Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Miroslav1 napisał:

czy nie jest to już zbyt wiele - nie wystarczy  świadomość że jest ''najprzyjemniej'' ...jeszcze potrzebna  pewność ''najlepiej'' ?

Zakładając, że czasem mniej znaczy więcej może tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Znasz tą Octave? 

Jakiś model słuchałem, tylko nie pamiętan modelu i nie powiem grało to przyjemnym dzwiękiem, ale dla mnie jakoś to brzmienie nie przemawia,  jest za miodowo, że tak powiem. Ale nie dziwię się tym osobom co lampy lubią i się nimi delektują.  Choć taką małą lampkę może sobie kidyś kupię do sypialni...ale to jeszcze nie ten czas...

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...czy nie jest to już zbyt wiele - nie wystarczy  świadomość że jest ''najprzyjemniej'' ...jeszcze potrzebna  pewność ''najlepiej'' ?

Mi nie chodzi o 100 procentowe znaczenie tego słowa, miałem na myśli czy taki rodzaj dźwięku będzie tym, który najbardziej przypasuje względem repertuaru, który słuchamy. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 19:21, izapat napisał:

Zagościł dzisiaj Octave v70se.?Na razie rozgrzewka , ale słychać potencjał.

octave v70se.jpg

Po dwóch dniach odsłuchu:

Pierwsze wrażenia z Octave v70se są pozytywne.Przede wszystkim mocny konturowy bas ,nie wahając się porównam go do Naima 202/200DR zresztą ogólny charakter jest podobny, wyraźna ,dosadna średnica.mocny bas i delikatne ,raczej w roli dopełnienia ,wysokie tony.Lampowego czaru raczej tu nie znalazłem.W ślepym taście ,prędzej Accuphase e380 wytypowałbym jako lampę.
Oczywiście jest przyjemnie, neutralnie i naturalnie, ale przy gorszych realizacjach ,pokaże szorstkość a wręcz suchość.Nie jestem wykładnią wzmacniaczy lampowych ,miałem tylko Fezz audio -silver luna.Jednak tam dźwięk był miły ,ocieplony,delikatny,zaokrąglony.Octave? nic z powyższych.
Jedno jest pewne v70se pędzi membrany conturów ,że aż miło.Pomimo swojej rzetelności ,jest w nim coś ,że muzyki słucha się z zaangażowaniem.separacja instrumentów jest na dobrym poziomie,jednak w Accu była lepsza , chociaż mocniej ocieplona ,osłodzona i delikatna,szczególnie słychać to było w gitarach akustycznych.
Ze strony technicznej nie ma się do czego przyczepić.Potencjometr działa jak należy ,poziom szumu umiarkowany,nic nie buczy ani brzęczy,łatwa kalibracja biasu.
Surowy wygląd,kwestia gustu.
Wiem,że jest kwestia dłuższego wygrzania i kilka cech jeszcze się zmieni.No i dochodzi do tego zabawa lampami.
Szkoda ,że nie mam bezpośredniego porównania z Naimem 202/200dr ponieważ brzmią podobnie(moim zdaniem)
To tak w skrócie,dzień ,dwa i okaże się ,który piecyk będzie godnie napędzał Dyńki:Accu e380, Naim 202/200dr czy Octave v70se
Jako żródło posłużył Marantz sa-12se , kabelki to Tellurium Q ultra blue i black.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdzają się audiofilskie plotki, że lampa Octave gra jak tranzystor ? Izapat, może sprawdź jeszcze tą najnowszą wersję Leema Tucana 2, Top HiFi od jakiegoś czasu bez problemu wypożycza klamoty i błyskawicznie zwraca kasiorę po wypożyczeniu a chyba oni handlują tym wzmacniaczem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

No i potwierdzają się audiofilskie plotki, że lampa Octave gra jak tranzystor ? Izapat, może sprawdź jeszcze tą najnowszą wersję Leema Tucana 2, Top HiFi od jakiegoś czasu bez problemu wypożycza klamoty i błyskawicznie zwraca kasiorę po wypożyczeniu a chyba oni handlują tym wzmacniaczem. 

