Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, maciekplacek napisał:

Musisz mi podesłać fotki tego rozwiązania z maliną. Jaki to koszt?

Aktualnie używam wyjścia USB w malinie. Koszt 300 zł ? chyba ze chcesz dodatkowy zasilacz liniowy ktory sporo poprawia to mysle ze w 600 sie zmieścisz i malinka już zagra. Calkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 09:52, szczypior88 napisał:

Kolejne zdziwienie w moim zestawie to kable sieciowe. Tylko Hegel H360 którego miałem był równie czuły na zmianę tych kabli.

W 3400 zmiana jest naprawdę duża. w CD-2 mniejsza. W zasadzie na ten moment sieciówkami wyklarowałem sobie brzmienie. Miesiąc walczyłem i udało się fajnie to ogarnąć.

Jaki kabel sieciowy używasz obecnie do Twojego Cdka? Jak możesz, to proszę napisz również jakie sieciówki próbowałeś wcześniej ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo1 napisał:

Jaki kabel sieciowy używasz obecnie do Twojego Cdka? Jak możesz, to proszę napisz również jakie sieciówki próbowałeś wcześniej ...

Pozdrawiam

@RoRo1

Testowalem u siebie kable Solid Core Audio no 6 i no 2, WireWorld Stratus 7 i kilka Diy na roznych kablach i wtykach. Zostal finalnie podrabiany Siltech na wtykach Krell (calosc z aliexpress). Najlepiej zagral Viborg 1606 na wtykach Oyaide rodowanych z Ali, ale jest za krotki niestety i musiałem go zmienić na tego Siltecha ktory zagrał z leciutko mniej dociazonym dźwiękiem, ale dalej z fajna przestrzenią i szybkością. 

Jak widzisz nie wydałem kupy hajsu i nie kierowałem się ceną. Wygral chyba najtanszy kabelek nie liczac sznurówki z pudelka Lyngdorfa. Za maly cash i trochr czasu na zabawę cos tam dodatkowo udalo sie wykrzesac z systemu. Wszystko mam spiete osobna linią od licznika i przez wlasnej roboty filtr sieciowy?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo

Solid Core Audio no6 został pod Cd2. Pod wzmakiem zupelnie mi sie nie sprawdził bo spowalnial brzmienie i obcinal gore pasma. 

W CD2 bylo zdecydowanoe inaczej. Nic nie zabrał a uspokoił granie, dociążyło bardzo srodek takimi mega kolorami. Super analogowo sie zrobilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby co to TDAI-2170 jest do wzięcia. Chętnych proszę o info na priv. Akurat muszę sprzedać jeden z dwóch wzmacniaczy: Gato Audio DIA-250S lub właśnie Lyngdorfa. Na razie pozostanie ten, który nie zostanie sprzedany w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2020 o 23:47, grzegorz napisał:

Jest w moim profilu: Luxman L-505uXII

Jak wychodzi porówna Luxman vs Lyngdorf?

Widziałem Twój filmik na YT, czy możesz w jednym filmie wrzucić takie porównanie ale z tą samą muzyką? Fajnie by było to porównać z Lyngdorfem 3400. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maciekplacek napisał:

Jak wychodzi porówna Luxman vs Lyngdorf?

Widziałem Twój filmik na YT, czy możesz w jednym filmie wrzucić takie porównanie ale z tą samą muzyką? Fajnie by było to porównać z Lyngdorfem 3400. 

Wiadomo ze jako wzmacniacz Luxman będzie lepszy. Lyngdorf jest tylko bardziej funkcjonalny i nie wymaga dodatkowego DACa. 3400 sygnature grania ma taka sama jak 2170 tylko jest bardziej wydajny i ma wiecej funkcji. 

