Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Whyduck napisał:

Contour 20 gra inaczej niż 1.4le. Jest więcej przejrzystości, rozdzielczości, kultury ale mniej gęstości, klimatu za który wiele osób kocha dynaudio. Contour 20 może się podobać, to sensowna kolumna, ale jeśli urzekły Cię 1.4le to szukał bym C1, aby pozostać w tej starej szkole grania. 

Zarówno przedstawiony przez Ciebie opis Contour 20 jak i C1 jest kuszący, ponieważ z jednej strony byłoby to nowe doświadczenie, odmiana w stosunku do S1.4LE, a z drugiej wyjście na wyższy poziom z cechami moich obecnych głośników. A jak w to wszystko wpisuje się S40? Dysponują one z jednej strony dedykowanym Esotarem, z którego spodziewałbym się jeszcze bardziej wyrafinowanej góry pasma, ale z drugiej strony jest to mniejsza konstrukcja i pomimo, że na papierze pasmo przenoszenia ma podobne do S1.4LE, to jednak obawiam się mimo wszystko o ilość i obecność podstawy basowej. Nie ukrywam, że rozważam je również ze względu na znacznie niższą cenę od Counturów 20 i C1, a jednocześnie bardzo podobny wsad technologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Wracając jeszcze do tematu gumek na głośniki i ich różnych grubościach, rozumiem że każdy z was odsyłał standy i wracały drugie już ok?

Nie, ja podkleiłem silikonowy krążek. Czekałem na te standy i tak dość długo, drugi raz mi się nie chciało. Zresztą dziś nie mam już ani standów ani monitorów dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 23:08, grzegorz napisał:

A jak w to wszystko wpisuje się S40? Dysponują one z jednej strony dedykowanym Esotarem, z którego spodziewałbym się jeszcze bardziej wyrafinowanej góry pasma, ale z drugiej strony jest to mniejsza konstrukcja i pomimo, że na papierze pasmo przenoszenia ma podobne do S1.4LE, to jednak obawiam się mimo wszystko o ilość i obecność podstawy basowej. Nie ukrywam, że rozważam je również ze względu na znacznie niższą cenę od Counturów 20 i C1, a jednocześnie bardzo podobny wsad technologicznych.

Tani upgrade vs. Contoura 1.4/1.4LE  to jest trudna sprawa. Jeśli chodzi o upgrade względnie tani (cena x 2 lub x 2,5) to można rozważyć 2 cenione modele SH:

C1 – np. do wokalistyki, wybitny. Esotar i jego konkretna aplikacja są czarujące jeśli chodzi o gładkość, eteryczność góry i przestrzeń. Natomiast w basie żadnego progresu raczej nie będzie, miałem wręcz wrażenie, ze C1 jest jakby nieco mniej wyrywny w tym zakresie od ewidentnie przebasowanego S1.4..

S25 – do repertuaru innego niż tylko wokalistyka, realny progres w każdym aspekcie vs. Contoura 1.4, no ale niestety S25 wymagają większej powierzchni niż S1.4 i mogą być nieco bardziej wrażliwe na gorsze realizacje od S1.4 (ale od bardziej przejrzystego S1.4LE już niekoniecznie).

 

S40 to imo nie jest upgrade względem S1.4, raczej taki skok w bok. To jest głośnik bardzo dobry, chyba taki "best buy" w obecnej ofercie firmy, ale inaczej strojony niż stary Contour, balans tonalny przesunięty jest w stronę górnych częstotliwości. Jakość góry jest bardzo dobra, ale trzeba mieć to na uwadze. Contour S1.4 jest jednym z najciemniej grających głośników jakie znam (przy czym S1.4LE już tak ciemny nie jest). S40 nie gra tez tak gęsto jak Contour, jest ciut bardziej przejrzysty. Indywidualne preferencje będą więc kluczowe.

