Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie. Ciekawe jak by Ci wyszło na droższych kondensatorach w torze wysokotonowym. Jak te nie były wcześniej uformowane to powinny Ciebie czekać jeszcze zmiany w dzwięku w czasie formowania. Masz jeszcze manewr na przyszłość w doborze lepszych kondów.

 

Swoją zrobiłem na płytce PCB, montaż na pistolet z klejem chociaż lepiej wyglądałoby to na opaskach zaciskowych, druty typu solid są bardziej upierdliwe niżeli "linka" w układaniu w obudowie ze względu na ich sztywność. Miałem te szczęście że trafiłem na używane kondensatory za pół ceny i jakieś 300 godz. na liczniku :) Być może lepszym rozwiązaniem jest zwrotnica na zewnątrz. Czasem bocznikuje ten mały czarny kondensator supreme z czerwonym, sporo się wtedy zmienia.

 

post-55534-0-27421200-1526072454_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, gdzie są rezystory???? - to raz, a dwa - te crosscapy tez doopy nie urywają. Cewki są ok.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 08:38

 

Za pozwoleniem Kolegi Messiera wklejam zdjęcia nowych Dynek...

 

 

Chciałoby się coś dobrego napisać ,ale przy tradycyjnym design'ie produktów Dynaudio jakie wszyscy znamy /znaliśmy to już Contoury 20,30,60 były kontrowersyjne ,a teraz Confidence ? staram się wychwycić jakiś sznyt nowej stylistyki i jest ciężko .....

 

Po tradycyjnych Contourach 1,8 , 3,0 , 3,3 seria Focus była kontynuacją starego poczciwego Contoura ,zresztą świetnie wykończone kolumny ,w pięknych lakierach soft touch . Ech...to jak nowe Sonusy wyglądają jak podróbki Sonusów .

 

Teraz to upadek stylu europejskiego producenta ,ale główny kierunek zbytu to Azja ,pewnie im się to będzie podobać . To dla nich styl.

Dla nas większości europejczyków paskuda .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nich każdy głośnik jest inny, czy to tylko złudzenie, że ten górny woofer jest większy od tego dolnego? Poza tym widać, że Dynaudio chyba nigdy nie zrezygnuje z MSP. Kolejna nowość i w zakresie membran bez zmian. Nie twierdzę, że to cos złego i dopracowali możliwości tego materiału do perfekcji ale jednak mogliby przynajmniej w jednej serii spróbować czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nich każdy głośnik jest inny, czy to tylko złudzenie, że ten górny woofer jest większy od tego dolnego? Poza tym widać, że Dynaudio chyba nigdy nie zrezygnuje z MSP. Kolejna nowość i w zakresie membran bez zmian. Nie twierdzę, że to cos złego i dopracowali możliwości tego materiału do perfekcji ale jednak mogliby przynajmniej w jednej serii spróbować czegoś innego.

 

Na to wygląda ze zdjęcia że panel ku górze się rozszerza. U dołu 18 -tka podobna do tej z Contour 20 ,u góry 20-tka też z mniejszą cewką ,czyli nowa , w środku 15 tka ,ta znana od wielu lat .sprawdzona .

 

MSP powstała w Dynaudio w 1981 roku ,ale nie wszystkie głośniki w technologii MSP grają tak samo . 15W75XL miał górke na 2,5 k brzmiał jazgotliwiej ,nowsze 15W38 które pokazano w serii Contour w 1995 roku (od 1,1 do 3,3 ) brzmiały dużo lepiej i zastąpiły 15W75 (Focus 110,Audience 40,42) Dobre były 17W75 z wklęsłą membraną ale zbyt słabe układy magnetyczne stad w bass reflexach nie były stosowane ,poza firmą Restek która użyła go z bardzo małym portem B-R ,reszta to obudowa zamknięta i variovent . No i najsłynniejszy 17W75 XL w odmianach na blaszanym i aluminiowym koszu 17W75 SQ przez lata miały największą popularność . Jak ktoś słuchał choć by Contour 1,3mkII czy 1,4 ,1,4 LE a porównywał do Contour 20 wie o co chodzi z brakiem dociążenia w tych drugich . ale to już inny głośnik stworzony przez nowego właściciela Dynaudio.

