Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2021 o 08:31, marcinmarcin napisał:

Że 20 dudnia więcej, znaczy że mają górkę na górce twojego pomieszczenia (na problematycznej częstotliwości)

wystarczy wpisać w google mode frequency calculator i tam pisze na jakich częstotliwościach masz największe górki, a w jakich dołki (między nimi), są chyba 3 podstawowe mody w zależności od 1 długości 2 szerokości 3 wysokości pomieszczenia, niektóre mogą się kumulować np wysokość z szerokością na około 60-70Hz i mamy straszną masakrę w całym zakresie 30-300Hz.... Pytanie - czy na innych kolumnach rzeczywiście tego nie słyszycie??? ja w innym pokoju podpinałem maluchy z innymi membranami i też było dudnienie, może trochę pomogło wsadzenie zwiniętej pary rajstop do każdego BR

W dniu 25.09.2021 o 12:51, [email protected] napisał:

Właśnie puściłem sobie ,,Come Together". Jak to chodzi, naturalna linia basowa, bębny, żadnego dudnienia. I to bez zatyczek do wofera, w pomieszczeniu 13 m

obstawiam że częsć rzeczy nie słyszysz bo Twój mózg jest przyzwyczajony do akustyki pomieszczenia i dla wygody pomija częśc informacji, dlatego to się nazywa psychoakustyka, ale zawsze mogę się mylić

W dniu 27.09.2021 o 12:58, marcinmarcin napisał:

Dodam wariant 7 - kupić Umik1 za 450zł, zobacz jak wyjdzie z nieaudiofilską regulacją barwy i potem dopiero na spokojnie podjąć dalsze decyzję 😉 

a na stronie minidsp pewnie kosztuje dużo taniej w zestawie z urządzeniem, jeśli nie jest w gratisie (nie chce mi się teraz sprawdzać)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Svawo napisał:

obstawiam że częsć rzeczy nie słyszysz bo Twój mózg jest przyzwyczajony do akustyki pomieszczenia i dla wygody pomija częśc informacji, dlatego to się nazywa psychoakustyka, ale zawsze mogę się mylić

Zgadzam się, mało tego, wszyscy żyjemy w inkubatorach podłączeni do Matrixa, ale nasze mózgi o tym nie wiedzą. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie odnośnie nowego wypustu jakim jest model Heritage Special. Czy ktoś już może słuchał tych konstrukcji w salonie lub w domu w normalnych warunkach, jak wygląda z zapotrzebowaniem na prąd i czy w 32 m2 siedząc 2,5m od głośników jest sens się nimi interesować? Jak wypadają w porównaniu z modelem special 25? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DJ LUCAS napisał:

Cześć.

Mam pytanie odnośnie nowego wypustu jakim jest model Heritage Special. Czy ktoś już może słuchał tych konstrukcji w salonie lub w domu w normalnych warunkach, jak wygląda z zapotrzebowaniem na prąd i czy w 32 m2 siedząc 2,5m od głośników jest sens się nimi interesować? Jak wypadają w porównaniu z modelem special 25? 

Pozdrawiam 

Moim zdaniem 32 m2 to za duży metraż na HS. Będzie niedobór basu, chyba że Ci to odpowiada. HS wygrywają w kwestii rozdzielczości. Powiedziałbym, że to monitor wyczynowy. Trzeba samemu posłuchać. Ja, po długim porównaniu w swoim pomieszczeniu, zostałem jednak przy Special 25, w moim systemie zadecydowała muzykalność oferowana przez S25.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, [email protected] napisał:

Zgadzam się, mało tego, wszyscy żyjemy w inkubatorach podłączeni do Matrixa, ale nasze mózgi o tym nie wiedzą. Ale mogę się mylić.

aaa tam... szczerze mówiąc, uważam nie ma opcji żebyś wiedział jak zagrają Twoje turbo kolumny w twoim pokoju po gruntownej całkowitej adaptacji akustycznej więc teraz słyszysz ich potencjał (szczególnie w niskich pasmach) może max na 70%, jak sądzę takiej korekcji nie robiłeś bo biorąc pod uwagę na czym słuchasz nie bardzo było by Cię stać... Taka adaptacja jest po prostu droga i pracochłonna, jak kiedyś będziesz miał możliwość porównania basu po korekcji (najlepiej pasywnej) i przed to wtedy będziesz wiedział o co chodzi ... i dlaczego po gra zupełnie inaczej niż przed 🙂  , ale mogę się mylić 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć przypadkowo stałem się posiadaczem Contourów S1.4LE i jestem pod wrażeniem tego jak zachowują się w moim systemie. Dawno temu słuchałem jakiś stojących Dynaudio z niższej serii i po tym odsłuchu wykluczyłem tę markę z orbity mojego zainteresowania. A tu jest detal (ale nienachalny), średnica namacalna, przyzwoita stereofonia, obecny bas pomimo że to podstawkowce (no może czasami nieco poluzowany, ale jest nawet wykop) - jednym słowem przyjemny, ciepły dźwięk, dzięki któremu nic nie tracimy z nagrania, a jednocześnie nie męczą podczas dłuższych odsłuchów. Kupowałem do gabinetu, ale oczywiście odsłuchałem w salonie (niecałe 30m2) i tak mi podszedł dźwięk tych kolumn, że zacząłem myślec o Contourach 20 (również bez "i").

