Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma prawo do eksperymentów z Dynkami typu upychanie podłogówek do niewielkich pomieszczeń, w których nawet monitory pływają z basem, czy też łączenie głośników z mało wydajnymi prądowo czy też niesynergiczymi brzmieniowo wzmacniaczami, jak śpiewał Kazik, "z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle", parafrazując rzecz jasna, no offense :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JarlBjorn, zdefiniuj niewydajne prądowo i niesynergiczne 🙂

A co jeśli komuś podoba się takie "niesynergiczne" połączenie? I to bardziej niż "synergiczne"? Czy to oznacza, że ten ktoś się nie zna/jest głuchy? Czy może wtedy wzmacniacze "synergiczne" tracą ten status? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JarlBjorn napisał:

 łączenie głośników z mało wydajnymi prądowo czy też niesynergiczymi brzmieniowo wzmacniaczami,

Czyli jak uzyjesz "synergicznego",  wydajnego pradowo wzmacniacza, to te problemy z modami znikaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

Zawsze zastanawiam się, czemu jak ktoś krytykuje bas z kolumn to pada pytanie "jaki masz wzmaczniacz?", a nie "pokaż pomiary pokoju".... Myślę, że to duża bolączka tej branży.

Ja Cię też mogę zapytać co masz pod listwą że taki słaby co do kontroli bas u Ciebie. Albo czemu dałeś takie kiepskie sieciówki które ograniczają Ci wzmacniacz?  No i oczywiście: zrób coś z tymi głośnikowcami bo wszystko masz takie rozmemłane.

 

Przede wszystkim zadam Ci pytanie czemu tak mało słuchasz i nie wyciągasz dla siebie wniosków...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że mało słucham i nie wyciągam wniosków dla siebie? A może mam wyciągnąć konkretne wnioski zgodne z linią partii? A jeśli tak, to której partii? 🙂

No i kluczowe... Jak definiujemy "mało", albo "niedużo"? 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, to sorry. W takim wypadku koniecznie trzeba wymienić wzmacniacz, żeby mody pomieszczenia zaatakować...

2-3h dziennie to niedużo... A jaki jest cel, żeby się tym chwalić? Ma to uwiarygodnić Twoje tezy, czy jak? Słucham mało tzn. poniżej 1800 płyt dziennie? Bo nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baran napisał:

A nie, to sorry. W takim wypadku koniecznie trzeba wymienić wzmacniacz, żeby mody pomieszczenia zaatakować...

Bardzo dobra kontrola głośników zawęża znacznie szerokość tych modów są ale w węższym wycinku częstotliwości to jedno. Drugie skoro masz nieznośne mody to prościej poszukać sobie mieszkania bez niż budować koszmarne pomieszczenie pełne różnych nie najpiękniejszych ustroi akustycznych. Podpowiem banalne proporcje oparte na złotym podziale.

Można też zamiast się dalej mordować w złotych proporcjach bo w takich pomieszczeniach też są poszukać sobie pomieszczenia z nie równoległymi ścianami i sufitem gdzie te mody są rozbijane w drobny mak.

W starym 100 letnim domu tak miałem, podłoga została na 40m2 "niechcący " zepsuta i jej poziom po przekątnej zmieniał się o 18cm. No żadnych modów wzmacniacz 180Wat w klasie A,A/B , wysoko efektywne 96dB kolumny i po odkręceniu gały żaden bas mi się nie wzbudzał.

 

Co ciekawsze to zauważyłem ten spadek po dłuższym czasie tak że uwierz da radę np.nu Ciebie puścić sufit po przekątnej i mody mieć głęboko tam

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, baran napisał:

A nie, to sorry. W takim wypadku koniecznie trzeba wymienić wzmacniacz, żeby mody pomieszczenia zaatakować...

2-3h dziennie to niedużo... A jaki jest cel, żeby się tym chwalić? Ma to uwiarygodnić Twoje tezy, czy jak? Słucham mało tzn. poniżej 1800 płyt dziennie? Bo nie rozumiem...

Zablokuj Asura,to troll.

W dniu 6.04.2021 o 23:35, izapat napisał:

Musisz spróbować sam posłuchać i porównać Yamahę as500 czy Nada 356  z chociażby Naimem dzielonym 202/200dr i usłyszysz jaka duża może być różnica. Dynaudio będzie grało jak nigdy dotąd.

Tylko jakoś po wyrównaniu poziomu głośności wszystkie te duże różnice znikają,czary?😁😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy słowo synergiczny (czy a contrario - niesynergiczny) to chyba nie trzeba tłumaczyć. Clara non sunt interpretanda.

