Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Szkoda ?

Kurcze, żeby to była druga wersja to już byśmy ugadywali temat. 

Żona mnie nakręca na gramofon bo to takie trendy teraz. Mnie potrzebny jest jak nie powiem komu majtki, ale w sumie jak żona chce to czego się z miłości nie robi ?

Próbowałem dość lichy, stary gramofon podłączyć do standardowego wejścia audio w Lyngdorfie (oczywiście przez przedwzmacniacz). Też chciałem  się nacieszyć szumem płyty, niestety efekt był marniutki. Dynamika słaba, szumy w porównaniu z tą samą płytą z plików olbrzymie - sporo pewnie w tym winy mojego słabego sprzętu, ale ostudziło to moje zapędy by inwestować w lepszy gramofon i kartę analogową. Lepszy gramofon, pewnie da mniej szumów, ale dynamiką płyt CD i plików nie przeskoczy. Dla mnie pozostało więc tylko okazjonalne użycie tego sprzętu, gdy chcę posłuchać jakiejś starej płyty, której nie ma na Tidalu.

Jak pomyślę, że cała ta magiczna analogowość, po chwili i tak zostanie przemieniona na cyfrę i przemielona przez wzmacniacz, to wolę chyba prostszą drogę - bezpośrednio z pliku, ale oczywiście takie (audiofilskie) życzenie żony należy koniecznie zrealizować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gambetti napisał:

Ok, zatem pytanie. Jak optymalnie dostarczyć muzykę z tidala do 1120?

Zostaje tylko płacić za ROON-a. Cała reszta czy to Airplay czy ChromeCasta tnie jakość jak .....

Możesz też korzystać ze Spotify ale tam idzie max 320 kB/s i z HiFi nie ma nic wspólnego. 

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, maciekplacek napisał:

Zostaje tylko płacić za ROON-a. Cała reszta czy to Airplay czy ChromeCasta tnie jakość jak .....

Możesz też korzystać ze Spotify ale tam idzie max 320 kB/s i z HiFi nie ma nic wspólnego. 

Dzięki, myślę że tak trzeba będzie zrobić. A co do kolumn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 19:03, Gambetti napisał:

Zastanawiam się, jakie podłogówki dobrać. Muzyka, przede wszystkim jazz (bebop, fusion, free) i klasyka: solo fortepian, koncerty symfoniczne. Budżet 13-14k.

W tych pieniądzach możesz kupić Klipsch Heresy (v. III lub nowość IV). Jak napisał szczypior88, polecam bo sam mam ? 

Dla mnie było to wielkie odkrycie, konstrukcja 3-drożna i w każdej kolumnie dwa głośniki tubowe. Super dynamika i piękne granie. Skuteczność 98 dB też może być przyjazna dla wzmacniacza. 

Inne jakich może warto spróbować, to kolumny Lyngdorfa (MH1 lub FR2) + subwoofery (np. Lyngdorf BW2 lub BW3). Nie słyszałem, ale podobno grają b. dobrze i... są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mojave napisał:

W tych pieniądzach możesz kupić Klipsch Heresy (v. III lub nowość IV).

Klipsch Heresy bardzo mi się podobały, ale nie z Lyngdorfem. One były świetne, z odpowiednio dobraną lampką, do takiego country, bluesa, rocka z lat 60-80, Cohena itp. Było właśnie to uczucie magii. Pewnie odpowiedni tranzystor również da radę. Z klasyką, której również słucham dużo sobie nie radziły.

Natomiast w zestawie Heresy z TDAI-2170 coś mi nie pasowało. To bardzo neutralny wzmacniacz, i gra to co dostaje, więc warto aby kolumnom nic nie brakowało i fajnie jakby miały coś swojego w brzmieniu. Heresy mają super charakter, ale nieco może im brakować dociążenia na dole, i może to zabrzmi nieintuicyjnie, ale moim zdaniem, są zbyt efektywne dla Lyngdorfa (co zresztą można uzasadnić pomiarowo). 