Problem zacznie się w nowoczesnych pomieszczeniach gdzie adaptacja akustyczna nie istnieje. Tutaj Lyngdorf ma przewage. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie wiem czy jest sens wrzucać takie porównanie ponieważ nie dysponuję jakimś porządnym mikrofonem, który dawałby cień szansy na wyłapanie różnic. Natomiast mogę Ci napisać, że zdecydowanie Luxman rywalizację z Lyngdorfem wygrał nie tylko na Bypass, ale również z włączonym RP. Przede wszystkim dzięki bardzo neutralnym i jednocześnie rozdzielczym Marten Duke 2 wyraźnie dało się zauważyć różnicę w detaliczności dźwięku, myślę że także jego naturalności. Natomiast bardzo ciekawie wypada połączenie RP w Lyngdorfie z końcówki mocy w Luxmanie, no tyle że na ten moment nie mogę sobie pozwolić na pozostawienie tego Lyngdorfa. Szkoda, że Lyngdorf nie posiada w swojej ofercie samego przedwzmacniacza z RP w cenie powiedzmy do 5 tys. PLN

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzegorz napisał:

Maciek, nie wiem czy jest sens wrzucać takie porównanie ponieważ nie dysponuję jakimś porządnym mikrofonem, który dawałby cień szansy na wyłapanie różnic. Natomiast mogę Ci napisać, że zdecydowanie Luxman rywalizację z Lyngdorfem nie tylko na Bypass, ale również z włączonym RP. Przede wszystkim dzięki bardzo neutralnym i jednocześnie rozdzielczym Marten Duke 2 wyraźnie dało się zauważyć różnicę w detaliczności dźwięku, myślę że także jego neutralności. Natomiast bardzo ciekawie wypada połączenie RP w Lyngdorfie z połączeniem do końcówki Luxmana, no tyle że na ten moment nie mogę sobie pozwolić na pozostawienie tego Lyngdorfa. Szkoda, że Lyngdorf nie posiada w swojej ofercie samego przedwzmacniacza z RP w cenie powiedzmy do 5 tys. PLN

2170 z racji niższej mocy gubil troche szczegółu i zlewał dzwięki. Po przesiadce na 3400 to bylo słyszalne. Luxman to inne granie. Klasa??? i wyglada jak milion dolców ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu brałem tego Luxman-a pod uwagę ale mi kompletnie nie podszedł dźwiękowo ale to już zależy od indywidualnych preferencji. Lyngdorfa 2170 to w mojej ocenie inne granie niż 3400. Za to te Marten Duke 2 bardzo mi się podoba ich ganie tylko ta cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Rok temu kupiłem TDAI 2170 i dopiero niedawno zorientowałem się, że istnieje taki klub ?

Generalnie do systemu sygnał dostarczam tylko cyfrowo, optyk - TV, coaxial - z Bluesounda Node i po USB z komputera. Dźwięk wychodzi na kolumny + subwoofery. Szukałem wtedy sprzętu z korektą pomieszczenia i jednocześnie chciałem nabyć Lyngdorfa i NAD M10 i sobie porównać. Niestety były problemy z dystrybucją Nada, który dopiero wchodził na rynek, więc ponieważ Lyngdorf mi się bardzo spodobał to już został. W między czasie przetestowałem kilka subów: 3 RELe, 2 SVS i jeden Lyngdorf. W końcu padły i stare głośniki i teraz gram na Heresy.

Zastanawiam się jeszcze nad ewentualnym polepszeniem sygnału z USB. W tej chwili mam kabel Wireworld + jakiś ulepszacz ifi iDefender. Czy stosujecie jakieś aktywne elementy na torze z komputera do wzmacniacza i czy one coś zmieniają? Programy jakich używam to Roon i JRiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mojave napisał:

Witam. Rok temu kupiłem TDAI 2170 i dopiero niedawno zorientowałem się, że istnieje taki klub ?

