Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na półce pojawił się w końcu Lyngdorf 1120 i zaprogramowałem do niego pilot One for All Streamer Remote, który zrobił lepsze wrażenie niż się spodziewałem. ładnie wykonany, guziki z płytkim i wyraźnym klikiem - dokupiłem interfejs na chipie FTDI i z pomocą mądrych ludzi zaprogramowałem sobie pilota do obsługi wzmacniacza. Apka jest fajna, ale jednak trzeba odblokować za każdym razem telefon. Aktualnie promocja na Amazonie i pilot z przesyłką wychodzi chyba około 22EUR i sprawia lepsze wrażenie niż fabryczny Sony od tv XF9005.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 19:05, Jack Frost napisał:

Na półce pojawił się w końcu Lyngdorf 1120 i zaprogramowałem do niego pilot One for All Streamer Remote, który zrobił lepsze wrażenie niż się spodziewałem. ładnie wykonany, guziki z płytkim i wyraźnym klikiem - dokupiłem interfejs na chipie FTDI i z pomocą mądrych ludzi zaprogramowałem sobie pilota do obsługi wzmacniacza. Apka jest fajna, ale jednak trzeba odblokować za każdym razem telefon. Aktualnie promocja na Amazonie i pilot z przesyłką wychodzi chyba około 22EUR i sprawia lepsze wrażenie niż fabryczny Sony od tv XF9005.

Jak wrażenia z gry 1120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić albo 2170 albo 1120, miałem rok temu już 2170 i wiem co potrafi. Najbardziej podobał mi się Roomperfect i zmiana czułości wejścia, przydatne przy cichym słuchaniu. Sprzedałem bo nie pasował charakterem do Diapason Adamantes. Obecnie mam inne dość wymagające kolumny (Virgo 5) i chciałbym spiąć z lyngdorfem. Wiem że oba nie występują moich kolumn skutecznie, w przyszłości jak budżet pozwoli chcę wykorzystać lyngdorfa jako dac/przedwzmacniacz i dołożyć coś mocnego. Chwilowo wziąłbym 2170 bo tańszy i mocniejszy, czy jednak kupić nowego 1120? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Jak wrażenia z gry 1120?

Bardzo zadowalające. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Funkcje sieciowe bardzo przyjemne chociaż nie idealne.

EQ jest genialne w połączeniu z małymi korektami dołków lub pików na podstawie analizy widma pasma przy pomocy aplikacji na androida i/lub ios dla uśrednienia pomiarów. Takie korekty to oczywiście wyłącznie ciekawostka do własnego przetestowania - miałoby to większy sens gdyby użyć Lyngorfowego mikrofonu w zestawie podłączonego do lepszego rejestratora dźwięku. Mimo wszystko mikrofony w ipadzie lub telefonie generują bardzo zbliżony wykres i korekty EQ są widoczne przy kolejnych pomiarach.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2170 nie ma EQ?

Analizator nie jest częścią Lyngdorfa, to osobne aplikacje, których używam do analizy pasma odtwarzając nagranie testowe 20Hz-20kHz we flacu przez usb i następnie dokonuje pomiaru aplikacjami aby zobaczyć widmo. Wtedy na tej podstawie można z grubsza +/- ocenić czego jeszcze może zabraknąć po kalibracji RoomPerfect i dostroić pod swoje ucho.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma EQ - w Lyngdorfie nazywa to się Voicings i można je dokładnie edytować lub tworzyć nowe. Aplikacja jest ta sama i obsługuje modele od 1120 do 3400.

Dodatkowo panel konfiguracji przez www.

Pilot można dorobić za 140-150zł lub taniej jeśli się ma dostęp do pilota z interfejsem JP1. 

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 12:00, maciekplacek napisał:

1120 pomimo niewielkiej mocy daje radę ale nie rozumiem tego że nie ma jeszcze Tidal-a którego brak Lyngdorf tłumaczy tym że ma Chromecast. 

Nie zdziwiłbym się gdyby to był celowy i marketingowy zabieg aby sztucznie okroić jego funkcjonalność i zapobiec kanibalizacji sprzedaży wyższych i droższych modeli.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2021 o 18:05, hifibloke napisał:
8 minut temu, Jack Frost napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby to był celowy i marketingowy zabieg aby sztucznie okroić jego funkcjonalność i zapobiec kanibalizacji sprzedaży wyższych i droższych modeli.