Last but not least, aspekty praktyczne, Contoura 1.4 można na sztywno przykręcić bezpośrednio do stendu D4 i jest to bezpieczne i praktyczne rozwiązanie, nie pamiętam już czy S40 daje taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JarlBjorn Dziękuję za przedstawienie swoich doświadczeń z odsłuchów głośników, o których myślę. Potwierdziłeś moje przeczucia, co do S40. I napiszę tak - bardzo dobrze, że są w nich inaczej połączone akcenty niż w S1.4LE, które posiadam. Counturów, przynajmniej na razie nie zamierzam się pozbywać - grają w salonie, a S40 planuję umieścić w gabinecie, dlatego myślę, że mi podpasują. Czy mógłbyś jeszcze dodać jak odbierasz bas S40, bo zdania są podzielone. Z jednej strony, że ponoć jest "huge", a z drugiej, że brakuje mu rozciągnięcia. A jakie są Twoje odczucia? Przynajmniej w porównaniu do S1.4(LE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grzegorz napisał:

@JarlBjorn Dziękuję za przedstawienie swoich doświadczeń z odsłuchów głośników, o których myślę. Potwierdziłeś moje przeczucia, co do S40. I napiszę tak - bardzo dobrze, że są w nich inaczej połączone akcenty niż w S1.4LE, które posiadam. Counturów, przynajmniej na razie nie zamierzam się pozbywać - grają w salonie, a S40 planuję umieścić w gabinecie, dlatego myślę, że mi podpasują. Czy mógłbyś jeszcze dodać jak odbierasz bas S40, bo zdania są podzielone. Z jednej strony, że ponoć jest "huge", a z drugiej, że brakuje mu rozciągnięcia. A jakie są Twoje odczucia? Przynajmniej w porównaniu do S1.4(LE).

S40 potrzebują przynajmniej 15m , bo w małym pokoju średni bas się wzbudza.

Po przesłuchaniu S40 i Contour 20 , zostały te drugie. C20 można postawić bliżej ściany i nic strasznego się nie stanie. S40 miło wspominam , są przejrzyste i delikatne , ale bas mi się nie podobał. Grały wtedy z Octave v70se  w 11 metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izapat No widzisz, tylko 20ki są znacznie droższe. Natomiast Twój opis mimo wszystko zachęcił mnie jeszcze bardziej do S40, bo co prawda docelowe pomieszczenie jest podobne jak u Ciebie, to zawsze zostaje opcja zamiany miejscami z S1.4LE 🙂 . Poza tym przynajmniej na razie nie będę ich łączył z lampą, ale z Devialetem, który o ile pamiętam ma krzywą do nich, co mam nadzieję pomoże mocno na basie. Oczywiście trzeba wszystko przetestować we własnych warunkach, ale jak na razie Wasze wpisy są więcej niż zachęcające (tylko czego innego się spodziewać po tej grupie 🙂 ).

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grzegorz napisał:

@izapat No widzisz, tylko 20ki są znacznie droższe. Natomiast Twój opis mimo wszystko zachęcił mnie jeszcze bardziej do S40, bo co prawda docelowe pomieszczenie jest podobne jak u Ciebie, to zawsze zostaje opcja zamiany miejscami z S1.4LE 🙂 . Poza tym przynajmniej na razie nie będę ich łączył z lampą, ale z Devialetem, który o ile pamiętam ma krzywą do nich, co mam nadzieję pomoże mocno na basie. Oczywiście trzeba wszystko przetestować we własnych warunkach, ale jak na razie Wasze wpisy są więcej niż zachęcające (tylko czego innego się spodziewać po tej grupie 🙂 ).

W dodatku na żywo S40 wyglądają przepięknie. U siebie miałem w szarym kolorze , ale  czerwony jest chyba jeszcze ładniejszy.

 

IMG_20200519_171444 (2).jpg

Contury c20i mam na sprzedaż . Miałem  chętnego , ale się nie zgłosił.

mini c20.jpg

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, izapat napisał:

W dodatku na żywo S40 wyglądają przepięknie. U siebie miałem w szarym kolorze , ale  czerwony jest chyba jeszcze ładniejszy.