 

Wygląda na to że kolejne nowe to będą Evidence - ciekawe jak wyglądać będą ? . Specjal 40 tradycyjnie dostojnie jak Focusy czyli dla nas europejczyków. Może takie też zostaną .Oferta zróżnicowana , chyba w sposób badająca rynek ma przeznaczenie na konkretną część globu ,analiza rynku tu wykonana.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie pod względem brzmienia będą doskonałe ale pod względem wzornictwa są doskonałym przykładem jak można spierd.....ić coś naprawdę wyjątkowego

 

Rzecz gustu co komu się podoba. Wykonanie Dynek jest perfekcyjne, a seria confidens świetnie brzmi, a tutaj powinno być jeszcze lepiej.Countury słuchałem dwa razy i również jest fajnie.

 

co za paskudy

 

To pochwal się swoimi pięknymi kolumnami. Pozachwycajmy się razem. Daj oczy nacieszyć.

 

Czy w nich każdy głośnik jest inny, czy to tylko złudzenie, że ten górny woofer jest większy od tego dolnego? Poza tym widać, że Dynaudio chyba nigdy nie zrezygnuje z MSP. Kolejna nowość i w zakresie membran bez zmian. Nie twierdzę, że to cos złego i dopracowali możliwości tego materiału do perfekcji ale jednak mogliby przynajmniej w jednej serii spróbować czegoś innego.

Trzeba posłuchać i ocenić, a jak cośim się sprawdza to może lepiej nie ruszać... za to nowy będzie wysokotonowiec. Wysokie i średnie tony Dynki mają świetne.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzecz gustu co komu się podoba. Wykonanie Dynek jest perfekcyjne, a seria confidens świetnie brzmi, a tutaj powinno być jeszcze lepiej.Countury słuchałem dwa razy i również jest fajnie.

 

 

 

To pochwal się swoimi pięknymi kolumnami. Pozachwycajmy się razem. Daj oczy nacieszyć.

 

 

Trzeba posłuchać i ocenić, a jak cośim się sprawdza to może lepiej nie ruszać... za to nowy będzie wysokotonowiec. Wysokie i średnie tony Dynki mają świetne.

Nie dam ci nacieszyć oczu

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam ci nacieszyć oczu

Wielka szkoda.. naprawdę.

 

Kurrrde, tez mnie wzrokowo odrzucaja te nowe Dynie ( na szczescie nie stac mnie na), za to jakbym przeszedl na diete to special 40 sa w zasiegu i sa sliczne ( rowniez na zdjeciach heh ). Ide jesc...Diete zaczne od jutra hah

 

Adam ale obecne c2 i c4 róneiż jest podobna forma czyli jak ja to mówię takie nakładane głośniki mają . Ale z Dynkami to jest tak jak Kolega napisał, je trzeba zobaczyć na żywo i wtedy człowiek widzi za co się płaci, a potem je przesłuchać.. A na dietę nie proponuje przechodzić , zdrowie ważniejsze :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki miłośnik Dynaudio w oczekiwaniu na kolejny ich model, który zagości u mnie w domu kupiłem niezwykle okazyjnie, czyli bardzo tanio, fabrycznie nowe, ciekawe kolumny :) Nie będę pisał, czy są lepsze niż 3,4LE, bo pomysł na realizacje dźwięku jest znacznie inny niż w Dynkach. Za odtwarzanie wysokich i średnich tonów odpowidzialny jest jeden głośnik coaxialny, a za bas głośnik dedykowany umieszczony w komorze z dwoma otworami bass-reflex. Pierwotnie mój zamysł był taki aby pograć na nich krótko zanim kupię C2, ale grają zaskakująco, bardzo dobrze. Rozciągnięty dźwięk, niesamowita scena i naturalność. Wklejam te kolumny bardziej jako ciekawostkę, bo sam jestem zawsze zainteresowany różnymi nowinkami. Kolumn nie można kupić w PL. To Niemiecko-Chiński produkt firmy Microlab. Były raz pokazane na AS i dostały w 2012 roku nagrodę na targach w Monachium za innowacyjność :) Uprzedzam również, że nie jest to ich reklama, nie są na sprzedaż. Normalna Cena w Chinach była ponad 5 tys USD. Bardzo ciekawy dźwięk, chyba trochę na nich pogram dłużej niż pierwotnie planowałem zanim mi się znudzą i wrócę do Dynek :) Wykonanie również bardzo ładne jak widać na foto:) To tak jako mały przerywnik od 25 :)

ROXY

Wrócisz do Dynaudio ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie musisz wklejać zdjęcia, wystarczy że napiszesz jakie masz kolumny

dziwny gość z Ciebie ;-)

Już pisałem - znajdziesz :)

 

Ale specjalnie dla Ciebie - bo Cie lubię - post:

- http://www.audiostereo.pl/harmonix-zasilajace_117154.html/page__st__300#entry3519951 post #317

- http://www.audiostereo.pl/sonus-faber-club_15451.html/page__st__1770?do=findComment&comment=3510260

post #1790

 

tak się składa że mam dwie pary kolumn :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROXY

Wrócisz do Dynaudio ?