Ja bym spróbował właśnie to co pisze mojave - kolumny Lyngdorfa + SW. Co ważne, te kolumny grają doczepione do ściany, więc spokojnie możesz dać płaski ekran między nimi i mieć kino domowe. No i zajmą mniej miejsca. Ja jestem zadowolony z mojego zestawu, ale bardzo chętnie ze względów praktycznych sprawdziłbym właśnie kolumny od Petera Lyngdorfa.

W dniu 22.10.2020 o 22:40, trimexpoland napisał:

Niestety dostaliśmy odpowiedź, że w TDAI-1120 możliwe, że też będzie TIDAL bezpośrednio, ale nie jest to zaplanowane w najbliższej przyszłości.

Pytanie do dystrybutora trimexpoland. Czy możecie sprowadzić moduł HDMI do TDAI-2170? Najnowszy XBox Series-X nie ma już wyjścia optycznego, i dźwięk można uzyskać wyłącznie poprzez HDMI, dlatego pytam. Ja mam tylko moduł USB. Widziałem kiedyś w sklepach internetowych (Dania i Czechy), ale wolałbym zakupić lokalnie.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem HDMI, to tak nie działa, że go kupujesz, instalujesz i cieszysz się nową funkcjonalnością wzmacniacza. Chcąc dodać moduł HDMI do posiadanego 2170 musisz liczyć się z koniecznością wysyłki wzmacniacza do Trimexu, a z tego co wiem dystrybutor odsyła dalej wzmacniacz do producenta, który instaluje ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzegorz napisał:

Z modułem HDMI, to tak nie działa, że go kupujesz, instalujesz i cieszysz się nową funkcjonalnością wzmacniacza. Chcąc dodać moduł HDMI do posiadanego 2170 musisz liczyć się z koniecznością wysyłki wzmacniacza do Trimexu, a z tego co wiem dystrybutor odsyła dalej wzmacniacz do producenta, który instaluje ten moduł.

 

15 minut temu, barmanekm napisał:

Klipsch Heresy bardzo mi się podobały, ale nie z Lyngdorfem. One były świetne, z odpowiednio dobraną lampką, do takiego country, bluesa, rocka z lat 60-80, Cohena itp. Było właśnie to uczucie magii. Pewnie odpowiedni tranzystor również da radę. Z klasyką, której również słucham dużo sobie nie radziły.

Natomiast w zestawie Heresy z TDAI-2170 coś mi nie pasowało. To bardzo neutralny wzmacniacz, i gra to co dostaje, więc warto aby kolumnom nic nie brakowało i fajnie jakby miały coś swojego w brzmieniu. Heresy mają super charakter, ale nieco może im brakować dociążenia na dole, i może to zabrzmi nieintuicyjnie, ale moim zdaniem, są zbyt efektywne dla Lyngdorfa (co zresztą można uzasadnić pomiarowo). 

Ja bym spróbował właśnie to co pisze mojave - kolumny Lyngdorfa + SW. Co ważne, te kolumny grają doczepione do ściany, więc spokojnie możesz dać płaski ekran między nimi i mieć kino domowe. No i zajmą mniej miejsca. Ja jestem zadowolony z mojego zestawu, ale bardzo chętnie ze względów praktycznych sprawdziłbym właśnie kolumny od Petera Lyngdorfa.

Pytanie do dystrybutora trimexpoland. Czy możecie sprowadzić moduł HDMI do TDAI-2170? Najnowszy XBox Series-X nie ma już wyjścia optycznego, i dźwięk można uzyskać wyłącznie poprzez HDMI, dlatego pytam. Ja mam tylko moduł USB. Widziałem kiedyś w sklepach internetowych (Dania i Czechy), ale wolałbym zakupić lokalnie.

