Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy model 2170 (lub jakikolwiek inny tact,lyngdorf) ma możliwość regulacji odcięcia dla frontów i suba, chodzi mi o to czy można skonfigurować na poziomie wzmaka ustawienie np. Front od 60hz w górę, poniżej oczywiście sub do samego skraju przy działającej funkcji Perfect room? I czy w takim ustawieniu można regulować poziom basu subwofera z pozycji wzmacniacza? Jeśli by tak było to kwestię basu pod swoje upodobania miałbym załatwioną raz na zawsze!

Proszę o odpowiedź

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi :tak. Jest to odpowiedź teoretyczna, bo nie używam suba, ale w menu jest możliwość zdefiniowania odcięcia dla wyjścia pre out i jego poziomu . Nie jestem pewien, czy odcięcie takie automatycznie odcina dół na wyjściach głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie by było gdyby takie odciecie działało na wyjściach głośnikowych też, wówczas mamy profity w wiekszej energi samego wzmaka i idealnie można by zestroić duże fronty z jeszcze potężniejszym subem. Mam na myśli 10" bas we frontach i 15" w subie i to wszystko z korekcją pogłosu...ale to by była kontrola i zapas!!!

Edytowane przez Andrew149s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą menu Lyngdorfa i można zrobić to wszystko, tzn. oddzielnie ustawiać odcięcie na głośnikach i na wyjściu pre do suba, tak więc jak masz ochotę i możliwości to miłej zabawy, można się bawić ustawieniami do woli. Może być ciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak wybiorę tą drogę czyli obecne fronty + dokupię suba bo zamierzałem zrobić sekcję basową we frontach aktywnie ale można jeszcze lepiej czyli zestroić basy front + sub dla mnie rewelacja rozwiązanie. Napisz jeszcze proszę czy jest możliwość regulacji natężenia sygnału sub z pozycji wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest taka możliwość w setupie Lyngdorfa ( chyba że chodzi Ci o łatwo dostępną regulację "na wierzchu", np.z piota , to nie ma ) . Ustawia się poziom sygnału na wyjściu pre-out , na którym możesz założyć dla suba filtr dolnoprzepustowy którego parametry też dowolnie ustawiasz ( częstotliwość, rząd ) . Co ciekawe, można też ustawić opóźnienie dla sygnału podawanego na to wyjście ( podaje się odległość w cm ). Jednak można to zostawić dla Room Perfect i powinno poustawiać się samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam Serdecznie,

 

Właśnie udało mi się zakupić używanego Lyngdorfa CD-1, którego kiedyś słyszałem na jednym z pokazów...jest coś co powinienem od początku wiedzieć/ustawić, aby zagrał jak trzeba z moim Rogue Cronus Magnum II (lampka na KT 120)? Kolumny to Triangle Esprit Antal EZ.

 

Jakieś rady z Waszej strony?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Fajne cd....miałem dwa lata i w sumie chyba jeszcze mam :) ....z mojego doświadczenia jest wrażliwe na bezpieczniki....daj mu verictum lub coś dobrego a zagra lepiej. Z kablami sieciowymi mało eksperymentowałem ...ale też mają wpływ - trzeba popróbować. Można też zmieniać próbkowanie dźwięku ale to chyba można usłyszeć jak cd służy jako transport do daca - w tym celu go nie używalem

Witam Serdecznie,

 

Właśnie udało mi się zakupić używanego Lyngdorfa CD-1, którego kiedyś słyszałem na jednym z pokazów...jest coś co powinienem od początku wiedzieć/ustawić, aby zagrał jak trzeba z moim Rogue Cronus Magnum II (lampka na KT 120)? Kolumny to Triangle Esprit Antal EZ.

 

Jakieś rady z Waszej strony?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak spisuje się odtwarzacz?

 

Jestem bardzo zadowolony. To znakomity klocek. Detale i scena. Pięknie. Co ciekawe bardzo dobrze zgrywa się z moim Cronusem, a takiej współpracy z lampą się nie spodziewałem.