 

IMG_20200519_171444 (2).jpg

Contury c20i mam na sprzedaż . Miałem  chętnego , ale się nie zgłosił.

mini c20.jpg

Jakie kolumny wygryzly c20i? 😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, izapat napisał:

W dodatku na żywo S40 wyglądają przepięknie. U siebie miałem w szarym kolorze , ale  czerwony jest chyba jeszcze ładniejszy.

Potwierdzam , kolor czerwony jest obłędny, u mnie s40 grają z Hegel190 , pomieszczenie 21m kw.

Jakiś czas temu widziałem w sieci inne kolory niż wyżej wymienione (szary, czerwony), były to ,,ebony wave'', black wine ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stecko napisał:

Jakie kolumny wygryzly c20i? 😄

Harbeth 30.2 

Może nie tyle , że wygryzły , ale lubię od czasu do czasu coś zmienić. Jednak to już trzecia para głośników i jedne trzeba upłynnić. Nie lubię się rozstawać ze sprzętem , ale muszę , bo mnie z chałupy wygonią razem z klamotami😀

53 minuty temu, art72 napisał:

Potwierdzam , kolor czerwony jest obłędny, u mnie s40 grają z Hegel190 , pomieszczenie 21m kw.

Jakiś czas temu widziałem w sieci inne kolory niż wyżej wymienione (szary, czerwony), były to ,,ebony wave'', black wine ''

21m , to już fajny metraż dla nich. A tak w ogóle , to wszystkie kolory ładne. Z bliska wyglądają na trójwymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, izapat napisał:

Harbeth 30.2 

Może nie tyle , że wygryzły , ale lubię od czasu do czasu coś zmienić. Jednak to już trzecia para głośników i jedne trzeba upłynnić. Nie lubię się rozstawać ze sprzętem , ale muszę , bo mnie z chałupy wygonią razem z klamotami😀

21m , to już fajny metraż dla nich. A tak w ogóle , to wszystkie kolory ładne. Z bliska wyglądają na trójwymiarowe.

Jak oceniasz górę w herbatnikach? Krążą opinie że jest dosyć słaba, tym bardziej porównując do bardzo dobrego esotara. Tyle teorii, a jak w rzeczywistości? 😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, stecko napisał:

Jak oceniasz górę w herbatnikach? Krążą opinie że jest dosyć słaba, tym bardziej porównując do bardzo dobrego esotara. Tyle teorii, a jak w rzeczywistości? 😄

Teraz trochę osobistej prawdy. Miałem kiedyś Harbeth 7es3 i tam góra była słabiutka. Nie wiem czy wina głośnika , czy strojenia , ale pewnie strojenia, chociaż głośnik wysokotonowy w nich jest chyba najtańszy seas.

Moim zdaniem , dobrze zaaplikowany seas ( w Harbethach 30,2 , to seas exel) dorównuje esotarowi.

Góra w Harbeth 30.2 jest świeża , otwarta i delikatna. Także opinia o złych wysokich jest nietrafiona.

Esotar to nie jakiś wybitny głośnik. Jest po prostu bardzo dobry i tyle.

Mam jeszcze monitory na głośnikach seas prestige i wysokie stoją na równi z esotarem w conturach.

Ktoś może napisać , że głupoty wypisuje , ale pisze to wszystko z doświadczenia odsłuchowego.

P.S. u audiologa byłem cztery miesiące temu, żeby nie było , że jestem głuchy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

Teraz trochę osobistej prawdy. Miałem kiedyś Harbeth 7es3 i tam góra była słabiutka. Nie wiem czy wina głośnika , czy strojenia , ale pewnie strojenia, chociaż głośnik wysokotonowy w nich jest chyba najtańszy seas.

Moim zdaniem , dobrze zaaplikowany seas ( w Harbethach 30,2 , to seas exel) dorównuje esotarowi.

