Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, trimexpoland napisał:

W razie czego można u nas zamówić nowy ?

W razie czego można u nas zamówić nowy ?

Cena Lyngdorfa TDAI-1120 będzie wynosić 8900 PLN.

http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120 

Az tak bogaty nie jestem. Cena detaliczna samego pilota pewnie zabija:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana cena detaliczna Lyngdorfa TDAI-1120 będzie wynosić 8 900 PLN.

http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120

4 minuty temu, szczypior88 napisał:

Az tak bogaty nie jestem. Cena detaliczna samego pilota pewnie zabija:) 

W razie czego możemy sprowadzić przy kolejnej dostawie. Koszt to około 300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś bliżej odczynienia z końcówka mocy sda-2400? Było już zapytanie o nią w wątku, ale bez odzewu. Test czytałem. ? Też nie do końca rozumiem to jak grają poszczególne wejścia w Lyngdorfie. Podobno najlepiej jest wejść po cyfrze, coax np., standardowe wejścia analogowe są podobno słabe, dobre są podobno te opcjonalne wejścia w 2170 oznaczane jako high end audio. Ja bym chciał tę końcówkę zaprząc do kina domowego i do stereo żeby nie przełączać głośników. 
Pytanie jaka jest jakość tych xlr w Sda-2400, czy lepsze od coax. Po cyfrze można wejść do sda-2400 i regulować głośność, bardzo specyficzne rozwiązanie. Ciekawe jak to wszystko wyglada w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, essewissa napisał:

Miał ktoś bliżej odczynienia z końcówka mocy sda-2400? Było już zapytanie o nią w wątku, ale bez odzewu. Test czytałem. ? Też nie do końca rozumiem to jak grają poszczególne wejścia w Lyngdorfie. Podobno najlepiej jest wejść po cyfrze, coax np., standardowe wejścia analogowe są podobno słabe, dobre są podobno te opcjonalne wejścia w 2170 oznaczane jako high end audio. Ja bym chciał tę końcówkę zaprząc do kina domowego i do stereo żeby nie przełączać głośników. 
Pytanie jaka jest jakość tych xlr w Sda-2400, czy lepsze od coax. Po cyfrze można wejść do sda-2400 i regulować głośność, bardzo specyficzne rozwiązanie. Ciekawe jak to wszystko wyglada w praktyce. 

SDA 2400 jest bardzo wydajne. Ma super kopa na dole. Neutralne granie. Tutaj sporo zrobi dobre pre i nim ukształtujesz sobie granko. Słyszałem te koncowke z lampowym pre Line Magnetic 512 - było baaaardzo pięknie. 

Jak miałem możliwość potestowania to słuchałem po XLR. Najlepsze granie moim zdaniem. 

Co do wejść w Lyngdorfie. Preferowana jest cyfra. Najlepsze wejście cyfrowe w Lyngdorfach to AES i coaxial. Jest tez moduł USB świetnej jakości. Sam aktualnie w systemie mam spięte po USB. 

Co do analogu, Lyngdorf pakuję podstawowe wejścia analogowe które są słabej jakości. Preferowana jest cyfra. Dokupując moduł analogowy wspinamy się naprawdę w mega pułap jak komuś np zależy na gramofonie. Analogowe dodatkowe wejścia są kapitalne. Kwestia potrzeb. Ja mam 3400 w podstawowej wersji i nie czuje potrzeby rozbudowy. Mooooze kiedyś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, k4mil3k napisał:

Dołączam do klubu z SDAI 2175. 

Dziękuję koledze @szczypior88 za namówienie na ten model.

 

Następny zarażony ? Epidemia Lyngdorfa zaczyna działać ?

Daj znać jak po kilku dniach obcowania z sdai 2175

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szczypior88 napisał:

Następny zarażony ? Epidemia Lyngdorfa zaczyna działać ?

