Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mojave napisał:

Zaledwie kilka postów temu było, że TDAI-1120 nie obsługuje Tidala, a teraz masz problemy nim problemy?

To jak to? ?

 

Mówię o 3400, 1120 śmiga na swoim poziomie bez Tidal a

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę miałem T9i, ale czarnego. Faktycznie na ich stronie jest czerwony. To musiał byś bezpośrednio zamówić u polskiego dilera.

2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Już się odpalił. Chwilowy problem?

Jak obsługujesz tego Tidala, czy jest to taka sama aplikacja jak Tidal na komórkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mojave napisał:

Przez chwilę miałem T9i, ale czarnego. Faktycznie na ich stronie jest czerwony. To musiał byś bezpośrednio zamówić u polskiego dilera.

Jak obsługujesz tego Tidala, czy jest to taka sama aplikacja jak Tidal na komórkę?

Ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

To super że 3400 ma teraz Tidal-a , ale czy dekoduje też MQA ? Czy da się sprawdzić w 3400 częstotliwość próbkowania żeby być pewnym ? Widziałem u kolegi że aplikacja Tidal na IPadzie pokazuje Master (MQA ) , ale to aplikacja , tylko steruje, , pokazuje jak nagrany jest wybrany utwór , nie ma pewności co odtwarza Lyngdorf. Na stronie producenta nic nie znalazłem na ten temat.

ktoś coś ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skali napisał:

To super że 3400 ma teraz Tidal-a , ale czy dekoduje też MQA ? Czy da się sprawdzić w 3400 częstotliwość próbkowania żeby być pewnym ? Widziałem u kolegi że aplikacja Tidal na IPadzie pokazuje Master (MQA ) , ale to aplikacja , tylko steruje, , pokazuje jak nagrany jest wybrany utwór , nie ma pewności co odtwarza Lyngdorf. Na stronie producenta nic nie znalazłem na ten temat.

ktoś coś ?

 

 

Nie zwróciłem uwagi na to. Może sprawdzę jak będę mieć chwilę. Transportem do Tidala u mnie jest i tak malina. Tidala w 3400 używam jak mi się włączać maliny nie chce?

Dla mnie to całe MQA i tak jest ch*ja warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Tidala w 3400 używam jak mi się włączać maliny nie chce?

Ale dlaczego ? Przecież to chyba wygodniej , o ile masz Ipada lub inny tablet czy telefon . Oryginalna aplikacja TIDAL  której używa się  jako sterownik do Lyngdorfa jest najlepsza  użytkowo z wszystkich mi znanych apek do TIDALa , przynajmniej w IOs  . Czyżby malina grała Ci lepiej niż to co daje Tidal Cast z 3400 ?

O MQA różnie mówią, ale lepiej mieć, niż nie mieć . Ja uważam, że niektóre płyty w Tidalu chodzą lepiej gdy są w MQA ( czasem jest wybór tego samego albumy z bez i z )  . Choć być może niekoniecznie dzięki MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skali napisał:

Ale dlaczego ? Przecież to chyba wygodniej , o ile masz Ipada lub inny tablet czy telefon . Oryginalna aplikacja TIDAL  której używa się  jako sterownik do Lyngdorfa jest najlepsza  użytkowo z wszystkich mi znanych apek do TIDALa , przynajmniej w IOs  . Czyżby malina grała Ci lepiej niż to co daje Tidal Cast z 3400 ?

O MQA różnie mówią, ale lepiej mieć, niż nie mieć . Ja uważam, że niektóre płyty w Tidalu chodzą lepiej gdy są w MQA ( czasem jest wybór tego samego albumy z bez i z )  . Choć być może niekoniecznie dzięki MQA

Wygodniej z Lyngdorfa ale brzmieniowo lepiej u mnie gra malina z odpowiednią nakładką audio i zasilaniem liniowym. 

