Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Nieeee... 

Wolę mieć subek. 

Ja osobiście sprawdzałem posadowienie moich kolumn bezpośrednio przy ścianie i nie uważam by grało to lepiej w moim przypadku. 

Też jestem zwolennikiem dodatkowego suba ? U mnie się sprawdził REL T7i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, szczypior88 said:

Dzieki za odpowiedź. Ja wlasnie myślałem nad zestawem mh3+bw3 do siebie w konfiguracji 2+2. Mam mały salonik 16m2 i stąd też taki pomysł 

Ja testowałem też REL T5i, nie schodzi bardzo nisko, ale ma fajny punktowy bas. Ten zestaw mh3+mb3 może dobrze zagrać, przy 2_x_sub bas jest zdecydowanie bardziej wyrównany i jeden musi z siebie dać tylko około 1/2 mocy.  Zastanawiałem się też nad głośnikami innych firm do powieszenia na ścianie lub nawet do wbudowania, do czasu aż trafiłem na entuzjastyczne recenzje Klipsch RP-600M. To były pierwsze głośniki tubowe jakie słyszałem, zabrzmiały świetnie, więc na próbę wziąłem Klipsch Heresy, no i te już zostały. Moje subwoofery to 2 x REL S2. Dla mnie jeszcze jedna rzecz przy wyborze suba była istotna, ponieważ Lyngdorf nie wydaje z siebie ani głośników żadnego buczenia, to chciałem aby suby tego nie zepsuły więc wbudowane zasilacze musiały być bezdźwięczne - co nie jest regułą niestety.

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 sztukę REL T7i.

Przyznam że te głośniki Lyngdorfa dają radę, bynajmniej w salonie. Jakby się sprawdziły w mieszkaniu tego już nie wiem. Czy można je postawić (mówię o satelitach) bezpośrednio na stoliku TV czy należy je tylko mocować na ścianie. Czy kiedy będą stać na stoliku TV nie będą "się same przemieszczać" podczas słuchania muzyki itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 21:34, mojave napisał:

Napisałem w sobotę maila do lyngdorfa z zapytaniem o wejście USB i nie liczyłem specjalnie na odpowiedź, bo lokalne ministerstwo nie było łaskawe na to pytanie odpowiedzieć (widocznie centrala ma inne standardy :)). A oto odpowiedź:

 

"Hi

the USB connection on the TDAI-2170 is already galvanically separated – and the signal is being re-clocked before being processed.

doing it twice does not bring anything positive to the signal path"

Bardzo dobre wieści, więc nie będę się bawił  iGalvanic-sem.  ... ale mam jeszcze wejście coaxialne z bluesound node 2i i tu mogę ewentualnie coś poprawić:) Gdzieś na forum natknąłem się na mod zasilania w tym streamerze, szczypior ty chyba masz albo miałęś? Czy warto?

Pozdrawiam

Witam,

W imieniu sklepu Ministerstwo Dźwięku przepraszam za zaistniałą sytuację. Przeszukałem właśnie nasz serwer i znalazłem Pana wiadomość w... spamie. 
Widzę, że odnośnie modułu USB już otrzymał Pan informację. Jeśli chodzi o pytanie drugie o kabel głośnikowy to z czystym sumieniem możemy polecić TCI Python lub TCI King Cobra. 

Pozdrawiam
Adam

W dniu 26.06.2020 o 11:31, maciekplacek napisał:

No właśnie gdyby tylko jedyny monopolista który sprzedaje sprzęt na naszym rodzimym rynku zechciał się podzielić prowizją to taki 3400 nie kosztował by (już po majowej podwyżce) więcej niż 17kPLN. A tak brak konkurencji powoduje że ceny bez logicznej przyczyny szybują w górę. Jeśli tak dalej pójdzie to Lyngdorf podzieli los Gato Audio gdzie złamanie monopolu jednego dostawcy spowodował znaczny spadek cen ku uciesze kupujących.  

Witam,

Proszę pamiętać, że my naszej marży wcale sobie nie wymyśliliśmy. Ceny detaliczne ustala producent musimy się ich trzymać. Ostatnia (niewielka) podwyżka wynikała jedynie ze znacznego skoku w górę waluty Euro.

