Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, xajas napisał:

pokaz ta twoja „adaptacje akustyczna“ i wynik jej dzialania, to potem pgadamy jeszcze raz.

Erotoman gadulaemoji6.png

Erotoman ? Albo ci sie fora pomyliły albo nie wiesz co to znaczy.

Ja mam Technicsa z Toshibą  w kuchni z korektorem Diory. Adaptacja jest dla frajerów.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, [email protected] napisał:

Z pewnością to zasługa Aune. Powinien mieć mniej dociążony dół i lepszą jego kontrolę.

Niestety transmisja sygnału z odtwarzacza cd po coaxialu do DAC-a Aune nie rozwiązała problemu. Jedyne rozwiązanie, które daje rezultat, to "nieaudiofilskie" użycie regulacji barwy we wzmacniaczu. Skręcenie pokrętła basu na godz. 10-tą likwiduje dudnienie. Nie wiem jaki ten Rotel ma zakres regulacji barwy, bo nie ma o tym słowa w instrukcji obsługi, ale nowsze modele mają podany zakres +- 10dB. Z tego by wynikało, że skręcenie pokrętła regulacji barwy na godz. 10-tą zmniejsza dynamikę basów o jakieś 4dB, chyba że coś źle wydedukowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jantor napisał:

Niestety transmisja sygnału z odtwarzacza cd po coaxialu do DAC-a Aune nie rozwiązała problemu. Jedyne rozwiązanie, które daje rezultat, to "nieaudiofilskie" użycie regulacji barwy we wzmacniaczu. Skręcenie pokrętła basu na godz. 10-tą likwiduje dudnienie. Nie wiem jaki ten Rotel ma zakres regulacji barwy, bo nie ma o tym słowa w instrukcji obsługi, ale nowsze modele mają podany zakres +- 10dB. Z tego by wynikało, że skręcenie pokrętła regulacji barwy na godz. 10-tą zmniejsza dynamikę basów o jakieś 4dB, chyba że coś źle wydedukowałem.

Jak miałem rotela, też tak robiłem🙂. A masz jeszcze zatyczki do basreflexu, może z nimi pokombinuj. Zauważyłem pewną zależność, pomijając już jakość nagrań, że w utworach, gdzie grają prawdziwe instrumenty, szczególnie te perkusyjne, to raczej jest wszystko ok, ale jak już tworzyli z samplerów i w ogóle elektronicznie, to większość kawałków jest przebasowiona. Ktoś tu pisał, że nie ma uniwersalnego systemu i to jest prawda. Bo jedne super odtwarzają te przebasowione kawałki, ale tam, gdzie jest on naturalny, może go być za mało i na odwrót. Ja, jak wiedziałem, że płyta jest za tłusta na dole, wkładałem gąbkę i tak się ratowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też słuchałem i wysłuchałem, że tak jest. Muzyka w której użyte są syntezatory przynajmniej połowa kawałków była zniekształcona i to słychać bardzo wyraźnie. Kapele w których grają prawdziwe instrumenty była przyjemność słuchania leć też nie wszystkiego zależy od wytwórni jak było zmasterowane. Dlatego dobrze mieć przycięcie pasma jeżeli to możliwe.

Już myślałem, że sprzęt mi się zepsuł.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się chyba wyczerpuje, więc pora na podsumowanie.

Mam do wyboru:

1. Wymienić wzmacniacz tranzystorowy na ten sam typ, tylko lepszy i większej mocy – koszt 5 - 8 tys. zł; bez gwarancji sukcesu

2. Mikrofon Umik1, pomiary REW, adaptacja akustyczna i pułapki basowe - koszt co najmniej 1200 zł; bez gwarancji sukcesu, a poza tym wariant trudny do zaakceptowania przez resztę domowników

3. Mikrofon Umik1, pomiary REW, ADI-2 DAC FS – koszt ok. 4500 zł

4. Zastosować regulację barwy we wzmacniaczu i zapomnieć, że to nie do końca audiofilskie rozwiązanie - koszt zerowy

5. Wymiana wzmacniacza na lampę – koszt ok. 4000 zł przy zakupie Yaqin MS-30L i wymianie fabrycznych lamp, ale można też wydać dużo więcej na lepszy wzmacniacz

6. Sprzedać Evoki i wrócić do DM, na 90% płyt będzie dużo gorzej z wybrzmieniami i stereofonią, w nocy trzeba będzie raczej korzystać ze słuchawek, ale na żadnej płycie nie będzie dudnienia – koszt hmmm parę tysięcy wróci do domowego budżetu

A pytałem tylko o wariant "1"...

