większą precyzję i dynamikę. Naprawdę bardzo dobre brzmienie a i takie 20m2 to dla nich żaden problem a wręcz idealny "rozmiar". 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, captainprice napisał:

Drodzy fani Dynaudio. Który z modeli serii Excite będzie łatwiejszy do wysterowania dla wzmacniacza? X18 czy X34? Proszę wyprowadzić mnie z błędu, czy wybierając X18 będę zmuszony wyłożyć ostatecznie więcej pieniędzy na wyższej klasy wzmacniacz? Co przemawia za i przeciw wyboru monitora z tej serii? W załączniku pomieszczenie, w którym mają stanąć wspomniane kolumny. Co byście wybrali na moim miejscu? Repertuar: rock i pokrewne po cięższe brzmienia ale także blues, folk, soul, wokale, może trochę jazz. Nie techno, disco, rap itp.

 

Na pewno X34 mają lepiej wypełniony bas i nie zagra tak na basie ani X18 ani Canto Grand niemniej to trzeba ocenić samemu bo też X34 nie muszą być lepsze we wszystkich aspektach brzmienia. Na pewno zaletą jest to że nie trzeba kupować podstawek które w lepszym wykonaniu też kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Adam, Sls, dzięki za szybką reakcję i rzeczowe odpowiedzi.

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

S16hz Canto Grand

Dużo dobrego o nich czytałem. Moim zdaniem wizualnie także prezentują się świetnie, trafiają w moją estetykę. Jeśli będę mieć okazje, z ogromną przyjemnością posłucham. Nie jestem zamknięty na inne marki. Interesują mnie też GX200/Gold200 Monitor Audio ale pojawia się problem z dostępnością. Poza tym nie chciałbym zaśmiecać klubowego wątku.

32 minuty temu, sls napisał:

Na pewno zaletą jest to że nie trzeba kupować podstawek które w lepszym wykonaniu też kosztują.

Otóż to. W sedno. Stand 6 + X18 i robi się podobny przedział cenowy do X34. Na tańsze standy raczej nie spoglądam, żeby nie profanować, hehe. Znam siebie i wiem, że i tak docelowo musiał by się pojawić Stand 6. Tak więc chyba sprawa prosta w przypadku tych konkretnych modeli.

 

32 minuty temu, sls napisał:

X34 nie muszą być lepsze we wszystkich aspektach brzmienia.

Zapewne tak ale chyba nie chcę doszukiwać się marginalnych niuansów w konkretnych utworach muzycznych, a po prostu skompletować dobrej jakości sprzęt i zająć się słuchaniem muzyki, a nie sprzętu.

Jakieś konkretne propozycje wzmacniacza do X34 w rozsądnych pieniądzach? Fajnie jakby miał chociaż jednego optyka ale jak nie będzie mieć to dam sobie radę... :)

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, captainprice napisał:

Jakieś konkretne propozycje wzmacniacza do X34 w rozsądnych pieniądzach? Fajnie jakby miał chociaż jednego optyka ale jak nie będzie mieć to dam sobie radę... :)

Ja x34 napędzam obecnie Rotel rc 995 i rb 03 (2x70W). Ja jestem bardzo zadowolony. Na pewno można lepiej. Dużo osób  poleca do x 34 hybryde albo lampę ponoć najlepsze połączenie. Jeszcze nie słuchałem tej kombinacji. Na razie nie szukam nic innego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozważaniach i podjęciu decyzji. Posiadam obecnie Dynaudio Contour 1.1 które próbuję napędzać Nam Nait 5si z takim samym cd. Jest prawie dobrze, a czasami nawet dobrze, ale mam wrażenie że ten głośnik potrzebuje duuużo więcej prądu. Wcześniej miałem excite x18 ale po roku mnie zmęczyły, cóż mogę powiedzieć... grały bardzo dobrze, ale to był tylko bardzo dobrze odtworzony dźwięk. Było dynamicznie, precyzyjnie ale brakowało mi muzykalności i angażowania słuchacza w odtwarzaną muzykę, stąd przesiadka na Contury, którym muzykalności nie mogę odmówić, ale jak wspomniałem potrzebują lepszego wzmacniacza. W mojej konfiguracji sprzętowej grają trochę ospale, raczej brzmienie jest po ciemnej niż jasnej stronie, mają wiele zalet ale są wymagające.  Myślę sobie o powrocie do excite ale do modelu x14, który z tego co czytam, gra w otwarty, energetyczny sposób i co najważniejsze jest łatwy do napędzenia. Jak x14 wypadnie w porównaniu ze starymi Conturami?  Czy to dobry kierunek ? Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, arcin napisał:

