Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To spoko. Bo jak tylko jako transport to możesz mieć taniej Pro-Ject CD BOX DS2 T, który jest na takich samych bebechach co CD-2 (sam transport).

Ja używam CD-2 jako transport, bo bardzo ładnie wygląda stojąc na TDAI i ładnie gra ?

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3400 skonfigurowane. 

Jest bajecznie. Tylko się utwierdzam, że to mój ostatni wzmacniacz na długie lata? Od 8 rano siedzę i słucham. Mnogość funkcji przyprawia i ból głowy wręcz. Jeszcze pewnie dużo czasu mi zejdzie zanim wszystko poznam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witamy wszystkich fanów urządzeń Lyngdorfa! Dziękujemy za stworzenie klubu ? 

Na wstępie taka ciekawostka dla użytkowników Lyngdorfa TDAI-2170 i TDAI-3400. Można spróbować pobawić się z podniesieniem czułości wejścia. Znamy kilka osób, którym TDAI-2170 spodobał się właśnie po takim zabiegu. My rekomendujemy ok. +6dB.

Pozdrawiamy!
www.trimex.pl
www.lyngdorf.com.pl

Edytowane przez trimexpoland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, trimexpoland napisał:

Witamy wszystkich fanów urządzeń Lyngdorfa! Dziękujemy za stworzenie klubu ? 

Na wstępie taka ciekawostka dla użytkowników Lyngdorfa TDAI-2170 i TDAI-3400. Można spróbować pobawić się z podniesieniem czułości wejścia. Znamy kilka osób, którym TDAI-2170 spodobał się właśnie po takim zabiegu. My rekomendujemy ok. +6dB.

Pozdrawiamy!
www.trimex.pl
www.lyngdorf.com.pl

Temat już mamy obcykany i omówiony ? też dla mnie najlepszy efekt jest przy 6db+

Trimex jako główny dystrybutor nie szykuje dla wiernych fanów marki gadżetów pod choinkę? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał TDAI-3400 z Lyngdorf Millenium mk4 i/lub TacT Millenium mk2? Przy założeniu że nie używam Room Perfect, jakich różnic można się spodziewać w dźwięku? Czy jest ktoś kto ma w posiadaniu TDAI-3400 miał by ochotę na taki test porównawczy (z Dynaudio S25) w Warszawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, nirvana napisał:

Czy ktoś porównywał TDAI-3400 z Lyngdorf Millenium mk4 i/lub TacT Millenium mk2? Przy założeniu że nie używam Room Perfect, jakich różnic można się spodziewać w dźwięku? Czy jest ktoś kto ma w posiadaniu TDAI-3400 miał by ochotę na taki test porównawczy (z Dynaudio S25) w Warszawie? 

Stawiasz LPG i wpadnę ze swoim 3400.? moj tata miał s25 właśnie pod 3400. W Ministerstwie dzwięku powinni mieć Millennium na stanie i 3400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2019 o 11:36, nirvana napisał:

Czy ktoś porównywał TDAI-3400 z Lyngdorf Millenium mk4 i/lub TacT Millenium mk2? Przy założeniu że nie używam Room Perfect, jakich różnic można się spodziewać w dźwięku? Czy jest ktoś kto ma w posiadaniu TDAI-3400 miał by ochotę na taki test porównawczy (z Dynaudio S25) w Warszawie? 

Mamy zarówno Millennium mk4, jak i TDAI-3400. Można porównać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawilem się nieco streamerem w 3400. Stwierdzam że jest świetny. Tidala uruchamiam poprzez BUbble Upnp. Mam tylko problem z gapless czyli graniem bez przerw. Marillion, Pink Floyd i jeszcze kilka ciekawych kapel nagrywa bez przerw swoje płyty. Wiecie jak to ogarnąć? ? W bubbleupnp mam włączony tryb gapless ale chyba sam Lyngdorf tego nie czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 22:00, szczypior88 napisał:

Dzisiaj pobawilem się nieco streamerem w 3400. Stwierdzam że jest świetny. Tidala uruchamiam poprzez BUbble Upnp. Mam tylko problem z gapless czyli graniem bez przerw. Marillion, Pink Floyd i jeszcze kilka ciekawych kapel nagrywa bez przerw swoje płyty. Wiecie jak to ogarnąć? ? W bubbleupnp mam włączony tryb gapless ale chyba sam Lyngdorf tego nie czyta. 

