Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Fajny opis, ciekawe jak będą dalej grały

Czy kolega zasila dynki XSem?

 

Czy "Może zacznę od średnicy, ta jest klarowniejsza, bardziej przejrzysta, ciut jaśniejsza niż 52 SE ale nie tak wycofana jak w 140.

Bałem się że bedzie tu lekkie osuszenie ale na szczęście nic takiego się nie pojawia." oznacza, że f140 ma wycofaną i osuszoną średnicę?

 

Ja nie mogę się z tym zgodzić, właśnie f140 ma otwartą, bardzo szybką średnicę! W dodatku muzykalną.

 

czy kolega może doprecyzować???

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur

X16 to teraz większa neutralność a zarazem uniwersalność.

Jeśli szukasz większego ocieplenia to seria audience albo... Harbeth.

Chociaż pozwalam sobie na takie przypuszczenie że w X16 brzmienie można w znacznym stopniu modulować pod swoje gusta poprzez dobór odpowiednich sprzętów w tym kabli.

 

W tej chwili grają sobie panowie z Audioslave, bardzo cichutko po pora późna, do tego ciepły Musical A1x i neutralne źródło Marantz SA8003, kabelki reson głośnikowe i Wan Den Hul The Name IC i muszę powiedzieć że jest pysznie. Wszystko słychać, każdy instrument z osobna, czyściutki wokal, słodkie wysokie i punktujący, pulsujący basik, jest neutralnie ale muzykalnie z odrobiną ciepła, z tym czymś, muzyka jest jedną całością a nie zbitkiem dzwięków. Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy, spokojnie, na razie sam je pogrzeje:) Ale jak bedziesz chciał zrobić sparing to no problem.

 

XS grał w dzień, w nocy się nie da bo ten wzmacniacz zachęca do podkręcania gałki Volume w prawo czego by sąsiedzi jak i domownicy nie znieśli.

 

F140 ma zdecydowanie cofniętą średnicę co mi trochę przeszkadzało ale czy suchą to nie powiedziałem.

Zresztą bardzo dawno ich nie słuchałem więc nie będę ich za bardzo przywoływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam jeszcze tylko pytanie, na które pewnie nie będzie w tej chwili odpowiedzi. Brzmi ono:

czy może ta większa neutralność, to nie jest zmiana charakterystyki brzmieniowej marki, ale raczej fakt, że nowe serie są łatwiejsze do wysterowania? Starsze dynki, kiedy dostawały dużo prądu i dobry impuls, to nagle potrafiły zagrać właśnie dość neutralnie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś w jakich wersjach wykończenia zewnętrznego występowały Craffty? Jak powszechnie wiadomo Craffty nie miały tabliczki z opisem typu. Reszta parametrów ( wymiary, waga, głośniki i przyłącza) no i naturalnie z dźwięk się zgadza ale gładki, półmatowy, czy półbłyszczący czarny lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 24 Mar 2009, 18:31

 

>To ja zadam jeszcze tylko pytanie, na które pewnie nie będzie w tej chwili odpowiedzi. Brzmi ono:

czy może ta większa neutralność, to nie jest zmiana charakterystyki brzmieniowej marki, ale raczej

fakt, że nowe serie są łatwiejsze do wysterowania? Starsze dynki, kiedy dostawały dużo prądu i dobry impuls, to nagle potrafiły zagrać właśnie dość neutralnie.

 

 

 

 

 

Moim skromnym zdaniem zmiana firmowego brzmienia jest faktem niezależnie od niedawnego pojawienia sie (w serii w Excite) nowych driverów.

 

W nowych modelach generalnie mniej słodyczy i ciepła, a więcej przejrzystości i neutralności.

 

Z tego co słuchałem różnych porównywalnych modeli:

- np. 52 SE brzmi "cieplej" niż Focus 140,

- Contour S 1.4 chłodniej niż stary Contour 1.3 Mk. II

- Contour 1.8 cieplej niż Contour S 3.4

- Audience 72 SE cieplej niż nowy Excite X36.

 

 

Czy to dobrze czy źle kwestia jest otwarta:). Jedno jest pewne, porady w stylu "masz "zimną" elektronikę kupuj Dynaudio" odchodzą do lamusa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje (być może skromne) doświadczenia z dynaudio każą w pełni zgodzić się Jarlbjornem, że łatwość napędzania a ciepło (słodkość) danego modelu dynek, to dwie różne sprawy:

- gdyż focus 110 napędzałem lampą na el - 34, i były problemy, o których wspominałem, ale i tak dało się usłyszeć to nowe bardziej neutrlane brzmienie dynudio,

- natomiast 52SE napędzałem (do wczoraj) linnem classikiem (zasilacz impulsowy i nie było tych problemów co z lampą), chociaż jak wspominałem ten sprżęt jeszcze nie wyciskał z dynek tego co można)- ale to typowe słodsze brzmienie dynaudio w stosunku do focus dało się wyraźnie odczuć,

 

i dzisiaj mogę to już powiedzieć,

w moim pomieszczniu, z moim sprzętem towarzyszącycym a przede wszystkim uwzględniąc moje poglądy na dźwięk - 52SE odpowiadały mi znacznie bardziej niż focus 110 - po prostu więcej dobrej średnicy, więcej "muzyki w muzyce" i to bez znacznego odejścia od neutralności - po prostu "dynaudio sound" - ale to tylko moja subiektywna opinia, a w szczegółach w 100% zgadzam się z ostatnio zamieszczoną opinią dot. 52SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zasilaniu tych Crafftów E211? Do tej pory wzmacniacz z Chario A1 sprawował się znakomicie - z Dynaudio zaczynam mieć wątpliwości. Nie wiem czy bawić się w dobieranie okablowania czy dać sobie jednak spokój i jak piszecie szukać czegoś jeszcze mocniejszego i nieco bardziej "narowistego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Wczoraj zakupilem Excite 36.Pokoj 22m.Mimo nadzwyczaj pozytywnych wrazen z odsluchow salonie,mialem obawy czy nie beda za duze do tego metrazu.Mile zaskoczenie, po kilku godzinach sluchania,stwierdzam,ze bas jest trzymany w ryzach i nie zdominowal sceny.Podobno potrzeba okolo 200 godzin by pokazaly cala swoja urode.Poki co,moge powiedziec,ze sa cudownie neutralne i naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.