Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, rambo54 said:

Contour 1.4 (LE) w zasadzie.

Contour 20 to już inna bajka, również cenowo i technicznie.

No chyba że Special 40. 

Wszystko będzie kosztować ileś razy więcej niż 52SE i 1.3MK II SE.

W tam razie nie pozostaje mi nic innego niz pozostac przy obranym poczatkowo kursie i poszukac wyzej wymienionych monitorkow bo te nowe to jednak inny pulap cenowy. Cos mi sie jednak wydaje, ze najtrudniej bedzie znalezc na rynku wtornym zadbane Contour 1.3 MkII SE.

Tak wogole w jakich cenach pojawiaja sie te monitory? Dopytuje sie bo przestalem sledzic rynek jakies 3 lata temu i nie za bardzo orientuje sie jak to dzis wszytko wyglada. Pamietam tylko ze Dynki 52SE w idealnym stanie mozna bylo kiedys zakupic za 2-2.5k PLN. 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luckyguliver napisał:

 Cos mi sie jednak wydaje, ze najtrudniej bedzie znalezc na rynku wtornym zadbane Contour 1.3 MkII SE.

Mam od 2002r. Grają. Grają dobrze ze standów Atacama 60cm. Niedawno, w związku z remontem, postawiłem je na audiofilskich taboretach ok 40cm (producent się pomylił i zamiast do audio, przeznaczył te taboreciki do siedzenia w kuchni- śmieszne). I 1.3mkII zagrały naprawdę prześlicznie. Lekko odchylone do tyłu (korek ~ 5mm przód, korek ~ 2mm tył. Końcówki lampowe 18W. Lampa za słaba? Wolne żarty (nioooo to są diabełki).

Gdyby nie to, że obiecałem je synalowi, to dałbym sobie spokój z innymi monitorami, a tak to...

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, luckyguliver napisał:

Cos mi sie jednak wydaje, ze najtrudniej bedzie znalezc na rynku wtornym zadbane Contour 1.3 MkII SE. 

Czyli które? Nie ma modelu Contour 1.3 MkII SE. Są modele:

Contour 1.3 MkII

Contour 1.3 SE

pewnie chodzi Ci o te drugie, Contour 1.3 SE, to naprawdę rzadki model, a ostatnio jego ceny na rynku wtórnym chyba nawet poszły w górę.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibii napisał:

Rambo a co według Ciebie najlepiej gra

A ja mam prośbę o opis różnic (krótki chociaż)

Z góry dzięki!!!

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, najlepiej subiektywnie, gra kit DIY z 1991r o nazwie Gemini.

2x15W75 i Esotec D260 w D'Apolito i 13 litrów.

4 Ohmy i 90dB skuteczność choć żadna lampa ich nie pociągneła.

Największy dzwięk, największa scena, pozorne źródła dzwieków. i basu po kokarde.

Zero plastiku na górze rodem z serii Audience np.

One przeszły też długą i mozolną pracę, nad upgrejdem zwrotnic. W wielu aspektach rozjechały S25.

 

Craft bardzo ciekawa konstrukcja, gdzieś tak w połowie drogi miedzy Gemini a S25. Bez tej dziury na średnicy i dudniącego basu z S25, ale i lepszą średnicą niż w Gemini, choć grają trochę studyjnie. Projektowali je Angole dla Dynaudio, którzy na codzień robią studyjne monitory. C1 słuchałem tylko gościnnie. Specyficzne, ciemne, przebasowione, bardzo wymagające od reszty toru i jeszcze bardziej od pomieszczenia. Ale jak reszte dopasować, kolumny  na długie lata.

Słuchałem też gościnnie trochę Focusów 160 i też bardzo przyjemnie, kompletne granie i ładne skrzynki.

Jakiś czas mialem Focusy 260. Coś mi tam nie grało ogólnie.

Contury 3.3 rozjechały wszystko ale w 70 metrowym salonie, i pod mocną lampą Maka. Nie było co zbierać z S25 które stały obok.

Contoury 5.4 fajne ale nie pamiętam nic w nich co spowodowało że szybko sprzedałem, tak samo 3.4 Contury. Wielka buda a głośniczki (nie cierpie zdrobnień !) małe bo po 17cm na basie to trochę żart.

 

Aktualnie odrestaurowuje Pentamidy 3/100 z największą kopułą ze stajni Dynaudio i 24W100 na basie. Góra D28/2.

Wysokie tony trochę odstają od lepszych driverów, tj D260 Esotec i T330 Esotar ale może uda się dorwać parę Esoteców na górę i powinno to grać z rozmachem. Tu dużo daje że kolumna ma odzielny głośnik średniotonowy. Midwoofery nie mają takiej dobrej średnicy.

To wszystko oczywiście subiektywne, bo tor każdy ma inny, salon inny, i każdy co innego lubi w graniu stereo.

 

Ogólnie te stare kity z lat 90 tych ciekawe rzeczy ale to wszystko bardzo mało utylitarne kolumny, stare, trzeba wszystkie basowce restaurować, i grzebać w zwrotnicach i zmieniać zzieleniałe OFC kable ze starości.

"ja to kurcze lubie :)"

20 minut temu, luckyguliver napisał:

Na 16 metrach to tylko monitorki. 

Spokojnie można bardzo zrównoważone Contoury 1.8 MK II wstawić.

Gram w drugim salonie w 18 metrach i jestem bardzo zaskoczony jak ta 20 letnia kolumna gra, pod klasą D.

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo to fajnie się bawisz?. S25 w mojej ocenie rozczarowanie dziura na średnicy i dudniący bas coś im nie poszło w tym projekcie?.