 

Fajne cd....miałem dwa lata i w sumie chyba jeszcze mam :) ....z mojego doświadczenia jest wrażliwe na bezpieczniki....daj mu verictum lub coś dobrego a zagra lepiej. Z kablami sieciowymi mało eksperymentowałem ...ale też mają wpływ - trzeba popróbować. Można też zmieniać próbkowanie dźwięku ale to chyba można usłyszeć jak cd służy jako transport do daca - w tym celu go nie używalem

Dałem mu od nowości zasilanie z Enerr R3. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za tego CD1 na Allegro była wg mnie trochę zoporowa. Też nad nim się zastanawiałem, ale za dużo by nie wniósł przy podłączeniu ze wzmacniaczem Tacta lub Lyngdorfa.

 

Choć na pewno estetyka zestawu by się mocno poprawiła ;-)

 

Może kiedyś się na niego skuszą, ale musiałby być w lepszej cenie.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za dużo by nie wniósł przy podłączeniu ze wzmacniaczem Tacta lub Lyngdorfa.

Z podobnego powodu zrezygnowałem z CD-2. W połączeniu z TDAI-2170 pełniłby wyłącznie rolę transportu. Przetwornik jest niepotrzebny, tak samo jak korekcja przekompresowanego (przesterowanego) sygnału, bo to jest już we wzmacniaczu.

Ponieważ estetyka takiego zestawu to 10/10 także śledzę rynek skandynawski na różne promocje lub ciekawe używki. Jak trafię na coś poniżej 6 tys. PLN to pewnie się zdecyduję. Swego czasu był w PL po 9 tys w sklepach, obecnie 11 tys.

 

Szkoda, że Lyngdorf nie zdecydował się na wypuszczenie samego transportu, w sensie CD-2 pozbawione DAC i kilku bajerów.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo by nie wniósł przy podłączeniu ze wzmacniaczem Tacta lub Lyngdorfa.

Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Obawiam się, że CD1 mógłby sporo wnieść. Ma możliwość wyłączenia sekcji analogowej i wtedy pracuje jako transport oraz możliwość upsamplingu. Nie każdy odtwarzacz cd sprawdzi się w roli transportu. Jestem w trakcie testowania różnych konfiguracji pod kątem grania z wyjść cyfrowych. Różnice między odtwarzaczami są spore i mają wpływ na ostateczne brzmienie całości. No chyba, że wzmacniaczom cyfrowym Lyngdorfa nie robi to różnicy. Przyznaję, że na TDA 2200 zbyt dużo jeszcze nie potestowałem :-).

 

Szkoda, że Lyngdorf nie zdecydował się na wypuszczenie samego transportu

Słuszna uwaga, tym bardziej, że robi świetne wzmacniacze cyfrowe.

 

śledzę rynek skandynawski na różne promocje lub ciekawe używki

Możesz polecić jakieś serwisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. było kilka promocji na hifiklubben. Np. CD-2 za jakies 8900 po przeliczeniu na złotówki, czyli bez szału, biorąc pod uwagę koszt wysyłki. Ale dwa razy spóźniłem się na CD-2 używka za ok 5500 PLN i raz ex-demo za ok 6500 PLN. To było na hifisharku, ale też ze skandynawii, odpowiednio Szwecji i Danii.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś znajdzie CD1 za grosze i nie będzie chciał dla siebie, to polecam się pamięci ... tylko srebrny :-)

 

PS. Ot, taka mała przysługa dla założyciela niniejszego klubu :-P

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Już niedługo premierę będzie mieć nowy Lyngdorf TDAI-3400

 

http://lyngdorf.com/news-lyngdorf-audio-launches-new-amplifier-and-loudspeaker/

 

Mocniejszy (2 x 400 W @ 4 Ohm) "brat" znanego TDAI-2170. Z ciekawostek to dojdzie możliwość tworzenia własnych ustawień EQ (w TDAI-2170 jest tylko kilka wbudowanych) i wbudowane oprogramowanie do łączenia się z serwisami streamingowymi Spotify Connect, Apple Airplay etc.

