Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Fud napisał:

Skoro stoją w kącie to na czym obecnie słuchasz jeżeli można spytać? 

Coś z zupelnie innej beczki.. ale to nie ten klub więc przemilczę,  dodam tylko że f380 dały mi dużo satysfakcji i radości i to super kolumny, a po prostu tak w tym hobby jest - ciągła pogoń za króliczkiem...Wydaje sie, że już złapany, a tu za drzewem czai sie kolejny lepszy, ładniejszy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w 22 m.kw. 2x8'' i naprawdę miło wspominam... Goky EX688. Basu było w sam raz i nie wlókł się, jak glut u przedszkolaka, tak jak z tych 5calowych DMów... a jeszcze ta jedwabna wysokotonówka.. On an Insland Davida Gilmoura na żadnych innych kolumnach nie brzmiał tak fenomenalnie... te natarcie struny kontrabasu musi mieć swoje cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinoss26 napisał:

Z tego co się orientuje Focus 380 jako jedyny z całej rodziny ma Esotar 2.

W sumie to nie wiadomo, bo w opisie na stronie dynaudio jest coś pomieszane w scecyfikacjach pomiędzy f360 i f380. Parametry techniczne, wymiary, ciężar w opisie f360 pasują do f380 i na odwrót te z opisu f380 to dane f360. Przy czym przy parametrach tech. tylko f380 ma esotara2 wyszczególnionego ale w opisie słownym także F360 go ma.

https://www.dynaudio.com/discontinued-models/focus

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ps39 napisał:

Ten pierwszy opis to jest dosłowne tłumaczenie ze strony dynaudio, które wcześniej podlinkowałem. Wg tych danych f360, które są mniejsze ważą 2 kg więcej od f380 co wydaje się małoprawdopodobne. Podobnie z pasmem przenoszenia, które też wydaje się podane na odwrót. W komplecie dokumentów zakupowych mam instrukcję ale w niej nie ma żadnych parametrów!!!, tylko instrukcje bezpieczeństwa, uzytkowania, podłączenia, ustawienia etc.

W tej materii firma dynaudio jest bardzo lakoniczna, a błędy na stronie internetowej to mówiąc delikatnie ... niestaranność. Zresztą porównajcie sobie jak podane sa specyfikacje kolumn tej samej serii, przy f360 trzy linijki, a f380 bogaty opis ale  chyba jednak z błędami. Słabe to jest trochę.

Na tej podstawie trudno jednoznacznie stwierdzić czy oba najwyższe modele mają esotara2, f380 na pewno ale czy f360?

W ogóle w tym kontekście  to powątwiewam czy f360 ma 2x20 cm woofery czy może jednak osiemnastki.

 

 

 

 

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować napisać do Dynaudio działu np handlowego (Nie wiem czy takowy jest)

Ja w sprawie Xavian-a wysłałem kiedyś maila i nie było z tym kłopotu

Chodziło o ustawienie kolumn   jaki Oni polecają  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sposób prezentacji CXA kompletnie nie pasuje do charakteru wysokotonówek Dynaudio... za duże otwarcie i szczegółowość góry... Większość osób szuka do Dynaudio lampy i lub grającego ciepło i gęsto mocnego tranzystora.. to drugi koniec szkoły grania CXA.

W tym klubie nie wypada chyba proponować innych kolumn, ale ja bym na twoim miejscu zajrzał np do klubu Xaviana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Po długich przymiarkach stanęły u mnie w salonie Emity M30. Grają razem z Rotelem RB03 i jest wyśmienicie. Obawiałem się czy wystarczy mocy aby je napędzić, ale póki co nie stwierdziłem problemów z ilością czy kontrolą basu. Słucham, słucham i uśmiech nie schodzi z twarzy. Nie będę się silił na dokładne opisywanie wrażeń bo nie jestem aż tak obyty w temacie i osłuchany, ale wiem, że moje poszukiwania  sprzętowe na obecną chwilę się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubowiczów ma może w Warszawie lub okolicach Dynki Contour S 1.4? Chciałbym sprawdzić jak grają z moim Krellem Kav 400xi, bo mam możliwość zakupu w dobrej cenie, ale byłby to zakup w ciemno bez odsłuchu. Myślę przede wszystkim o wersji bez LE. 