Jeśli chodzi o pentamid to faktycznie stare głośniki. Ja zrobiłem całkiem coś innego ale na średniaku 75mm.

Resized_20181019_180930_7715-1.thumb.jpg.fdc03fc75643259e13d60019ca465c94.jpg

Lucky w 16m można nawet pokusić się o 3 drogi z 20cm na basie nie koniecznie z dynaudio. Mam fajne 3 drogi w podłodze jak masz ochotę posłuchać to daj info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zibii napisał:

Jeśli chodzi o pentamid to faktycznie stare głośniki. Ja zrobiłem całkiem coś innego ale na średniaku 75mm.

Pentamidy mają właśnie ten 75mm driver kopułowy na średnicy choć D56 jest jeszcze lepszy.

Stare Esotary mają od niego układ magnetyczny.

T330D waży więcej niż 20cm midwoofer w S25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem kiedyś T330D kawał głośnika?.

Jeszcze mi zalegają jakieś wersje car audio mw170 i md120 ale z powodzeniem można zrobić na nich kolumny?. Mam jeszcze gdzieś średniaka d76.20180825_173807-1.thumb.jpg.5cb50689d143e71bbf35db8c0dcb8d41.jpg

Dynki fajne głośniki tylko najlepiej zwrotki projektować od nowa?. Co prawda w stereo używam innych kolumn grających znacznie lepiej w mojej ocenie ale mam chęć zrobić na dynkach set pod kino 5 kanałów. Na fronty i centralny dać coś jak poniżej a na tyły 2 drogi 16cm plus tweeter.

20190327_152705-1.thumb.jpg.b116c1b4cf8c508f9fe2d02bb1e7a308.jpg

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 15:44, ps39 napisał:

Jeśli tolerujesz Hegle, to H300 byłby dobrym partnerem. U mnie  H160 grał z Dynkami i było bardzo dynamicznie. W podanym budżecie mieścisz się z H160, H200 i H300. Oczywiście używane.

Nie wiem czy toleruję, nigdy nie słuchałem Hegla. Który z tych modeli wart jest uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę gdyby to był tylko pokój do odsłuchów to może bym i zaryzykował ale nie jest. Jest to powiedzmy pokój wielofunkcyjny i na ta chwile mam zagwozdke ponieważ najlepszy punkt odsłuchowy jest prawie na środku pokoju. ? jak tu żyć? ? Miałem przez krótka chwile 52se i idealnie się „zmieściły” bez zbędnego cudowania. Miałem tez Focusy 140 ale tu to musiałbym im chyba wyburzyć ścianę i przyłączyć sypialnie z korytarzem żeby je pomieścić. W tej chwili mam jamo concert 8 które powodują lekkie bumienie. Stad moje ciśnienie na monitory. 

@rambo54a której wersji Crafft mówisz? Bo chyba jest ich kilka?

ps rozważałem tez F 160 bo i ładne i mieszczą się w budżecie a wiadomo budżet rzecz święta ? 5k nie chciałbym przekroczyć. 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luckyguliver napisał:

Rambo a której wersji Crafft mówisz? Bo chyba jest ich kilka?

Jest i była tylko jedna.

W wersji projektowej i tuż po wprowadzeniu na rynek nazywały się Dynaudio Acoustic C2.

Była to mniejszy brat C3 (Confidence 3) z mniejszym midwooferem i mniejszą obudową.

5 minut temu, luckyguliver napisał:

rozważałem tez F 160 bo i ładne i mieszczą się w budżecie. 5k nie chciałbym przekroczyć.

Mało kto się z nimi chce rozstać :)

Do 5000zł kupisz nawet Contour 1.4 ale nie wiem czy osobiście bym nie wolał Focusów 160 własnie.

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo concert 8 to genialne kolumny na seasach, mam na warsztacie 3 drogi na seasach magnezowych tyle, że wysokie na topowym millennium na średnicy 15cm i na dole 20cm magnez i gra to rewelacyjnie. 2 drogi do 3 dróg nie mają startu i ciekaw jestem jak by w twoich 16m się zachowały tylko budżet przekraczają x2?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo projektów na bazie Dynaudio to ja mam do odrestaurowania m. in.  fajne,  zachowane w oryginalnym stanie -  Sansui SP-X300G (chyba takie oznaczenie,  piszę z pamięci) - wszystkie głośniki Dynaudio,  3-drożne w obudowie zamkniętej,  2x 20cm na basie w OZ,  +kopuła mid d52 +wysokotonowiec d28.  Nie mogłem nie kupić kolumn,  gdzie są na raz moje dwie ulubione marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dynkami nie słuchałem, ale słuchałem go z 804 jak i olimpijkami III i w obu przypadkach dawał radę, aczkolwiek do tych drugich ja bym kupił coś lepszego..  mój kolega też ma taki zestaw i właśnie MF idzie na sprzedaż najpierw cd, a potem integra i będzie kupowane Accu.. cd z Niemiec uzywany (2 letni bodajze)  kupuje.. a integra to zobaczy , ale też coś używanego zapewne.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś miłośnikiem starej szkoły grania dynaudio czyli ciepło kremowego brzmienia (mam na myśli contour MKII)  to Ci nie podejdą. Mam możliwość porównywać x 34 z w/w contourami i jestem szczęśliwym posiadaczem excite. Jeśli tor jest zbyt ostry mogą to pokazać. Ponoć najlepiej z lampą. Wg mnie są dość neutralne ale to wciąż dynaudio z charakterystycznym dla nich klimatem. Dobry stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.