MQA dla mnie brzmi technicznie na 90% płyt które słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam w testach TDAI 1120 , kolega mi pożyczył do porównań , był ciekaw mojej opinii . Źródłem jest Lumin po cyfrze , choć Chromecast z 1120 też daje radę  ( wbrew temu co niektórzy piszą , Chromecast nie jest IMO stratną transmisją , aplikacja jest tu tylko sterownikiem , samo streamowanie odbywa się we wzmacniaczu w streamerze z wbudowanym softem Chromecast bezstratnie w stosunku do pliku z TIDAL-a . W 3400 dodano teraz soft TidalCast i tyle, wcale nie musi być lepszy dźwiękowo od ChromeCast ) . Gra powalająco dobrze , napędza elektrostaty Full Range QUAD-a bez trudu i swobodnie. W stosunku do ceny i rozmiarów  - kiler . Nie mam już 2170 wiec nie mogę porównać bezpośrednio , ale mam PRIMARE I35 , (klasa D ) . 1120 jest jednak nieco gorszy niż I35 , ma mniej zwarty ( z RPerfecet czy bez ) bas i jest mniej gładki , ale to nie są duże różnice, mógłbym go sobie zostawić na zawsze bez żadnego bólu, słucha się wyśmienicie a poziomy dźwięku jakie to maleństwo generuje bez żadnych zniekształceń na niskoskutecznych Quadach są zadziwiające. 

Może wrócę do Lyngdorfa ( 3400 jak już) , ale tylko jeżeli ma dobry streamer TIDAL. 

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skali napisał:

Właśnie mam w testach TDAI 1120 , kolega mi pożyczył do porównań , był ciekaw mojej opinii . Źródłem jest Lumin po cyfrze , choć Chromecast z 1120 też daje radę  ( wbrew temu co niektórzy piszą , Chromecast nie jest IMO stratną transmisją , aplikacja jest tu tylko sterownikiem , samo streamowanie odbywa się we wzmacniaczu w streamerze z wbudowanym softem Chromecast bezstratnie w stosunku do pliku z TIDAL-a . W 3400 dodano teraz soft TidalCast i tyle, wcale nie musi być lepszy dźwiękowo od ChromeCast ) . Gra powalająco dobrze , napędza elektrostaty Full Range QUAD-a bez trudu i swobodnie. W stosunku do ceny i rozmiarów  - kiler . Nie mam już 2170 wiec nie mogę porównać bezpośrednio , ale mam PRIMARE I35 , (klasa D ) . 1120 jest jednak nieco gorszy niż I35 , ma mniej zwarty ( z RPerfecet czy bez ) bas i jest mniej gładki , ale to nie są duże różnice, mógłbym go sobie zostawić na zawsze bez żadnego bólu, słucha się wyśmienicie a poziomy dźwięku jakie to maleństwo generuje bez żadnych zniekształceń na niskoskutecznych Quadach są zadziwiające. 

Może wrócę do Lyngdorfa ( 3400 jak już) , ale tylko jeżeli ma dobry streamer TIDAL. 

Ja akurat Tidala sobie słucham na malinie bo ten tor mam dopracowany w miarę fajnie. 

Dodatkowo mam Cd-2 i trochę płyt więc ten streamer w 3400 taktuje jako miły i fajny jakościowo gadżet. Przydaje się czasami jak mi się nie chce schylać i włączać zasilacza od maliny albo do grania w tle jak coś robię w mieszkaniu. 

Ten streamer w 3400 jest świetny, ale na moich kolumnach bardziej mi podchodzi malina na sterydach. Np u mojego taty streamer w 3400 gra lepiej od Cocktail Audio x50d także to kwestia systemu?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, skali napisał:

Właśnie mam w testach TDAI 1120 , kolega mi pożyczył do porównań , był ciekaw mojej opinii . Źródłem jest Lumin po cyfrze , choć Chromecast z 1120 też daje radę  ( wbrew temu co niektórzy piszą , Chromecast nie jest IMO stratną transmisją , aplikacja jest tu tylko sterownikiem , samo streamowanie odbywa się we wzmacniaczu w streamerze z wbudowanym softem Chromecast bezstratnie w stosunku do pliku z TIDAL-a . W 3400 dodano teraz soft TidalCast i tyle, wcale nie musi być lepszy dźwiękowo od ChromeCast ) . Gra powalająco dobrze , napędza elektrostaty Full Range QUAD-a bez trudu i swobodnie. W stosunku do ceny i rozmiarów  - kiler . Nie mam już 2170 wiec nie mogę porównać bezpośrednio , ale mam PRIMARE I35 , (klasa D ) . 1120 jest jednak nieco gorszy niż I35 , ma mniej zwarty ( z RPerfecet czy bez ) bas i jest mniej gładki , ale to nie są duże różnice, mógłbym go sobie zostawić na zawsze bez żadnego bólu, słucha się wyśmienicie a poziomy dźwięku jakie to maleństwo generuje bez żadnych zniekształceń na niskoskutecznych Quadach są zadziwiające. 

