Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Fud napisał:

W każdym elemencie. Różnice nie są minimalne czy też na skraju sugestii. To po prostu słychać że jest to inny głośnik. Różnice są bardzo duże w każdym aspekcie brzmienia. Jeżeli będziesz miał okazję wypożyczyc i posłuchać we własnym systemie C20 to gorąco zachecam będziesz napewo zaskoczony jak one potrafią zagrać a jeżeli masz Contour 20 to być może będziesz w sytuacji gdzie po konferencji z Confidence na Contour już nie spojrzysz. Confidence 20 są drogie ale tutaj naprawdę wiemy za co płacimy. 

Oczywiście to tylko moja opinia. 

Nie strasz mnie ,bo zamówiłem C20 Lepiej żeby się zgrały z moim pokojem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Harbsy C7 oddałeś? Czemu? 

Nie wiem.Może dlatego ,że miałem już je dwa lata temu i jednak chciałbym coś innego.ATC były świetne , ale nie do każdej muzyki.Pomyślałem ,jak szaleć ,to szaleć.Tym bardziej ,że Dynaudio były moimi pierwszymi głośnikami z prawdziwego zdarzenia.Jak będę miał kiedyś wolną gotówkę ,na pewno kupię Harbeth,bo to przemiłe głośniki,z kolei Atc chce się mieć dla ich przejrzystości.Dynaudio wybrałem ,bo są tak po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ps39 napisał:

Według mnie trudno porównywać tak różnie cenowo kolumny jak Contour i Confidence. Chętniej natomiast przeczytałbym jakie są różnice między C1 i Confidence 20. Oczywiście poza ceną?

Oczywiście, że nie ma co porównywać bo to są kolumny dla zupełnie "dwóch" różnych osób.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ps39 napisał:

Według mnie trudno porównywać tak różnie cenowo kolumny jak Contour i Confidence. Chętniej natomiast przeczytałbym jakie są różnice między C1 i Confidence 20. Oczywiście poza ceną?

Jak byśmy porównywali głośniki poza ceną,proponuję posłuchać Monitor audio Bx2,wokale w tej cenie są bezbłędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Margol napisał:

Nabyłeś Contour20? Piękny głośnik,nich Ci służy i umila życie ? 

Dziękuję za pomoc,jednak zdecydowałem sie na Contour 20,niestety czas oczekiwania dwa tygodnie.Może będzie warto.Co do Harbeth ,siódemki już miałem i chcę odkrywać nowe brzmienia.

Jak znajdę tylko wolne miejsce,to Harbeth będzie miał swoje miejsce w moim muzycznym życiorysie,bo to zacne głośniki,ale jak na razie lubię jeszcze posłuchać muzyki elektro od czasu do czasu.Jest jeszcze szansa,że w salonie obniżą jeszcze cenę na 7-es3 i wtedy skuszę się na nie.Trudno,będzie trzeba jeść chleb ze smalcem?Też lubię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

Nową rewizję Contour 20 zakupiłeś? 

Nie wiem.Wszystkie kolory były oprócz orzecha i rosewood glass,który najbardziej mi się podoba.

7 minut temu, rambo54 napisał:

Czy głośniki w Confidence 20 i Contour 20 są takie same ?

??? Dobre pytanie ,ale chyba nisko-średniotonowy w contour 20 to nowa konstrukcja

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, japs napisał:

Rosewood glass są bez "i". W nowej edycji dali trzy kolory wykończenia. Nie ma powyższych i białych. Białego dęba tez wcześniej odpuścili.

Zgadza się,ale na rosewood i tak muszę czekać,choć to stara wersja.

Zresztą, rosewood czy orzech,niech jak najszybciej do mnie dotrą,czekając uspokajam się moim ulubionym utworem Mamas & the Papas "california dreamin"?

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, izapat napisał:

Zgadza się,ale na rosewood i tak muszę czekać,choć to stara wersja.

Zresztą, rosewood czy orzech,niech jak najszybciej do mnie dotrą,czekając uspokajam się moim ulubionym utworem Mamas & the Papas "california dreamin"?

To zakup w ciemno po tylu testach innych paczek? Jak tak, to nie dziwię się, że jest adrenalina, ostatnio też coś malutkiego, srebrnego kupiłem "na pałe" i nie żałuję ? U Ciebie będzie tak samo. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

To zakup w ciemno po tylu testach innych paczek? Jak tak, to nie dziwię się, że jest adrenalina, ostatnio też coś malutkiego, srebrnego kupiłem "na pałe" i nie żałuję ? U Ciebie będzie tak samo. 

Czasem tak mam ,że przesłucham kilka kolumn czy wzmacniaczy a i tak kupię na końcu w ciemno?

