Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 11:05, baran napisał:

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3332-dynaudio-contour-60i#laboratory

 

Polski test nowych Contour. Ładna ch-ka z obniżeniem w zakresie średnio-wysoko tonowym z uwydatnionym basem. Moim zdaniem ch-ka w Contour 30 jest ładniej wyprofilowana, ale wciąż fajnie to wygląda.

Cena w AUDIO nie przyciąga ?

C60i.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio zaczyna iść w stronę cen Wilson Audio a dopychać niższe pułapy cenowe pośrednimi modelami, których już chyba nikt nie zliczy. Ja w każdym razie już się w nich pogubiłem i najgorsze, że chyba nie jestem zainteresowany aby się w tym odnaleźć.

Czy pułap cenowy w jaki się wybiera jest tak pojemny w klientów jak im się wydaje ? Szczerze mówiąc nie sądzę. Moze po prostu przyjęli ze wolą sprzedawać dwa razy mniej z dwa razy wyższą marżą. Całe szczęście że nie samym Dynaudio świat żyje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barni napisał:

Całe szczęście że nie samym Dynaudio świat żyje

Dokładnie, zniesmaczyło mnie dźwiękowe downgrade ich najnowszych topowych kolumn w stosunku do wcześniejszych modeli i to nie sprawa w gustach!

Referencja jednak do czegoś zobowiązuje. O cenie nie piszę jak się komuś coś spodoba to i tak.... kupi

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barni napisał:

Dynaudio zaczyna iść w stronę cen Wilson Audio a

Obecnie żeby być na szczycie cena też musi taka być, nawet nasi rodzimi producenci to zrozumieli ? 

Lipa ale cóż poradzić....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adam 38 napisał:

Obecnie żeby być na szczycie cena też musi taka być, nawet nasi rodzimi producenci to zrozumieli ? 

Lipa ale cóż poradzić....

Chłopaki w Dynaudio nauczyli się, który guzik trzeba nacisnąć, aby otworzył się portfel. Nie raz już słyszałem z ust audiofilów, że zmieniło się ich życie dzięki sprzętowi audio i temu, co z niego usłyszeli. Czym wyższa cena tym więcej radości i szczęścia. Dlaczego audiofilom tego nie dać i przy okazji na tym „trochę” zarobić? ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ASURA napisał:

Dokładnie, zniesmaczyło mnie dźwiękowe downgrade ich najnowszych topowych kolumn w stosunku do wcześniejszych modeli i to nie sprawa w gustach!

Referencja jednak do czegoś zobowiązuje. O cenie nie piszę jak się komuś coś spodoba to i tak.... kupi

 

Możesz rozwinąć downgrade? Bo szczerze mówiąc ja mam wręcz odwrotne zdanie i zastanawiam się z czego to może wynikać.

 

Zaznaczę, że nie słuchałem jeszcze nowych Confidence, ale się przymierzam właśnie do nich i liczę posłuchać.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając recenzję Confidence 60 w naszym Audio mam wrażenie, że jest to najpiękniejsze brzmienie jakie kiedykolwiek było dane Im poznać. Biznesowo patrząc nie powinni tego napisać ale widać serce wygrało. 

Piękny, elegancki, czysty, a przy tym żywy, bliski dźwięk. Bez skazy.

 

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ASURA napisał:

Może z tego wynikać odmienne zdanie że w drugiej części postu dałeś sobie sam odpowiedź

Ok, czyli miałeś na myśli jedynie serię Confidence. Dzięki, że to rozwinąłeś i teraz już wiem na jakiej podstawie tak mówisz i w zasadzie nawet nie muszę jechać słuchać... Zwłaszcza, że wspomniałeś, że tutaj nie chodzi o gust.

 

@Adam 38, z tym testem w Audio też byłbym ostrożny. Tzn. Oni tam chyba napisali, że średniotonówka ma magnes konwencjonalny - zamiast neodyma ?

Mam wrażenie, że ostatnio prasa drukowana Audio jakaś biedna się zrobiła i zaczynam mieć wątpliwości, czy oni mieli te kolumny na testach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Czytając recenzję Confidence 60 w naszym Audio mam wrażenie, że jest to najpiękniejsze brzmienie jakie kiedykolwiek było dane Im poznać. Biznesowo patrząc nie powinni tego napisać ale widać serce wygrało. 