Dlatego mam pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenia z porównania 1.4 do 20ek? W jakim kierunku nastąpiły zmiany, co zostało jeszcze poprawione, a może w jakimś aspekcie są deficyty w stosunku do poprzedniej wersji. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, grzegorz said:

obecny bas pomimo że to podstawkowce

Bardzo błędny stereotyp że nie ma basu z podstawek ..... wiem wiem nieco generalizuję ale juz kilkukrotnie się przekonalem że tzw cienkie podłogówki w życiu nie podskoczą  tzw dobrym monitorom.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
czy ktoś miał przyjemność porównania Confidecne 20 z Legacy Calibre lub z podobnego przedziału cenowego Sonus Faber..?

Legacy Calibre bardzo napakowane  monitory, troche takie amerykańskie Sonus Extrema w skojarzeniu..

397A342E-0D42-412B-8330-C7F2146C23CA.png

4B7EFED3-1FBD-4657-88BA-8C5AE798871A.png

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 17:31, grzegorz napisał:

czy ktoś z Was ma doświadczenia z porównania 1.4 do 20ek? W jakim kierunku nastąpiły zmiany, co zostało jeszcze poprawione, a może w jakimś aspekcie są deficyty w stosunku do poprzedniej wersji. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

W tym wątku są wrażenia z osłuchu porównawczego dwuosobowego, przy czym chodzi o wersję 1.4 zwykłą, tj. bez LE (ciemniejsza od 1.4 LE i przez to imo nieco bardziej bardziej spójna).

W skrócie, nieco lepsza definicja góry w nowszych Contourach, tam w końcu jest już Esotar, i to by było raczej na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JarlBjorn napisał:

 

W tym wątku są wrażenia z osłuchu porównawczego dwuosobowego, przy czym chodzi o wersję 1.4 zwykłą, tj. bez LE (ciemniejsza od 1.4 LE i przez to imo nieco bardziej bardziej spójna).

W skrócie, nieco lepsza definicja góry w nowszych Contourach, tam w końcu jest już Esotar, i to by było raczej na tyle.

Mogę tylko dodać , że contour 20i ma odrobinę bardziej rozdzielczą górę od 20 , ale to nie jest jakaś przepaść. Starsze konstrukcje były bardziej wycofane , ale to już zależy od reszty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bl4ck napisał:

Dzięki za opinię.

ja mam i owszem są solidne aczkolwiek wymieniłem pierwszą parę bo te gumki na których stoją kolumny nie były równej wysokości i kolumna się chwiała zamiast stać równo.... no czasem tak wychodzi, wszystko trzeba dokładnie zawsze sprawdzić, nawet od renomowanego producenta bo czasem myślę że na Polski rynek zachodni producenci mają słabszą kontrole jakości (nie wszyscy)...😐


jeszcze się pochwalę - po długich miesiącach eksperymentowania z dsp w końcu udało mi się ustawić parametry jak jak chciałem, a już winiłem kable (najtansze melodika) czy źródło (bluesound node) że coś z nimi nie tak,teraz po zapuszczeniu diany krall aż wychodze z siebie jak evoki 20 potrafią pięknie zagrać! wielkie brawa dla producenta i konstruktora i dla diany też ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Svawo napisał:

ja mam i owszem są solidne aczkolwiek wymieniłem pierwszą parę bo te gumki na których stoją kolumny nie były równej wysokości i kolumna się chwiała zamiast stać równo.... no czasem tak wychodzi, wszystko trzeba dokładnie zawsze sprawdzić, nawet od renomowanego producenta bo czasem myślę że na Polski rynek zachodni producenci mają słabszą kontrole jakości (nie wszyscy)...😐

To samo mialem w dziesiątkach. Jak na tak poważną firmę, trochę to słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że idzie to po kolei i nie ma rozgraniczenie czy kolumny idą do Polski, czy też do bogatszej Europy, nie powinno się to zdarzyć i tyle...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Myślę,że idzie to po kolei i nie ma rozgraniczenie czy kolumny idą do Polski, czy też do bogatszej Europy, nie powinno się to zdarzyć i tyle...

