Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem dlaczego wyprzedają focusy 160 , które były przecież wybitne. Słuchałem i bardzo mi się podobały , ale wtedy nie było mnie na nie stać.

Ja miałem wiele monitorów Dynaudio i również focusa 160. Mnie natomiast nie podszedł. Do tego by powiedzieć że gra wybitnie to uważam że wielka przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomek40 napisał:


Ja miałem wiele monitorów Dynaudio i również focusa 160. Mnie natomiast nie podszedł. Do tego by powiedzieć że gra wybitnie to uważam że wielka przesada.

Były inne czasy i dla mnie wydawały się wtedy cudowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie chciałbym zmienić F220 na F220 II lub F260. Czy maskownica z F220 (jest krótka) będzie pasować do nowszych modeli? 
Mógłby ktoś napisać jaka jest różnica między F220 II a F260? Interesuje mnie też jak Contour 1.8 mkII wypada przy tych Focusach?

A muszą być podłogowe? Jaki metraż pokoju? Bo jeśli nie więcej jak 20-22 metry to dołóż kasy i kup C1 i zapomnij o tamtych co wspomniałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ONi napisał:

Panowie chciałbym zmienić F220 na F220 II lub F260. Czy maskownica z F220 (jest krótka) będzie pasować do nowszych modeli? 

Mógłby ktoś napisać jaka jest różnica między F220 II a F260? Interesuje mnie też jak Contour 1.8 mkII wypada przy tych Focusach?

Dynaudio Contour 1.8 mk2 w końcu mogłem przesłuchać i grają naprawdę super, bez porównania lepiej wg mnie do (całkiem niezłych) Focus 220, 1.8mk2 są barwniejsze, przyjemniejsze w odbiorze ale nie kosztem detali, których mają bardzo dużo, nie trzeba się wsłuchiwać. Nie wiem czy (jak dla mnie) nie grają nawet jeszcze trochę fajniej od Contour 3.0 (poza basem), trochę inna prezentacja - 1.8mk2 są jaśniejsze, bardziej zwarte - żywsze i łatwiej wyłuskujące detale, 3.0 ciemniejsze, subtelniejsze, z jeszcze masywniejszym, głębszym dołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cała seria Contour to dojrzalsze granie, względem Focus, Emit, Exite, itd.

Miałem 1.8mk II i świetnie grały, ale przy kupnie dziś, zwróciłbym przede wszystkim uwagę na stan zawieszeń midbasów.

Teraz gram na Contour T2.1 i również odbieram je jako mniej "dyskotekowe" niż np Focus, ale co człowiek to inny gust. Trzeba posłuchać. Focusy będą o jedną generację nowsze, to dziś atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zostać przy ciepłej stronie jaką dają Focus 220. Lubię przyjemne granie bez nerwowego przełączania na inny utwór bo ten kiepsko nagrany.

16 godzin temu, tomek40 napisał:


A muszą być podłogowe? Jaki metraż pokoju? Bo jeśli nie więcej jak 20-22 metry to dołóż kasy i kup C1 i zapomnij o tamtych co wspomniałeś.

Nie chcę dużo lepszych kolumn bo boję się, że będzie ciężko ze słuchaniem spotify czy radia internetowe. Metraż to prawie 24m2 i raczej wolałbym zostać przy podłogowych.

15 godzin temu, don111 napisał:

Dynaudio Contour 1.8 mk2 w końcu mogłem przesłuchać i grają naprawdę super, bez porównania lepiej wg mnie do (całkiem niezłych) Focus 220, 1.8mk2 są barwniejsze, przyjemniejsze w odbiorze ale nie kosztem detali, których mają bardzo dużo, nie trzeba się wsłuchiwać. Nie wiem czy (jak dla mnie) nie grają nawet jeszcze trochę fajniej od Contour 3.0 (poza basem), trochę inna prezentacja - 1.8mk2 są jaśniejsze, bardziej zwarte - żywsze i łatwiej wyłuskujące detale, 3.0 ciemniejsze, subtelniejsze, z jeszcze masywniejszym, głębszym dołem. 