Może wrócę do Lyngdorfa ( 3400 jak już) , ale tylko jeżeli ma dobry streamer TIDAL. 

chcesz mieć lepszy bas podepnij jakiegoś suba. Poustawiaj na 1120 filtry, odcięcia itd. i zagra to wyśmienicie. Sam ChromeCast ma swoje ograniczenia bo masz max tylko 16/44, ja mam podpiętego ROON-a i jest 32/192 (ja słyszę różnicę).

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maciekplacek napisał:

chcesz mieć lepszy bas podepnij jakiegoś suba

Bas to ja mam wyśmienity , sub może go tylko zepsuć . Tyle że z Primare jest nieco lepszy niż z 1120. Sub warto rozważyć gdy kolumny mają ograniczenia. Żaden Sub nie da takiego basu w muzyce jak niepodbarwiony bas z elektrostatów..

Chromecast istotnie ma ograniczenie do 16/44 , czyli w praktyce nie odtworzy z Tidala MQA . Ale jak ktoś nie wierzy w MQA, to w zasadzie może zagrać z Tidala nie gorzej niż każdy inny rodzaj odtwarzacza. 

 

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, skali napisał:

Bas to ja mam wyśmienity , sub może go tylko zepsuć . Tyle że z Primare jest nieco lepszy niż z 1120. Sub warto rozważyć gdy kolumny mają ograniczenia. Żaden Sub nie da takiego basu w muzyce jak niepodbarwiony bas z elektrostatów..

Chromecast istotnie ma ograniczenie do 16/44 , czyli w praktyce nie odtworzy z Tidala MQA . Ale jak ktoś nie wierzy w MQA, to w zasadzie może zagrać z Tidala nie gorzej niż każdy inny rodzaj odtwarzacza. 

 

Co do elektrostatów to się nie wypowiem bo nie miałem z nimi do czynienia ale zawsze mi się wydawał że aby elektrostaty dobrze zagrały to potrzeba pod nie podpiąć mała elektrownię  ?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maciekplacek napisał:

Co do elektrostatów to się nie wypowiem bo nie miałem z nimi do czynienia ale zawsze mi się wydawał że aby elektrostaty dobrze zagrały to potrzeba pod nie podpiąć mała elektrownię  ?

Zależy które elektrostaty. Niektóre są stosunkowo mało wymagające. Za to większość pożera waty w okolicach 2 ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q

49 minut temu, szczypior88 napisał:

Zależy które elektrostaty. Niektóre są stosunkowo mało wymagające. Za to większość pożera waty w okolicach 2 ohm

To Magnepany. Które w sumie nie są elektrostatami. Podobno niektóre elektrostaty istotnie są wymagające , ale Quady mają łatwą impedancję, tylko niską skuteczność wiec trzeba odkręcać gałkę .Producent -Quad - twierdzi , ze wzmacniacz o mocy powyżej 100W nie ma sensu gdyż nie przyniesie wymiernych korzyści . Potrafią skubane zagrać naprawdę głośno zanim nie zadziała anty- clipping, czyli zabezpieczenie . W moim pokoju 1120 dmucha że hej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 17:11, skali napisał:

To super że 3400 ma teraz Tidal-a , ale czy dekoduje też MQA ? Czy da się sprawdzić w 3400 częstotliwość próbkowania żeby być pewnym ? Widziałem u kolegi że aplikacja Tidal na IPadzie pokazuje Master (MQA ) , ale to aplikacja , tylko steruje, , pokazuje jak nagrany jest wybrany utwór , nie ma pewności co odtwarza Lyngdorf. Na stronie producenta nic nie znalazłem na ten temat.

ktoś coś ?

