Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, szczypior88 napisał:

W jakim budżecie szukasz paczuszek? Nowe tylko czy używki też interesują? 

Na razie tylko się rozglądam za możliwościami, te Bostony grają naprawdę ładnie i najpierw musiałbym je sprzedać. Więc tylko pytam, jakie są doświadczenia innych użytkowników 2170, z czym gra szczególnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MacP napisał:

Na razie tylko się rozglądam za możliwościami, te Bostony grają naprawdę ładnie i najpierw musiałbym je sprzedać. Więc tylko pytam, jakie są doświadczenia innych użytkowników 2170, z czym gra szczególnie dobrze.

Od budżetu właśnie sporo zależy. Jak będę znać budżet to coś podpowiem bo raz ze znam doskonale Lyngdorfa a dwa znam te marki na wylot które Ci podawałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MacP napisał:

Jakieś używki w dobrym stanie ok. 6-7 tys mogłyby być

Dali Helicon 400 mk1 - meeega synergia z Lyngdorfem. Mialem 400mk2. Piękna ciepła średnica, delikatne wysokie tony. 

Dynaudio Contour 3.4 - równe, dynamiczne, delikatne. Obawiam się tylko czy 2170 w pełni ogarnie 3.4 bo one prądu naprawdę dużo potrzebują 

 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 15:08, maciekplacek napisał:

Trimexpoland, czy macie Państwo już w swojej ofercie Lyngdorf 1120?

Niestety nadal sytuacja wygląda tak samo. Lyngdorf wyprodukował, my zamówiliśmy, ale urządzenia czekają na niezbędną certyfikację, która przeciąga się przez wolno działające urzędy w Danii z powodu koronawirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, trimexpoland napisał:

Niestety nadal sytuacja wygląda tak samo. Lyngdorf wyprodukował, my zamówiliśmy, ale urządzenia czekają na niezbędną certyfikację, która przeciąga się przez wolno działające urzędy w Danii z powodu koronawirusa.

Czy mogę prosić w takim razie o informację zwrotną że 1120 jest już dostępny. Chciałbym go wypożyczyć na odsłuch o ile będzie taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, hudykot said:

Panowie, podłączyliśmy u kumpla końcówkę mocy i cisza.

Co trzeba w menu ustawić by zagralo? 

tdai-2170

Jeżeli jest nowy to powinien grać, jeśli tylko prawidłowo wybrałeś źródło. W przypadku używanego zrób reset do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maciekplacek napisał:

Zostaniesz przy nim czy raczej odsprzedaż wchodzi w grę?

No pierwsze dni byłem zachwycony (i obiektywnie to jest rewelacyjny wzmacniacz). Dopóki nie podłączyłem do niego wspomnianej końcówki na parze Hypexów ? (co mnie podkusiło?...). Okazało się, że świetny wzmacniacz może być jeszcze o klasę lepszy. 2170 "przegwizdał" system z kolumnami podłączonymi do końcówki i okazało się że może być jeszcze lepiej - zwiększyła się dynamika i głębia oraz plastyczność sceny (sam Lyngdorf, co przyznają niektóre recenzję, ładnie buduje szerokość sceny, ale głębię już mniej). Chyba najlepiej by było zostawić taką konfigurację: 2170 + końcówka na NCore. Tyle że to się robi nieco problematyczne ekonomicznie, taki wzmacniacz li tylko w roli preampu to trochę nie o to chodzi. Na razie słucham i biję się z myślami. Ta końcówka po prostu brzmi na granicy hi-endu (przy śmiesznej cenie) i to nie jest tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MacP napisał:

No pierwsze dni byłem zachwycony (i obiektywnie to jest rewelacyjny wzmacniacz). Dopóki nie podłączyłem do niego wspomnianej końcówki na parze Hypexów ? (co mnie podkusiło?...). Okazało się, że świetny wzmacniacz może być jeszcze o klasę lepszy. 2170 "przegwizdał" system z kolumnami podłączonymi do końcówki i okazało się że może być jeszcze lepiej - zwiększyła się dynamika i głębia oraz plastyczność sceny (sam Lyngdorf, co przyznają niektóre recenzję, ładnie buduje szerokość sceny, ale głębię już mniej). Chyba najlepiej by było zostawić taką konfigurację: 2170 + końcówka na NCore. Tyle że to się robi nieco problematyczne ekonomicznie, taki wzmacniacz li tylko w roli preampu to trochę nie o to chodzi. Na razie słucham i biję się z myślami. Ta końcówka po prostu brzmi na granicy hi-endu (przy śmiesznej cenie) i to nie jest tylko moja opinia.

Którego hypex miałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabaweczka. 