Piękny, elegancki, czysty, a przy tym żywy, bliski dźwięk. Bez skazy.

 

 

 

Wiesz, że nie istnieją już media w branży audio i podobnie motoryzacyjnej, które mogą sobie pozwolić na niezależne opinie. Kiedyś jak miały dużo subskrypcji, czyli niezależne finansowanie, to mogły sobie na woecej pozwolić. Teraz wszyscy influencerzy, blogerzy i takie gazetki są na usługach reklamodawców i praktycznie przez nich utrzymywani. Najczęściej w całości, bo to co dostaną z Google czy YT to nędzne grosze. Można to oczywiście czytać czy oglądać ale tak samo jak przekaz działu marketingu lub folder reklamowy. Dotyczy to całego internetu, nie tylko Dynaudio. Wszyscy ci mili goście których zajęciem jest opowiadanie o sprzętach są na partnerskich programach i prowizjach. Oczywiście nie mam im tego za złe, bo każdy musi się jakoś utrzymać i jest to naturalna symbioza. Trudno jednak traktować te recenzje do końca poważnie, bo głównych ich celem jest zadowolenie reklamodawcy, a w mniejszym stopniu końcowego klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Trudno jednak traktować te recenzje do końca poważnie, bo głównych ich celem jest zadowolenie reklamodawcy, a w mniejszym stopniu końcowego klienta. 

Myślisz Roxi, że zanim ta kapitalnie  napisana recenzja ukazała się w Audio i necie, została zatwierdzona przez Nautilusa i może nawet samo Dynaudio? 

Chociaż, z drugiej strony jak wejść na stronę internetową takiego EIC i zobaczyć od wejścia gigantyczną ilość odnośników do krajowych recenzji (wszystkie podkreślające wybitne brzmienia) produktów z ich dystrybucji to może i Roxi ma rację a ja "gupi", uwierzyłem Audio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu panowie będziecie drążyć ceny, obiektywność recenzji i politykę marketingową. Przecież wystarczy wypożyczyć dany model kolumn do domu i sprawdzić na własne uszy.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Myślisz Roxi, że zanim ta kapitalnie  napisana recenzja ukazała się w Audio i necie, została zatwierdzona przez Nautilusa i może nawet samo Dynaudio? 

Co ktoś za twierdza, to jest bez znaczenia. Pewnie większości się nie czyta. W zależności jak ważny jest model. Mówię o tym jak funkcjonują recenzje i media. 

11 minut temu, krzysiek napisał:

Ja pierdziu panowie będziecie drążyć ceny, obiektywność recenzji i politykę marketingową. Przecież wystarczy wypożyczyć dany model kolumn do domu i sprawdzić na własne uszy.

Czyli co, nie można dyskutować o cenach i recenzjach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie Cię Roxi... 

Miałem już jechać po Confidence 50 ale zrezygnuję i wybiorę dom w przepięknej Kornwalii ?

https://www.hfc.com.pl/test/4612,dynaudio-confidence-30.html

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam 38 napisał:

Miałem już jechać po Confidence 50 ale zrezygnuję i wybiorę dom w przepięknej Kornwalii ?

https://www.hfc.com.pl/test/4612,dynaudio-confidence-30.html

Tak łatwo się nie poddawaj. Zresztą nie napisałem, że są złe. Teoretycznie nie ma o czym dyskutować. Trzeba posłuchać u siebie i samemu się przekonać. Tylko jeśli tak jest, to po co pisze się recenzje? A czy większość klientów potrafi ocenić czy kolumny za 20, 30, 50 tyś grają lepiej od tych za 100 tyś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Roxi napisał:

Chłopaki w Dynaudio nauczyli się, który guzik trzeba nacisnąć, aby otworzył się portfel. Nie raz już słyszałem z ust audiofilów, że zmieniło się ich życie dzięki sprzętowi audio i temu, co z niego usłyszeli. Czym wyższa cena tym więcej radości i szczęścia. Dlaczego audiofilom tego nie dać i przy okazji na tym „trochę” zarobić? ?

Chinski wlasciciel ich nauczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baran napisał:

Ok, czyli miałeś na myśli jedynie serię Confidence. Dzięki, że to rozwinąłeś i teraz już wiem na jakiej podstawie tak mówisz i w zasadzie nawet nie muszę jechać słuchać... Zwłaszcza, że wspomniałeś, że tutaj nie chodzi o gust.