 

 

Skali napisałem do Dyrektora w Lyngdorf. Zobaczymy co odpisze w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w nawiązaniu do tematu 3400 na plikach master z TIDAL jest rozdzielczość bitowa 24 bity ? tylko dlaczego 48 KHz max to już mnie dziwi , ciekawe szczypior88 co na to LYNGDORF powie .  Tak czy siak testuje 3400 praktycznie od pojawienia się na rynku i widzę że jest to stabilna konstrukcja i mam nadzieje że streamer zaimplementowany nie odbiega możliwościami na master bo w czym w sumie problem jak przetrawia 24 bity co wydaje się być większym problemem ogólnie aniżeli częstotliwość próbkowania .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dioda napisał:

Witam kolegów w nawiązaniu do tematu 3400 na plikach master z TIDAL jest rozdzielczość bitowa 24 bity ? tylko dlaczego 48 KHz max to już mnie dziwi , ciekawe szczypior88 co na to LYNGDORF powie .  Tak czy siak testuje 3400 praktycznie od pojawienia się na rynku i widzę że jest to stabilna konstrukcja i mam nadzieje że streamer zaimplementowany nie odbiega możliwościami na master bo w czym w sumie problem jak przetrawia 24 bity co wydaje się być większym problemem ogólnie aniżeli częstotliwość próbkowania .   

Firma Lyngdorf słucha klientów. Wcale się nie zdziwię jak za jakiś czas wyjdzie jakaś aktualizacja i wpakują MQA czy jakiś inny bajer. Konkurencja nie śpi więc oni też muszą nadążać. Na razie idzie im superowo ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mojave napisał:

Jakie masz konkretnie te elektrostaty, jakie jest ich pasmo przenoszenia? Z tego co widzę to elektrostaty np. Martin Logan dokładają na dole klasyczny głośnik dynamiczny.

Quady są pelnopasmowe , w zależności od wielkości panelu pasmo zaczyna się od 32 lub 37 Hz./-6dB. Tańsze Logany to hybrydy, mają smukły panel i basowca dynamicznego na dole,  Quady są szerokie na 60cm . Hybrydowe Logany nie grają tak dobrze jak Quady, bas jest zwyczajny, jak to z BR,  wyższych Loganow nie znam. Quady są wyśmienite i tak naprawdę nie bardziej wymagające niż zwykle kolumny dynamiczne, ludzie boją się elektrostatow bo ich nie znają. Starsze modele zresztą istotnie miały ograniczenia .

quady to temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Firma Lyngdorf słucha klientów. Wcale się nie zdziwię jak za jakiś czas wyjdzie jakaś aktualizacja i wpakują MQA czy jakiś inny bajer. Konkurencja nie śpi więc oni też muszą nadążać. Na razie idzie im superowo ?

Tylko czy wszystko da się załatwić softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skali napisał:

Quady są pelnopasmowe , w zależności od wielkości panelu pasmo zaczyna się od 32 lub 37 Hz./-6dB. Tańsze Logany to hybrydy, mają smukły panel i basowca dynamicznego na dole,  Quady są szerokie na 60cm . Hybrydowe Logany nie grają tak dobrze jak Quady, bas jest zwyczajny, jak to z BR,  wyższych Loganow nie znam. Quady są wyśmienite i tak naprawdę nie bardziej wymagające niż zwykle kolumny dynamiczne, ludzie boją się elektrostatow bo ich nie znają. Starsze modele zresztą istotnie miały ograniczenia .

quady to temat rzeka.

Potwierdzam  

 

Quady serii ESL zwłaszcza w najnowszej odsłonie  serii ,,12,, są niebezpieczne  lepiej ich nie słuchać ? . Miałem jako ostatnie w poszukiwaniu brzmienia na stałe od jakiegoś czasu Epicon 8  i myślałem że to już jest to i przez przypadek natknąłem się na Quady no i  na dwa tygodnie miałem w salonie u siebie do porównania ESL  jako drugą parę . No i już nie mam Duńczyków niestety . Scena kontrola neutralność precyzja sam nie wiem  jak to jest możliwe aby był taki bas rozciągnięty bez skrzyni dla mnie nie pojęte przy tym wokal i instrumenty dęte , brzmienie talerzy z ich otwartością przekazu to jest jakiś odlot inne rewiry dotychczas nie znane mi z konstrukcji opartych na cewkach ?  . 