Też ubolewamy nad brakiem bezpośredniego TIDALa w TDAI-3400 i przy każdej okazji wspominamy o tym Lyngdorfowi. Nie mówią nie ? 
Niestety nie próbowaliśmy narzędzi typu BubbleUPNP. Używaliśmy jedynie przez Roona lub AirPlaya.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

Hej hej,

myślę na poważnie, żeby wstąpić do klubu Lyngdorfa z SDA-2400.. i czy ktoś coś ma może jakieś doświadczenia?? Tzn. jestem już w posiadaniu AP Scorpio i szukam teraz neutralnej końcówki mocy. Zamiast RP raczej wybrałbym DL i widzę to u siebie mniej więcej tak:

miniDSP > Chord Qutest > SDA-2400 > AP

myślicie, że to może wypalić? i zastanawiam się dlaczego SDA-2400 ma wejście cyfrowe? czy to znaczy, że ma w środku DACa który będzie konwertował sygnał? Chord Qutest ma tylko wyjście analogowe (RCA), np. 3x droższy TT 2 ma zbalansowane XLR, i czy na tych zbalansowanych wyjściach/wejściach naprawdę można dużo zyskać? i nie do końca też kumam o co chodzi z tym cyfrowym wejściem w Lyndorfie, będę wdzięczny jak mnie ktoś oświeci ?

 

Aha..

 

HO! HO! HO!

Merry Christmas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pan Peter Lyngdorf wprowadza nową zabawkę. 

https://danishaudiocompany.com/2020/01/10/the-new-lyngdorf-tdai-1120-digital-amplifier-streamer/

Co dziwne... Póki co na stronie oficjalnej cisza?

Robiłem rozeznanie w sprawie wejścia sluchawkowego. Niestety brak danych. W samej Danii nie wiedzą jakie są parametry wejścia które sami zamontowali w Tdai 3400. Trochę słabo bo instrukcje są mocno okrojone z informacji technicznych. Gdyby ktoś potrzebował to informuje że najniższa dopuszczalna impedancja słuchawek podpinanych do ich wejścia to 32 ohm. Tyle uzyskałem ... ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, essewissa napisał:

Wiadomo jaka będzie cena Lyngdorfa 1120?

 

Na razie mowa jest o 2 tys. EUR, a jak się to przełoży na cenę w PLN, zobaczymy. Oby nie było to 2000 EUR + VAT. Niestety, nie wydaje mi się, aby polski dystrybutor miał jakąś siłę, która pozwoliłaby na pewną elastyczność (przynajmniej nie zawyżanie jej w stosunku do cen na innych rynkach) w kształtowaniu ceny w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest więcej informacji na stronach Lyngdorfa o debiutującym na targach w Amsterdamie TDAI-1120: https://lyngdorf.com//lyngdorf-tdai-1120/

Niestety brak konkretnych informacji na temat cen urządzenia; sam widziałem przewidywane ceny w zakresie od nieco ponad 8 tys. do prawie 11 tys. po przeliczeniu na PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC ? Było by może fajnie, taki DAC z funkcją przedwzmacniacza i Rom Perfect miałby wzięcie . Pod warunkiem, że byłby znacznie  tańszy od 2170

Jak ja kupowałem TDAI 2170 to zrobiłem to dlatego, że szukałem dobrego DAC-a a okazało się że w cenie DAC-a z półki średniej wyższej mam dodatkowo świetny wzmacniacz i Room Perfect . Często wykorzystuje 2170 jako DAC i sprawdza się wyśmienicie.

Za cenę 2170 można kupić audiofilski DAC , którego porównanie funkcjonalności do 2170 wypada blado .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skali napisał:

DAC ? Było by może fajnie, taki DAC z funkcją przedwzmacniacza i Rom Perfect miałby wzięcie . Pod warunkiem, że byłby znacznie  tańszy od 2170

Jak ja kupowałem TDAI 2170 to zrobiłem to dlatego, że szukałem dobrego DAC-a a okazało się że w cenie DAC-a z półki średniej wyższej mam dodatkowo świetny wzmacniacz i Room Perfect . Często wykorzystuje 2170 jako DAC i sprawdza się wyśmienicie.

Za cenę 2170 można kupić audiofilski DAC , którego porównanie funkcjonalności do 2170 wypada blado .

Zgadzam się. Lyngdorf bazuje głównie na kościach Wolfsona. Z tego co wiem ma je rozpykane konkretnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf TDAI-1120 jest teraz oficjalnie prezentowany na ISE w Amsterdamie.

Pełny opis już na naszej polskojęzycznej stronie - http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120 

Cena będzie w okolicach 8000 - 9000 PLN. Damy znać na dniach oficjalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, trimexpoland napisał:

Cena będzie w okolicach 8000 - 9000 PLN. Damy znać na dniach oficjalnie!

Trzymamy kciuki, aby było to bliżej 8 tys. niż 9 ?

A od kiedy będzie dostępny? Na pewno będę się na niego pisał, aby porównać do mojego Naima Atoma, w którym jednak brakuje systemu korekcji akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.