Na dzień dzisiejszy pozostaję przy wariancie "4", chociaż bardzo mnie kuszą jeszcze "5" i "6", ale potrzebuję trochę czasu  żeby to wszystko przetrawić.

Dziękuję wszystkim za pomoc, chociaż mam teraz tylko jeszcze większy mętlik w głowie.

Edytowane przez jantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam wariant 7 - kupić Umik1 za 450zł, zobacz jak wyjdzie z nieaudiofilską regulacją barwy i potem dopiero na spokojnie podjąć dalsze decyzję 😉 

Przy okazji trochę głębiej wejdziesz w temat i będziesz z większą rezerwą patrzeć na bajki mchem pisane

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jantor napisał:

Temat się chyba wyczerpuje, więc pora na podsumowanie.

Mam do wyboru:

1. Wymienić wzmacniacz tranzystorowy na ten sam typ, tylko lepszy i większej mocy – koszt 5 - 8 tys. zł; bez gwarancji sukcesu

2. Mikrofon Umik1, pomiary REW, adaptacja akustyczna i pułapki basowe - koszt co najmniej 1200 zł; bez gwarancji sukcesu, a poza tym wariant trudny do zaakceptowania przez resztę domowników

3. Mikrofon Umik1, pomiary REW, ADI-2 DAC FS – koszt ok. 4500 zł

4. Zastosować regulację barwy we wzmacniaczu i zapomnieć, że to nie do końca audiofilskie rozwiązanie - koszt zerowy

5. Wymiana wzmacniacza na lampę – koszt ok. 4000 zł przy zakupie Yaqin MS-30L i wymianie fabrycznych lamp, ale można też wydać dużo więcej na lepszy wzmacniacz

6. Sprzedać Evoki i wrócić do DM, na 90% płyt będzie dużo gorzej z wybrzmieniami i stereofonią, w nocy trzeba będzie raczej korzystać ze słuchawek, ale na żadnej płycie nie będzie dudnienia – koszt hmmm parę tysięcy wróci do domowego budżetu

A pytałem tylko o wariant "1"...

Na dzień dzisiejszy pozostaję przy wariancie "4", chociaż bardzo mnie kuszą jeszcze "5" i "6", ale potrzebuję trochę czasu  żeby to wszystko przetrawić.

Dziękuję wszystkim za pomoc, chociaż mam teraz tylko jeszcze większy mętlik w głowie.

6. Jak nie masz daleko do Zabrza, to zapraszam posłuchać jak DMy grają po niewielkim upgreadzie. Satysfakcja gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, japs napisał:

Jaką nie audiofilską? To co robią pokrętła w pierwszych z brzegu luxmanach, accuphase czy esotericach?

Zgadza się. Miałem już kilkanaście wzmacniaczy bez regulacji. Z wiekiem zaczynam doceniać regulację np. w Accu. w którym jest bardzo dobra.  Zawsze można włączyć Direct , jak komuś się nie podoba korekcja barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, [email protected] napisał:

6. Jak nie masz daleko do Zabrza, to zapraszam posłuchać jak DMy grają po niewielkim upgreadzie. Satysfakcja gwarantowana.

Dzięki, ale z Torunia trochę daleko.

Swoją drogą też brałem pod uwagę upgrade DM2/7, ale rozmyśliłem się po pierwszych bardzo pozytywnych recenzjach nowych Emit 30 i pojechałem ich posłuchać z moją elektroniką i kablami. Dźwięk 30-tek mnie totalnie rozczarował, ale poprosiłem o odsłuch stojących obok Evoków i po 2-3 nagraniach wiedziałem, że muszę je mieć. Było w nich wszysto to, czego brakowało mi w DM-kach, tylko zapomniałem, że mieszkam w bloku o betonowych ścianach, a nie w dobrze zaaranżowanym akustycznie pokoju odsłuchowym w sklepie...

Edytowane przez jantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jantor napisał:

Dźwięk 30-tek mnie totalnie rozczarował, ale poprosiłem o odsłuch stojących obok Evoków i po 2-3 nagraniach wiedziałem, że muszę je mieć

Heh, jakbym siebie słyszał 😁 tylko ze u mnie chodziło o Evoke 10 vs Emit 30, no i wygrał rozsądek, niestety małe monitory nie dadzą mi takiego zejścia na basie jak obecne podłogówki Quadrala

