Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Masówka panowie.

Jak się chce mieć dobre głośniki to trzeba szukać tam gdzie nikt o nich nie słyszał. Reklama pochłania duża część budżetu która oczywiście jest w cenie głośników i za którą my musimy płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shiver07 napisał:

Ciekawe ile będzie kosztować nowa linia Emit zapewne cena w górę.

Są już podane ceny nowej serii:

Emit 50 - 8 990 PLN

Emit 30 - 6 690 PLN

Emit 20 - 4290 PLN

Emit 10 - 3290 PLN

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, EMiL napisał:

To nie są firmy, które w cenie swoich produktów maja budżety na dobre elementy zwrotnic.

Pytanie szczere, bez uprzedzeń.

Czym różnią się elementy zwrotnicy (np. kondensator) "drogi" od tego, co ludziom się nie podoba - "taniego"? To nie jest przypadkiem tak, że każdy kondensator ma swoją funkcję przejścia? (tzn. transmitancję). I teraz od projektanta zależy, co z tym zrobi? Bo jeśli zwrotnica jest tak zaprojektowana, że kondzior o danych parametrach pasuje, to zastosowanie takiego, który jest np. mniej indukcyjny / rezystancyjny pogorszy sprawę... Jedyne co mogę na teraz sobie wyobrazić, to fluktuacja parametrów w czasie, ew. efekty mikrofonowania i rozrzut parametrów - podawane przez producenta. Wszystkie te rzeczy można zaadresować sprytnym strojeniem zwrotnicy... Czy coś pomijam? Tylko proszę mi nie mówić "posłuchaj"... Tak po inżyniersku, żeby się dało zrozumieć, a nie uwierzyć 😉

 

BTW:

Jestem po odsłuchu Arcada 3.5 Signature Studia 16Hertz... Powiem tak... Wywaliło mnie z trampków. Tak dobrej, ładnej i gładkiej średnicy to chyba jeszcze nigdy nie słyszałem. Bas pominę, bo akurat w pomieszczeniu / ustawieniu nie było się czym chwalić, ale to są revelatory, więc jestem spokojny. Ładnie poszyte pasma, Sonusy, w mojej ocenie, nie mają co nawet startować. Średnica prawie bez podbarwień, swobodna, lekka kiedy trzeba i dociążona gdy nagranie wymaga. (tu największy plus w stosunku do Contour 30 - w nich zawsze jest dociążona 😄 )

 To, co mi się nie podoba, to góra z revelatora 9700... Po Contourach wszystko jest ostre i jasne, ale wciąż - trochę zbyt męcząca. Myślę, że Arcada 3.5 z Satori berylowym na górze, to będzie to. Kolumny ładnie wykonane, z pomysłem. Generalnie myślę, że z Satori na wysokich to połkną moje Contoury bez zająknięcia. Póki co, zdecydowany faworyt, choć ta góra pasma jest dla mnie nie do przełknięcia. Potrzebowałbym lampy, żeby to przeżyć 😛 

Generalnie pomimo negatywnej prasy, którą robi się firmie 16Hertz (mam na myśli "fanboyów"), podobają mi się te kolumny. Jeszcze nie wiem, czy na tyle, aby wywalić na stół tyle kasiory, ale mam nad czym myśleć - o to mi właśnie chodziło.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

Pytanie szczere, bez uprzedzeń.

Czym różnią się elementy zwrotnicy (np. kondensator) "drogi" od tego, co ludziom się nie podoba - "taniego"? To nie jest przypadkiem tak, że każdy kondensator ma swoją funkcję przejścia? (tzn. transmitancję). I teraz od projektanta zależy, co z tym zrobi? Bo jeśli zwrotnica jest tak zaprojektowana, że kondzior o danych parametrach pasuje, to zastosowanie takiego, który jest np. mniej indukcyjny / rezystancyjny pogorszy sprawę... Jedyne co mogę na teraz sobie wyobrazić, to fluktuacja parametrów w czasie, ew. efekty mikrofonowania i rozrzut parametrów - podawane przez producenta. Wszystkie te rzeczy można zaadresować sprytnym strojeniem zwrotnicy... Czy coś pomijam? Tylko proszę mi nie mówić "posłuchaj"... Tak po inżyniersku, żeby się dało zrozumieć, a nie uwierzyć 😉

