Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czekamy w takim razie na wrażenia. Tymczasem może napisałbyś parę zdań jak się ma TDAI 2170 do SDAI 2175.

Pisałem juz:-)

Apropo. Zgodnie ze wskazówkami od dystrybutora, pobawilem się z czułością wejść w tdai-2170. Skalę mam do 24db.okolo 10db zaczyna znieksztalacac już ale na poziomie 4-6db wzmak dostaje turbo :P

Jest bardziej dynamiczny, bas pompuje okrutnie i czuć wyższa sprawność i wydajność.

Polecam zabawę użytkownikom Lyngdorfa. Ogólnie mam go 2.miesiace i dopiero ogarnąłem z 1/3 funkcji. Jest bardzo prosty w obsłudze ale mnogosc ustawień i czas niezbędny do porównań i testów mocno przeciąga zabawę w czasie.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja zestawiłem z Harbethami C7ES-3 i mi takie zestawienie odpowiada. W przypadku Lyngdorfa, to kolumny determinują granie systemu. Czyli teoretycznie zgra się ze wszystkimi sensownymi kolumnami, jeżeli styl grania tych kolumn będzie Ci odpowiadał. Wzmacniacz nie dodaje nic od siebie.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.12.2018 o 22:21, barmanekm napisał:

Wzmacniacz nie dodaje nic od siebie.

Słuszna uwaga.

Ja gram na Zoller-ach Imagination. Słuchałem też, ale krótko Usher-ach Compass AC10. Też bardzo dobre połączenie.

W dniu 14.10.2018 o 22:45, woyski napisał:

Coś mi się zdaje, że te cyfrowe waty są w dużej mierze z waty :-)

Koledzy, muszę się wycofać z tego stwierdzenia :-). Po wnikliwych odsłuchach w różnych konfiguracjach doszedłem do wniosku, że muzyka grana przez TDA2200 jest ciekawsza niż z Sugdena A21 :-). Przynajmniej w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, woyski napisał:

Słuszna uwaga.

Ja gram na Zoller-ach Imagination. Słuchałem też, ale krótko Usher-ach Compass AC10. Też bardzo dobre połączenie.

Koledzy, muszę się wycofać z tego stwierdzenia :-). Po wnikliwych odsłuchach w różnych konfiguracjach doszedłem do wniosku, że muzyka grana przez TDA2200 jest ciekawsza niż z Sugdena A21 :-). Przynajmniej w moim systemie.

Super wzmak! Lyngdorf rośnie w siłę. 

Ja nie myślę nawet o żadnej innej marce na ten moment. Jeżeli miałbym swojego zmienić to tylko na tdai 3400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurła ... a wiecie, że już chodziły mi po głowie myśli, żeby opuścić ten elitarny, założony przeze mnie klub ...

Powodów było kilka ... jednym z nich nieogarniająca tematu dwóch wzmaków w szeregu spiętych - ampli -> tact - babska część rodziny.

Drugi to kłopot ze znalezieniem samego CD-1 i kasy na niego.

Trzeci to by pozbyć się pierwszego, odpowiedni przełącznik wzmacniaczy dwóch podpiętych do jednych kolumn.

I tu TRACH !!! Oba problemy rozwiązane :-)

 

Obecnie mam właściwie dwa niezależne systemy : KD + stereo.

 

Po pierwsze przemogłem się i wydałem tyle ile należy na CD-1, a po drugie znalazłem rozwiązanie dotyczące przełączania wzmacniaczy. Nie było to jednak takie całkiem proste ... z prozaicznego powodu. Wszystkie przełączniki, które widziałem mają wspólną masę, co w przypadku Tact/Lyngorf od razu je dyskwalifikuje, bowiem mają one na wyjściu głośnikowym dodaną składową stałą napięcia +50V ... nie muszę tłumaczyć co się dzieje, jak połączymy rzekomy minus/zero wyjścia głośnikowego Tact/Lyngorf, kabelkiem z faktyczną masą ...

 

No i tak się błąkałem, aż niczym Archimedes wykrzyczałem "EUREKA !!!" i zanabyłem banalny przyrząd (może nieco mało audiofilski, ale walę to - ważne że działa) ... zwykły elektryczny przełącznik sieć agregat 4P 40A.

 

Zestaw cieszy me oczy niezmiernie, sami zobaczcie, ale co najważniejsze, mimo, że nie mam modułu korekcji akustyki pomieszczenia - kosztem zestawu wejść analogowych ... jak to gra ... miód-malina !!!

 

P2140467.thumb.jpg.933e81ec2890a2f9c17d7249d0e6710b.jpg

PSA.jpg

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, matee napisał:

Kurła ... a wiecie, że już chodziły mi po głowie myśli, żeby opuścić ten elitarny, założony przeze mnie klub ...

Powodów było kilka ... jednym z nich nieogarniająca tematu dwóch wzmaków w szeregu spiętych - ampli -> tact - babska część rodziny.

Drugi to kłopot ze znalezieniem samego CD-1 i kasy na niego.

Trzeci to by pozbyć się pierwszego, odpowiedni przełącznik wzmacniaczy dwóch podpiętych do jednych kolumn.

I tu TRACH !!! Oba problemy rozwiązane :-)

 

Obecnie mam właściwie dwa niezależne systemy : KD + stereo.

 

Po pierwsze przemogłem się i wydałem tyle ile należy na CD-1, a po drugie znalazłem rozwiązanie dotyczące przełączania wzmacniaczy. Nie było to jednak takie całkiem proste ... z prozaicznego powodu. Wszystkie przełączniki, które widziałem mają wspólną masę, co w przypadku Tact/Lyngorf od razu je dyskwalifikuje, bowiem mają one na wyjściu głośnikowym dodaną składową stałą napięcia +50V ... nie muszę tłumaczyć co się dzieje, jak połączymy rzekomy minus/zero wyjścia głośnikowego Tact/Lyngorf, kabelkiem z faktyczną masą ...