Edytowane przez Dioda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, skali napisał:

Quady są pelnopasmowe , w zależności od wielkości panelu pasmo zaczyna się od 32 lub 37 Hz./-6dB. Tańsze Logany to hybrydy, mają smukły panel i basowca dynamicznego na dole,  Quady są szerokie na 60cm . Hybrydowe Logany nie grają tak dobrze jak Quady, bas jest zwyczajny, jak to z BR,  wyższych Loganow nie znam. Quady są wyśmienite i tak naprawdę nie bardziej wymagające niż zwykle kolumny dynamiczne, ludzie boją się elektrostatow bo ich nie znają. Starsze modele zresztą istotnie miały ograniczenia .

quady to temat rzeka.

Jak RoomPerfect radzi sobie z tymi kolumnami, co wnosi do ich grania?  Gram teraz z głośników tubowych + subwoofer, z czego jestem bardzo zadowolony, ale jeżeli nadarzy się okazja posłuchał bym kiedyś elektrostatów. Może to będzie podobne odkrycie dla mnie jak tuba. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat
10 godzin temu, mojave napisał:

ak RoomPerfect radzi sobie z tymi kolumnami, co wnosi do ich grania?  Gram teraz z głośników tubowych + subwoofer, z czego jestem bardzo zadowolony, ale jeżeli nadarzy się okazja posłuchał bym kiedyś elektrostatów. Może to będzie podobne odkrycie dla mnie jak tuba. ? 

 

Room Perfect w moim pokoju, przy starannie ustawionych kolumnach działa dosyć oszczędnie , niezależnie od kolumn. Tak na Tannoyach , jak i Quadach , jeżeli stoją idealnie ustawione, pogłębia się nieco bas i układa ostrej scena . Natomiast jeżeli eksperymentalnie ustawi się kolumny przy ścianie tylnej, jak zaleca Lyngdorf , to efekt jest kolosalny , bez RP nie da się słuchać , z RP da się słuchać, ale jednak dla mnie dużo lepiej gdy stoją jak mają stać . To szerszy temat, bo są pokoje gdzie bez RP jest naprawdę słabo a z RP naprawdę dobrze . Są też jednak pokoje gdzie RP nieco zmienia, ale niekoniecznie odbieramy to jednoznacznie na plus. Sprawy psychoakustyki są skomplikowane, ale generalnie jak siedzimy w jakimś konkretnym pomieszczeniu to nasze doświadczenie podpowiada nam jak w tym pomieszczeniu rozchodzi się dźwięk , i możemy się czuć dziwnie i niekomfortowo jak tak nie jest ( bo działa taka czy inna korekcja. , RP na przykład ) . Niby jest lepiej bo liniowo, ale gorzej bo jakoś nienaturalnie . No ale to w niektórych przypadkach , w pokojach z ewidentnymi problemami na pewno poczujemy się lepiej z RP, to jasne.

Mojave, na wiele lat zamknąłem się wyłącznie w kręgu klasycznych Tannoy ,   i nic do mnie nie przemawiało , choć próbowałem. Zmieniałem wyłącznie jedne na inne Tannoye , każda próba czegoś innego mnie rozczarowywała. Przy Tannoyach wszytko , przynajmniej dla mnie,  grało co najwyżej poprawnie , ( lub kosztowało 50+ ). Życie mija, więc uparłem się że coś znajdę i będę miał oprócz Tannoi coś jeszcze. I co - I nic ! Aż w końcu przypadek mnie wpuścił w ESL-e  Quada i wpadłem po uszy. Nareszcie coś !To jest naprawdę dla mnie odkrycie audio,  nie rozumiem czemu tak mało ich na forum .  A właściwie rozumiem , czy szukając kolumn po salonach audio trafiliście kiedyś na elektrostaty ? Jak już to hybrydy  Martin Logana , (bardzo fajne ale to nie to ) . Quady lub inne Full Range - sporadycznie . Sam słyszałem kilka lat temu od jednego sprzedawcy, że są świetne ale panie, elektrowni trzeba i salon duży . G...prawda, u mnie ESL2812 grają w 19m2 i dzisiaj napędza je klocek wielkości dwóch cegieł. Jedyna "wada" to szerokość ( 60 +cm) , ale akurat u mnie stanęły w miejscu po Berkeleyach Tannoya, które mają z 5 cm mniej tylko.  Przy wzroście 107 cm i głębokości 8 cm  - są w zasadzie normalne, nigdy nie byłem fanem "słupków" . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.