Od strony technicznej drogie kondy różnią się od podstawowych technologia wykonania i jakością metalizacji:

http://www.troelsgravesen.dk/super-caps.htm

W pomiarach, o ile pojemności są takie same, nie wyjdą różnice na charakterystyce a grac będzie inaczej. Podobnie z rezystorami. "Sprytnym" schematem zwrotnicy tego nie skorygujesz, trudno skorygować schematem braki barwowe wprowadzone przez budżetowe kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baran napisał:

To, co mi się nie podoba, to góra z revelatora 9700... Po Contourach wszystko jest ostre i jasne, ale wciąż - trochę zbyt męcząca. Myślę, że Arcada 3.5 z Satori berylowym na górze, to będzie to. Kolumny ładnie wykonane, z pomysłem. Generalnie myślę, że z Satori na wysokich to połkną moje Contoury bez zająknięcia. Póki co, zdecydowany faworyt, choć ta góra pasma jest dla mnie nie do przełknięcia. Potrzebowałbym lampy, żeby to przeżyć 😛 

To są dobre świetne kolumny, nie przejmuj się hatem. Najbliżej brzmienia dynaudio będą morele supreme. Beryla posluchaj przed potencjalnym zakupem, beryle maja twarda wysoka średnicę i na dłuższą metę jedwab może być lepszym wyborem.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baran napisał:

Wywaliło mnie z trampków

 

3 godziny temu, baran napisał:

Bas pominę, bo akurat w pomieszczeniu / ustawieniu nie było się czym chwalić, ale to są revelatory

 

3 godziny temu, baran napisał:

To, co mi się nie podoba, to góra z revelatora 9700

 

3 godziny temu, baran napisał:

Póki co, zdecydowany faworyt, choć ta góra pasma jest dla mnie nie do przełknięcia.

Hmmmm, trochę to wszystko mało spójne... 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, baran napisał:

Jestem po odsłuchu Arcada 3.5 Signature Studia 16Hertz... Powiem tak... Wywaliło mnie z trampków.

Miałeś okazję posłuchać kolumn na dość przyzwoitej zwrotnicy  😉

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

 

 

 

Hmmmm, trochę to wszystko mało spójne... 😉

Nie zgodzę się. Ja nie uważam, że kolumny obiektywie lepsze od moich muszą mi się podobać w każdym aspekcie... Inaczej nie kupiłbym nigdy Dynaudio 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, EMiL napisał:

Nie tylko o zwrotnice chodzi, materiał membrany rowniez jest ważny.

Z tymi włóknami drzewnymi chyba coś jest na rzeczy. Słuchałem kiedyś System Audio na modyfikowanym revelatorze. Tam średnica też mi się bardzo podobała. Też była gładka i melodyjna.

12 godzin temu, EMiL napisał:

Beryla posluchaj przed potencjalnym zakupem, beryle maja twarda wysoka średnicę i na dłuższą metę jedwab może być lepszym wyborem.

Miałem do czynienia z Berylem od SB. Moim zdaniem tylko dynaudio ogarnęło jak robić wysokotonówki na miękkich kopułkach, które potrafią brzmieć szczegółowo i niejasno jednocześnie. (Najczęściej słyszałem albo jasno i szczegółowo, albo ciemno i bez detalu. Kiedyś nawet słyszałem jasno i nieszczegółowo :D) Wszystkie inne jakie słyszałem do tej pory poległy. Oprócz beryla właśnie. To oczywiście moja opinia. Nie musi się nawet zbliżać do obiektywnej prawdy. Muszę jeszcze kiedyś przesłuchać tego nowego Esotara od Dynaudio. Inny napęd, Hexis inne strojenie niż w moich Contourach... Kusi, tylko ta cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, baran napisał:

Miałem do czynienia z Berylem od SB. Moim zdaniem tylko dynaudio ogarnęło jak robić wysokotonówki na miękkich kopułkach, które potrafią brzmieć szczegółowo i niejasno jednocześnie. (Najczęściej słyszałem albo jasno i szczegółowo, albo ciemno i bez detalu. Kiedyś nawet słyszałem jasno i nieszczegółowo :D) Wszystkie inne jakie słyszałem do tej pory poległy. Oprócz beryla właśnie

Dla mnie miękko i szczegółowo grają Ricom Quadrala z serii Platinum. Właściwie ostatnio jak słuchałem w sklepie, podejście z kilkunastu kolumn miał tylko Evoke 10, pozostałe syczały, albo zamulały, albo oba na raz... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frapował mnie temat kondensatorów i poszukałem trochę.