Daj znać jak po kilku dniach obcowania z sdai 2175

Jest całkiem dobrze. Miałem teraz kupić jakiś DAC i przejść na XLR, ale chyba w obecnej sytuacji wszelkie inwestycje lepiej odłożyć w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88 Dojechał właśnie do mnie pierwszy DAC - Matrix Mini Pro2s, i tak się zastanawiam cóż ten wzmacniacz robi z dźwiękiem że nie słyszę żadnej, ale totalnie żadnej różnicy pomiędzy podłączeniem Node 2i bezpośrednio po analogu (gdzie wiemy że dac w Node należy raczej do mocno podstawowych), a Node 2i podłączonym przez ten DAC po XLR do Lyngdorfa ?

Jedyna różnica to poziom dynamika/sygnału/głośność przez XLR, ale tak to nic poza tym. DAC poprostu jest, nic nie psuje, ale też nic nie wnosi... Zastanawiam się czy to ja jestem głuchy, czy trudno już na prawdę poprawić ten wzmacniacz DAC'iem za 2-2,5 tyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, k4mil3k napisał:

@szczypior88 Dojechał właśnie do mnie pierwszy DAC - Matrix Mini Pro2s, i tak się zastanawiam cóż ten wzmacniacz robi z dźwiękiem że nie słyszę żadnej, ale totalnie żadnej różnicy pomiędzy podłączeniem Node 2i bezpośrednio po analogu (gdzie wiemy że dac w Node należy raczej do mocno podstawowych), a Node 2i podłączonym przez ten DAC po XLR do Lyngdorfa ?

Jedyna różnica to poziom dynamika/sygnału/głośność przez XLR, ale tak to nic poza tym. DAC poprostu jest, nic nie psuje, ale też nic nie wnosi... Zastanawiam się czy to ja jestem głuchy, czy trudno już na prawdę poprawić ten wzmacniacz DAC'iem za 2-2,5 tyś ?

Nie mam pojęcia bo u mnie przeskok był spory. Miałem jako źródło Onkyo 6170 i miałem u siebie na test Hegla HD12 i odjazd był srogi po XLR. Różnica była zauważalna głównie na górze pasma - więcej przejrzystości, separacji, blasku. Podobnie było jak podpinało się pre pod końcówkę SDA 2175 RCA vs. XLR. Główne różnice były na górze pasma i środku. Więcej powietrza, blasku i oderwania.

Bardzo dziwne, że nie słychać u Ciebie różnic. 

Jak miałem BS2 to już nie miałem SDAI 2175 tylko 2170 i tam DAC nie potrzebowałem w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie mam takie wrażenia. No generalnie jak Lyngdorf urzekł mnie od pierwszych minut, tak tu z tym DAC nie ma "wow", trudno wychwycić różnicę. DAC niby nowy, ale po opakowaniu, ustawieniach widać że plumkał już sobie wcześniej być może w salonie z którego został kupiony. XLR we wzmacniaczu też nie były używane przez poprzedniego właściciela. Daje sobie jeszcze dobę, i jak jutro mnie nadal nic nie pokaże to go zwrócę.

@szczypior88 Node mam już na liniówce, nie mam powodów do narzekań na niego. Zastanawiam się co jeszcze z DAC w budżecie 2 do 2,5k może się ciekawie zgrać z Lyngdorfem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie podpowiem. Hegla miałem na test tylko i była różnica, ale to poza Twoim budzetem.

Krótko po tym zmieniłem na 2170 i od tamtego czasu DAC dla mnie to wątek poboczny :)

Ja jechałem głównie po RCA z Onkyo 6170 na tamten czas. Wiem po prostu, że lepiej potrafi zagrać po XLR i tutaj pewnie też sam DAC robił robotę. Kolejna sprawa, że Node po zrobieniu zasilania które jak czytam sie super spisuje, może już naprawdę nie kaleczyć i grać poprawnie. 

