Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.12.2019 o 19:01, jaxcek napisał:

Czy naprawdę s25 brzmią jak podłogówki? Wydaje się to nieprawdopodobne i nie mogę wprost uwierzyć.

Potrafię w to uwierzyć mając też monitory, ale wiesz są podłogówki i podłogówki ? 

patrz choćby waga, monitorek C20 ze stendem waży 25kg, moja poprzednia podłogówka ważyła 16kg ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 20:08, m4tech napisał:

patrz choćby waga, monitorek C20 ze stendem waży 25kg, moja poprzednia podłogówka ważyła 16kg ?

Wiesz, są standy co ważą 20kg i wtedy te podłogówki będą wybitniejsze . ?

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 20:08, m4tech napisał:

Potrafię w to uwierzyć mając też monitory, ale wiesz są podłogówki i podłogówki ? 

patrz choćby waga, monitorek C20 ze stendem waży 25kg, moja poprzednia podłogówka ważyła 16kg ? 

Waga to kwestia wtórna oczywiście nie bez znaczenia, jeżeli objętość obudowy S25 jest porównywalna z kolumną podłogową to jak najbardziej można uzyskać zejście i wypełnienie basu jak w przypadku niedużej kolumny podłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mogę powiedzieć że pojemność w moim przypadku jak przesiadłem się na monitory została zredukowana pewnie też o połowę i nijak to się nie odbiło na jakości i zejściu na niskich. 

Trochę też ostatnio polatałem z kolumnami po pokoju, posłuchałem  i porobiłem też pomiarów i okazało się (ku mojemu prawdziwemu zdumieniu) że Contury 20 grają u mnie najlepiej w ustawieniu prawie przy ścianie z dość mocnym skręceniem do środka. na marginesie zaraz za nimi i obok mam panele absorbujące...

Nie wiem dlaczego tak jest nie znam się ?  ale dla mnie to szok! ? 

ci co wiedzą coś o  akustyce, wiedzą też że to prawdziwy skarb dla kolumn jeśli chodzi o wypełnienie na niskich częstotliwościach, taka umiejętność grania pod ścianą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 11:57, m4tech napisał:

Trochę też ostatnio polatałem z kolumnami po pokoju, posłuchałem  i porobiłem też pomiarów i okazało się (ku mojemu prawdziwemu zdumieniu) że Contury 20 grają u mnie najlepiej w ustawieniu prawie przy ścianie z dość mocnym skręceniem do środka. na marginesie zaraz za nimi i obok mam panele absorbujące...

Swoją drogą jaki jest metraż tego pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Próbuje dalej: LAR i Cain tp55.

Antonio, jaki model LARa masz/będziesz miał u siebie do Excite? Ja swego czasu prawie zostałem zlinczowany przez sprzedawcę pewnego salonu jak mu powiedziałem , że chcę sprzedać Excite zamiast kupić do Excite lampę LARa ? Stąd moja ciekawość jak to u Ciebie się polubi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

ps. Kupię w bardzo dobrym stanie Focus-y 110, ewentualne info proszę na priv.

IMG_20191230_001747.jpg

Wiszą jakieś na allegroszu. A Contour 1.1 nie miałbyś lepsze? Na ebayu są różne, albo z Rosji. Nie było wersji Władimir Signature ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak nie iść w bardzo kosztowne zabawki i zrobić krok "w tył" ?

Czy poprawi się plastyka, nasycenie, źródła pozorne będą większe i zwyczajnie przyjemność z grania jeszcze wzrośnie jak z obecnymi X14? 

Już dawno się tak cieszyłem na myśl o nowych paczuszkach, w końcu to Dynaudio.  Emit M 20 będą słuchane ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

A gdyby tak nie iść w bardzo kosztowne zabawki i zrobić krok "w tył" ?

Zrób Adaś drugą zwrotkę do x14 i słyszysz co te głosniczki potrafią ?

Z nowości u mnie nowy, lampowy Preamp Opery, który gra z monoblokami lampowymi na El34 i pięknie się to zgrywa z x44 ? EC nie mam zamiaru się pozbywać, ale jednak lampa, to lampa. Ma ten swój czar i urok. Jakaś namiastka analogowego klimatu ?

271D54A4-0A62-41F3-9FC1-724016651393.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi z przyjemnością za kaucją wypożyczyłbym przepiękne S40 ale jest jakaś dziwna niechęć salonów audio do wypożyczania mojej osobie wyższych modeli Dynek ?

W tej samej cenie co S40 takie Monitor Audio, Kef-y, Harbeth, każdy salon , który je ma wyśle mi z przyjemnością i to poleca a wyższe modele Dynek to jakiś niezrozumiały dla mnie problem. Przecież już jestem "typem" ? znanym w tych salonach, lubimy się ale co się już na drogie Dynusie napalę to dostaję zimny prysznic na rozpaloną glacę ?

Chociaż z drugiej strony to może ludzie z salonów wiedzą to co i ja doskonale wiem tylko staram się o tym nie pamiętać ? czyli nie mam czego szukać z moimi zabawkami do wyższych serii Dynaudio... , przecież obiektywnie patrząc to ja z X14 moimi Cyrusami nie "wyciskam" wszystkiego co w nich najlepsze. 

ps. A zresztą, w nocy przy zgaszonym świetle i tak nikt nie pozna czy w pokoju grają Emity 20 czy S40 ? ? ? Wystarczy mieć trochę wyobraźni i gra gitara ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Adam 38 napisał:

Roxi z przyjemnością za kaucją wypożyczyłbym przepiękne S40 ale jest jakaś dziwna niechęć salonów audio do wypożyczania mojej osobie wyższych modeli Dynek ?

Z ciekawością poczytam na temat porównania s40 vs Emit ? Jak nie sprawdzisz, to nie będziemy wiedzieli... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.