Confidence 50 mocno dźwiękowo obniżyło loty w stosunku do starych C4 Oszczędności materiałowe chińczyków są debilne!!! Choćby wywalać karkasy tytanowe na rzecz z włókna szklanego ?

Porównywałem łeb w łeb na 600Watowych JeffRowlandach bo zastane Accuphase jednych jak i drugich nie udźwigneła.

Ta średnica w starych i te naturalnie brzmiące wokale po prostu w najnowszych Confidence C50 zaprzepaszczono. Samo zejście w najniższe rejony basu to klasa nizej mz.

Podsumowując ot debilny skok na kasę lub strzał w własne zdrowe kolano

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Roxi napisał:

Tak łatwo się nie poddawaj. Zresztą nie napisałem, że są złe. Teoretycznie nie ma o czym dyskutować. Trzeba posłuchać u siebie i samemu się przekonać. Tylko jeśli tak jest, to po co pisze się recenzje? A czy większość klientów potrafi ocenić czy kolumny za 20, 30, 50 tyś grają lepiej od tych za 100 tyś? 

Klienci, którzy są osłuchani zapewne bez problemu wyłapią różnice pod kątem własnych upodobań dźwiękowych. Recenzję lubię czytać, jednak nieobeznanym z tematem mało pomogą.Jednocześnie wszystkim życzę aby stały u nich takie kolumny o jakich marzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ps39 napisał:

Klienci, którzy są osłuchani zapewne bez problemu wyłapią różnice pod kątem własnych upodobań dźwiękowych.

OK, czyli myślisz, że nie ma granicy, a dźwięk może być coraz bardziej doskonały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

OK, czyli myślisz, że nie ma granicy, a dźwięk może być coraz bardziej doskonały? 

Raczej przy innych fajniejszych zabawkach niż audio klient jest mniej osłuchany

 

Poprzeczkę bardzo ciężko podciągnąć w audio ostatnimi czasy jest co najwyżej inaczej a to w sumie krecia robota marketingu prowadząca klientów na manowce

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Roxi napisał:

OK, czyli myślisz, że nie ma granicy, a dźwięk może być coraz bardziej doskonały? 

Glosniki (w sensie midwoofery, tweetery i woofery) dynaudio ma ostatnimi czasy lepsze niż wczesniej, niestety/lub stety przy okazji zmienili też koncepcje filtracji i stąd takie a nie inne opinie nt brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ?

  Co sie Wam nie podoba w brzmieniu nowych Confidence ? Np. C30 w stosunku do C2 ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ASURA napisał:

Confidence 50 mocno dźwiękowo obniżyło loty w stosunku do starych C4 Oszczędności materiałowe chińczyków są debilne!!! Choćby wywalać karkasy tytanowe na rzecz z włókna szklanego ?

Porównywałem łeb w łeb na 600Watowych JeffRowlandach bo zastane Accuphase jednych jak i drugich nie udźwigneła.

Ta średnica w starych i te naturalnie brzmiące wokale po prostu w najnowszych Confidence C50 zaprzepaszczono. Samo zejście w najniższe rejony basu to klasa nizej mz.

Podsumowując ot debilny skok na kasę lub strzał w własne zdrowe kolano

 

Dziękuję za rozszerzenie wypowiedzi. To cenne informacje dla mnie.

Hmm... Dane pomiarowe mówią coś odwrotnego. Stare C4 nie schodziły tak nisko jak nowe 60. (27 vs 25Hz). Może chodzi Ci o dynamikę tego zakresu? Niemiej przy 30Hz to ludzie ucho i tak prawie nic nie słyszy... To raczej trzeba by zmierzyć. Dlaczego uważasz że Accu nie uciągneło? Ile to miało watów i ile watów było wymagane przy odsłuchu? (To jest kluczowe, bo wtedy można ocenić mniej więcej jak głośno słuchałeś, jak mocne niskie częstotliwości były - bo tutaj mamy zakres od 50W, który większości wystarcza do nawet 1kW w impulsach, także rozrzut spory). W drugim wzmacniaczu było 600w na kanał? Przy 4 czy 8 ohmach? Czy ten wzmacniacz nieczuły na obciążenie? (W sensie jak wpływają na niego zmiany modułu impedancji). Jaki był współczynnik tłumienia dla 4 ohm?(impedancja wyjściowa mi styknie) Jakie ma thd i rozkład zniekształceń ten wzmacniacz? Jaką muzykę puszczałeś? Tzn. Czy było na niej z 15dB - 17dB dynamiki?