Pozdrawiam
Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, trimexpoland napisał:

Witam,

W imieniu sklepu Ministerstwo Dźwięku przepraszam za zaistniałą sytuację. Przeszukałem właśnie nasz serwer i znalazłem Pana wiadomość w... spamie. 
Widzę, że odnośnie modułu USB już otrzymał Pan informację. Jeśli chodzi o pytanie drugie o kabel głośnikowy to z czystym sumieniem możemy polecić TCI Python lub TCI King Cobra. 

Pozdrawiam
Adam

Witam,

Proszę pamiętać, że my naszej marży wcale sobie nie wymyśliliśmy. Ceny detaliczne ustala producent musimy się ich trzymać. Ostatnia (niewielka) podwyżka wynikała jedynie ze znacznego skoku w górę waluty Euro.

Pozdrawiam
Adam

Ze wzrostem ceny wynikającej ze wzrostu kursu Euro nie dyskutuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Panowie też to widzą, ale nasz klub mimo że mały to merytoryka jest na fajnym poziomie?

Tak śledzę inne wątki i masa wyzwisk i kłótni a u nas nie dość że kultura to jeszcze można się czegoś dowiedzieć i poradzić. 

Dzięki Wam wszystkim! ? Lyngdorf rośnie w siłę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Nie wiem czy Panowie też to widzą, ale nasz klub mimo że mały to merytoryka jest na fajnym poziomie?

Tak śledzę inne wątki i masa wyzwisk i kłótni a u nas nie dość że kultura to jeszcze można się czegoś dowiedzieć i poradzić. 

Dzięki Wam wszystkim! ? Lyngdorf rośnie w siłę ?

znaleźć jakieś ciekawe informacje w Internecie na temat produktów Lyngdorfa graniczy z cudem i mówię tu przede wszystkim o doświadczeniach innych użytkowników tej marki a nie sponsorowanych artykułów. U nas to dalej czarna magia, na szczęście na zagranicznych forach jest trochę lepiej.

trimexpoland, czekam na Wasze pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Odpal roon core na laptopie który jest w tej samej sieci co Lyngdorf i tyle. 

Maciek z całym szacunkiem, ale nie do końca kumasz chyba temat??

Kolega chce kupić procka do siebie do systemu. Ma kompa audio jako źródło, DAC i wzmaka Circle A200. Chcę sobie dokupić procka żeby się nie pieprzyc z akustyką. Kwestia tego jak to podłączyć żeby działało. Żadne roony sroony ?

lyngdorf-rp-1-800x490.jpg

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, szczypior88 napisał:

Maciek z całym szacunkiem, ale nie do końca kumasz chyba temat??

Kolega chce kupić procka do siebie do systemu. Ma kompa audio jako źródło, DAC i wzmaka Circle A200. Chcę sobie dokupić procka żeby się nie pieprzyc z akustyką. Kwestia tego jak to podłączyć żeby działało. Żadne roony sroony ?

lyngdorf-rp-1-800x490.jpg

się mi pokręciło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/7/2020 at 12:23 PM, szczypior88 said:

Kolega chce kupić procka do siebie do systemu. Ma kompa audio jako źródło, DAC i wzmaka Circle A200. Chcę sobie dokupić procka żeby się nie pieprzyc z akustyką. Kwestia tego jak to podłączyć żeby działało. Żadne roony sroony ?

lyngdorf-rp-1-800x490.jpg

komputer -> DAC -> Lyngdorf RP-1 -> Circle A200 -> głośniki (co tam ma ? )

Nie wiedziałem, że Lyngdorf coś takiego produkował, samodzielny procesor.  Mieli nawet DPA-1 z cyfrowymi wej/wyj. Ciekawe jak wersja RP tam zaimplementowana ma się do RP umieszczonej w najnowszych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mojave napisał:

komputer -> DAC -> Lyngdorf RP-1 -> Circle A200 -> głośniki (co tam ma ? )

Nie wiedziałem, że Lyngdorf coś takiego produkował, samodzielny procesor.  Mieli nawet DPA-1 z cyfrowymi wej/wyj. Ciekawe jak wersja RP tam zaimplementowana ma się do RP umieszczonej w najnowszych urządzeniach.

to Circle A100 lub A200 chodzi mi po głowie. Ostatnio nawet chcieli mi zostawić tego A200 na odsłuch ? Może następnym razem się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

to Circle A100 lub A200 chodzi mi po głowie. Ostatnio nawet chcieli mi zostawić tego A200 na odsłuch ? Może następnym razem się skuszę.