 

No i tak się błąkałem, aż niczym Archimedes wykrzyczałem "EUREKA !!!" i zanabyłem banalny przyrząd (może nieco mało audiofilski, ale walę to - ważne że działa) ... zwykły elektryczny przełącznik sieć agregat 4P 40A.

 

Zestaw cieszy me oczy niezmiernie, sami zobaczcie, ale co najważniejsze, mimo, że nie mam modułu korekcji akustyki pomieszczenia - kosztem zestawu wejść analogowych ... jak to gra ... miód-malina !!!

 

P2140467.thumb.jpg.933e81ec2890a2f9c17d7249d0e6710b.jpg

PSA.jpg

Potrzeba matką wynalazków! :-) Super że z nami dalej jesteś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie czy obecnie sprzedawana "współczesna" karta analogowa będzie współpracować z TDA 2200?

A może ktoś ma namiary na taka co współpracuje z TDA2200 w jakiejś przyzwoitej cenie, bo za te współczesną życzą sobie ponad 1,5kzł trochę sporo.

Pozdrawiam,Paweł

 

 

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Paweł, nie narzekaj ... ja za moduł wejść analogowych w 2008 do TacT M2150 dałem jakieś tam 1600PLN, do tego jeszcze chyba cło było i VAT. Więc teraz masz promocyjną cenę.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te współczesne które są w tej chwili u dystrybutora będą działały w wTDA2200?

 

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po chwilowym romansie z Heglem H360 wracam jak syn marnotrawny do Lyngdorfa Tdai 2170.

Ten wzmacniacz ma coś w sobie ze zaraz po włączeniu, nawet bez kalibracji aż w głos się śmieje jak radosne dziecko:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwilowym romansie z Heglem H360 wracam jak syn marnotrawny do Lyngdorfa Tdai 2170.
Ten wzmacniacz ma coś w sobie ze zaraz po włączeniu, nawet bez kalibracji aż w głos się śmieje jak radosne dziecko:) 
H 390 to kawał kloca, czego mu zabrakło że przegrał z tdai 2170 ?

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remiqa napisał:

H 390 to kawał kloca, czego mu zabrakło że przegrał z tdai 2170 ?

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
 

Hegel H360 jest piecem lepszym. 

Lepszym ale... 

Nie w mojej akustyce. Tutaj Lyngdorf jest wymiataczem. W normalnym pokoju z Lyngdorfa nie było by co zbierać pewnie. W moim pokoju jednak to co robi Room Perfect to jest miazga systemu:) 

Nie zrezygnuje z tego długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szczypior88 napisał:

Hegel H360 jest piecem lepszym. 

Lepszym ale... 

Nie w mojej akustyce. Tutaj Lyngdorf jest wymiataczem. W normalnym pokoju z Lyngdorfa nie było by co zbierać pewnie. W moim pokoju jednak to co robi Room Perfect to jest miazga systemu:) 

Nie zrezygnuje z tego długo. 

Ciekawe to co piszesz, a jak z wydajnością? Planuję w tym roku zmienić kolumny i jeśli nic się nie zmieni to będą atc scm 40, a one potrzebują prądu, może testowałes  tdai2170  z wymagającymi kolumnami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym uważał. 2170 jest wydajny bo radzi sobie świetnie z Helicon 400mk2 które są wymagające ale np z Dyniami s25 poległ. Jeśli masz bardzo prądożerne paki to 3400 albo do 2170 koncowke zapiąć sda2175 albo sda2400. 3400 mojego taty szaleje dynamiką bez ograniczeń. Potwór ? pozamiatal H360 w dynamice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym uważał. 2170 jest wydajny bo radzi sobie świetnie z Helicon 400mk2 które są wymagające ale np z Dyniami s25 poległ. Jeśli masz bardzo prądożerne paki to 3400 albo do 2170 koncowke zapiąć sda2175 albo sda2400. 3400 mojego taty szaleje dynamiką bez ograniczeń. Potwór pozamiatal H360 w dynamice. 
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obserwowałem Waszą dyskusję i widzę, że pisaliście głównie o produktach starszych. W tej dziedzinie czas szybko leci i najnowsze konstrukcje (2170 i 3400) to już zupełnie inna bajka. Wysoką wydajnością prądową mogły się szczycić wszystkie poprzednie konstrukcje, ale te najnowsze, poza mocą i prądem mają to coś, co je odróżnia od poprzednich. Przypadkowo wiem cokolwiek o całym przekroju, od pierwszego w Polsce Millennium MK1, do ostatnich wyrobów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 17:30, Jernow napisał:

Obserwowałem Waszą dyskusję i widzę, że pisaliście głównie o produktach starszych. W tej dziedzinie czas szybko leci i najnowsze konstrukcje (2170 i 3400) to już zupełnie inna bajka. Wysoką wydajnością prądową mogły się szczycić wszystkie poprzednie konstrukcje, ale te najnowsze, poza mocą i prądem mają to coś, co je odróżnia od poprzednich. Przypadkowo wiem cokolwiek o całym przekroju, od pierwszego w Polsce Millennium MK1, do ostatnich wyrobów. 

Możesz rozwinąć myśl? 

Ja melduję się z nowym Lyngdorfem ? Do wzmacniacza TDAI 2170 dołączył do kompletu odtwarzacz CD-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.