Jedynym wyższym modelem który to ma jest 3400. Raczej wprowadzenie Tidala do 1120 nie spowoduje że mniej osób kupi 3400 ponieważ dzieli te 2 modele przepaść cenowa.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 2,5x droższy + ewentualny rabat. Na zachodzie nadal 3400 to kwota jednej średniej niemieckiej pensji. Dla kogoś te funkcje + reszta specyfikacji może być jak najbardziej motywem do wydania więcej niż na młodszego brzdąca 1120, którego ściągasz z półki i ma praktycznie wszystkie funkcje sieciowe out of the box, nie trzeba dokupywać modułów jak np. phono, które aktualnie jest w "modzie" i po prostu "gra".

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jack Frost napisał:

Jest 2,5x droższy + ewentualny rabat. Na zachodzie nadal 3400 to kwota jednej średniej niemieckiej pensji. Dla kogoś te funkcje + reszta specyfikacji może być jak najbardziej motywem do wydania więcej niż na młodszego brzdąca 1120, którego ściągasz z półki i ma praktycznie wszystkie funkcje sieciowe out of the box, nie trzeba dokupywać modułów jak np. phono, które aktualnie jest w "modzie" i po prostu "gra".

z tą średnią to chyba cię poniosło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jack Frost napisał:

Urząd statystyczny Niemiec podaje przekłamane dane? Ok.

Jeżeli urząd statystyczny Niemiec tak dobrze płaci ? , to może coś takiego:

https://www.trinnov.com/st2-hifi/   (cena około 7000 Euro)

Na forach zagranicznych piszą o przewadze tego systemu nad Lyngdorf ?,  mikrofon do kalibracji na foto. Ciekawy jestem porównania Lyngdorf vs. Trinnov na własne uszy. Może ktoś słyszał?

 

 

trinnov mikrofon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mojave napisał:

Jeżeli urząd statystyczny Niemiec tak dobrze płaci ? , to może coś takiego:

https://www.trinnov.com/st2-hifi/   (cena około 7000 Euro)

Na forach zagranicznych piszą o przewadze tego systemu nad Lyngdorf ?,  mikrofon do kalibracji na foto. Ciekawy jestem porównania Lyngdorf vs. Trinnov na własne uszy. Może ktoś słyszał?

 

 

trinnov mikrofon.jpg

Kosmiczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 1120 zakupiony i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mam wrażenie że gra trochę lepiej od 2170 ale wtedy miałem inne kolumny. Udało mi się nawet trochę taniej kupić używanego, przypadek, okazało się również że koleś od którego kupiłem rok temu kupił ode mnie 2170. Miałem przyjemność nawet posłuchać u niego zestawu Steinway - ciekawe przeżycie ? (ale ja bym tyle za to nie dał). A co do 1120; bałem się że będę się rozglądał za pilotem ale niepotrzebnie, apka jest naprawdę fajna. Również mocowo daje nawet radę z AP Virgo ale i tak docelowo wyląduje jakaś końcówka bo one potrzebują powera. Podoba mi się, przyjemnie się wieczorem słucha, czarne tło, świetna separacja i przestrzeń, na każdym wejściu można zwiększyć czułość co też poprawia dźwięk przy cichym odsłuchu (ustawiam 5 max 7 dB). Jeszcze nie miałem czasu ogarnąć roomperfect, to będzie wisienka na torcie

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kondi78 napisał:

Witam ponownie. 1120 zakupiony i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mam wrażenie że gra trochę lepiej od 2170 ale wtedy miałem inne kolumny. Udało mi się nawet trochę taniej kupić używanego, przypadek, okazało się również że koleś od którego kupiłem rok temu kupił ode mnie 2170. Miałem przyjemność nawet posłuchać u niego zestawu Steinway - ciekawe przeżycie ? (ale ja bym tyle za to nie dał). A co do 1120; bałem się że będę się rozglądał za pilotem ale niepotrzebnie, apka jest naprawdę fajna. Również mocowo daje nawet radę z AP Virgo ale i tak docelowo wyląduje jakaś końcówka bo one potrzebują powera. Podoba mi się, przyjemnie się wieczorem słucha, czarne tło, świetna separacja i przestrzeń, na każdym wejściu można zwiększyć czułość co też poprawia dźwięk przy cichym odsłuchu (ustawiam 5 max 7 dB). Jeszcze nie miałem czasu ogarnąć roomperfect, to będzie wisienka na torcie

?

 

Super! Ściągaj koncowke SDA 2175. Mega fajne granko, leciutko docieplone. Bardzo wydajna i ładna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.