Jak mam kolumny na testy,to wydziwiam a jak już kupuje bez możliwości zwrotu,to zaczynam się przyzwyczajać do ich grania,na jakiś czas oczywiście,bo u mnie zmiany co kilka miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, izapat napisał:

Czasem tak mam ,że przesłucham kilka kolumn czy wzmacniaczy a i tak kupię na końcu w ciemno?

Jak mam kolumny na testy,to wydziwiam a jak już kupuje bez możliwości zwrotu,to zaczynam się przyzwyczajać do ich grania,na jakiś czas oczywiście,bo u mnie zmiany co kilka miesięcy?

Jest to jakiś sposób ? Tyle, że biorąc Dynaudio zawsze jedno jest pewne, tak pięknej, nasyconej góry nie dostanie się nigdzie indziej. Amen. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Zgadza się,ale na rosewood i tak muszę czekać,choć to stara wersja.

Zresztą, rosewood czy orzech,niech jak najszybciej do mnie dotrą,czekając uspokajam się moim ulubionym utworem Mamas & the Papas "california dreamin"?

Rosewood jak dla mnie najfajniejszym był kolorkiem i jak dla mnie duży błąd popełnili, że się z niego wycofali, mój kolega ma 30 tki w tym lakierku i ładniusio wyglądają. 

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jest to jakiś sposób ? Tyle, że biorąc Dynaudio zawsze jedno jest pewne, tak pięknej, nasyconej góry nie dostanie się nigdzie indziej. Amen. 

Ja tam jestem zdania , że SF robi to jak nie lepiej to na tym samym poziomie.. ? posłuchaj choćby nowych olimpijek , zobaczysz sam, a właściwie usłyszysz.. dla mnie olimpijki są fajniejsze od counturów i bardziej z wyglądu mi podchodzą, ale gorsze od Confidensów.. ? ale to inna półka  i nie można ich zbytnio porównywać do olimpijek.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 21:32, rambo54 napisał:

Czy głośniki w Confidence 20 i Contour 20 są takie same ?

Nie.

Wysokotonówka w Confidence to esotar 3, czyli mocniejszy napęd, inna komora tłumiąca (większa i inny profil "owiewek" - z tego co pamiętam podobny do Special 40) i Hexis.

Na basie w Confidence 20 siedzi woofer z Comfodence 30(basowiec) tylko z aluminiową cewką. Czyli mamy neodymowy magnes. O membranie nic nie wiem.

Jeszcze nie miałem okazji porównać Contourów z Confidence, ale jestem ciekaw. Ludzie to opisują jako "całkowicie inne granie", w co jestem w stanie uwierzyć, bo jednak to inne strojenie i inna wysokotonówka. Czy lepiej? Jeszcze żadnej sensownej recenzji nie widziałem, ani pomiarów. Myślę że Contour ("stare" bez "i") to bardziej tradycyjne dynaudio ale nie miałem przyjemności tego sprawdzić.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak dla mnie wokal i generalnie góra pasma ze średnicą jest zupełnie inna niż w counturach, ale to trzeba samemu sobie posłuchać i zobaczyć czy to pasuje. Jest dokładniej, więcej szczegółów słychać.... najprostsze uderzenie blachy w perkusji inaczej wybrzmiewa.. plus wykonanie kolumn też nie budzi zastrzeżeń o ile ktoś lubi to co robi ten Producent pod względem "dizajnu" .

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 18:33, lolek126 napisał:

Dokładnie to zupełnie inaczej brzmiące głośniki, nie wiem jak w przypadku monitorów, ale w przypadku  podłogowych kolumn  z obu serii to różnica jest bardzo duża.. zaczynając od wysokich tonów gdzie rozdzielczość to zupełnie coś innego.. z dużo większą ilością informacji, z wokalem, który wydaje się obcować ze słuchaczem, a nie gdzieś koło niego, wszystko jest bardziej namacalne z lepszą separacją instrumentów. Nie jest tak "słodko" . To taka jest różnica jak ktoś od SF słuchał olimpijek nawet tych nowych, a potem posłuchał serfino tradytion.. to jest coś podobnego , przynajmniej w moim odczuciu.. Niestety w obu przypadkach jest też duża różnica w cenie.. Aczkolwiek ja wybrałbym nowe olimpijki niż countury...  ale te też są droższe, ale warto dołożyć.. 

Domyślam się, że słuchałeś w salonie, ale czy był to ten sam czas i reszta toru? (osobiście podejrzewam że niestety nie)
Ale OK, w sumie jedna rzecz mocno mi podpada - mianowicie wg mnie  te modele to nie są zupełnie inaczej brzmiące głośniki.