Na razie nie szukam dalej.Wybiorę coś z tych trzech wzmacniaczy a raczej dwóch Accu lub Octave.

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Ta którą ja słuchałem grała łagoniej niż Accu 650, a to integra w A klasie, ale pewnie to też zależy od kolumn.

Wiadomo,zależy od  kolumn a w dodatku z trzech modeli Dynaudio ,które miałem,Contury grają mocniej na przełomie wysokich a średnich tonów.Dlatego Octave nie jest lekarstwem dla wszystkich Dyniek.Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....takie wzmacniacze jak Oktave/Jadis one nie grają jak tranzystor - one  mają cechy mocnego (zaznaczam cechy) tranzystora ale zachowują również stylistykę lampową...dlatego cenię sobie brzmienie tych wzmacniaczy....jeżeli już Octave zapanuje nad kolumnami i wpasuje się w brzmienie to Accu może być  w ''trudnym'' położeniu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchując Special 40 z V70SE byłem z lekka zaskoczony dwiema rzeczami,

- in plus, jak dziarsko prowadzony jest bas, nie tylko "jak na lampowca", ale również w skali bezwzględnej. Dyscyplina tego zakresu robi wrażenie, rytm i kontrola zasługują na uznanie. 

- in minus, więcej można by sobie obiecywać po płynności przekazu i tolerancji dla gorszych realizacji. Stojący na półce obok w Nautilusie Audio Reveal Second na KT 150 daje w tym zakresie znaczną poprawę. No i V80SE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JarlBjorn napisał:

Odsłuchując Special 40 z V70SE byłem z lekka zaskoczony dwiema rzeczami,

- in plus, jak dziarsko prowadzony jest bas, nie tylko "jak na lampowca", ale również w skali bezwzględnej. Dyscyplina tego zakresu robi wrażenie, rytm i kontrola zasługują na uznanie. 

- in minus, więcej można by sobie obiecywać po płynności przekazu i tolerancji dla gorszych realizacji. Stojący na półce obok w Nautilusie Audio Reveal Second na KT 150 daje w tym zakresie znaczną poprawę. No i V80SE. 

Dokładnie v70se jest dziarski i mocny w basie, jednak brakuje mu subtelności ,ogłady.Może to się po czasie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, izapat napisał:

Dokładnie v70se jest dziarski i mocny w basie, jednak brakuje mu subtelności ,ogłady.Może to się po czasie zmieni?

Byłbym ostrożny w ostatecznej ocenie. Octave potrzebuje przynajmniej 100 godzin aby pokazać swoje możliwości, a 300 aby całkowicie rozwinąć skrzydła. Mówię tak bo kupiłem nowy wzmacniacz prosto z fabryki, a testy prowadziłem na używanym więc już wygrzanym. Jest jeszcze jeden szczegół, który warto wziąć pod uwagę. Wymiana lampy wejściowej na jakąś ze starych zasobów np. Amperex Bugle Boy wprowadza dużą poprawę w tym czego właśnie Ci brakuje (tak wnioskuję z opisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ps39 napisał:

Byłbym ostrożny w ostatecznej ocenie. Octave potrzebuje przynajmniej 100 godzin aby pokazać swoje możliwości, a 300 aby całkowicie rozwinąć skrzydła. Mówię tak bo kupiłem nowy wzmacniacz prosto z fabryki, a testy prowadziłem na używanym więc już wygrzanym. Jest jeszcze jeden szczegół, który warto wziąć pod uwagę. Wymiana lampy wejściowej na jakąś ze starych zasobów np. Amperex Bugle Boy wprowadza dużą poprawę w tym czego właśnie Ci brakuje (tak wnioskuję z opisu).