 

Co do tego, co się komu podoba, nic nie mam bo całe to audio to jest hobby i każdy ma swój gust, swoje preferencje.

 

Natomiast teza kwestionująca wpływ wzmacniacza na brzmienie jest moim zdaniem błędna, szczególnie w kontekście Dynek ze starej szkoły brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

No ale co zrobić jak fakty są nieubłagalne i nawet sam Ivor(Linn) nie był w stanie odróżnić swojego wzmacniacza od innych...

Ok. Ale np. Octave od Accuphase , to chyba każdy odróżni z zamkniętymi oczami. Albo też skrajne brzmienie Moonrivera 404  od Primare i32 . Podaje akurat  te przykłady , które dobrze znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baran napisał:

A na podstawie jakich danych twierdzisz, że jest błędna? 🙂

 

 

Witaj. Na podstawie autopsji i własnych obserwacji, prób i niestety błędów (było ich sporo:).

Zastrzegam, chodzi mi o starsze Dynki, nowe słabiej znam (poza pojedynczymi modelami z nowych serii Contour i Confidence), dla jasności S40 zaliczam do starej szkoły. Niemniej, z tego, co usłyszałem np. nowe Confidence 20, wpływ wzmacniacza na brzmienie jest łatwo słyszalny, posłuchaj choćby u dystrybutora please np. z Accu 480, potem z Octave V80, z Ayonem np. Triton czy Audio Reveal Second, no nie ma moim zdaniem możliwości, żeby nie usłyszeć różnicy brzmieniowej miedzy tymi wzmacniaczami.

 

Czytałem bodajże w wątku Harbetha, ze seria XD ma być optymalizowana przez konstruktora pod kątem, o ile dobrze zrozumiałem, swoistej neutralizacji wpływu wzmacniaczy na brzmienie. Ciekawe czy to się uda (udało?). Z Dynkami to może być trudna sprawa chociaż ewolucja brzmienia w stronę większej przejrzystości czy tez neutralności na przestrzeni ostatnich lat jest imo oczywista.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Ok. Ale np. Octave od Accuphase , to chyba każdy odróżni z zamkniętymi oczami. Albo też skrajne brzmienie Moonrivera 404  od Primare i32 . Podaje akurat  te przykłady , które dobrze znam.

Nie potwierdził tego nikt na świecie😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JarlBjorn napisał:

 

 

Witaj. Na podstawie autopsji i własnych obserwacji, prób i niestety błędów (było ich sporo:).

Zastrzegam, chodzi mi o starsze Dynki, nowe słabiej znam (poza pojedynczymi modelami z nowych serii Contour i Confidence), dla jasności S40 zaliczam do starej szkoły. Niemniej, z tego, co usłyszałem np. nowe Confidence 20, wpływ wzmacniacza na brzmienie jest łatwo słyszalny, posłuchaj choćby u dystrybutora please np. z Accu 480, potem z Octave V80, z Ayonem np. Triton czy Audio Reveal Second, no nie ma moim zdaniem możliwości, żeby nie usłyszeć różnicy brzmieniowej miedzy tymi wzmacniaczami.

 

Czytałem bodajże w wątku Harbetha, ze seria XD ma być optymalizowana przez konstruktora pod kątem, o ile dobrze zrozumiałem, swoistej neutralizacji wpływu wzmacniaczy na brzmienie. Ciekawe czy to się uda (udało?). Z Dynkami to może być trudna sprawa chociaż ewolucja brzmienia w stronę większej przejrzystości czy tez neutralności na przestrzeni ostatnich lat jest imo oczywista.

 

Wszystko to ładnie brzmi, tylko nie da się tego zbytnio poprzeć badaniami w żaden sposób. Można to poprzeć wzroami, ale wtedy trzeba jeszcze określić progi słyszalności człowieka i znowu potrzeba badań. No mogę się jeszcze podeprzeć słowami dystrybutora 😉 

Co znaczy optymalizowane pod kątem "neutralizacji"? Kolumny nie są specjalnie skomplikowanym tworem, choć jak wszystko w Audio są często fetyszyzowane. To naprawdę prosty układ - głośniki, zwrotnica i obudowa. Zmienili głośniki? Szerokość obudowy? Co konkretnie?