Jaką masz resztę systemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Kolejna sprawa, że Node po zrobieniu zasilania które jak czytam sie super spisuje, może już naprawdę nie kaleczyć i grać poprawnie. 

Jaką masz resztę systemu ?

@szczypior88 No te moduły zasilania jak pamiętasz robię właśnie ja ? i na moim wcześniejszym podstawowym wzmacniaczu już Node po tym zabiegu strasznie się otworzył, dostał przestrzeni i detali. 

Teraz u mnie gra: Node z modem, Lyngdorf za Twoją namową, Monitor Audio Silver 100 na kablach Kimber 8PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, k4mil3k napisał:

@szczypior88 No te moduły zasilania jak pamiętasz robię właśnie ja ? i na moim wcześniejszym podstawowym wzmacniaczu już Node po tym zabiegu strasznie się otworzył, dostał przestrzeni i detali. 

Teraz u mnie gra: Node z modem, Lyngdorf za Twoją namową, Monitor Audio Silver 100 na kablach Kimber 8PR.

Tak tak, pamiętam, że Ty robisz :) Dlatego też wspomniałem :)

Jak Lyngdorf po kilku dniach słuchania ? Ogarnia temat ? :D Monitory dostały kopa trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@szczypior88 Jak wiesz wyznaczyłem sobie budżet do 3 tyś pln. Miałem wcześniej Matrix Mini, potem Dx7 Pro, pierwszy był totalnie neutralny, drugi znów sprawił że pojawiło się wiele detali, ale scena się nie poszerzyła, więc zrobiło się ciasno i głośniejsze słuchanie było przy niektórych realizacjach męczące. Teraz druga tura i patrze co oferuje AKM i to chyba jest to. Wziąłem na odsłuch D70 i D90 do domu. D70 już osłuchałem i odstawiłem na bok. Wstępnie mogę powiedzieć że bardzo spoko DAC jak za tą kasę, przede wszystkim z bardzo uniwersalnym i nie męczącym brzmieniem, wokale i średnica mają więcej kolorów, przesunęły się do przodu. Bas jest bardziej zróżnicowany, wysokie tony również dobre, szczegółowe, nieco zaokrąglone, bez narzucającej się ostrości.

Wczoraj jednak podłączyłem D90, ale pierwsze wrażenia nie były tak dobre jak można by się spodziewać po reckach, więc jeszcze go wygrzewam, dziś czuć że zaczyna się nieco układać ale jeszcze za wcześnie na werdykt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciekplacek napisał:

dzień dobry,

dołączam do klubu z LYNGDORF TDAI-3400.

U mnie gra to z Monitor Audio Gold 100 (poprzedni model) + REL T7i i powiem tyle że banan na gębie pomimo że jeszcze nie odpalony RoomPerfect.

 

Odpalaj RP i dawaj Focus. Basior bedzoe miazdzyc kosci nie tracąc definicji?

Genialny wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

TDAI-2170 elegancko ogarnął bas Elaców. W moim trudnym pomieszczeniu bas kolumn wolnostojących jest nie do zniesienia, dlatego systemem korekcji polecam właściwie wszystkim, bo niezależnie od warunków zawsze mamy jakiś kompromis w aranżacji naszych salonów. Planuję jeszcze sprawdzić jak te same kolumny w moim salonie ogarnie DL z NADa M10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzegorz napisał:

TDAI-2170 elegancko ogarnął bas Elaców. W moim trudnym pomieszczeniu bas kolumn wolnostojących jest nie do zniesienia, dlatego systemem korekcji polecam właściwie wszystkim, bo niezależnie od warunków zawsze mamy jakiś kompromis w aranżacji naszych salonów. Planuję jeszcze sprawdzić jak te same kolumny w moim salonie ogarnie DL z NADa M10.

 

Gra super, co jest źródłem Tidal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 20:10, grzegorz napisał:

Tak, źródłem jest Tidal, ale gdybym włączył to samo ze Spotify, to w Youtube i tak byłoby mniej więcej tak samo ?

