Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

A ich współczesna wersja kosztuje ponad 200 000 złociszy..

Widziałem jak były w drugim obiegu wystawiane za 120 000 tak że im się nie udało i wartość będzie dalej spadać...

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Para tych kultowych Esotarów to wydatek 4 000 zł  

Te co są wystawiane w drugim obiegu to zdupczone- naprawiane egzemplarze, tak że to nie wydatek ale strata..

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Również p. Kisiel zachwycił się najwyższym modelem Dynaudio jak nigdy wcześniej...

A którymż to?

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2021 o 18:57, izapat napisał:

P.S. u audiologa byłem cztery miesiące temu, żeby nie było , że jestem głuchy

Super, znaczy słyszysz do 8kHz bo do tylu u nas robią standardowo badania 😜 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawek.xm napisał:

spójrz w swój pesel 🙂

Zioła okultyzm 😉 i pewna dobra pani otolaryngolog (innych obchodzę  z daleka bo widzą właśnie pesel a rutyna ich zabija) dała mi pewnego speeda 

Na neurologach a raczej ich niemocy zawodowej położyłem lagę i dzięki temu wcześniej skupiłem się na pierwszym co mi służy

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ASURA napisał:

Super, znaczy słyszysz do 8kHz bo do tylu u nas robią standardowo badania 😜 

Z wiekiem niestety tak jest , że słyszymy coraz gorzej.  Jednak bez względu na wiek ,można mieć wyczulony i wyćwiczony  słuch.

Do 16khz słyszą nastolatki a powyżej nietoperze😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, izapat napisał:

Z wiekiem niestety tak jest , że słyszymy coraz gorzej.  Jednak bez względu na wiek ,można mieć wyczulony i wyćwiczony  słuch.

Lub mamy czyste uszy i o nie dbamy

 

Poniżej 16 lat jednostki potrafią słyszeć do 24kHz, kiedyś z Thomannem rozmawiałem na ten temat i mieli takowych delikwentów przypomnę w największym sklepie dla muzyków w EU

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, izapat napisał:

Do 16khz słyszą nastolatki a powyżej nietoperze

to nie jest prawdą

mój syn w wieku 20 lat slyszał do 21khz i dziwił się , że ja tego pisku nie słyszę bo podobno tak był donośny i wredny 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

to nie jest prawdą

mój syn w wieku 20 lat slyszał do 21khz i dziwił się , że ja tego pisku nie słyszę bo podobno tak był donośny i wredny 🙂

Mój dla odmiany do 30-tki  nie wiem jak obecnie na badaniach słuchu  słyszał 5dB poniżej poziomu aparatury wyskalowanej na 0dB

 

Kolejny kocha stare Tonsilowe rezotexowe kopułki za to że ciągną tylko do 18kHz. Skąd ta miłość?  ano banalne tak jak realizatorzy przepuszczają dużo śmieci w rejonie poniżej 40Hz to to samo przepuszczają w nagraniach muzyki powyżej 16kHz

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Nasz ulubiony recenzent p. W. P. przy każdym teście Dynaudio powtarza, że gdyby jeszcze jego Harbsy miały tweeter od Dynaudio... 

Również p. Kisiel zachwycił się najwyższym modelem Dynaudio jak nigdy wcześniej...

Teraz Baba ... 

Może nie doceniamy naszych Dynaudio... 

 

Doceniamy , bo je posiadamy.

Ale firmy wykorzystujące seasa , takie jak Spendor , czy Kudos i Harbeth, mają pojęcie jakie głośniki sprawdzą się w ich konstrukcjach.

P. s.Pan  Pacuła jest recenzentem i radiowcem o ile mi wiadomo , ale czy konstruktorem głośników?

żeby nie było. Nie jestem przeciwnikiem esotara, teraz się powtórze, bo to bardzo dobry , bezpieczny głośnik. Jednak są ludzie , audiofile i melomani , którzy nie przepadają za Dyniami i ich esotarami na rzecz innych , dla nich , lepiej odpowiadających im głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, izapat napisał:

Jednak są ludzie , audiofile i melomani , którzy nie przepadają za Dyniami i ich esotarami na rzecz innych , dla nich , lepiej odpowiadających im głośników.