Dużo jaśniejsze są od f220? Lubię ciemniejsze i subtelniejsze granie. Gram z Naim SN1 i jak dla mnie jest to dobre połączenie. Czasem za jasno a czasem za dużo basu:)

Ciężej napędzić 1.8 mkII od Focus?

 

6 godzin temu, rambo54 napisał:

Tak, cała seria Contour to dojrzalsze granie, względem Focus, Emit, Exite, itd.

Miałem 1.8mk II i świetnie grały, ale przy kupnie dziś, zwróciłbym przede wszystkim uwagę na stan zawieszeń midbasów.

Teraz gram na Contour T2.1 i również odbieram je jako mniej "dyskotekowe" niż np Focus, ale co człowiek to inny gust. Trzeba posłuchać. Focusy będą o jedną generację nowsze, to dziś atut.

No właśnie jak to z tymi latami kolumn? Czy nie lepiej jednak focusy z ostatniej serii? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ONi napisał:

No właśnie jak to z tymi latami kolumn? Czy nie lepiej jednak focusy z ostatniej serii? 

moim zdaniem, bezpieczny wiek dla gumowych zawieszeń do ok 15 lat. Starsze kolumny trzeba dokładniej sprawdzić. Nie mniej oryginalne gumy resorów są dostępne i w Polsce możne je fachowo wymienić, ale to jest już jakiś koszt. 

Ogólnie warto, ale trzeba samemu opłacalność takiej operacji policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ONi napisał:

Chciałem zostać przy ciepłej stronie jaką dają Focus 220. Lubię przyjemne granie bez nerwowego przełączania na inny utwór bo ten kiepsko nagrany.

Nie chcę dużo lepszych kolumn bo boję się, że będzie ciężko ze słuchaniem spotify czy radia internetowe. Metraż to prawie 24m2 i raczej wolałbym zostać przy podłogowych.

Dużo jaśniejsze są od f220? Lubię ciemniejsze i subtelniejsze granie. Gram z Naim SN1 i jak dla mnie jest to dobre połączenie. Czasem za jasno a czasem za dużo basu:)

Ciężej napędzić 1.8 mkII od Focus?

 

Focusy nie są najcieplej ani najłagodniej grającymi Dynaudio. Są raczej neutralne lub tylko lekko ocieplone (przynajmniej 220 mk1) , ciepłe i łagodne to były np stare Audience 60. Także jak dla mnie one były raczej neutralne tylko miały lekko zaokrąglone kontury, grały nadal masywnie i soczyście.  Łagodniej, z lepszą barwą i całą resztą - to najbardziej Contour 3.0 by mogły podejść. 1.8mk2 nie są w ogóle ostre ani ostrzejsze od Focus 220, raczej mają po prostu więcej nasycenia i mikrodetali na średnicy, więcej barwności tam jest, Focus w takim porównaniu grają jakby mniej różnorodnie, matowo. Łatwiej się słucha wg mnie i są mniej męczące (jeśli już) - to raczej 1.8mk2, barwa jest cieplejsza, może też  trochę lepsza dynamika i szczegóły, a ostrość/zaokrąglenie konturów dźwięku podobne do Focus 220. Mi w 220 brakowało barwy starych Audience i może trochę więcej masy, gęstości dźwięku, pisałem o tym kiedyś, poza tym wszystko było fajnie, więcej przestrzeni niż w Audience - na plus. 1.8mk2 idą z barwą w kierunku Audience bardziej od Focus, natomiast też nie są tak gęste jak Audience ale bardziej przestrzenne w stylu Focus. Ostrzejsze na górze i neutralne barwowo są w takim porównaniu np Emit (mk1). Co do wysterowania - podłączałem do 1.8mk2 starego Nad 3240PE, nie czułem aby czegoś brakowało, a ma z 50W na kanał. Dynamika, zwartość i rozciągnięcie basu, wszystko świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dawno temu zapisałem się do tego klubu, bo dźwięk Dynaudio mnie uwiódł. Natomiast grałem na czymś zupełnie innym. Z braku kasy i możliwości zmiana nastąpiła dopiero niedawno. Co prawda, nie poszedłem jakoś grubo, ale zrobiłem mocny, wydaje mi się krok do przodu. Wcześniej miałem Paradigm 3v3 i Denon 1500AE, potem zastąpiony poczciwym NAD310. Teraz, od parunastu tygodni, gram na DM 2/7 i Arcam A39. Muszę przyznać, że w 13 metrach robią robotę.