Góra w Harbeth 30.2 jest świeża , otwarta i delikatna. Także opinia o złych wysokich jest nietrafiona.

Esotar to nie jakiś wybitny głośnik. Jest po prostu bardzo dobry i tyle.

Mam jeszcze monitory na głośnikach seas prestige i wysokie stoją na równi z esotarem w conturach.

Ktoś może napisać , że głupoty wypisuje , ale pisze to wszystko z doświadczenia odsłuchowego.

P.S. u audiologa byłem cztery miesiące temu, żeby nie było , że jestem głuchy😉

To chyba jakieś nieporozumienie. Esotar był i jest wybitnym tweeterem.  Porównywanie jakości brzmienia Seasa z 30ek z Esotarem2 z Contourów to jest NIEPOROZUMIENIE.

Jeśli tak to słyszysz u siebie - że są to tweetery tej samej jakości to po prostu nie wiesz jak gra Esotar. I bardzo dobrze robisz że sprzedajesz Contoury - po prostu szkoda ich u Ciebie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Jeśli tak to słyszysz u siebie - że są to tweetery tej samej jakości to po prostu nie wiesz jak gra Esotar

Babatular jesteś mistrzem. Tak, wmawiaj innym co ma im się podobać. 

Czy w swoich sonusach masz esotara dwójkę? A nie, nie możesz mieć bo gdyby sonus dorwał się do niego to nic by już ich nie przebiło. 

Pozostaje Ci słuchać na wysuszonym scanspiku:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jbmar napisał:

Babatular jesteś mistrzem. Tak, wmawiaj innym co ma im się podobać. 

Czy w swoich sonusach masz esotara dwójkę? A nie, nie możesz mieć bo gdyby sonus dorwał się do niego to nic by już ich nie przebiło. 

Pozostaje Ci słuchać na wysuszonym scanspiku:) 

Nic nikomu nie wmawiam. Ale nic nie poradzę, że słyszy to co słyszy lub/i czego NIE SŁYSZY. Ma rację - sprzedać 20ki.

Masz złe informacje w sprawie sonusów.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, babatular napisał:

To chyba jakieś nieporozumienie. Esotar był i jest wybitnym tweeterem.  Porównywanie jakości brzmienia Seasa z 30ek z Esotarem2 z Contourów to jest NIEPOROZUMIENIE.

Jeśli tak to słyszysz u siebie - że są to tweetery tej samej jakości to po prostu nie wiesz jak gra Esotar. I bardzo dobrze robisz że sprzedajesz Contoury - po prostu szkoda ich u Ciebie.

Ja tak to odbieram i zdania nie zmienię. seas jest bardzo dobrym głośnikiem. Chociaż esotar jest również bardzo dobry , to jednak nie najlepszy.

Rozumiem , że porównywałeś bezpośrednio contury z harb 30.2 pisząc ,że seas jest gorszy w tej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, izapat napisał:

Ja tak to odbieram i zdania nie zmienię. seas jest bardzo dobrym głośnikiem. Chociaż esotar jest również bardzo dobry , to jednak nie najlepszy.

Rozumiem , że porównywałeś bezpośrednio contury z harb 30.2 pisząc ,że seas jest gorszy w tej aplikacji?

Super. Nic tylko sprzedać 20ki.  Ale skoro tweeter w 30kach Harbsa zrównujesz do Esotara2 to w zasadzie w aspekcie audio nie mamy o czym dyskutować. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EMiL napisał:

Seas to prawda, ale skad info, ze to excel?

Cytat z recenzji.

"Głośnik T25-HB produkowany jest przez norweskiego SEAS-a z uwzględnieniem poprawek wprowadzanych przez Alana Shawa (stąd literki 'HB' w symbolu). Głośnik należy do prestiżowej serii Excel, jego membrana o nazwie firmowej Sonotex ma średnicę fi 26 mm."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik na bazie "E0006-06 ( T25CF001 )".   Cena w detalu ok 550zł.  Dosyć przeciętny brzmieniowo. W tych pieniądzach każdy SB Acoustic brzmi lepiej. "Wysuszony" Scan 9700 go miażdży jakością brzmienia. Do tego skoro "poprawiany" przez Alana - tzn. jeszcze gorszy niż w oryginale producenta.