Jeśli ktoś byłby chętny mnie przyjąć, może chce posłuchać jak kolumny grają z krellem, zapraszam na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Manolo napisał:

Czy ktoś z klubowiczów ma może w Warszawie lub okolicach Dynki Contour S 1.4? Chciałbym sprawdzić jak grają z moim Krellem Kav 400xi, bo mam możliwość zakupu w dobrej cenie, ale byłby to zakup w ciemno bez odsłuchu. Myślę przede wszystkim o wersji bez LE. 

Jeśli ktoś byłby chętny mnie przyjąć, może chce posłuchać jak kolumny grają z krellem, zapraszam na priv. 

Myślę, że będzie bardzo dobrze. Słuchałem dość intensywnie z Octave wersję LE i było zjawiskowo. Od tego się zaczęła moja choroba na Dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chcheckitout napisał:

Myślę, że będzie bardzo dobrze. Słuchałem dość intensywnie z Octave wersję LE i było zjawiskowo. Od tego się zaczęła moja choroba na Dynaudio. 

też tak sądzę, ale przez to, że aktualnie system gra dobrze i liczę na upgrade to zależy mi na odsłuchu

Niemniej, dzięki za opinię! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem parę lat temu S1.4 + Krell 400xi i niestety to jest takie średnie zestawienie imo. Jeśli w grę wchodzą wyłącznie dobrej, audiofilskiej jakości nagrania, to może się to ewentualnie udać, pod warunkiem że źródło będzie na wysokim poziomie jeśli chodzi o płynność i nasycenie dźwięku. Jeśli natomiast ten zestaw miałby grać każdej jakości muzykę to sukces może być połowiczny.

 

Contour 1.4 gra zaskakująco obszernym jak na swoje gabaryty basem, i 400xi owszem udaje się nad nim zapanować, skrocic, utwardzić. Ale średnica małego Krella jest tak, jaka jest. Sugerowałbym raczej 52SE lub Contoura 1.3 mk. II, jeśli można je jeszcze gdzieś namierzyć.

 

 

Z duetu 1.4 vs. 1.4 LE moja osobista preferencja jest zdecydowanie "zwykły" 1.4 z uwagi na to, ze brzmi ciemniej niż LE. 1.4 to w ogóle chyba jest jeden z najciemniej grających Dynaudio ostatnich lat. Żeby było jasne, nie twierdzę, że LE jest głośnikiem jasnym. Niemniej różnica jest dość wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka tygodni temu kupiłem kolumny Contour 1.3 SE. Ciekawość popchnęła mnie do zajrzenia do środka kolumny przez otwór głośnika wysokotonowego. Wykręciłem i się zdziwiłem. W ręce miałem głośnik D-260. W drugiej kolumnie to samo. Sprzedawca zapewniał że kolumny oryginalne, nie dotykane. Swoją drogą wyglądają jak wyjęte z kartonu. Czy to możliwe że fabrycznie popełniono błąd ?

 

IMG_2629.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/25/2019 at 9:16 PM, ps39 said:

Ps39 a nie myślałeś nad Contour 20 lub 30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, billy5 napisał:

Witam. Kilka tygodni temu kupiłem kolumny Contour 1.3 SE. Ciekawość popchnęła mnie do zajrzenia do środka kolumny przez otwór głośnika wysokotonowego. Wykręciłem i się zdziwiłem. W ręce miałem głośnik D-260. W drugiej kolumnie to samo. Sprzedawca zapewniał że kolumny oryginalne, nie dotykane. Swoją drogą wyglądają jak wyjęte z kartonu. Czy to możliwe że fabrycznie popełniono błąd ?