Świetny, mały głośniczek, który spokojnie zawstydzi większość dużych konstrukcji "uznanych" marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 23:34, rambo54 napisał:

Contour 2.8 nie dadzą basu w 30m. 

1.8 zresztą też trochę małe bedą.

Mam już od jakiegoś czasu 3.0, ustawiłem je nawet trochę bliżej niż Audience 50, bo na 2,1 metra od przedniej ściany (ze względu na bardzo niski parapet, skądinąd zawalony książkami, głośniki niskotonowe znajdują się powyżej jego linii, dzięki czemu SBIR najwyraźniej jest zminimalizowany). Jak widać na wykresach, niskiego basu jest sporo i raczej nie dudni (wygładzanie 1/12 oktawy, korekta cyfrowa wyłączona, ze względu na miejsce wykres tylko dla obu kolumn).

bez-korekcji-oba-12smoothing.png

bez-korekcji-oba-waterfall.png

salon-tymczasowy.jpg

Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam już od jakiegoś czasu 3.0, ustawiłem je nawet trochę bliżej niż Audience 50, bo na 2,1 metra od przedniej ściany (ze względu na bardzo niski parapet, skądinąd zawalony książkami, głośniki niskotonowe znajdują się powyżej jego linii, dzięki czemu SBIR najwyraźniej jest zminimalizowany)


Oj cos mieszasz :-)

Przeciez bas rozchodzi sie dookolnie i wysokosc raczej nie odgrywa roli

Co by mnie ciekawilo i na pewno bym to z czystej ciekawosci sprawdzil i przemierzyl, to co sie stanie, jesli otworzysz okna na osciez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xajas napisał:

 


Oj cos mieszasz 🙂

Przeciez bas rozchodzi sie dookolnie i wysokosc raczej nie odgrywa roli

Co by mnie ciekawilo i na pewno bym to z czystej ciekawosci sprawdzil i przemierzyl, to co sie stanie, jesli otworzysz okna na osciez

 

Ale ja mówię o nakładaniu (znoszeniu) się fali odbitej od przedniej ściany z tym, co wychodzi bezpośrednio z głośnika. Okno rezonuje o wiele mniej i tyle (co do wpływu książek na parapecie — nie mam pojęcia). Jeśli tylko ta najmniejsza odległość jest odpowiednio duża, problem z głowy. U mnie w każdym razie spadek między 30 Hz a +40 Hz po przysunięciu kolumn z 2,3 m na 2,1 m wyraźnie się zmniejszył, zamiast zwiększyć, czyli rozumiem, że wpływ rezonansów pomieszczenia zmniejszył się bardziej, niż zwiększył wpływ SBIR, inaczej nie umiem tego sobie wytłumaczyć.

Z oknami na oścież nie poeksperymentuję, bo ta część, która się otwiera, zaczyna się ponad pół metra nad parapetem.

Czy może masz na myśli to, że fala, która odbija się pod parapetem, wraca bezpośrednio do głośnika, bez międzylądowania na podłodze?

Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o wysokosci mialem na mysli wysokosc parapetu.

Piszac o otwartym oknie bylem ciekaw, jak taka „otwarta“ przestrzen, czyli zredukowane powierzchnia odbic wplywa na poziom modow. Wysokosc, od ktorej otwiera sie okno nie odgrywa roli, mysle ze decydujaca jest otwarta powierzchnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, xajas napisał:

Piszac o wysokosci mialem na mysli wysokosc parapetu.