Generalnie do systemu sygnał dostarczam tylko cyfrowo, optyk - TV, coaxial - z Bluesounda Node i po USB z komputera. Dźwięk wychodzi na kolumny + subwoofery. Szukałem wtedy sprzętu z korektą pomieszczenia i jednocześnie chciałem nabyć Lyngdorfa i NAD M10 i sobie porównać. Niestety były problemy z dystrybucją Nada, który dopiero wchodził na rynek, więc ponieważ Lyngdorf mi się bardzo spodobał to już został. W między czasie przetestowałem kilka subów: 3 RELe, 2 SVS i jeden Lyngdorf. W końcu padły i stare głośniki i teraz gram na Heresy.

Zastanawiam się jeszcze nad ewentualnym polepszeniem sygnału z USB. W tej chwili mam kabel Wireworld + jakiś ulepszacz ifi iDefender. Czy stosujecie jakieś aktywne elementy na torze z komputera do wzmacniacza i czy one coś zmieniają? Programy jakich używam to Roon i JRiver.

Hejka. Witam Cie w klubie?

Co do ulepszaczy to nic takiego nie stosuję. Jedyne co stosuje przy laptopie to zasilacz liniowy (zamówiłem na Ali) i caly sprzet mam wpiety w filtr sieciowy i powiem Ci ze sporo to dało nawet jak korzystałem z seryjnego zasilacza lapka. 

USB głównie korzystam w połączeniu z raspberry pi 4 i stamtad natywnie za posrednictwem Volumio gram z Tidala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mojave napisał:

Witam. Rok temu kupiłem TDAI 2170 i dopiero niedawno zorientowałem się, że istnieje taki klub ?

Generalnie do systemu sygnał dostarczam tylko cyfrowo, optyk - TV, coaxial - z Bluesounda Node i po USB z komputera. Dźwięk wychodzi na kolumny + subwoofery. Szukałem wtedy sprzętu z korektą pomieszczenia i jednocześnie chciałem nabyć Lyngdorfa i NAD M10 i sobie porównać. Niestety były problemy z dystrybucją Nada, który dopiero wchodził na rynek, więc ponieważ Lyngdorf mi się bardzo spodobał to już został. W między czasie przetestowałem kilka subów: 3 RELe, 2 SVS i jeden Lyngdorf. W końcu padły i stare głośniki i teraz gram na Heresy.

Zastanawiam się jeszcze nad ewentualnym polepszeniem sygnału z USB. W tej chwili mam kabel Wireworld + jakiś ulepszacz ifi iDefender. Czy stosujecie jakieś aktywne elementy na torze z komputera do wzmacniacza i czy one coś zmieniają? Programy jakich używam to Roon i JRiver.

Lyngdorf, dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych ulepszaczy sygnału USB to np. iFi Audio iGalvanic , cena trochę wysoka jak na taką zabawkę. 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kable-i-akcesoria-lista/3351-ifi-audio-igalvanic-3-0

Zastanawiam się nad sensem takiego urządzenia, bo być możę sam Lyngdorf ma na tyle dobre wejście USB, że nic mu już nie jest potrzebne. Kombinuję z tym USB, bo można na nim grać w 32 bitach do 384 kHz  oraz 2xDSD, a na Coaxial tylko 192 kHz i 24 bity.  Lyngdorf jest niestety dość tajemniczy i o szczegółach technicznych poza ogólnym przebiegiem sygnału trudno się czegokolwiek dowiedzieć.

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mojave napisał:

Z tych ulepszaczy sygnału USB to np. iFi Audio iGalvanic , cena trochę wysoka jak na taką zabawkę. 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kable-i-akcesoria-lista/3351-ifi-audio-igalvanic-3-0

Zastanawiam się nad sensem takiego urządzenia, bo być możę sam Lyngdorf ma na tyle dobre wejście USB, że nic mu już nie jest potrzebne. Kombinuję z tym USB, bo można na nim grać w 32 bitach do 384 kHz  oraz 2xDSD, a na Coaxial tylko 192 kHz i 24 bity.  Lyngdorf jest niestety dość tajemniczy i o szczegółach technicznych poza ogólnym przebiegiem sygnału trudno się czegokolwiek dowiedzieć.