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. Od niedawna jestem posiadaczem Dynaudio Special 40 Red. Poprzednio miałem Emit 20. Zajrzałem na OLX by je tam wystawić i jestem w małym szoku. Co się dzieje są aż 4 oferty sprzedaży Emit 20 od 1800 do 2400. Dwie czarne i dwie białe. Co za urodzaj. Zrezygnowałem z dodawania swojej oferty . Czyżby pokusa kupna nowych Emit 20 które kosztują 4000! Na marginesie What HiFi recenzowało nowe Emit 20 i 30 i entuzjazmu brak 🤔.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze testuje. Na pewno Emit 20 przy swojej cenie to są dobre głośniki. Zwłaszcza do ostrzejszych wzmacniaczy. Najkrócej pastelowa zaokrąglona góra i obszerny bas. Bardzo dobra dynamika makro, gorzej w skali mikro. Special 40 znaczne wyższa klasa, znacznie lepiej kontrolowany bas, więcej szczegółów i mikrodynamiki. Na razie jednak jestem jeszcze w trakcie doboru przewodu głośnikowego, mam Chord Clearway i Audioquest Rocket 44. Ten ostatni za mocny, za obszerny na dole. Chciałbym coś lepszego ale nie wiem co kupić. Wraz z tymi Special 40 mam Primare I35 i Primare CD35. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Emit 20 grały bardziej neutralnie a na górze na granicy ostrości. Pod łagodnym wzmacniaczem było ok, ale to już nie jest tak ciepłe i łagodne na górze granie jak stare Audience, choć też lekko zaokrąglone kontury. Na plus że dużo lepsza przestrzenność, separacja i szczegóły, ale ogólnie jakoś już mniej tego klimatu i magii. Określiłbym je jako Dali Zensor 3 na sterydach, ten sam styl grania z potężniejszym basem. W swojej cenie oczywiście nadal bardzo dobre, ale to są kolumny które trochę jednak znikają w gąszczu innych. O starych Audience mówiło się z większym entuzjazmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, art72 napisał:

Hej

U mnie s40 grają z MF 3mscd i hegel190, kable głośnikowe to chord odysey X, dla mnie jest ok. Nic nie brakuje.

Dziękuję za cenną opinię. Też myślałem o Odyssey X lub o ich wersji z ekranem czyli Epic. 

27 minut temu, don111 napisał:

JaOkreśliłbym je jako Dali Zensor 3 na sterydach, ten sam styl grania z potężniejszym basem. W swojej cenie oczywiście nadal bardzo dobre, 

Kiedyś miałem Dali Zensor 3 i zgadzam się z tym porównaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku tygodniach rozterek podjąłem decyzję, że Evoke 20 zostają ze mną, stąd do sprzedania są DM2/7.

Kolor czarny, pierwszy właściciel, pełen komplet (karton, msakownice, dokumenty zakupu, zatyczki BR).

Wiem, że w tym miejscu trudno oferować najtańszą i nienajmłodszą serię Dynaudio, ale tylko tu ma ona szansę być właściwie doceniona.

Stan oceniam na bardzo dobry, żadnych mechanicznych uszkodzeń, nigdy nierozbierane i nienaprawiane.

Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcia na maila lub zapraszam na odsłuch.

Edytowane przez jantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 20:06, jantor napisał:

Po kilku tygodniach rozterek podjąłem decyzję, że Evoke 20 zostają ze mną, stąd do sprzedania są DM2/7.

 

Gratuluję zakupu. Myślę o Evoke 30 jednak zastanawia mnie jak wypadają w porównaniu do x 34,  może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 19:39, JarlBjorn napisał:

Znana prawidłowość - Dynki powinny być najtańszym elementem toru.

u mnie są najdroższym i jest w porzadku  nie narzekam (,bluesound, rca tq black, nait 5si, melodika purple, evoke 20)... chociaż myślę że lepsze źródło wniosłoby poprawę... natomiast wpinając droższy wzmacniacz czyli caspian może i było lepiej ale mniej uniwersalnie 

 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 18:30, jantor napisał:

A może to nie wina wzmacniacza tylko betonowych ścian w pokoju i niepotrzebnie chcę się narazić na kolejne koszty?

badałem temat, moim zdaniem na 99,9% winę ponosi akustyka tzw dudnienie basu, czyli mody podłużne itd w każdym pomieszczeniu to masz tylko wcześniej może nie słyszałeś że są, nie próbowałem tanich paneli z wełną mineralną- nie miałem okazji, ale jakiekolwiek profesjonalne pułapki basowe nawet nie że są dość drogie to zajmują b. dużo miejsca, jedynym wyjściem na ten moment wydaje się dsp ale też pewnie poświęcisz sporo czasu zanim nastroisz tak jak lubisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.