Nie rozumiem skąd krzywdzący mit o trudności dynaudio. Właśnie Dynaudio stara się stroić moduł impedancji kolumny tak, żeby każdy wzmacniacz to pociągnął. Dokładają masę elementów do zwrotnicy, żeby zlinearyzować moduł impedancji. Mówiąc, że Dynaudio są trudne mówimy, że inżynierowie liczący linearyzatory się nie znają na robocie, a to dość proste schematy są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JarlBjorn napisał:

 

 

 

Czytałem bodajże w wątku Harbetha, ze seria XD ma być optymalizowana przez konstruktora pod kątem, o ile dobrze zrozumiałem, swoistej neutralizacji wpływu wzmacniaczy na brzmienie. Ciekawe czy to się uda (udało?).

 

Nie No to jest kompletna bzdura a pogląd A Shawa na dobór wzmacniacza jest jednoznaczny:ma być prawidłowo i po inżyniersku skonstruowany,żadnych wynalazków i czarów z mleka😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje wrażenia jakimiś badaniami potwierdzać? Badania to może niech inżynierowie w fabryce robią, mnie badania nic nie obchodzą, jestem finalnym użytkownikiem i ma grać tak, żeby mi się podobało. Nie podoba się, to dział ogłoszeń i następny proszę.

Dla mnie Dynki, stare podkreślam to raz jeszcze, są znakomitym przykładem jak dokonując upgrade w obrębie elektroniki można modyfikować brzmienie i uzyskać efekt materializowania się dźwięku w pomieszczeniu. Nawet takie maleńkie Audience 42, które otwierały lata temu gamę Dynaudio - im lepsza elektronika, amplifikacja w szczególności, tym lepiej grają. I pytanie jaki jest limit.

Jeśli negujesz wpływ wzmacniacza na brzmienie to nie bardzo nie widzę możliwość zbliżenia stanowisk, możemy co najwyżej podpisać protokół rozbieżności. Jak to się ładnie mówi, pięknie się różnić 🙂.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem nie jesteś zainteresowany zweryfikowaniem, czy Twoje odczucia są efektem placebo, czy rzeczywiście wynikają z prawdziwych zjawisk? 

Zupełnie nie interesuje Cię jak to działa? Nie jesteś ani trochę ciekawy?

Myślę, że tutaj jest rozbieżność. Ja nie przyjmę twierdzenia, którego nawet teoretycznie nie da się obronić(lub ja nie potrafię).

Hifi to jedna z niewielu dziedzin, gdzie hobbyści nie są zainteresowani jak to działa. To tak jakby entuzjasta motoryzacji mówił, że ten samochód, pomimo że w papierach i na pomiarach ma niższe Vmax jest szybszy...

 

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, baran napisał:

"... To tak jakby entuzjasta motoryzacji mówił, że ten samochód, pomimo że w papierach i na pomiarach ma niższe Vmax jest szybszy..."

Gdy ktoś twierdzi, że między wzmacniaczami nie ma różnic w brzmieniu, to tak jakby entuzjasta motoryzacji twierdził, że wszystkie samochody o podobnych parametrach "w papierach", dają takie same wrażenia z jazdy. Teza tak absurdalna, że w zasadzie nie ma o czym dyskutować.

Z kolei teza o braku ciekawości, zainteresowania "jak to działa" ze strony słyszących, świadczy niestety o sporej arogancji.

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto stawia tezę o braku zainteresowania ze strony słyszących? Jasno przecież zapytałem - nie próbuję tego nikomu wmówić... 

Czy nie jest prawdą, że hobbyści (niekoniecznie słyszący) hifi nieczęsto są zainteresowani tym jak to działa? Proszę o nieprzekręcanie moich słów.

Wielokrotnie tutaj dopytuję o podstawy teoretyczne stawianych twierdzeń. Zresztą nie tylko tutaj. Póki co jakoś wszyscy zaczynają się tylko obrażać 😉

A potem kończymy, że na mody pomieszczenia najlepszy jest wzmacniacz / kable.

Choć najlepsze co usłyszałem to "mówisz jakby prąd wyciągany ze wzmacniacza zależał tylko od impedancji i napięcia przyłożonego, a tak nie jest"...

 

I co do z Twojego stwierdzenia o wrażeniach z jazdy samochodem. Jeśli mamy samochody o podobnych parametrach, to wrażenia będą podobne. Nie wiem, czemu miałyby być inne... Jest to doskonała analogia do wzmacniaczy. 

 

Na rozluźnienie dodam tylko, że jako człowiek, który nigdy nie usłyszał różnicy pomiędzy wzmachami tranzystorowymi właśnie przygotowuję się do kolejnego eventu, w którym będziemy starali się to sprawdzić... Choć Covid utrudnia wyjście po za ścisłą grupę ludzi, z którymi i tak się pracuje a tutaj mamy duży bias 🙂

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freepio napisał:

Gdy ktoś twierdzi, że między wzmacniaczami nie ma różnic w brzmieniu, to tak jakby entuzjasta motoryzacji twierdził, że wszystkie samochody o podobnych parametrach "w papierach", dają takie same wrażenia z jazdy. Teza tak absurdalna, że w zasadzie nie ma o czym dyskutować.