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozważaniach i podjęciu decyzji. Posiadam obecnie Dynaudio Contour 1.1 które próbuję napędzać Nam Nait 5si z takim samym cd. Jest prawie dobrze, a czasami nawet dobrze, ale mam wrażenie że ten głośnik potrzebuje duuużo więcej prądu

Arcin, bardzo dobrze Ci się wydaje te kolumny potrzebują bardzo duuużo prądu, twój Naim ma tylko 90W przy 4 ohm i niestety, ale ich nie napędzi, będą grały tak jak piszesz ospale bez dynamiki i basu. Tu potrzeba dużo mocniejszego i wydajnego prądowo wzmacniacza, tak przynajmniej z 250-300W, pozostaje Ci zmiana kolumn lub wzmacniacza, x14 są dużo łatwiejsze do wysterowania niż Contoury 1.1., które należą do tzw. "starej szkoły grania Dynaudio" - ładne granie, ale z elektrownią (poczytaj opinie użytkowników).

P.s. Jak zdecydujesz się sprzedawać Contour-y to daj znać, wprawdzie są to kolumny, które mają już grubo ponad 20 lat i żywotność głośników jest już mocno ograniczona, ale osobiście mam do nich sentyment...

 

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ps39 napisał:

Mój syn nabył MH 30.3 i byłem bardzo zdziwiony jak podpiąłem swoje F260. Zagrały bardzo przyzwoicie. Wzmacniacz ma optyka, USB a nawet wejście gramofonowe. Cena bardzo przyjazna. 

Fajna propozycja, dzięki. Wzmacniacz był mi obcy i pewnie nie zwrocił bym na niego uwagi. Mam rozumieć, że w 20m2 masz Focusy 260?

12 godzin temu, Martin.1 napisał:

Ja x34 napędzam obecnie Rotel rc 995 i rb 03 (2x70W). Ja jestem bardzo zadowolony. Na pewno można lepiej. Dużo osób  poleca do x 34 hybryde albo lampę ponoć najlepsze połączenie. Jeszcze nie słuchałem tej kombinacji. Na razie nie szukam nic innego :-)

Niesprecyzowałem, że zdecydowanie interesują mnie integry. Na zestawy dzielone mam jeszcze czas, chcę jeść małymi łyżeczkami. Tak czy siak Rotel jest na mojej liście ze wzgledu na łatwą dostępność i wspomniane wejścia cyfrowe (a12, a 14). W kwestii lampy podpisuję się obiema rękami. Miałem okazję słuchać x34 z Lebenem c300f. Pamiętam, że po przekręceniu pokrętła na +3dB miałem wrażenie jakby ktoś włączył obok mnie subwoofer. Polecam sprawdzić to połączenie, niestety jest poza moim zasięgiem cenowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lebenem chcę spróbować, ale boję się że zacznie się od nowa wszystko:-)

Jestem rotelowcem, jak na razie i z moich doświadczeń z tą firmą wynika że dzielonka oparta na przedwzmacniaczach z serii 9xx to inny świt niż integry, nawet Ra 980 kultowe (nie wiem jak te nowe konstrukcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, arcin napisał:

Myślę sobie o powrocie do excite ale do modelu x14, który z tego co czytam, gra w otwarty, energetyczny sposób i co najważniejsze jest łatwy do napędzenia. Jak x14 wypadnie w porównaniu ze starymi Conturami?  Czy to dobry kierunek ? Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Raczej nie jest to dobry kierunek. Zawsze możesz jednak zrobić porównanie i wypożyczyć na test na tydzień te excite. Te 1.1 mają status kultowych i jednych z najlepszym monitorków Dynaudio. Możesz też spróbować innej elektroniki. Natomiast z pewnością musi to być wydajny wzmacniacz, ale wcale nie jest powiedziane jaką ma mieć moc. W audio nic przed podłączeniem nie jest do końca pewne. Czasami jakiś wzmacniacz ma 30 Watt i świetnie radzi sobie z kolumną, a czasem 200 i jest słabo. Oczywiście sam musisz sprawdzić, czy może jednak bardziej odpowiada Tobie ten Excite, który też są dobrymi kolumnami, jaśniej strojonymi. Zależy wszystko od wielu czynników. Najlepiej samemu się przekonać i mniej polegać na forumowych opiniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Contour 1.1 potrzebują wydajnego pieca co czyni je bardzo wymagającymi kolumnami. Takie Focus czy nowy Contour jest łatwiejszy w wysterowaniu od tych starych mikrusów. .Tutaj oczywiście nie chodzi o moc na papierze a jakość i wydajność wzmacniacza.

pamietam jak z Contour 1.1 przerzucalem rożne integry a tak naprawdę dopiero zacny dzielony Rotel Michi  je napędził. Chociaż byłem świadkiem jak Yamaszka z lat 70 tych i mocą na papierze ok.40 W napędziła bez problemu te małe Contour 1.1

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

wypożyczyć na test na tydzień te excite

Rozumiem, że jeśli mam sklep w mieście i dogadam się ze sprzedającym to mogę wypożyczyć sprzęt za kaucją. Korzystałem z takiej usługi w TopHiFi. Co w przypadku gdy interesują mnie podłogówki, których nie ma w mieście? Da się jakoś użyczać sprzętu na odległość? Kurierka, rozpakowywanie, ponowne pakowanie nie stanowi problemu? Jakby nie patrzeć jest to sprzęt drogi i dość delikatny. Jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, captainprice napisał:

Rozumiem, że jeśli mam sklep w mieście i dogadam się ze sprzedającym to mogę wypożyczyć sprzęt za kaucją. Korzystałem z takiej usługi w TopHiFi. Co w przypadku gdy interesują mnie podłogówki, których nie ma w mieście? Da się jakoś użyczać sprzętu na odległość? Kurierka, rozpakowywanie, ponowne pakowanie nie stanowi problemu? Jakby nie patrzeć jest to sprzęt drogi i dość delikatny. Jak to jest w praktyce?

Mowa była o monitorach. Wiem, że droższe kolumny przedstawiciel Nutylius za kaucja przywozi do domu. Jeśli mowa o Dynaudio, to najlepiej do nich zadzwonic i zapytać jaki dealer w najbliższej okolicy świadczy takie usługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, captainprice napisał:

Fajna propozycja, dzięki. Wzmacniacz był mi obcy i pewnie nie zwrocił bym na niego uwagi. Mam rozumieć, że w 20m2 masz Focusy 260?

Tak F260 grają u mnie w 20m2 z Octave, ale MH 30.3 daje radę. Myślę, że bardzo niedoceniane urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 39, mówi się (od zawsze? :)), że firma MH to taki drugi farbowany Vincent, czyli klonują co popadnie. Po fotach bebechów wzmaków MH wyglądają  na wypisz, wymaluj klony pieców od Teac.  Za to pewnie cena z 70% niższa od oryginałów a ciekawe jak z ich jakością wykonania itd.

Piotrze jak organoleptycznie oceniasz wykonanie swojego egz. MH? Nie razi po oczach niechlujnym montażem? 

Czy może jest całkiem odwrotnie i to Teac klonuje MH? Tak z czystej ciekawości pytom:)

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie na znanym portalu aukcyjnym jest oferta Contour 1.1 jak one się mają do modelu Audience 52 SE,czy będzie jakaś poprawa czy też nie...

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.