Piszac o otwartym oknie bylem ciekaw, jak taka „otwarta“ przestrzen, czyli zredukowane powierzchnia odbic wplywa na poziom modow. Wysokosc, od ktorej otwiera sie okno nie odgrywa roli, mysle ze decydujaca jest otwarta powierzchnia

Może któregoś dnia sprawdzę, w każdym razie powierzchnia okien na froncie przekracza 6 m2, więc pewnie jest to istotny składnik sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LemmySkrzat napisał:

Teraz, od parunastu tygodni, gram na DM 2/7

Fajne kolumny, to były moje pierwsze Dynaudio. Miałem je przez sześć lat i radośnie słuchałem muzyki, a potem zacząłem zmieniać na coraz wyższe modele i dopadła mnie audiofilia nervosa 😛

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Z opisu kolegów wynika, że 1.8 II jednak nie dla mnie. Gram od paru dni z naim nap250 i zrobiło się jaśniej niż było (focusy wreszcie dostały wystarczającą dawkę prądu). Zainteresowały mnie te contour 3.0. Czy prawie w 24m2 nie zrobią dudnienia? Kolumny mam ustawione na dłuższej ścianie i są od niej tylko na 40cm odsunięte. Focusy przy tym ustawieniu dają radę.

 

W dniu 28.11.2021 o 17:26, szeekin napisał:

W moim przypadku niedawno zamieniłem Focusy220 na starsze Contour 3,0 Gram na 23 metrach i dodam że jest znacznie lepiej na dole(basie) i średnicy -było warto.

Mógłbyś coś więcej napisać o różnicy między F220 a C3.0? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.   Dżwięk C3,0 do F220 w moim odczuciu jest że tak ujmę bardziej szlachetny .Góra jest na podobnym,bardzo dobrym poziomie,ale średnica i dół to zdecydowanie na korzyść contourów.Focusy według mnie grają jakby tak- dyskotekowo,choć dalej uważam je za bardzo dobre paczki.U mnie C3,0 stoją 70cm od ściany,50cm  po bokach i żadnego dudnienia. Było Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ONi napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Z opisu kolegów wynika, że 1.8 II jednak nie dla mnie. Gram od paru dni z naim nap250 i zrobiło się jaśniej niż było (focusy wreszcie dostały wystarczającą dawkę prądu). Zainteresowały mnie te contour 3.0. Czy prawie w 24m2 nie zrobią dudnienia? Kolumny mam ustawione na dłuższej ścianie i są od niej tylko na 40cm odsunięte. Focusy przy tym ustawieniu dają radę.

 

Mógłbyś coś więcej napisać o różnicy między F220 a C3.0? 

Mocniejszy, głębszy dół, lepsze zbalansowanie na górze - średnicy, lepsza przejrzystość średnicy, deko cieplejsza barwa i pewna wyczuwalna subtelność, miękkość dźwięków. Focus 220 w takim porównaniu są bardziej krzykliwe, mniej spójne, z mocniej zaakcentowaną górą. Z wysterowaniem nie ma raczej problemu, pod zwykłym wzmacniaczem 50-60W obsługującym 4ohm zagrają co najmniej bardzo dobrze, chcesz wycisnąć więcej to się możesz bawić nawet w Krelle 300W na kanał.

A co do C 1.8mk2 to one też grają przyjemniej od F220, podobna wielkość kolumn a więc i bas, są bardzo szczegółowe ale nie krzykliwe, łagodniejsze w odbiorze od F220 przez cieplejszą barwę, F220 są jakby bardziej surowe. Oczywiście tylko w takim porównaniu, bo na tle jakichś Focali czy Bowersów F220 wydadzą się lekko przygaszone. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 05:59, babatular napisał:

No całe szczęście że już Dynaudio nie bedzie takie jak kiedyś. Chinole dosypali pieniędzy i w końcu Dynaudio grają doskonale. Zbudowali Jupitera, poprawili głośniki, obudowy, poprawili strojenie zwrotnic  i w zasadzie we wszystkich seriach te kolumny są świetne. W końcu.

Znajomy kupił dynaudio Focus 160 i rzeczywiście grają z 30 watowa lampą. Jego kolega postanowił tez kupić 160 i jest problem bo nie grają. 
Postawili jedne obok drugich i jedne grają a drugie grają ale wyraźnie gorzej a wyglądają identycznie ( spasowanie elementów bardzo dobrej jakości)

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.