Taka mała ciekawostka? Peter Lyngdorf do projektu zasilaczy dogadał się wlansie z głównym inżynierem Hypexa? 2170 ma spore rezerwy w mocy jak się mu przypnie coś bardzirj wymagającego. 3400 gra praktycznie bez ograniczeń.

Hypexa chętnie bym spróbował. Tymbardziej że koszt niski

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szczypior88 napisał:

Peter Lyngdorf do projektu zasilaczy dogadał się wlansie z głównym inżynierem Hypexa

No obie firmy od lat doskonalą wzmacniacze impulsowe. Co do rezerw mocy, to 2180 ma nominalnie 100W/8Ohm, a ten NCore raptem 130W czyli nie jakoś szokująco więcej. Ale podobne poziomy głośności osiąga przy skali o 15  dB niższej niż sama integra, co zdaje się pokazywać istotnie większy zapas mocy. Mniejsza jest też różnica między trybami Global i Bypass, co pokazuje że Hypexy wymagają mniejszej korekty, tak jakby "na dzień dobry" były lepsze ? polecam takie próby, są pouczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MacP napisał:

No obie firmy od lat doskonalą wzmacniacze impulsowe. Co do rezerw mocy, to 2180 ma nominalnie 100W/8Ohm, a ten NCore raptem 130W czyli nie jakoś szokująco więcej. Ale podobne poziomy głośności osiąga przy skali o 15  dB niższej niż sama integra, co zdaje się pokazywać istotnie większy zapas mocy. Mniejsza jest też różnica między trybami Global i Bypass, co pokazuje że Hypexy wymagają mniejszej korekty, tak jakby "na dzień dobry" były lepsze ? polecam takie próby, są pouczające.

Inna czulosc pewnie jest i dlatego. Stary Nad 3020 miał 2x20w i potrafił ładnie pokojem zatelepac?? 

Przy 4ohm już robi się różnica 80W czyli dodatkowy kompaktowy wzmacniacz. Ja miałem porównanie na taty s25 jak miał kiedyś. 2170 grał, ale kompletnie nie radził sobie z nimi. 3400 myślałem że je za to rozsadzi z nadmiaru energii?

Muszę spróbować kiedyś. W sumie mam tyle mocy, że nie wiem czy są mi potrzebne takie moduły ale z ciekawości bym sprawdził ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę retoryczne te pytania moje były ? Właśnie go testuję - mam nadzieję coś więcej napisać w przyszłym  tygodniu. Na ten moment tylko powiem, że technicznie i funkcjonalnie porządnie wszystko zrobili. Na przykład pierwszy raz u mnie ARC działa prawidłowo, do tej pory wszystkie sprzęty, które miałem nie radziły sobie w ogóle lub raz działały a raz nie. Szkoda tylko, że w zestawie nie ma pilota, ale nobody's perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 11:26, grzegorz napisał:

Trochę retoryczne te pytania moje były ? Właśnie go testuję - mam nadzieję coś więcej napisać w przyszłym  tygodniu. Na ten moment tylko powiem, że technicznie i funkcjonalnie porządnie wszystko zrobili. Na przykład pierwszy raz u mnie ARC działa prawidłowo, do tej pory wszystkie sprzęty, które miałem nie radziły sobie w ogóle lub raz działały a raz nie. Szkoda tylko, że w zestawie nie ma pilota, ale nobody's perfect.

Czekamy na recenzję. Może jakiś filmik byś wstawił jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się ostatnio trochę kablami zasilającymi do zestawu Lyngdorfa. 

Wireworld Stratus 7:

Wzmacniacz - spowolnienie dzwięku, dociążenie, przymulenie ataku, wokal nosowy i muzyka zgasła. 

CD-tutaj inna bajka. Jest dociążenie, ale zdecydowanie wyraźniejszy detal, wszystko gładkie i przejrzyste. Zdecydowanie lepszy kabel do źródła niż do wzmaka. Tak z resztą wireworld go poleca. 

Kolejny kabel do samorobka z chińskiego Viborga VP1606 i wtykow Viborg ve i Vf 501 Gold. 

To połączenie ze wzmacniaczem to był strzał w 10. Masa detaliczności i przestrzeń. Bardzo ciekawe granie, przejrzyste i świeże, bez ostrości. 

Ten sam kabelek w CD2 dorzucił więcej powietrza względem Stratusa i szybkości. Trochę straciłem barwy, za to przybyło nieco holografii rozdzielczości. 

Aktualnie 2 kable Viborg zostały w systemie. Viborg w tym tygodniu wpakuje jeszcze do filtra sieciowego własnej roboty. Tam mam kabel na stałe żeby pominąć gniazdo IEC. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.