Wejściowa,to ta po środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co kombinować jak koń na światłach tylko brać japońskiego klasyka Accuphase. Niemiecki sprzęt (Octave) nigdy nie cieszył się i raczej nie będzie takim uznaniem jak japoński i z niczego się to nie wzięło. Może coś się wygrzeje a może tylko słuch przyzwyczai, po co to komu skoro finanse pozwalają na Accuphase? Proste rozwiązania są najlepsze ? Prawda Lolek? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Adam 38 napisał:

Chyba nie ma co kombinować jak koń na światłach tylko brać japońskiego klasyka Accuphase. Niemiecki sprzęt (Octave) nigdy nie cieszył się i raczej nie będzie takim uznaniem jak japoński i z niczego się to nie wzięło. Może coś się wygrzeje a może tylko słuch przyzwyczai, po co to komu skoro finanse pozwalają na Accuphase? Proste rozwiązania są najlepsze ? Prawda Lolek? 

Jak wybiorę Accu, będę musiał zmienić Kolumny?

Chociaż mam takie jedne na oku, ATC SCM20

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa centy,jak lampa gra jak tranzystor,to wybrać trana i nie oglądać się na ten cały lampowy kram. Lampy kupuje się w innym celu,jej czar i muzykalność w pełni docenia się np.w topologi SET z hornami,w połączeniu z 15 calowym driverem na bas.Po co lampa udaje tranzystor?za cholerę nie wiem. Mirek bedzie pewnie innego zdania,ale jak pisalem,w tym audiocyrku każdy coś tam dla siebie znajdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Margol napisał:

Moje dwa centy,jak lampa gra jak tranzystor,to wybrać trana i nie oglądać się na ten cały lampowy kram. Lampy kupuje się w innym celu,jej czar i muzykalność w pełni docenia się np.w topologi SET z hornami,w połączeniu z 15 calowym driverem na bas.Po co lampa udaje tranzystor?za cholerę nie wiem. Mirek bedzie pewnie innego zdania,ale jak pisalem,w tym audiocyrku każdy coś tam dla siebie znajdzie ? 

Są takie lampy, które grają prawie jak tranzystor. Z tym, że te prawie czasami potrafi zrobić dużą różnice. Podobnie jak stopień lampowy w CD ? Wiadomo jak to jest. Im więcej mocy tym lepiej, a na końcu i tak są 2 Waty ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wysyp rozmaitych hybryd, tranzystory udające "lampy", lampowce grające jak tranzystory, monitory strojone zamaszyście jak podłogówki, podłogówki usiłujące zniknąć z pokoju jak monitory, życie jest sztuką wyboru:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chyba nie ma co kombinować jak koń na światłach tylko brać japońskiego klasyka Accuphase. Niemiecki sprzęt (Octave) nigdy nie cieszył się i raczej nie będzie takim uznaniem jak japoński i z niczego się to nie wzięło. Może coś się wygrzeje a może tylko słuch przyzwyczai, po co to komu skoro finanse pozwalają na Accuphase? Proste rozwiązania są najlepsze ? Prawda Lolek? 

Chyba nie do końca tak jest, bo Gość, który był u mnie, twierdził, że według niego z Octave C30 grają przyjemniej, ale on jest fanem lamp, więc może dlatego.. lampa wszyscy mówią , że swoje robi, ale raz , że trzeba troszkę w tym siedzieć i mieć wiedzę co  w trawie piszczy z tymi lampami, a dwa to musi człowiekowi podpasować.. może się mylę, ale koledzy, którzy mają mogą napisać, czy lampy przypadkiem nie lepiej się sprawdzają w repertuarze typu klasyka, jazz itp, aniżeli np w roku, czy też metalu.. 