U mnie jest spora różnica jak puszczę po optyku Tidal-a z TV Sony można by powiedzieć że to przepaść do Spotify ?

 

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie...
Polecicie jakiś fajny Coaxial między 3400 a Cd-2 ?
Potrzebuję świeżego, ciepłego grania, gładkiego i kolorowego. Nie interesują mnie żyletki na górze i muły basowe
Kup cokolwiek co ci się podoba wizualnie i nie kosztuje piarduliona złociszy ... serio.

Jeśli nawet założymy, że kabel ma wpływ na dźwięk, to na wstępie proponuję się zaznajomić z różnicami pomiędzy transmisją sygnału analogowego i cyfrowego. Nie ma opcji żeby po cyfrze uzyskiwać regularną zmianę parametrów sygnału w zakresie niskich, średnich, wysokich, itp, itd.. Żeby tak było, musiałoby dojść do regularnego przekłamywanie n-tego bita. A to jest po prostu nie możliwe. Pomijam korekcję błędów, która sobie zasadniczo nawet i z większymi problemami radzi.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, matee napisał:

Kup cokolwiek co ci się podoba wizualnie i nie kosztuje piarduliona złociszy ... serio.

Jeśli nawet założymy, że kabel ma wpływ na dźwięk, to na wstępie proponuję się zaznajomić z różnicami pomiędzy transmisją sygnału analogowego i cyfrowego. Nie ma opcji żeby po cyfrze uzyskiwać regularną zmianę parametrów sygnału w zakresie niskich, średnich, wysokich, itp, itd.. Żeby tak było, musiałoby dojść do regularnego przekłamywanie n-tego bita. A to jest po prostu nie możliwe. Pomijam korekcję błędów, która sobie zasadniczo nawet i z większymi problemami radzi.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Powiem Ci ze mam coaxa od Wireworld Starlight 8 od maliny do 3400 i różnica w stosunku do taniego jakiegoś coax byla calkiem spora. Mialem tez u siebie Oyaide na teście i tez fajny kabelek ale przeszkadzalo mi to ze gral tak jak bym założył maskownice na wysokie tony. Wireworld jest mega dynamiczny i błyszczący. Brakuje mu tylko zycia na środku pasma. 

Mialem 3 miesiace temu Harmonixa Hs102. Mega Coax i dla mnie ideał ale nie dam kuźwa 2,5k za metr kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Powiem Ci ze mam coaxa od Wireworld Starlight 8 od maliny do 3400 i różnica w stosunku do taniego jakiegoś coax byla calkiem spora. Mialem tez u siebie Oyaide na teście i tez fajny kabelek ale przeszkadzalo mi to ze gral tak jak bym założył maskownice na wysokie tony. Wireworld jest mega dynamiczny i błyszczący. Brakuje mu tylko zycia na środku pasma. 

Mialem 3 miesiace temu Harmonixa Hs102. Mega Coax i dla mnie ideał ale nie dam kuźwa 2,5k za metr kabla?

Kolejne zdziwienie w moim zestawie to kable sieciowe. Tylko Hegel H360 którego miałem był równie czuły na zmianę tych kabli.

W 3400 zmiana jest naprawdę duża. w CD-2 mniejsza. W zasadzie na ten moment sieciówkami wyklarowałem sobie brzmienie. Miesiąc walczyłem i udało się fajnie to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Kolejne zdziwienie w moim zestawie to kable sieciowe. Tylko Hegel H360 którego miałem był równie czuły na zmianę tych kabli.

W 3400 zmiana jest naprawdę duża. w CD-2 mniejsza. W zasadzie na ten moment sieciówkami wyklarowałem sobie brzmienie. Miesiąc walczyłem i udało się fajnie to ogarnąć.

Przekabaciłeś staruszka na 3400? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.