Okazuje się, że kondy potrafią wprowadzić spore zniekształcenia. Dziwi mnie, że Troels nie raczy nawet robić tego typu testów (pomiar thd...). Wprawdzie THD większości wzmacniaczy jest wyższe od kondensatorów, ale jest to mierzalne i zgodnie ze wszystkimi artami jakie do tej pory czytałem nt psychoakustyki może być słyszalne. Czy jest? Bez ślepego testu ja się nie będę wypowiadał, zaufam Dynaudio 🙂

Tutaj link do artykułu National Instruments gdyby ktoś chciał poczytać. (Choć generalnie tutaj chodzi o konkretne zastosowania, ale przyjmę to za dobrą monetę 😉 )

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ti.com/lit/pdf/slyt796&ved=2ahUKEwjD5LXb-NPxAhVOpIsKHbUGDIkQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw3XmiJwcAxbczzAaxCJ2afI

 

 

Tutaj kolejny ciekawy artykuł:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.aes.org/e-lib/download.cfm%3FID%3D20891&ved=2ahUKEwjk6bL2-9PxAhVloosKHYjsAiMQFjABegQIAxAC&usg=AOvVaw1oYTYiEl13PnzDcI0g6ThP

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, baran napisał:

Okazuje się, że kondy potrafią wprowadzić spore zniekształcenia

Właśnie takie Benic to wprowadzają 

Nie twierdzę, że Dynuadio się nie zna . Wręcz przeciwnie doskonale wiedzą co robią i co chcą osiągnąć .

 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klecha86 napisał:

Ale tak jak w moim wypadku w S25 filtracja ecostar2 kondem Solen i rezystorem cementowym to tak jakby ptaku obciąć skrzydła ...

Tak ? Rozumiem że Duelund z ołówka i kondensator droższy od Twoich kolumn odbuduje Esotarowi te skrzydła ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, babatular napisał:

Tak ? Rozumiem że Duelund z ołówka i kondensator droższy od Twoich kolumn odbuduje Esotarowi te skrzydła ?

Rozumieć możesz sobie co chcesz  🙂

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klecha86 napisał:

Ale tak jak w moim wypadku w S25 filtracja ecostar2 kondem Solen i rezystorem cementowym to tak jakby ptaku obciąć skrzydła ...

Też się zastanawiam dlaczego wkładają cementowe rezystory a nie bezindukcyjne. Nawet w rocznicowych Harbetach ,kondy wymienili a rezystory zostały. Niby różnica w cenie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, izapat napisał:

Też się zastanawiam dlaczego wkładają cementowe rezystory a nie bezindukcyjne. Nawet w rocznicowych Harbetach ,kondy wymienili a rezystory zostały. Niby różnica w cenie spora.

Bo w Dynaudio pracują amatorzy, ktorzy nie wiedzą co robią. I zamiast dać bezindukcyjny za 3 zł dają cementowe za  1 zł. Wiadomo cięcie kosztów, księgowy, i te inne audiofilskie tezy.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że górę to jednak Dynaudio ma świetną (jak mogłem w to zwątpić - wstyd). Tak od niechcenia podłączyłem Excite x14 pod piec Trigona Exxceed (wcześniej cały czas grałem z ATC)  i co tu dużo gadać, Dynaudio nawet na oryginalnej zwrotce gra piękną, nasyconą a zarazem otwartą, napowietrzoną górą. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Startuje nowa linia Emitów. Cen jeszcze brak. Wśród nich 3 drożny Emit 50 , takie x38.

Ciekawe jak będą grały w stosunku do serii x.

Można mieć dylemat czy szukać używanych 38 czy pójść w nowe.

 

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, stench napisał:

Startuje nowa linia Emitów. Cen jeszcze brak. Wśród nich 3 drożny Emit 50 , takie x38.

Ciekawe jak będą grały w stosunku do serii x.

Można mieć dylemat czy szukać używanych 38 czy pójść w nowe.

 

W poście nr.#17700

Na temat audio podaje ceny nowych Emitów. 

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stench napisał:

Startuje nowa linia Emitów. Cen jeszcze brak. Wśród nich 3 drożny Emit 50 , takie x38.

Ciekawe jak będą grały w stosunku do serii x.

Można mieć dylemat czy szukać używanych 38 czy pójść w nowe.

 

Te nowe zestawy wyglądają super fajnie. Porządne głośniki. Przynajmniej z obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.