Z Roon masz to samo 192/24 i tyle. Z tym USB fajna sprawa ale znowu trzeba podłączać dodatkowy kabel i puszczać przez zewnętrzny streamer. Uważam że Lyngdorf jest dość ostrożny w wprowadzaniu jakiś nowinek, cykl życia produktu w dzisiejszych czasach jest stosunkowo krótki bo wszyscy gonią za nowinkami ale nie Lyngdorf. Ostatnimi czasy jedyne za czym gonią to za podwyżkami cen swoich produktów. Tak naprawdę to uważam że trochę ich poniosło z tymi cenami. 

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciekplacek napisał:

Z Roon masz to samo 192/24 i tyle. Z tym USB fajna sprawa ale znowu trzeba podłączać dodatkowy kabel i puszczać przez zewnętrzny streamer. Uważam że Lyngdorf jest dość ostrożny w wprowadzaniu jakiś nowinek, cykl życia produktu w dzisiejszych czasach jest stosunkowo krótki bo wszyscy gonią za nowinkami ale nie Lyngdorf. Ostatnimi czasy jedyne za czym gonią to za podwyżkami cen swoich produktów. Tak naprawdę to uważam że trochę ich poniosło z tymi cenami. 

Maciek obczaj ile za kable wołają albo za denne "przedłużacze". Jako osoba ktora trochę się bawi w projektowanie takich zabawek jak filtry i listwy to tutaj golenie jeleni jest cudowne?

Moim zdaniem na te możliwości co on proponuje (mówię o 3400) to jest dobrze. Polskie manufaktury doją nie wiele mniej kasy a obudowy z modushopu i rzuca po 3 wyjscia Rca z tyłu i HiEnd Panie ?

Choć fajnie gdyby Lyngdorf byl jeszcze tanszy. Na zachodzie Lyngdorf to hit niesamowity. Schodzą jak ciepłe bułki. U nas duzo gorzej bo mentalność w kukurydzy i kasowo słabo. Bo "przecie tylr za klase Deeee???"" przecie to nie groooo"

Słuchałes? 

"nie? ale reduktor szumu mowil" ?

Co do modułu Usb. Ja nie uzywam zadnych ulepszaczy. Naprawdę jest wysokiej klasy choc uwazam jak Maciek ze tutaj trochr drogawo wychodzi jego zakup do 2170 np. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Maciek obczaj ile za kable wołają albo za denne "przedłużacze". Jako osoba ktora trochę się bawi w projektowanie takich zabawek jak filtry i listwy to tutaj golenie jeleni jest cudowne?

Moim zdaniem na te możliwości co on proponuje (mówię o 3400) to jest dobrze. Polskie manufaktury doją nie wiele mniej kasy a obudowy z modushopu i rzuca po 3 wyjscia Rca z tyłu i HiEnd Panie ?

Choć fajnie gdyby Lyngdorf byl jeszcze tanszy. Na zachodzie Lyngdorf to hit niesamowity. Schodzą jak ciepłe bułki. U nas duzo gorzej bo mentalność w kukurydzy i kasowo słabo. Bo "przecie tylr za klase Deeee???"" przecie to nie groooo"

Słuchałes? 

"nie? ale reduktor szumu mowil" ?

Co do modułu Usb. Ja nie uzywam zadnych ulepszaczy. Naprawdę jest wysokiej klasy choc uwazam jak Maciek ze tutaj trochr drogawo wychodzi jego zakup do 2170 np. 

No właśnie gdyby tylko jedyny monopolista który sprzedaje sprzęt na naszym rodzimym rynku zechciał się podzielić prowizją to taki 3400 nie kosztował by (już po majowej podwyżce) więcej niż 17kPLN. A tak brak konkurencji powoduje że ceny bez logicznej przyczyny szybują w górę. Jeśli tak dalej pójdzie to Lyngdorf podzieli los Gato Audio gdzie złamanie monopolu jednego dostawcy spowodował znaczny spadek cen ku uciesze kupujących.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.