Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zentaur 3 razy już pytam się o to i chyba koledzy nie testowali tego połączenia

natomiast ponoć średnica jest bardziej nasycona w f140 czytając testy ale samemu trzeba to posłuchać

jedyne czego się obawiam to lekkie rozjaśnienie góry w f140 ale w przyjemny dla ucha sposób czy to za bardzo nie pokryje się z as2000 a tak może reszta fajnie się uzupełnić właśnie :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze niedlugo uda mi sie posluchac x16. Nie wiem czy uda mi sie posluchac f140, zobaczymy. yamaha gory nie ma wyeksponowanej, dosc dobitnie przedstawiany jest gorny zakres srednicy, wiec czasem trudno przewidziec jak calosc zagra.

 

bardzo fajnie grala yamaha z pro-acami studio 100. Nie z 140, 130 ale ze studio 100. Ale w tych pro-acach z tego co wiem siedzi wysokiej klasy gwizdek i to slychac. Yamaha jest przejrzysta i pokaze wszelkie wady lub zalety pozostalych elementow w torze. tak wiec ze studio 100 nie bylo zadnych utwardzen, zadnych ostrosci, cud miod. oczywiscie caly przekaz jest neutralny, bez ewidentnego docieplenia, ale muzykalny. i o to mi chodzi. nie szukam cieplego brzmienia jako takiego co raczej nie chce dublowac charakterystyki yamahy dobierajac kolumny.

 

chce tez sprobowac chario constellation delphinus - to podobno cieplo grajace kolumny no i dynaudio wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, ale slychac ograniczenia tweetera w AA. Znacznie lepiej wypadaja ProAci w tym wzgledzie czy Vienny. No i minimalnie brakuje dociazenia w srednich tonach przy nagraniach rockowych. AA zostaly ze starego systemu - nie bralem ich pod Yamahe, wiec i tak jest zaskakujaco dobrze. Docelowo myslalem wlasnie o Viennach, Dynaudio etc, czyli kolumnach ktorby uzupelnily a nie zdublowaly brzmienia Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamz

 

rzeczywiście, zmiana nastąpiła ;-)

będę wnioskował o powtórne przyjęcie do klubu harbetha

ale i tak kocham fokusy! naprawdę prawie doskonałe, zwłaszcza w tej cenie, kolumny!

polecam wszystkim, którzy szukają dobrych, muzykalnych i ładnych monitorów na lata

pzdr

 

ps. napisz koniecznie jak grają te nowe excite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy,

 

dot. w F140 nie stwierdzilem zadnego rozjasnienia na gorze, brzmienie zdecydowanie lezace po ciemnej stronie ale taka "ciemnosc" w najlepszym wydaniu. Podobno kiepskie pradowo wzmacniacze powoduja owe rozjasnienia na gorze...?

 

 

chyba tak to jest, bo ja to niestety ciągle przerabiam, wiele też zależy od jakości nagrania, bo focusy (u mnie były to 110) nie wybaczają po tym wzgl. zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy,

 

oj na razie zapowiada się dłuższy okres bez kolumn, a potem....jeszcze nie wiem ale czymś z czym da radę moja "elektronika"..... ale chciałbym zachować przynajmniej pewne cechy dynek (muzykalność, o takiej górze to raczej nie marzę, biorąc pod uwagę , że trzeba będzie wybrać coś w tych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exite X16 dotarły.Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudła: kolumny są wyższe od 52se i pewnie pojemność też się zwiększyła.

Okleina rosewood wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, ma bardzo ładny delikatny połysk.

Słucham ich już 3 godzine.

Tak na szybko różnice w stosunku do 52SE:

X16 grają jak większe, podłogowe głośniki, dźwięku jest więcej, ma większą masę i wolumen.

Można zagrać głośniej. Słuchać że są łatwiejsze w napędzaniu niż 52SE, choć te drugie też nie są jakimś trudnym przypadkiem.

 

Może zacznę od średnicy, ta jest klarowniejsza, bardziej przejrzysta, ciut jaśniejsza niż 52 SE ale nie tak wycofana jak w 140.

Bałem się że bedzie tu lekkie osuszenie ale na szczęście nic takiego się nie pojawia.

Głosy są obecne, ale są podane z większego dystansu, w stosunku do 52SE jest wyraźnie lepsza ich artykulacja.

 

Bas. Bassss.

Tyle basu dawno nie miałem w domu:) Jest szybszy i bardziej konturowy niż w 52se, pierwsze wrażenie że jest po prostu lepszy.

 

Góra jest delikatna ale chyba bardziej zaznaczona niż 52se. Nie wystaje, tradycyjnie jest dobrze dopięta do średnicy ale czuć w niej

więcej informacji i mikro detali, bliżej tu do 140 niż 52SE.

 

Na razie tyle, dźwięk się pewnie jak to w Dynaudio będzie docierał przez rok (tak Broy?)

Generalnie to jestem pozytywnie zaskoczony. Jeśli ta seria ma zastąpić Audience to jest to krok w dobrym kierunku.

Odrobina dekadencji i charyzmy została a cały przekaz jest bardziej klarowny.

Czy X16 są lepsze niż 52SE? Wydaje mi się że to już inna klasa ale pewnie znajdą się osoby które wybiorą 52SE.

post-4029-100009706 1237839569_thumb.jpg

post-4029-100009707 1237839569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamz

 

>>Bas. Bassss.

Tyle basu dawno nie miałem w domu:)>>

 

Po Twoich wczesniejszych kolumnach Harbeth to pewnie skala dzwieku w tym zakresie jest znaczaca co?:) Podstawki zostawiasz te co miales?

 

mamy nowa obfita opinie o 52SE...

http://www.audiostereo.pl/Dynaudio_Audience52_SE_kolumny_podstawkowe-9-4292-19.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne zdjecia i piekne kolumny. sam rozwazam je do yamahy.

 

poniewaz nigdy nie posiadalem dynaudio, to nie mam punktu odniesienia do serii audience, ale rozumiem, ze potwierdzasz recenzje na high fidelity - to nadal cieplo grajace kolumny? Interesuje mnie przede wszystkim ciepla i nasycona srednica.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.