Tak na marginesie dygresja mała - ile by się nie zapłaciło za kolumny, to wstawione do przeciętnego pomieszczenia kolumny Confidence a nawet i droższe innych producentów zabrzmią bardzo, bardzo przeciętnie, w zasadzie KIEPSKO!. Żeby usłyszeć co potrafią takie paczki reszta toru jak i przede wszystkim pomieszczenie musi być równie "doinwestowane" pod audio. 

....a jak już się dopracuje resztę toru, tę akustykę lub/i  DSP to wówczas co się okaże? ....a no okaże się, że nawet całkiem nie drogie zestawy dobrze zaprojektowanych głośników mogą dać ten wspomniany "efekt obcowania z wokalem", ...ale nie dadzą za to nigdy takiej precyzji obrazowania 3D, kreowania planów, grania na tych planach jednocześnie, szybkości ataku, bo to są właśnie pola, na których toczy się dzisiaj batalia na najwyższym poziomie w produktach typu głośnik audio.

dziękuję za wypowiedź ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, m4tech napisał:

Domyślam się, że słuchałeś w salonie, ale czy był to ten sam czas i reszta toru? (osobiście podejrzewam że niestety nie)
Ale OK, w sumie jedna rzecz mocno mi podpada - mianowicie wg mnie  te modele to nie są zupełnie inaczej brzmiące głośniki.

Tak na marginesie dygresja mała - ile by się nie zapłaciło za kolumny, to wstawione do przeciętnego pomieszczenia kolumny Confidence a nawet i droższe innych producentów zabrzmią bardzo, bardzo przeciętnie, w zasadzie KIEPSKO!. Żeby usłyszeć co potrafią takie paczki reszta toru jak i przede wszystkim pomieszczenie musi być równie "doinwestowane" pod audio. 

....a jak już się dopracuje resztę toru, tę akustykę lub/i  DSP to wówczas co się okaże? ....a no okaże się, że nawet całkiem nie drogie zestawy dobrze zaprojektowanych głośników mogą dać ten wspomniany "efekt obcowania z wokalem", ...ale nie dadzą za to nigdy takiej precyzji obrazowania 3D, kreowania planów, grania na tych planach jednocześnie, szybkości ataku, bo to są właśnie pola, na których toczy się dzisiaj batalia na najwyższym poziomie w produktach typu głośnik audio.

dziękuję za wypowiedź ? 

Bardzo porównywalny sprzęt, bo w jednym jak i w drugim przypadku była elektronika Accu i kable od Siltecha i Acrolinka.. w moim odczuciu to są zupełnie inne kolumny.. nawet pod względem wykonania to ma się wrażenie , że obcujesz z czymś lepszym.. ale to moje zdanie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kosztują (dwukrotnie!) więcej, różnice muszą jakieś być, czy warte dopłaty to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Wygląd to też sprawa gustu ale fakt, uważam że Confidence są znacznie ciekawsze stylistycznie niż Contour, z tym że przede wszystkim na fotkach katalogowych, na żywo ten gruby panel nie zrobił już tak dużego wrażenia. Główny plus projektu to brak jakichkolwiek śrub od frontu.

Na ten moment Confidence realnie kręcą mnie przede wszystkim dlatego, że są "flagowcami"....obecne ceny nowych to niestety kosmos, ale zauważmy, że mamy teraz inny czas. Na przykład sprzedaż nowych aut w czasach korony sięgnęła praktycznie dna, wcale się nie zdziwię jak zaraz pojawią się w Dynaudio "promocje" -30% .... 

Pracuje w dużej firmie produkcyjnej, widzę a także ustalam ceny i widzę jakie działania na cenach podejmujemy, żeby statek utrzymał sterowność. Wystarczy, że jeden duży gracz taki jak chociażby  Dynaudio "pęknie" a skończy się to globalną przeceną na rynku...

Krótko mówiąc moja rekomendacja na dzień dzisiejszy - nic nie kupować w chorych cenach, bo za chwile to będzie warte -30% jak nie mniej. ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, m4tech napisał:

Kolumny kosztują (dwukrotnie!) więcej, różnice muszą jakieś być, czy warte dopłaty to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Wygląd to też sprawa gustu ale fakt, uważam że Confidence są znacznie ciekawsze stylistycznie niż Contour, z tym że przede wszystkim na fotkach katalogowych, na żywo ten gruby panel nie zrobił już tak dużego wrażenia. Główny plus projektu to brak jakichkolwiek śrub od frontu.

Na ten moment Confidence realnie kręcą mnie przede wszystkim dlatego, że są "flagowcami"....obecne ceny nowych to niestety kosmos, ale zauważmy, że mamy teraz inny czas. Na przykład sprzedaż nowych aut w czasach korony sięgnęła praktycznie dna, wcale się nie zdziwię jak zaraz pojawią się w Dynaudio "promocje" -30% .... 