 

 

A teraz pytanie z innej beczki. Czy dokupywał ktoś z Was osobno jakiś moduł do Lyngdorfa. Ja bym chciał rozszerzyć mojego o 4K HDMI. Co prawda gram z CD po coaxie lub z Raspberry po USB ale, mam trochę płyt SACD i BR, i w sumie jedyna możliwość podłączenia jakiego transportu jest właśnie po HDMI z obsługą zabezpieczeń. Wysłałem zapytanie do polskiego dystrybutora, ale może ktoś z użytkowników ma już jakieś doświadczenia.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już niedługo premierę będzie mieć nowy Lyngdorf TDAI-3400

 

http://lyngdorf.com/news-lyngdorf-audio-launches-new-amplifier-and-loudspeaker/

 

Mocniejszy (2 x 400 W @ 4 Ohm) "brat" znanego TDAI-2170. Z ciekawostek to dojdzie możliwość tworzenia własnych ustawień EQ (w TDAI-2170 jest tylko kilka wbudowanych) i wbudowane oprogramowanie do łączenia się z serwisami streamingowymi Spotify Connect, Apple Airplay etc.

 

 

A teraz pytanie z innej beczki. Czy dokupywał ktoś z Was osobno jakiś moduł do Lyngdorfa. Ja bym chciał rozszerzyć mojego o 4K HDMI. Co prawda gram z CD po coaxie lub z Raspberry po USB ale, mam trochę płyt SACD i BR, i w sumie jedyna możliwość podłączenia jakiego transportu jest właśnie po HDMI z obsługą zabezpieczeń. Wysłałem zapytanie do polskiego dystrybutora, ale może ktoś z użytkowników ma już jakieś doświadczenia.

 

 

mam HDMI ale tylko do DVD i obsługi TV

nie pomogę w sprawie SACD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Polowałem, połowałem i się udało. Jakieś 2 tygodnie temu, kupiłem w HiFi Klubben (taka siecówka RTV w Skandynawii i Holandii) nowego Lyngdorfa CD-2, ze sporym rabatem. Z przesyłką i wszystkimi prowizjami wyniósł mnie ok 6500 PLN (cena sklepowa w Polsce 10900 PLN). Zniżka była, bo ponoć był rozpakowany i uszkodzone było opakowanie. W każdym razie karton w jakim go dostałem był oryginalny i nic nie było uszkodzone (swoją drogą i tak zwykle kartony wyrzucam, jak zdecyduję, że urządzenie zostaje. Nie mam gdzie ich trzymać). Oczywiście pełna gwarancja etc. Mam nadzieję, że jednak się nie popsuje, bo pewnie serwis w Polsce się wypnie.

 

Jest 60 dni na zwrot, ale patrząc jak ładnie się komponuje ze wzmacniaczem, to zostanie. Bardzo solidnie wykonane urządzenie i bardzo przyjemnie chodząca tacka CD.

No i co było dla mnie najważniejsze - jest bardzo cichy. Tylko dlatego szukałem innego transportu niż stary dobry Goldmund dla ubogich (Pioneer DV-300). Czasami sobie cicho słuchałem w nocy np. Nokturnów Szopena i odgłos płyty w CD bardzo mnie denerwował.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No największą różnicą, jest to, że jest bardzo cichy. W nocy, przy niskim szumie tła i cichym słuchaniu to ogromna różnica w jakości odsłuchu. Ma do wyboru kilka filtrów, i tu też są jakby subtelne różnice. Myślę, że także gra lepiej, ale się nie wsłuchiwałem. Po prostu Pionek poszedł do szafy. No i kwestie estetyczne na duży plus.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony. Jako transport te jest OK. W ogóle taki set sobie całkiem dobrze radzi słabiej zrealizowanymi nagraniami, nie tracąc nic z tych dobrych. Może z giełdy HiFi kupiłeś?

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kupiłem tego z giełdy. Od paru dni jest już u mnie. Faktycznie po zamknięciu szuflady jest idealna cisza. Wstępne odsłuchy potwierdzają, że to bardzo dobry transport. Jeżeli ktoś uważa, że za transport może robić jakieś tanie dvd to jest w błędzie. Mam takie w domu jak również parę starych cd Philipsa. Nawet szkoda porównywać do tego Lyngdorfa, bo wiem jak te urządzenia grają po cyfrze. Jedynym, który może stanąć w szranki jest NAD S500 (mam pożyczonego). Biorąc pod uwagę, że Peter Lyngdorf był związany z NAD-em to trochę bratobójczy pojedynek (być może maczał palce w sekcji cyfrowej S500). Jakie filtry masz na myśli w CD2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.