 

IMG_2629.JPG

https://www.dynaudio.com/discontinued-models/contour/contour-13-se

 

Wszystko w jak najlepszym porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem na kupnie kolumn miałem okazje posłuchać w swojej okolicy Dynaudio Excite X36 (sk grały z moim Arcamem AVR 380 i z Unison Research Unico Secondo . Jednak ja jestem ciekaw jak te kolumny zagrają z jakimś wzmacniaczem lampowym . Pytam ponieważ miałem okazję posłuchać ,, lampy " co prawda z innymi kolumnami i bardzo to brzmienie mnie urzekło więc nie wiem czy docelowo nie pójdę w tym kierunku.Niestety  nie jestem też pewien jaką naprawdę mają efektywność te kolumny z firmowej książki  którą posiadał właściciel efektywność była na poziomie 89 dB natomiast w teście  w Audio.com.pl napisali  że jest na poziomie 86 dB co na ,,lampę" może być za trochę mało. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie i 

byłby mi w stanie pomóc?

 

 

image;s=644x461

Edytowane przez JANUSZ003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy przy wyborze podłogowych Dynek do wzmacniacza CXA80.
Mam nadzieję że Wy jako znawcy tematu pomożecie :)
Drogi Pablo201,

Jestem po 2 odsłuchach w/w wzmacniacza z kolumnami Dynaudio Excite X14 i może będzie dość dzwięcznie na górze i skąpo na dole ale to bardzo dobry kierunek dla elektroniki Cambridge Audio.

Na marginesie tak mi się podobało że drogą kupna sprawiłem sobię parę Excite X14..

To świetne paczki a ich integracja z Relem T5i jest kapitalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie posiadaczy X14 Andrzej:)

Za to mnie dzisiaj nasz Kolega Svawo z forum bardzo nakręcił na Evoke. Mam nadzieję, że coś więcej o nich tutaj napisze. Ehhh czemu poza Nautilusem żaden inny salon audio nie ma ich fizycznie u siebie, w końcu grosz się rozejdzie na szpilki Kazara i tyle będzie po Evoke10 :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fud napisał:

Ps39 a nie myślałeś nad Contour 20 lub 30? 

Lubię duże zmiany dlatego poszło z DM3/7 na F260, a teraz to raczej tylko na C1, bo C2 się nie zmieści.

4 godziny temu, JANUSZ003 napisał:

Witam 

Jestem na kupnie kolumn miałem okazje posłuchać w swojej okolicy Dynaudio Excite X36 (sk grały z moim Arcamem AVR 380 i z Unison Research Unico Secondo . Jednak ja jestem ciekaw jak te kolumny zagrają z jakimś wzmacniaczem lampowym . Pytam ponieważ miałem okazję posłuchać ,, lampy " co prawda z innymi kolumnami i bardzo to brzmienie mnie urzekło więc nie wiem czy docelowo nie pójdę w tym kierunku.Niestety  nie jestem też pewien jaką naprawdę mają efektywność te kolumny z firmowej książki  którą posiadał właściciel efektywność była na poziomie 89 dB natomiast w teście  w Audio.com.pl napisali  że jest na poziomie 86 dB co na ,,lampę" może być za trochę mało. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie i 

byłby mi w stanie pomóc?

 

 

image;s=644x461

Jeśli lampa PP z mocą jak moja lampa (70W) to wystarczy, u mnie daje radę z F260, X36 są troszkę łatwiejsze w napędzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę w tym roku w Danii niedaleko Aarhus więc pewnie zajrzę do siedziby Dynaudio  w  Skanderborg.

Bardzo proszę o informację (jeżeli ktoś posiada taką wiedzę) czy jest tam jakiś sklep firmowy i czy można liczyć na jakieś okazje u samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.