Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem kilku Dynek na audioshow. Tych F160 niestety dzisiaj jednak nie posłucham, sprawę trzeba odłożyć na trochę później. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń Atolla, nie jest to wzmacniacz idealny, chociaż myślę, że w swojej kategorii cenowej nie odstaje od reszty. No ale tak, jak pisałem, docelowo ma być dobra końcówka mocy zamiast niego, już się powoli za taką rozglądam.

Spokojnie może być mocna lampowa integra, zapewniam też będzie dobrze, a nawet bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witamy

Z czym grasz?

Ja mam poprzedniczki x32 z hybrydą Jolida i cd cyrus

 

Witam,

Na tą chwilę dzielony rotel Rb 03, Ra 02 jako pre (po modyfikacji) , RCD 12.

Długo mi zajęło dopracowanie brzmienia aby wyciągnąć z w/w klocków max. Przesłuchałem 15 interkonektów w różnych konfiguracjach i wydaje mi się że klocki osiągnęły szczyt.

Zwracam się z pytaniem z czym będzie zdecydowanie lepiej. Ponoć z lampą excite gra wybornie. Proszę o jakieś porady bardziej doświadczonych fanów dobrego brzmienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi

Wg mnie najlepiej grają właśnie z lampą

Ale ze moze wyjdzie drogo to polecam Ci spróbowac hybrydy

Tu trzeba odsłuchów

U mnie Jolka wpaowała się świetnie

A są jeszcze polskie LAR czy Haiku audio i Fezz audio.

 

Witam

Dzięki za odpowiedz. Najlepszy jak wiadomo będzie jakiś odsłuch który wyjaśni wszystko.

Istotne będzie o ile zagra lepiej. Czy to będzie przepaść czy delikatna róznica

Pordrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest łatwa sprawa

Warto dac im towarzystwo lepsze czyli droższy wzmacniacz

W budzecie u mnie odpadły

Cyrus 8vs2 z psx-r, teac ai1000 ( klon music hall a35.2), heed obelisk si2 ( bez zasilacza dodatkowego)

Polecane są naim 5 czy roksan caspian m2

 

 

Tak w ogóle to może moderator przeniesie te wpisy do tematu dynaudio excite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Leben 300 daje rade z excite.

Jakie kable stosujesz? W moim zestawie kable polepszyły dzwięk na miarę możliwosci tych klocków co mam.

Mam głośnikowe tara labs prime rsc, interkonekt tara labs prime m2 rsc, cardas quadlink 5c do końcówki.

Mam nadzieję ze w przypadku testów z lampą będą pasowały

 

A z jakim budzetem je zestawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny detaliczne najnowszej serii Dynaudio Confidence.

 

- C20: 43 tyś PLN,

- C30: 75 tyś PLN,

- C50: 129 tyś PLN.

- C60, co do tych modeli, premiera rynkowa została przewidziana na przełom stycznia i litego.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym,że kilkanaście, są w tym kraju posiadacze większej ilości kołaczy, a Dynki są lubiane na każdym poziomie cenowym.

 

Znajomy sprzedaje parę Dynaudio Contour S 3.4 w kolorze Rosewood.

Dla chętnych Info i namiar na priv.

Nie wahałbym się gdyby finanse pozwoliły, naturalny przyrost radości ze słuchania i jeszcze mój ulubiony kolor taki jak w obecnych F260.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle jak patrze ile potrafia kosztowac kabelki heh. A juz powaznie, ciekawe ile par takich kolumn w skali roku ma szanse w kraju sprzedac Nautilus (dwie, trzy?).

 

Kolego jakby sprzedawali 3 szt. na rok takich kolumn to nie opłacałoby się prowadzić dystrybucji Dynek :-) Oni kabli w tych cenach sprzedają rocznie w dużo większych ilościach.. Są ludzie co podobają im się dane kolumny, elektronika,kable i kupują. Przecież to nie są kolumny dla "normalnych" ludzi... tak samo jak pewna elektronika, kable , auta i wszystko inne..

 

Kolego apartament w hotelu Europejskim w Warszawie za noc kosztuje 16 tys zł.. dalej uważasz, że kolumny za powiedzmy 60 tys to coś drogiego ?? ;-) dla pewnej grupy ludzi..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakby sprzedawali 3 szt. na rok takich kolumn to nie opłacałoby się prowadzić dystrybucji Dynek :-) Oni kabli w tych cenach sprzedają rocznie w dużo większych ilościach.. Są ludzie co podobają im się dane kolumny, elektronika,kable i kupują. Przecież to nie są kolumny dla "normalnych" ludzi... tak samo jak pewna elektronika, kable , auta i wszystko inne..

 

Kolego apartament w hotelu Europejskim w Warszawie za noc kosztuje 16 tys zł.. dalej uważasz, że kolumny za powiedzmy 60 tys to coś drogiego ?? ;-) dla pewnej grupy ludzi..

 

Lolek, wszystko co piszesz to w zasadzie racja. Pytanie tylko, czy Ty aby nie powinieneś być niebieski? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im jestem starszy, tym chętniej oglądam się za starszymi..... sprzętami, nie wiem czy to zgodne z prawami natury;-)

Jak najbardziej, człowiek lubi się otaczać sprzętami, które przypominają mu młodość. Choć z kobietami jest chyba odwrotnie... z czasem zaczynamy się rozglądać za młodszymi ;-))

Ale one raczej od innych przyjemności.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek, wszystko co piszesz to w zasadzie racja. Pytanie tylko, czy Ty aby nie powinieneś być niebieski? :)

 

Aby nie czerwony :-) choć bardzo lubię odcienie brązu .. A poważnie to tak jak napisałem jakby jakiś dystrybutor w Polsce sprzedawałby po kilka szt. swoich kolumn droższych to nikt by się nie podjął sprzedaży takich kolumn, nie byłoby sensu.. najlepszym Kolego takim przykładem jest B&W... pomimo wysokich cen i sprzedawanie swoich produktów wyłącznie w swoich sklepach ta marka w Polsce i i na świecie ma się wyśmienicie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to tak jak napisałem jakby jakiś dystrybutor w Polsce sprzedawałby po kilka szt. swoich kolumn droższych to nikt by się nie podjął sprzedaży takich kolumn, nie byłoby sensu..