No bo dystrybucja do nich poleca do nich jakieś popierdułki zamiast spawarek. Sam padłem w pułapkę i 25TH Anniversary zjechałem  doszczętnie a była napędzana czymś na pierwszą literę alfabetu. Później o dziwo na lampie Ancient Audio przejrzałem jakie to fajne kolumny

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawek.xm napisał:

to nie jest prawdą

mój syn w wieku 20 lat slyszał do 21khz i dziwił się , że ja tego pisku nie słyszę bo podobno tak był donośny i wredny 🙂

Całkiem możliwe. Nie ma reguły , każdy ma inny słuch. W każdym razie im jesteśmy starsi nasz słuch jest słabszy.

Można też słyszeć 20khz ale nie rozumieć przekazu , rozróżniania brzmienia. Mało profesjonalne to stwierdzenie , ale niestety tak czasem jest , że starsze osoby osłuchane , słyszą "lepiej" od młodych ludzi , tym bardziej w dzisiejszych czasach chaosu.

9 minut temu, ASURA napisał:

No bo dystrybucja do nich poleca do nich jakieś popierdułki zamiast spawarek. Sam padłem w pułapkę i 25TH Anniversary zjechałem  doszczętnie a była napędzana czymś na pierwszą literę alfabetu. Później o dziwo na lampie Ancient Audio przejrzałem jakie to fajne kolumny

Czyli, czym wcześniej napędzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, izapat napisał:

A może Baba myśli , że na forum idioci zaglądają?

No cóż............

12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Teraz Baba ... 

Jak to "Teraz"

Esotar od 30 lat jest wybitnym głośnikiem (każda wersja) - i od 30 lat tak uważam

10 godzin temu, izapat napisał:

Ale firmy wykorzystujące seasa , takie jak Spendor , czy Kudos i Harbeth, mają pojęcie jakie głośniki sprawdzą się w ich konstrukcjach.

No może poza Kudosem, który stosuje przynajmniej Crescendo -  wygląda na to, że ww firmy nie bardzo mają "pojęcie", bo góra i w Spendorach i w Harbetach jest po prostu przeciętna.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Niepokorny napisał:

Dżizas..Sorry 🙉.. a myśmy od zawsze myśleli że Ty masz 13 Lat.
Wybacz Stary..🤭 

Mentalnie - każdy piszący w tej zakładce ma 13 lat. Ja też - na szczęście.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z klubowiczów miał przyjemność obcowania z Contourem 4? 

A może porównywał je z Confidence 5? 😲

Teoretycznie, wysokie i średnica to to samo. Niższe partie się różnią i to zdecydowanie. 

Gdzieś, kiedyś wyczytałem, że Contour 4 to taka była perełka Dynaudio i gra lepiej niż C5, w szczególności na basie. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 21:13, izapat napisał:

Doceniamy , bo je posiadamy.

Ale firmy wykorzystujące seasa , takie jak Spendor , czy Kudos i Harbeth, mają pojęcie jakie głośniki sprawdzą się w ich konstrukcjach.

P. s.Pan  Pacuła jest recenzentem i radiowcem o ile mi wiadomo , ale czy konstruktorem głośników?

żeby nie było. Nie jestem przeciwnikiem esotara, teraz się powtórze, bo to bardzo dobry , bezpieczny głośnik. Jednak są ludzie , audiofile i melomani , którzy nie przepadają za Dyniami i ich esotarami na rzecz innych , dla nich , lepiej odpowiadających im głośników.

Masz na myśli jakiś konkretny tweeter? W sensie Twoim zdaniem, który z tych, które słyszałeś uznałbyś za lepszy? I dlaczego?

Ja tutaj pojadę po bandzie trochę i wspomnę Ushera T9950-20. Czy był lepszy? Nie wiem, ale jego brzmienie wydawało mi się bardzo ciekawe. W przypadku Esotara (generalnie wszystkich kopułek Dynaudio jakie słyszałem) w różnych aplikacjach cały czas mi się barwa średnio podoba. Wydaje mi się wszystko zmatowione i nieco suche. SS9700 pod tym względem mi się bardziej podoba. Niemniej, przynajmniej dla mnie, kopułki dynaudio są najmniej męczące i najbardziej wybaczają błędy nagrań jednocześnie nie poświęcając za mocno szczegółowości. Tym mnie kupili... Bo wolę mieć "zmatowiony" dźwięk, ale z przyjemnością słuchać płyt niż doskonały dźwięk i nie słuchać wcale 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, ASURA napisał:

Cały ten problem z kopułkami wynika z za niskiego ich odcięcia i w związku z tym wyżyłowania w paśmie w którym sobie gorzej radzą

Tak sobie "gorzej" radzą, że na całym świecie poza tym Klubem uważane są za najlepsze z najlepszych brzmień i nikt tam się nie doszukał zmatowień itp. Ludzie to nie Klub Magnata czy Heco...