Z kolei teza o braku ciekawości, zainteresowania "jak to działa" ze strony słyszących, świadczy niestety o sporej arogancji.

Za tą tezą stoją m in najwięksi inżynierowie audio Ivor Tifenbrun i Alan Shaw a co stoi za tobą? Ile takich porównań przeprowadziłeś?ilu takim testom się poddałeś?masz jaja jak Ivor,który cały swój autorytet położył na stole i...przegrał,tylko on w przeciwieństwie do internetowych klepaczy miał jaja i zgodził się na takie porównanie. Nie rozróżnił wzmacniacza,który sam skonstruował od innych,ile ty wzmacniaczy skonstruowałeś?Wyrównaj poziom na dwóch piecach do 0,2 dB a potem mędrkuj,zaproś paru gości i niech popatrzą jak robisz z siebie wała nie mogąc odróżnić tego co według Ciebie jest tak absurdalnie proste,niech się pośmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamówię, Nie znam tego eksperymentu. Była to jakaś reprezentatywna grupa? Czy pojedyncze osoby? Bo jeśli pojedyncze, to też nie traktowałbym tego jako dowód. Nie znam też warunków testów, ale 0.2dB też się często pojawia jako coś co zmienia odczucia podczas słuchania. Zawsze kiedy wchodzą ludzie dochodzimy do analizy statystycznej... Cieszy mnie, że konstruktor wzmacniacza chciał się podjąć takiej próby, ale wolę zachować ostrożność w osądzie bez jasnego dowodu.

Pamiętam, że kiedyś przeprowadzałem na żonie eksperyment z cyfrowym przetwarzaniem - mała modyfikacja nachylenia ch-ki i podniesienie szumów do -79dB( z -87dB). Ja różnicy nie słyszałem, a ona miała 100% trafień w podwójnie ślepej próbie. Nie wiem, czy to szumy, czy modyfikacja ch-ki, ale ku mojemu zdziwieniu usłyszała. No ale ona ma doskonały słuch, którego jej zazdroszczę...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jamówię napisał:

Za tą tezą stoją m in najwięksi inżynierowie audio Ivor Tifenbrun i Alan Shaw a co stoi za tobą? Ile takich porównań przeprowadziłeś?ilu takim testom się poddałeś?masz jaja jak Ivor,który cały swój autorytet położył na stole i...przegrał,tylko on w przeciwieństwie do internetowych klepaczy miał jaja i zgodził się na takie porównanie. Nie rozróżnił wzmacniacza,który sam skonstruował od innych,ile ty wzmacniaczy skonstruowałeś?Wyrównaj poziom na dwóch piecach do 0,2 dB a potem mędrkuj,zaproś paru gości i niech popatrzą jak robisz z siebie wała nie mogąc odróżnić tego co według Ciebie jest tak absurdalnie proste,niech się pośmieją.

W takim razie wystarczy kupić starego Technicsa za 500zł Po co wydawać po 20kzł za sprzęt ,przecież  brzmi tak samo😏Ehh... Skoro słyszę różnicę pomiędzy wzmacniaczami , to znaczy , że są różne i zabawa trwa. A kto nie słyszy , to gratuluję , zaoszczędzi kasę na inne przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

W takim razie wystarczy kupić starego Technicsa za 500zł Po co wydawać po 20kzł za sprzęt ,przecież  brzmi tak samo😏Ehh... Skoro słyszę różnicę pomiędzy wzmacniaczami , to znaczy , że są różne i zabawa trwa. A kto nie słyszy , to gratuluję , zaoszczędzi kasę na inne przyjemności.

Ja tak właśnie kupiłem Luxmana. Chciałem japoński,tranzystorowy,srebrny z niebieskimi V metrami,tylko ja w przeciwieństwie do Was miałem odwagę posłuchać go z innymi przy wyrównanych poziomach. Wynik oczywisty,tak jak na całym świecie. Ty możesz robić po swojemu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jamówię napisał:

...,zaproś paru gości i niech popatrzą jak robisz z siebie wała nie mogąc odróżnić tego co według Ciebie jest tak absurdalnie proste,niech się pośmieją.

W zupełności mi wystarczy obserwowanie jak wała siebie robisz ty 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.