Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Moze kogos zainteresuje, ciekawe porownanie Focusow 140 i 220

 

05-31-08: Plangco

I have Dynaudio Focus 140s and Focus 220s and love them both. However, although close, they do not sound the same.

 

Aside from the expected greater presence in the lower and mid bass, the Focus 220s surpirsingly (by my ears of course) differ more significantly in the area of the upper midrange and treble (which is more open and clear with the 220s). The Focus 140s sound a little smoother and the 220s slightly more brassy in the upper midrange, but in a good way.

 

In all fairness, I have not fully broken in the 220s or the 140s yet, and although some of this may smooth out a little, the crossover difference (from my understanding lower on the 220) should still produce a different sound in the 220s over the 140s. So, the 220s aside from having a bit more bass, sound more diffent in having a clearer slightly more piercing sound (but not harsh) in the upper midrange. I personally prefer the 220 slightly more in that regard over the 140s, but am hoping that the more open upper midrange softens just a little as the speakers break in.

 

I know from listening and using a subwoofer with both, that a good musical subwoofer (REL, MJ Acoustics - my MJ sub is great by the way), running with the 140s will sound much better than the 220s by themselves in the bass department. So if you are watching your money, the Focus 140s with a musical sub is your best bet and will actually put out more better sounding bass than a stand alone pair of Focus 220s for a combined price roughly equal to the Focus 220s. (I strongly recommend an REL or MJ Acoustics sub if quality musical bass for music rather than home theater is what you want).

 

However, the 220s with one of these subs sounds much better yet also than standing alone. Overall, I feel that unless you want the more open midrange with the 220s, you will be better off if money is an object, in buying the Focus 140s and adding a good musical subwoofer. I love my MJ Acoustics sub. It makes the Dyns sound like they came with smooth powerful and tight 10" woofers. It is a very very musical sub and not boomy like your typical Velodyne or for that matter Martin Logan subs. When I turn on the sub, even the 220s (which have good bass by the way) almost double in equivalent size. Its as if the lights just went on in a dark room. The music becomes rich, meaty, and full like it would be at a concert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In all fairness, I have not fully broken in the 220s or the 140s yet,

 

to jest najważniejsze zdanie, u mnie 140 grają dopiero po 1,5 roku grania!

220tek słuchałem w sklepie i nie mogę porównać, napewno dźwięk siedzi bardziej w głośniku, za to wrażenia bardziej grania szkołą dynaudio

140 to nie są takie typowe dynki (chyba na dobre to wyszło w sumie)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo niewygorowanej ceny, Focusy 140 urastaja do rangi top owego modelu hi-fi Dynaudio w Polsce (pomijajac hiendowe S25 i c1). Dystrybutor w ogole nie sprowadza modelu Contour S1.4, ponoc po pojawieniu sie serii Focus popyt na Contoury drastycznie zmalal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym skarzystać z okazji i potpytać znawców Dynek o pewną kwestię:

z uwagi na przedni bass reflex, interesuje mnie model audience62 - mialy by grać w pokoju 16-18m2, w ktorym za bardzo nie mam miejsca aby odsuwać je od ścian (tak po 30cm od narożników to max). Sprzęt jak w "o mnie", muzyka: stary black metal, the doors, pink floyd, t.amos, d.krall, p.barber, n.jones...

 

Dzięki i pozdrawiam!

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

JarlBjorn

Nie jestem zalogowany na forum HFM więc tutaj sprostuję Twoją wypowiedź odnośnie wykończenia Audience. Nie wiem jak pozostałe modelu serii, ale Audience 52 w podstawowej wersji, czyli bez SE, na 100% mają naturalną okleinę. Byłem właścicielem takowych, kupionych u polskiego dystrybutora. Wykończenie naturalne pojawiło się na krótko przed ukazaniem się Audience 52SE i 72SE. Wcześniej rzeczywiście była to okleina winylowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to sorry. Wobec tego co ci redaktorzy w gazetkach opowiadaja banialuki i czlowiek potem bez sensu powtarza... Kiedys pamietam nawet jakis dluzszy pasaz w ktoryms z miesiecznikow ze Dyanudio nie przystoi jako tak szacownej firmie z branzy audio pakowac winyla nawet do bazowego modelu.