Dokładnie. Modułu HDMI jako jedynego nie możemy samodzielnie zainstalować. Odbywa się to jedynie w fabryce Lyngdorfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grzegorz napisał:

Z modułem HDMI, to tak nie działa, że go kupujesz, instalujesz i cieszysz się nową funkcjonalnością wzmacniacza. Chcąc dodać moduł HDMI do posiadanego 2170 musisz liczyć się z koniecznością wysyłki wzmacniacza do Trimexu, a z tego co wiem dystrybutor odsyła dalej wzmacniacz do producenta, który instaluje ten moduł.

No czytałem kiedyś o tym na stronie Lyngdorfa. Miałem jednak nadzieję, że przyczyna tego była mniej skomplikowana. Mówi się trudno.

A wiadomo co jest powodem? Wprowadzają jakieś zmiany fizyczne, czy wgrywany jest np. firmware, którego nie da się uaktualnić przez USB.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, barmanekm napisał:

No czytałem kiedyś o tym na stronie Lyngdorfa. Miałem jednak nadzieję, że przyczyna tego była mniej skomplikowana. Mówi się trudno.

A wiadomo co jest powodem? Wprowadzają jakieś zmiany fizyczne, czy wgrywany jest np. firmware, którego nie da się uaktualnić przez USB.

Chyba prościej będzie sprzedać 2170 i kupić 3400 lub 1120 inaczej nie pograsz na X-ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekplacek napisał:

Chyba prościej będzie sprzedać 2170 i kupić 3400 lub 1120 inaczej nie pograsz na X-ie

Myślałem o 1120, ale dźwiękowo to krok w przód nie będzie, a wydatek spory. Prędzej dokupię sobie jakiś audio konwerter HDMI -> S/PDIF, są praktycznie za grosze takie co obsługują najnowsze standardy HDMI, ale to niestety dodatkowe pudełko.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, barmanekm napisał:

Myślałem o 1120, ale dźwiękowo to krok w przód nie będzie, a wydatek spory. Prędzej dokupię sobie jakiś audio konwerter HDMI -> S/PDIF, są praktycznie za grosze takie co obsługują najnowsze standardy HDMI, ale to niestety dodatkowe pudełko.

w sumie masz rację lepiej dokupić jakąś przejściówkę, wyjdzie taniej. Daj znać jak śmiga nowy X bo mam dylemat czy nowy X czy PS5 ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekplacek napisał:

Daj znać jak śmiga nowy X bo mam dylemat czy nowy X czy PS5

Heh, nie planuję zakupu na premierę, chyba że jakiś nowy gameplay Cyberpunka mnie oczaruje. Raczej na wiosnę. Mam jeszcze ze dwa tytuły, co muszę załatwić na starym X. U mnie to lekko pół roku, bo gram maksymalnie w 2-4 gry rocznie. Wybieram tylko te najciekawsze. Nie mam na więcej czasu. 

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, barmanekm napisał:

Heh, nie planuję zakupu na premierę, chyba że jakiś nowy gameplay Cyberpunka mnie oczaruje. Raczej na wiosnę. Mam jeszcze ze dwa tytuły, co muszę załatwić na starym X. U mnie to lekko pół roku, bo gram maksymalnie w 2-4 gry rocznie. Wybieram tylko te najciekawsze. Nie mam na więcej czasu. 

Ja mam jedną Battlefield i styka. Czasami jak człowiek przyjdzie z roboty to aż miło popykać w multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barmanekm

Dlaczego tak naciskasz na to HDMI, Maciek pisał o przejściówkach. Przecież tego XBoxa podłączysz pewnie do TV, a zakładam że jak większość TV na rynku posiada wyjście optyczne, którym bez problemu wyprowadzisz dźwięk do każdego Lyngdorfa.

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, barmanekm napisał:

Przejściówki miałem na myśli. Nie gram na telewizorze, tylko na projektorze laserowym. Z audio ma tylko HDMI ARC i wyjście analog mini-jack.

Marzy mi się taki zamiennik TV tj. coś co rzuci obraz na ścianę z miejsca w którym stoi TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Marzy mi się taki zamiennik TV tj. coś co rzuci obraz na ścianę z miejsca w którym stoi TV.