Fajny wzmacniacz ? Cieplejsze granie od Lyngdorfa - takie lampowe.

5 godzin temu, mojave napisał:

komputer -> DAC -> Lyngdorf RP-1 -> Circle A200 -> głośniki (co tam ma ? )

Nie wiedziałem, że Lyngdorf coś takiego produkował, samodzielny procesor.  Mieli nawet DPA-1 z cyfrowymi wej/wyj. Ciekawe jak wersja RP tam zaimplementowana ma się do RP umieszczonej w najnowszych urządzeniach.

Tyle to ja wiem ? Kwestia konkretnych wejść i wyjść co gdzie podłączyć, żeby śmigało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając co to jest RP-1 znałazłem dobre wyjaśnienie metody RoomPerfect.

Szkoda, że takie teksty nie są dostępne na stronie producenta. Mało materiałów edukacyjnych. Sam trafiłem na urządzenie Lyngdorfa zupełnie przypadkowo i dowiedziałem się o nim nieco z filmików na Youtubie z samym P. Lyngdorfem z jakiejś wystawy audio.

Room Perfect Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mojave napisał:

Sprawdzając co to jest RP-1 znałazłem dobre wyjaśnienie metody RoomPerfect.

Szkoda, że takie teksty nie są dostępne na stronie producenta. Mało materiałów edukacyjnych. Sam trafiłem na urządzenie Lyngdorfa zupełnie przypadkowo i dowiedziałem się o nim nieco z filmików na Youtubie z samym P. Lyngdorfem z jakiejś wystawy audio.

Room Perfect Manual.pdf 329.85 kB · 2 pobrania

pisałem o tym kilka postów powyżej, znaleźć coś ciekawego graniczy z cudem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 09:47, trimexpoland napisał:

Dokładnie! Bardzo nam miło czytać wszystkie wpisy. Od siebie też dodamy, że mamy trochę nowych pomysłów i niebawem je wprowadzimy. Pozdrowienia dla wszystkich klubowiczów!

Trimexpoland, czy macie Państwo już w swojej ofercie Lyngdorf 1120?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem kable głośnikowe, więc wczoraj zrobiłem nową korektę pomieszczenia. Przy okazji zmieniłem nieco ustawienie kolumn i subwooferów, dostawiłem je maksymalnie do ściany, na odległość wtyczek kabli. Skręcone nieco do środka tak, że linie wychodzące z głośników przecinają się za słuchaczem. Ustawiłem we wzmacniaczu opóźnienie dla subooferów na 8 ms (REL), i częstotliwości filtrów na 60 Hz (Klipsch Heresy), BW 2-go rzędu. Otrzymałem współczynnik korekty dla pozycji pierwszej 71% i dla dwu dodatkowych 64% i 66%.

Jak u was wygląda współczynnik korekty i jakie stosujecie opóźnienia dla subów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mojave napisał:

Niedawno wymieniłem kable głośnikowe, więc wczoraj zrobiłem nową korektę pomieszczenia. Przy okazji zmieniłem nieco ustawienie kolumn i subwooferów, dostawiłem je maksymalnie do ściany, na odległość wtyczek kabli. Skręcone nieco do środka tak, że linie wychodzące z głośników przecinają się za słuchaczem. Ustawiłem we wzmacniaczu opóźnienie dla subooferów na 8 ms (REL), i częstotliwości filtrów na 60 Hz (Klipsch Heresy), BW 2-go rzędu. Otrzymałem współczynnik korekty dla pozycji pierwszej 71% i dla dwu dodatkowych 64% i 66%.

Jak u was wygląda współczynnik korekty i jakie stosujecie opóźnienia dla subów?

Nie mam subow co prawda ale global mam 34% a Focus 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco zaadaptowane pomieszczenie i optymalnie ustawione kolumny i już dokładnie nie pamiętam, ale na global mam 5%, a na focus 7%. Czyli nie ma tam za wiele do roboty :).

Teraz sprawdziłem i jest dokładnie tak jak napisałem.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.