A ja uważam że jak najbardziej może być rozgraniczenie na Europę Zachodnią i jej resztę.. podobnie jak z chemią z Niemiec i produktami spożywczymi o co były już pozwy w Brukseli za nierówne traktowanie unijnego rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 17:31, grzegorz napisał:

Dosyć przypadkowo stałem się posiadaczem Contourów S1.4LE i jestem pod wrażeniem tego jak zachowują się w moim systemie. Dawno temu słuchałem jakiś stojących Dynaudio z niższej serii i po tym odsłuchu wykluczyłem tę markę z orbity mojego zainteresowania. A tu jest detal (ale nienachalny), średnica namacalna, przyzwoita stereofonia, obecny bas pomimo że to podstawkowce (no może czasami nieco poluzowany, ale jest nawet wykop) - jednym słowem przyjemny, ciepły dźwięk, dzięki któremu nic nie tracimy z nagrania, a jednocześnie nie męczą podczas dłuższych odsłuchów. Kupowałem do gabinetu, ale oczywiście odsłuchałem w salonie (niecałe 30m2) i tak mi podszedł dźwięk tych kolumn, że zacząłem myślec o Contourach 20 (również bez "i").

Dlatego mam pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenia z porównania 1.4 do 20ek? W jakim kierunku nastąpiły zmiany, co zostało jeszcze poprawione, a może w jakimś aspekcie są deficyty w stosunku do poprzedniej wersji. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Contour 20 gra inaczej niż 1.4le. Jest więcej przejrzystości, rozdzielczości, kultury ale mniej gęstości, klimatu za który wiele osób kocha dynaudio. Contour 20 może się podobać, to sensowna kolumna, ale jeśli urzekły Cię 1.4le to szukał bym C1, aby pozostać w tej starej szkole grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Whyduck napisał:

Contour 20 gra inaczej niż 1.4le. Jest więcej przejrzystości, rozdzielczości, kultury ale mniej gęstości, klimatu za który wiele osób kocha dynaudio. Contour 20 może się podobać, to sensowna kolumna, ale jeśli urzekły Cię 1.4le to szukał bym C1, aby pozostać w tej starej szkole grania. 

Esotar w C1 mnie rozwalał. Najlepszy wysokotonowiec jaki w życiu słyszałem.

Co do porównania mam znajomego elektronika po fachu, który utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystkie kolumny to jest jedno i to samo. Uwierzycie w to? Podsyłając mi głupią papierologię z danych technicznych, z których wynika, iż kolumny mają podobne pasmo przenoszenia 😃więc według niego kolumna na 1000zł to jest to samo co kolumna za 15X tyle. 
Nie ważne jakie głośniki są zastosowane, jak zestrojone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marek K. napisał:

Co do porównania mam znajomego elektronika po fachu, który utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystkie kolumny to jest jedno i to samo

Nie on jeden podobnie uważa 😄 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marek K. napisał:

Esotar w C1 mnie rozwalał. Najlepszy wysokotonowiec jaki w życiu słyszałem.

Co do porównania mam znajomego elektronika po fachu, który utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystkie kolumny to jest jedno i to samo. Uwierzycie w to? Podsyłając mi głupią papierologię z danych technicznych, z których wynika, iż kolumny mają podobne pasmo przenoszenia 😃więc według niego kolumna na 1000zł to jest to samo co kolumna za 15X tyle. 
Nie ważne jakie głośniki są zastosowane, jak zestrojone. 

Może najzwyczajniej ma coś ze słuchem. Albo nie rozróżnia barwy dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

Może najzwyczajniej ma coś ze słuchem. Albo nie rozróżnia barwy dźwięku.

Nie wiem czy ze słuchem ale z głową napewno. Nie wiem co ich uczyli w latach 80’ ale jeśli ktoś wyznaje teorię tylko jedną bez względu na konstrukcję samego głośnika to nie mamy o czym wogóle rozmawiać. 
Trochę kolumn przesłuchałem i trochę w domu też miałem, w tym Dynaudio F160. I nie ciężko jest usłyszeć różnicę pomiędzy Dynkami, kolumnami z SS czy budżetowymi aluminiowymi membranami. Samo dopasowanie wzmocnienia jest też mocno zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Marek K. napisał:

Nie wiem czy ze słuchem ale z głową napewno. Nie wiem co ich uczyli w latach 80’ ale jeśli ktoś wyznaje teorię tylko jedną bez względu na konstrukcję samego głośnika to nie mamy o czym wogóle rozmawiać. 
Trochę kolumn przesłuchałem i trochę w domu też miałem, w tym Dynaudio F160. I nie ciężko jest usłyszeć różnicę pomiędzy Dynkami, kolumnami z SS czy budżetowymi aluminiowymi membranami. Samo dopasowanie wzmocnienia jest też mocno zróżnicowane.

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bl4ck napisał:

No nie gadaj... jak tylko kolce przecież kolce są do dywanów...

 

nryX8bb.png

 

Ok teraz poczytałem i poszukałem te na zdjęciu gumy służą do ustawienia standów właśnie na twardej podłodze.

no fakt zapomniałem że są tam takie gumy, a krążyłem myślami wokół jakichś wkręcanych stopek 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.