Pracuje w dużej firmie produkcyjnej, widzę a także ustalam ceny i widzę jakie działania na cenach podejmujemy, żeby statek utrzymał sterowność. Wystarczy, że jeden duży gracz taki jak chociażby  Dynaudio "pęknie" a skończy się to globalną przeceną na rynku...

Krótko mówiąc moja rekomendacja na dzień dzisiejszy - nic nie kupować w chorych cenach, bo za chwile to będzie warte -30% jak nie mniej. ? 

Po pierwsze, zgadzam się z Tobą , że każdy musi wybrać czy dopłata jest warta wyższej ceny, bo to przecież też wiąże się z lepszą elektroniką do wyższej serii, anieżeli do Countur. Natomiast co do przecen oj to ja bym tak optymistycznie nie podchodził np taki Horn zwiększył ceny na swoje produkty o 4-5% w związku z kursem waluty. Duzi dystrybutorzy potrafią przeczekać, bo z dołu artykuły w jakimś procencie będą sią sprzedawały, a droższe i bardzo drogie kolumny  są dla innych ludzi. aczkolwiek to nie oznacza, że ci inni nie umieją liczyć.. rabaty róneiż będą chcieli w dzisiejszych czasach.. bo kolumny, czy elektronika to nie jest pierwsza potrzeba dla rodziny. 

Z pracy idąc przechodze koło sklepu bardzo dużej sieciówki Audio, praktycznei ni ema tam ludzi, oprócz sprzedawców, ale towary nic nie tanieją  ... zauważ też, że te chore ceny nie są od dzisiaj , one są już od kilku lat .... na te towary, które premierę miały już powiedzmy kilka lat temu.. Strach generalnie coś kupować drogiego, bo nie wiemy co będzie za pół roku czy rok w związku z wirusem..  

Ale fajnie byłoby dostać 30% rabatu ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, m4tech napisał:

Krótko mówiąc moja rekomendacja na dzień dzisiejszy - nic nie kupować w chorych cenach, bo za chwile to będzie warte -30% jak nie mniej. ? 

Niestety (dla społeczeństwa i rynków w ogólności) możesz mieć rację. Cash is king (choć niekoniecznie dla Polaków wziąwszy pod uwagę parcie rządu, partii i ich egzekutora NBP na pompowanie inflacji za wszelką cenę).

15 minut temu, lolek126 napisał:

Po pierwsze, zgadzam się z Tobą , że każdy musi wybrać czy dopłata jest warta wyższej ceny, bo to przecież też wiąże się z lepszą elektroniką do wyższej serii, anieżeli do Countur. Natomiast co do przecen oj to ja bym tak optymistycznie nie podchodził np taki Horn zwiększył ceny na swoje produkty o 4-5% w związku z kursem waluty. Duzi dystrybutorzy potrafią przeczekać, bo z dołu artykuły w jakimś procencie będą sią sprzedawały, a droższe i bardzo drogie kolumny  są dla innych ludzi. aczkolwiek to nie oznacza, że ci inni nie umieją liczyć.. rabaty róneiż będą chcieli w dzisiejszych czasach.. bo kolumny, czy elektronika to nie jest pierwsza potrzeba dla rodziny. 

Z pracy idąc przechodze koło sklepu bardzo dużej sieciówki Audio, praktycznei ni ema tam ludzi, oprócz sprzedawców, ale towary nic nie tanieją  ... zauważ też, że te chore ceny nie są od dzisiaj , one są już od kilku lat .... na te towary, które premierę miały już powiedzmy kilka lat temu.. Strach generalnie coś kupować drogiego, bo nie wiemy co będzie za pół roku czy rok w związku z wirusem..  

Ale fajnie byłoby dostać 30% rabatu ?

To tylko kwestia czasu, nikt nie jest aż tak „duży” żeby pompować cash w nieskończoność, zapasy kosztują, banki już się usztywniły na kredytowanie obrotowe, a może być jeszcze gorzej. Lipiec - wrzesień to koniec trzymiesięcznych dopłat do wynagrodzeń = wzrost bezrobocia i start poważnych zwolnień w sektorze publicznym = wzrost bezrobocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być pełna zgoda, ni emam złotej kuli, ale np idąc dzisiaj i chcąc kupić auto nie dostaniesz więcej zniżki niż to było powiedzmy rok temu, przed wirusem.. być może podchodzą, że kto ma kupić i tak kupi.. pożyjemy zobaczymy, ja po remoncie bede kilka kolumn brał na odsłuch jak się uda wszystko połączyć ? bo elektronikę róneiż trzeba pożyczyć.. i zobaczymy, ale wiadomo chciałoby się, aby opuścili troszkę z ceny ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.