Pytam o to, bo jest to dla mnie ważne, żeby zrozumieć Twoje odczucia i przygotować się do odsłuchu samemu.

 

Średnica - no i tutaj mówisz o naturalności, ale to chyba jednak kwestia gustu, bo to samo mi narzekali przy nowych Contour. "Stare Dynaudio" mnie po prostu źle grały - i to jest moja opinia. Nie lubiłem tego grania. Niemniej... Jakieś niemieckie czasopismo zmierzyło thd Confidence 50... I jest o rząd wielkości niższe niż w przypadku "innych wiodących producentów". Więc może jest tak, że bardziej realistyczna średnica niektórym wydaje się mniej "naturalna"?

Co jest złego w karkasach z włókna szklanego? Dlaczego tytanowe są lepsze i jaka jest różnica w cenie? Z tego co wiem obydwa materiały nie są przewodnikami więc zjawisko prądów wirowych nie powinno występować (albo być znaczące). Zakładając, że oba są "równie dobre" to jednak tańszy jest lepszy. A nie widzę dowodu na to, że włókno szklane jest gorsze. Nie jest przypadkiem tak, że włókno szklane na karkasie ma niższą gęstość od tytanu?

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, EMiL napisał:

Glosniki (w sensie midwoofery, tweetery i woofery) dynaudio ma ostatnimi czasy lepsze niż wczesniej, niestety/lub stety przy okazji zmienili też koncepcje filtracji i stąd takie a nie inne opinie nt brzmienia.

Pomijając źródła cyfrowe.... Jest granica w tym, co ludzie ucho jest w stanie usłyszeć? Pytanie czy w audio od dawna nie jesteśmy pod ścianą jeśli chodzi o głośniki, kable i wzmacniacze? A może nawet się cofamy pod wieloma względami ze względu na wszechobecne oszczędności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie będę za Dynaudio odwalał roboty i mówił im co mają zrobić! Audio i muzyką zajmuję się od ponad 45lat poza tym należę do tych technicznych.

Trochę rozwinąłem temat i myślę że to  z mojej strony było pomocne. Ma

Mam też archiwizację dźwiękową testów za tym jak by mnie ktoś doparł do ściany to zapisany materiał będzie moją opinię sam bronił. 
 

Nie chcę prowadzić krucjaty przeciwko Dynaudio, jestem za tym żeby ich nowe konstrukcje były z roku na rok lepsze, mocno mnie te ostatnie odsłuchy rozczarowały po bardzo dobrych opiniach w prasie!!! Nie lubię d... zawracać dystrybutorom tym razem poświęciłem dwa dni i 16 godzin odsłuchów z różnorodnym materiałem muzycznym, różną elektroniką, kablami , tweakami i myślę że moje podejście było fair play

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

ale co Ci sie nie podobało w stosunku do "starych" Dynek ?

 

Baran - nie rób jaj - 25 Hz vs 27 Hz - to się ociera o błąd pomiarowy. gdyby stare schodziły do 35 Hz a nowe do 22 Hz z takim samym spadkiem to ok - jest różnica. ale 2Hz ............

11 minut temu, ASURA napisał:

Przepraszam ale nie będę za Dynaudio odwalał roboty i mówił im co mają zrobić! Audio i muzyką zajmuję się od ponad 45lat poza tym należę do tych technicznych.

  Niech przyjadą Duńscy inżynierowie nauki pobierać u Twórcy Zaawansowanej Technicznie Kuwety pod listwę. 

A "JUPITERa"- niech zamienią na piwnice u Asury w Pcimiu czy innym  Bornym Sulimowie.  

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, babatular napisał:

Niech przyjadą Duńscy inżynierowie nauki pobierać u Twórcy Zaawansowanej Technicznie Kuwety pod listwę. 

Weź ty się baba lecz my tu o Dynkach a ty wyjeżdżasz z z osobistymi wycieczksmi nic z tematem nie mających wspólnego!
 

Tak ogólnie używając twojej broni koledzy na forum już napisali co o twoich opiniach i teoriach sądzą...

14 minut temu, babatular napisał:

ok

ale co Ci sie nie podobało w stosunku do "starych" Dynek ?

Stare Dynki mi się podobały, powinno ci to wystarczyć za odpowiedź

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.