 

Oczywiście :) Dynki to super kolumny są, ale jest też trochę altermatyw :) Zobaczymy jak się sprawy potoczą :)

 

Wracając do Monachium, to ciekawie wygląda ten środkowy model C. Zawsze miałem wrażenie, że brakuje jakiegoś pośredniego modelu pomiędzy C2 i C4. Ten model wydaje mi się idealny do średniej wielkości salonów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem - znajdziesz :)

 

Ale specjalnie dla Ciebie - bo Cie lubię - post:

- http://www.audiostereo.pl/harmonix-zasilajace_117154.html/page__st__300#entry3519951 post #317

- http://www.audiostereo.pl/sonus-faber-club_15451.html/page__st__1770?do=findComment&comment=3510260

post #1790

 

tak się składa że mam dwie pary kolumn :)

...no i sprawa jasna ;-) ....gdzieś już napisałem że te pierwsze Twoje kolumny chciałbym mieć u siebie ale jako drugie ;-)

....naprawdę zacne kolumny....teraz się nie dziwię że mając takiego potwora (wzmacniacz) to lampka nie za bardzo pasuje ;-)

...ale mając dwie pary kolumn to i dwa wzmacniacze też chciałbym mieć ...Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazje posłuchać 3.4LE i C2..?

 

To na prawdę inna bajka granie :)

 

Nie :( Domyślam się, że te dwa Esotary robią odpowiednią robotę :) Wiem, że nawet z monitora Dynaudio można dużo „wydusić” dlatego odpowiednio się już na tą okoliczość przytowowałem. Z pewnością całościowo jest to wyższa liga, ale wyrafinowanie jednak nie rozwiąże dostosowania do kubatury. A jeśli te rzeczy mają iść w parze i ma to być w niebanalnej skrzynce, to musi kosztować. Choć nie wykluczam niczego. A Ty miałeś chyba C4 kupować... ostatnio tak zapowiadałeś :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Dynki to super kolumny są, ale jest też trochę altermatyw :) Zobaczymy jak się sprawy potoczą :)

 

Wracając do Monachium, to ciekawie wygląda ten środkowy model C. Zawsze miałem wrażenie, że brakuje jakiegoś pośredniego modelu pomiędzy C2 i C4. Ten model wydaje mi się idealny do średniej wielkości salonów.

Dokładnie Dynkom brakowało czgoś pomiędzy c2, a c4. Będzie je można porównać do SF ST, tylko te drugie deko droższe, ale mi bsrdzo się podobają zarówno pod względem dźwięku, dizajnu i oczywiście wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dynki trzeba będzie zobaczyć na żywo i odsłuchać. A z Dynkami właśnie jest tak, że dużo lepiej wyglądają na żywo aniżeli na zdjęciach. I do średnich salonów jak znalazł...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :( Domyślam się, że te dwa Esotary robią odpowiednią robotę :)

Hej,

jeśli pisałem coś o C4 to w formie raczej marzenia, jako kolumny docelowe :)

 

póki co, C2 bardzo bardzo bardzo mi podeszły :) są boskie !

 

Marzenia jednak wyewuluowały, czekam teraz na C7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuchał choć by Contour 1,3mkII czy 1,4 ,1,4 LE a porównywał do Contour 20 wie o co chodzi z brakiem dociążenia w tych drugich . ale to już inny głośnik stworzony przez nowego właściciela Dynaudio.

 

Masz na mysli dociążenie konstrukcyjne czy (subiektywne) brzmieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlega Messier przesłał zdjęcia jak z tyłu wyglądają nowe Dynki, o których wcześniej pisałem i wkleiłem wcześniej Jego zdjęcia tychże kolumn. Oczywiście za pozwoleniem :-)

 

image_20376.jpg

 

image_20375.jpg

 

 

image_20377.jpg

 

image_20374.jpg

 

image_20372.jpg

 

BR Kolega napisał, że jest hybrydowy tylko co oni rozumieją pod tym pojęciem. Oby tylko było to tak dobre jak zastosowany BR w SF w serii tradition. Z tyłu nowe Dynki wyglądają prawie tak jak SF.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.