Audiofile słysząc Excel myślą o Crescendo (T25CF002) -  ale  "001" a "002" to zupełnie inne, innej klasy głośniki. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

"Wysuszony" Scan 9700 go miażdży jakością brzmienia.

Baba, czy na podstawie Twojego doświadczenia mógłbyś stworzyć ranking wysokotonówek, żeby każdy mógł sobie wybrać kolumny, o których będzie mógł bezstresowo pisać na forum...? 

ps. Miażdży to jest to samo co walcuje, czy stoi wyżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jbmar napisał:

Baba, czy na podstawie Twojego doświadczenia mógłbyś stworzyć ranking wysokotonówek, żeby każdy mógł sobie wybrać kolumny, o których będzie mógł bezstresowo pisać na forum...? 

ps. Miażdży to jest to samo co walcuje, czy stoi wyżej? 

A może Baba myśli , że na forum idioci zaglądają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, izapat napisał:

A może Baba myśli , że na forum idioci zaglądają?

 

7 godzin temu, jbmar napisał:

Baba, czy na podstawie Twojego doświadczenia mógłbyś stworzyć ranking wysokotonówek, żeby każdy mógł sobie wybrać kolumny, o których będzie mógł bezstresowo pisać na forum...? 

ps. Miażdży to jest to samo co walcuje, czy stoi wyżej? 

Po co Ci mój ranking? 

Przecież każdy i tak ma swój

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jbmar napisał:

..gdyby sonus dorwał się do niego (Esotara) to nic by już ich nie przebiło..

Zgadza się 😉
Bo gdy Sonus w latach 90’ dorwał się do Esotara to faktycznie wyszły mu kolumny które do tej pory ciężko przebić i dla wielu stały się kolumnami ma całe życie a świat audio uznał je za Ikony Monitorów.

Nazywają się Sonus Faber Extrema
A ich współczesna wersja kosztuje ponad 200 000 złociszy..

Para tych kultowych Esotarów to wydatek 4 000 zł  

Gdybym tylko mógł kupić Extremy z pierwszej ręki to zrobiłbym to bez wachania, obecnie ich wartość tylko rośnie.. jak klasycznego Ferrari lub Porsche z lat 60 💰💰

D9883C4D-8186-4325-A5EA-F0DB79C7C010.jpeg

9BD0A902-6296-409D-BE20-A92B1EFB1BB9.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ulubiony recenzent p. W. P. przy każdym teście Dynaudio powtarza, że gdyby jeszcze jego Harbsy miały tweeter od Dynaudio... 

Również p. Kisiel zachwycił się najwyższym modelem Dynaudio jak nigdy wcześniej...

Teraz Baba ... 

Może nie doceniamy naszych Dynaudio... 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Nazywają się Sonus Faber Extrema

To nie jedyne Sonusy, w których siedział Esotar, były jeszcze mniejsze: Electa Amator. 

Oprócz Sonusa z Esotara korzystał jeszcze Bobby Palkovic, który zastosował go w kolumnach Merlin VSM Millennium. 
Warto zastanowić się nad ich zakupem, kolumny mają ponad 20 lat na karku, w Esotarze do tłumienia używany jest ferrofluid, a ten z wiekiem może stracić swoje właściwości. 

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wielu Esotarów, między innymi tego w SF Extreama, EA 1, Dynaudio S25, C1, Conf 50, Cont 30, słuchałem Herbeth 30, 40, o gustach się nie dyskutuje, ale powiem o moim guście, nawet najtańsza kolumna Contour 30, lepiej mi się podobała na górze niż Herbeth z Seasem.

A co do Dynaudio to chronologicznie C1, Conf50, S25, Cont 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.