A Koledze Baran i bas i góra Dynaudio podoba się ale jednak się nie podoba 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adam 38 napisał:

Tak sobie "gorzej" radzą, że na całym świecie poza tym Klubem uważane są za najlepsze z najlepszych brzmień i nikt tam się nie doszukał zmatowień itp. Ludzie to nie Klub Magnata czy Heco...

A Koledze Baran i bas i góra Dynaudio podoba się ale jednak się nie podoba 😉

Ja tam wolę jak na średnicy jest 3" kopółka Dynaudio i tak sobie pociągnie wyżej oszczędzając gwizdek z ekwilibrystyki. Przede wszystkim wzrasta wtedy wypełnienie jak i masa dżwięku, no i mokre wokale 🙂

Na obecną chwilę u Dynaudio wszystko co najlepsze z księgowo marketingowych powodów zakończono w ciągu ostatnich paru lat

 

No ale rynek używek jest spory za tym zapolujmy na to co pojawi się dobrego w wtórnym obiegu

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Tak sobie "gorzej" radzą, że na całym świecie poza tym Klubem uważane są za najlepsze z najlepszych brzmień i nikt tam się nie doszukał zmatowień itp. Ludzie to nie Klub Magnata czy Heco...

A Koledze Baran i bas i góra Dynaudio podoba się ale jednak się nie podoba 😉

Czyli w klubie Dynaudio mówimy tylko dobrze o Dynaudio? Nie możemy skrytykować czegoś co się nie podoba? Firma osiągnęła wszystko co jest do osiągnięcia? Musi się podobać wszystko, albo nic? Przecież to niemądre... Wychodzi na to, że rozmawiamy tutaj tylko o tym "jak bardzo nam się Dynaudio podoba".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

kobiece może tak ale męskie? 🙂

Sławek stań sobie tak z 1,5 metra i porozmawiaj z dorosłym facetem i posłuchaj jak jego wokak brzmi i czy aby jest suchy😛

Moje ulubione pomieszanie z poplątaniem, Rachel głos ma niższy a facet …wbrew stereotypom😎

Proszę nie usuwać moich postów, są na temat, obecnie wałkujemy.  średniotonową kopółkę Dynaudio DF-76 i jej zalety razem z topowymi Esotarami…

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety panowie Dynaudio już nie będzie takie jak kiedyś i z tym się trzeba pogodzić. Tamte czasy już nie wrócą. Kiedy firmę przejęli chinole to już nie są  jak dla mnie dynaudio. Tak jak większość zresztą firm które się sprzedały za miskę ryżu. Smutne ale prawdziwe.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shiver07 napisał:

No niestety panowie Dynaudio już nie będzie takie jak kiedyś i z tym się trzeba pogodzić. Tamte czasy już nie wrócą. Kiedy firmę przejęli chinole to już nie są  jak dla mnie dynaudio. Tak jak większość zresztą firm które się sprzedały za miskę ryżu. Smutne ale prawdziwe.

No całe szczęście że już Dynaudio nie bedzie takie jak kiedyś. Chinole dosypali pieniędzy i w końcu Dynaudio grają doskonale. Zbudowali Jupitera, poprawili głośniki, obudowy, poprawili strojenie zwrotnic  i w zasadzie we wszystkich seriach te kolumny są świetne. W końcu.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

No całe szczęście że już Dynaudio nie bedzie takie jak kiedyś. Chinole dosypali pieniędzy i w końcu Dynaudio grają doskonale. Zbudowali Jupitera, poprawili głośniki, obudowy, poprawili strojenie zwrotnic  i w zasadzie we wszystkich seriach te kolumny są świetne. W końcu.

I szacun im za to. W tej chwili chinole robią najlepszy sprzęt na świecie i są potęgą światowego rynku. Powinni jeszcze zmienić nazwę na Dynchi. Zresztą wszystkie firmy sprzedali swoje technologie za bezcen. Co tu się dziwić.

 

 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz to nowe serie dynaudio można zasilić tanim chińskim wzmacniaczem w klasie d i nie ma problemu. Starsze modele niestety stara topologia firmy. Nie umieli z tego wyjść. Dopiero chińska myśl techniczna pozwoliła na zmiany w przepisach którymi kierowała się firma dynaudio. Chińczycy wiedzą co robią. W związku z powyższym będą się lepiej sprzedawały niż poniekąd. Sam posiadam dynaudio made in China i jestem z tego dumny.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.