Mam właśnie projektor laserowy ultra krótkiego rzutu (UST). Nie zmierzyłem dokładnie, ale projektor potrzebuje ok 65 cm miejsca dla 80" projekcji, czyli jak ktoś ma standardową szafkę to musi ją nieco odsunąć od ściany. Dla 100", lub 120" będzie jeszcze z 15-20 cm więcej.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, barmanekm napisał:

Mam właśnie projektor laserowy ultra krótkiego rzutu (UST). Nie zmierzyłem dokładnie, ale projektor potrzebuje ok 65 cm miejsca dla 80" projekcji, czyli jak ktoś ma standardową szafkę to musi ją nieco odsunąć od ściany. Dla 100", lub 120" będzie jeszcze z 15-20 cm więcej.

Możesz mi przesłać fotkę jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, barmanekm napisał:

Przejściówki miałem na myśli. Nie gram na telewizorze, tylko na projektorze laserowym. Z audio ma tylko HDMI ARC i wyjście analog mini-jack.; 

W takim razie może coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32243291738.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maciekplacek napisał:

Możesz mi przesłać fotkę jak to wygląda?

Coś mi się nie chce moja chmura zsynchronizować z telefonem, ale postaram się Ci coś wieczorem wysłać na prv.
Ale równie dobrze możesz wygooglować: EPSON LS-500 i powinny być jakieś zdjęcia z wystaw itp. Jednak aby taki projektor miał sens musisz mieć do niego ekran ALR/CLR dedykowany do projektorów UST, to dodatkowy koszt ok. 2 - 5 tys. PLN, w zależności od producenta i rozmiaru. Ja kupiłem najlepszy obecnie typ ekranu, na alibabie za ok. 2500 PLN w rozmiarze 80".

Tutaj masz polską recenję:
https://spidersweb.pl/2020/05/projektor-epson-ls500-recenzja.html

moim zdaniem beznadziejną, bo gość się zachwyca, ale ogląda to na ścianie, niestety obraz moim zdaniem, wygląda beznadziejna. Pewnie sponsorowany test, ale na samym dole masz mój komentarz.

I jeszcze jakiś proste wideo. U nich chyba nawet kupowałem.

 

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, barmanekm napisał:

Coś mi się nie chce moja chmura zsynchronizować z telefonem, ale postaram się Ci coś wieczorem wysłać na prv.
Ale równie dobrze możesz wygooglować: EPSON LS-500 i powinny być jakieś zdjęcia z wystaw itp. Jednak aby taki projektor miał sens musisz mieć do niego ekran ALR/CLR dedykowany do projektorów UST, to dodatkowy koszt ok. 2 - 5 tys. PLN, w zależności od producenta i rozmiaru. Ja kupiłem najlepszy obecnie typ ekranu, na alibabie za ok. 2500 PLN w rozmiarze 80".

Tutaj masz polską recenję:
https://spidersweb.pl/2020/05/projektor-epson-ls500-recenzja.html

moim zdaniem beznadziejną, bo gość się zachwyca, ale ogląda to na ścianie, niestety obraz moim zdaniem, wygląda beznadziejna. Pewnie sponsorowany test, ale na samym dole masz mój komentarz.

I jeszcze jakiś proste wideo. U nich chyba nawet kupowałem.

 

Przeczytałem i super sprawa o coś takiego właśnie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, grzegorz napisał:

W takim razie może coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32243291738.html

Tak, znalazłem podobne na Alledrogo. Niestety to kolejne pudełko, ale pewnie to optymalne rozwiązanie.

1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

Przeczytałem i super sprawa o coś takiego właśnie mi chodziło

Pewnie sporo taniej dostaniesz Xiaomi i może LG. Ja wziąłem Epsona, ze względu na minimalny input lag, co jest niezbędne do gier. Przy filmach, czy TV nie ma znaczenia.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.