Wszystko zależy od marży.

Lambo też się sprzedaje w Polsce, po kilka sztuk.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.:" Wszystko zależy od marży..." - dokładnie.

I średnio jestem przekonany, żeby osoby zamożne tak w ślepo wydawały swoje (dla nas duże) pieniądze - tylko dlatego, że lubią markę Dynaudio. Raz, że konkurencja jest ogromna - oczywistość. Dwa, że Dynuadio odleciało w kosmos z cenami (bo w sumie czemu mają być "gorsi" niż cała reszta producentów) a trzy to fakt, że zamożni raczej zanim coś kupią to zbadają (posłuchają) bardzo dokładnie trochę zabawek i nie będą się w ślepo kierować samym znaczkiem, lubieniem, potrzebą chwili czy bajkami tego brodatego pana od siekiery na tubie (anty / reklama S40). Stawiałbym jednak na wynik sprzedaży rocznej na poziomie kilku (dwóch, trzech) kompletów Confidence w kraju.

Ps. Lolek, przymierzasz się do zakupu nowych Confidence?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.:" Wszystko zależy od marży..." - dokładnie.

I średnio jestem przekonany, żeby osoby zamożne tak w ślepo wydawały swoje (dla nas duże) pieniądze - tylko dlatego, że lubią markę Dynaudio. Raz, że konkurencja jest ogromna - oczywistość. Dwa, że Dynuadio odleciało w kosmos z cenami (bo w sumie czemu mają być "gorsi" niż cała reszta producentów) a trzy to fakt, że zamożni raczej zanim coś kupią to zbadają (posłuchają) bardzo dokładnie trochę zabawek i nie będą się w ślepo kierować samym znaczkiem, lubieniem, potrzebą chwili czy bajkami tego brodatego pana od siekiery na tubie (anty / reklama S40). Stawiałbym jednak na wynik sprzedaży rocznej na poziomie kilku (dwóch, trzech) kompletów Confidence w kraju.

Ps. Lolek, przymierzasz się do zakupu nowych Confidence?

 

Oczywiście , że każdy rozsądny Gość posłucha sobie kolumny, bo to kawał kasy mówiąc po młodzieżowemu... nikt kto ma poukładane w głowie i naprawdę lubi muzykę nie weźmie w ciemno takich czy innych kolumn - pełna zgoda. I tu żaden znaczek nie pomoże..

Ja osobiście na przełomie grudnia/stycznia będę starał się posłuchać nowych C30 ale na pewno w ciągu dwóch lat nie planuje zakupów kolumn.. mam inne wydatki , ale jeśli mi się spodobają to na pewno będą w grupie tych kolumn, którymi byłbym zainteresowany, jeśli takowa decyzja byłaby podjęta.

I moim zdaniem na pewno z tej serii wg mnie więcej się sprzedaje w ciągu roku niż np 3-4 szt... patrząc choćby ile im się sprzedaje kabli drogich i bardzo drogich.. Troszkę jest tych ludzi, którzy są w stanie dla polepszenia wrażeń muzycznych wydać troszkę kasy :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście , że każdy rozsądny Gość posłucha sobie kolumny, bo to kawał kasy mówiąc po młodzieżowemu... nikt kto ma poukładane w głowie i naprawdę lubi muzykę nie weźmie w ciemno takich czy innych kolumn - pełna zgoda. I tu żaden znaczek nie pomoże..

Ja osobiście na przełomie grudnia/stycznia będę starał się posłuchać nowych C30 ale na pewno w ciągu dwóch lat nie planuje zakupów kolumn.. mam inne wydatki , ale jeśli mi się spodobają to na pewno będą w grupie tych kolumn, którymi byłbym zainteresowany, jeśli takowa decyzja byłaby podjęta.

I moim zdaniem na pewno z tej serii wg mnie więcej się sprzedaje w ciągu roku niż np 3-4 szt... patrząc choćby ile im się sprzedaje kabli drogich i bardzo drogich.. Troszkę jest tych ludzi, którzy są w stanie dla polepszenia wrażeń muzycznych wydać troszkę kasy :-)

A ja uważam, wręcz jestem przekonany, że taki Nautilus i szczegolnje oni to żyje z osób, które przychodzą do nich jak po miniwieze, ale za np 150 000zl. Takich co chodzą, szukają, marudzą też jest trochę oczywiście. Kawał kasy dla jednych, dla drugich to wydatek bez mrugnięcia okiem i takich nowych Dynek, tym bardziej że chyba wyglądać będą ładniej niż np C2 sprzeda się znacznie więcej niż kilka par.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, wręcz jestem przekonany, że taki Nautilus i szczegolnje oni to żyje z osób, które przychodzą do nich jak po miniwieze, ale za np 150 000zl. Takich co chodzą, szukają, marudzą też jest trochę oczywiście. Kawał kasy dla jednych, dla drugich to wydatek bez mrugnięcia okiem i takich nowych Dynek, tym bardziej że chyba wyglądać będą ładniej niż np C2 sprzeda się znacznie więcej niż kilka par.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wg mnie z tego co widać na zdjęciach lepiej nowa seria się prezentuje :-) i c30 dadzą radę jak się je postawi np w 20-25 m2.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.