Dzieki za naprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie zakup Dynek Audience 42 i w związku z tym mam pytanie. Wszędzie mówi się, że to kolumny wymagające (Dynki ogólnie), że potrzebują wzmaka o dużej wydajności prądowej i wtedy zaczynaja grać. Mam sprzęt taki jak w o mnie (pionek pd-d6/a-a6). Czy ten wzmak je pociągnie? Jak się sprawują przy cichym słuchaniu, czy nie ma utraty detali, stereofonii itp? Słucham raczej spokojnej muzyki jazz, spokojny rock, klasyka, zależy mi na scenie, przestrzeni i naturalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu A42 akurat nie sluchalem ale jesli znasz Tannoye Mercury i podoba Ci sie ten rodzaj soundu to "stara szkola" Dynaudio jest logicznym rozwinieciem ich brzmienia i krokiem naprzod.

 

Patrzac na sam rozmiar glosnika mam jedynie watpliwosci czy pojedynczy woofer A42 jest w stanie wygenerowac taka sciane dzwieku jak m4.

 

Czy ten Pioneer da rade - trzeba zabrac go do salonu i sprobowac. Podejrzewam ze jesli obejdzie sie bez jakichs bardzo wysokich poziomow glosnosci to poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z M4 jest problem bo generuje ścianę dźwięku jak zauważyłeś. Na 12m2 to nie za bardzo to brzmi. Bas jest ale przestrzeni nie ma i ten bas na dłuższą metę jest bardzo męczący. W sumie z tych Tannoy nallepiej wypada M1 w tym pomieszczeniu dlatego Dynki 42 również rozmiarami pasuja i podejrzewam, że basu będzie w sam raz. Bardziej chodzi mi o muzykalnośc, naturalność i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 m2 to nawet A42 moga okazac sie za duze:) Ale mniejszych Dynek chyba nie ma. Moim zdaniem jak pokombinujesz to sie zmieszcza. Co do wzmaka - skoro taki Denon 1500 jest w stanie napedzic 52 SE to Pioneer A6 powinien uporac sie z A42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Audience 42 to dobrze i nawet z Creekiem 4330 grają, co równocześnie nie oznacza że pogniewają się na lepszy wzmacniacz ;) Pamiętam kontrowersyjny swego czasu test w Hi-Fi i Muzyka, gdzie słuchano ich z Krellami ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich dynaudiofanów. Posiadam dynki 50 już z 9 lat. Ile trzeba serca włożyć w ustawienie i zasilenie tylko ten wie kto z nimi powalczył i nie poległ haha! Jestem z woj łódzkiego i będzie mi zawsze bardzo miło porozmawiać z innymi fanami tej marki. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja się zapiszę - już prawie 5 lat z parką Contour 3.0, trochę głośników w sumie teoretycznie lepszych przewinęło się przez system, ale jakoś Dynki dawały mi najwięcej przyjemności słuchania...chociaż może w niedługim czasie zamieni je coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwa zagadnienia:

 

1/Jaka jest rola tej małej tekstylnej kopułki?

 

2/Swego czasu jedna z moich D spadła z wysokości metra na podłogę, nic się nie popsuło, solidna robota, aczkolwiek ta kopułka się z konieczności wgniotła nieco bo akurat twarzą głośnik wylądował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o kopułkę tweetera.

 

Przy okazji zapoznałem się z następującymi metodami naprawy wgniecenia (moje wprawdzie nie szkodzi fonii) - zwraca uwagę użycie odkurzacza ...

 

Repair

Some tweeters are prone to damage, and their repair is part of the work of repair shops and maintenance crews.

 

Dome tweeters are often little protected in domestic speaker cabinets, and are vulnerable to dome denting. Whether a dented dome works acceptably or not depends on whether the distortion makes the voice coil out of round. Domes are undented by various methods, including:

 

vacuum cleaner nozzle

sticky tape

bent pin

removal & refit of the dome assembly, enabling access to the rear of the dome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.