Natomiast co do prostych wyborów to myślę, że w tych cenach to nie ma prostych wyborów, ponieważ np moja osoba nigdy by nie powiedziała, że np Accu jest lepszy od Esoterica i na odwrót, to troszkę inne urządzenia, ale obydwa  są na wysokim poziomie,  zarówno pod względem dźwięku jak i samego wykonania.  To jest bardziej kwestia co bardziej potencjalnemu klientowi podejdzie i co bardziej się spasuje z kolumnami. Ale bez względu co kto wybierze to obydwaj Producenci potrafią spowodować uśmiech na twarzy. 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ps39 napisał:

Myślę, że na etapie odsłuchu w domu każdy wybierze to co mu lepiej leży na uchu. Tu rady są już zbędne, bo przecież kupujemy dla siebie, a nie dla kogoś.

dokładnie ? strugać po swojemu i tak ścielić, aby się dobrze wyspać, pamiętają przy tym, co w tym wszystkim najważniejsze jest.

.. i choćby przyszło tysiąc atletów, zjadło tysiąc kotletów, to i tak wszystkich i tak się nie uszczęśliwi. To jak z weselami. Starasz się, stajesz na głowie, a i tak obgadają, ze albo bigos za zimny, ze wódka za słaba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2020 o 19:50, izapat napisał:

Szkoda ,że nie mam bezpośredniego porównania z Naimem 202/200dr ponieważ brzmią podobnie(moim zdaniem)
To tak w skrócie,dzień ,dwa i okaże się ,który piecyk będzie godnie napędzał Dyńki:Accu e380, Naim 202/200dr czy Octave v70se
Jako żródło posłużył Marantz sa-12se , kabelki to Tellurium Q ultra blue i black.

Miałem bezpośrednie porównanie Naim NAC282/NAP250.2 z Octave w identycznych warunkach akustycznych i tym samym sprzętem i okablowaniem towarzyszącym na końcu którego grało Dynaudio C1. I powiem tak, że Octave (z oryginalnymi, czyli najsłabszymi lampkami) najlepszą robotę robił w temacie szczegółowości, wieloplanowości dobrych nagrań co owocowało dużym ich różnicowaniem. Nagrania stawały się po prostu ciekawsze. Octave grał bardziej kolorowo i z większym wigorem niż Naim, który przecież nie jest leniwcem. Jednak Naim z Dynaudio chwilę po Octave brzmiał szarawo i w sposób lekko, ale znacząco uproszczający brzmienie.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, skyrobin napisał:

Miałem bezpośrednie porównanie Naim NAC282/NAP250.2 z Octave w identycznych warunkach akustycznych i tym samym sprzętem i okablowaniem towarzyszącym na końcu którego grało Dynaudio C1. I powiem tak, że Octave (z oryginalnymi, czyli najsłabszymi lampkami) najlepszą robotę robił w temacie szczegółowości, wieloplanowości dobrych nagrań co owocowało dużym ich różnicowaniem. Nagrania stawały się po prostu ciekawsze. Octave grał bardziej kolorowo i z większym wigorem niż Naim, który przecież nie jest leniwcem. Jednak Naim z Dynaudio chwilę po Octave brzmiał szarawo i w sposób lekko, ale znacząco uproszczający brzmienie.

Właśnie. Octave z dobrymi nagraniami ,brzmi zjawiskowo,ale gdy włączam gorsze realizacje( czyli większość)? to trochę męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pamiętać trzeba że Octave zyska na jakości brzmienia w chwili wstawienia dobrych lamp....moja lampka  jakoś broni się przed takim integrami jak Luxman, Mcintosch , Accu i jeszcze kilka innych ( nie twierdzę że jest lepsza) ....te tranzystory nie są w stanie zaskoczyć  w takich aspektach jak dynamika/bas...natomiast tranzystor nie jest w stanie stworzyć takiej aury, nastroju, barwy, naturalności grania - obecności dzwięku tu i teraz jak lampa - tak więc, warto pochylić się nad lampką która ma  również cechy mocnego tranzystora ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.