Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Enzo79 napisał:

Pytam z ciekawości ale widzę że u Ciebie nie ma wyjść rca

Zastanawia mnie ta opcja w moim bo jeszcze tak nie próbowałem. Tylko do czego wtedy wpiąć te sincze z wyjścia out.. ? 

Wcześniej miałem wpiete tak samo jak u Ciebie 

do suba ja mam w RELu wejście Low Level Input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enzo79 napisał:

No u mnie są lfe, mono, para rca (RiL) i oprócz tego mam dwa wyjścia rca R i  L

 

Lfe to pod kino raczej, u mnie jest jeszcze wejście dedykowane do suba które nazywa się High Level Input I tutaj mam dedykowane przewody które należy podłączyć do wyjść zacisków głośnikowych we wzmacniaczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane że jeżeli wzmacniacz posiada gorszej jakości filtrowanie to można puścić pełne pasmo na suba a tymi sinczami wyjść na kolumny juz sygnałem przefiltrowanym prze subwoofer, tylko co jakąś końcówkę mocytrzeba znowu mieć dodatkową czy jak  

8 minut temu, maciekplacek napisał:

Lfe to pod kino raczej, u mnie jest jeszcze wejście dedykowane do suba które nazywa się High Level Input I tutaj mam dedykowane przewody które należy podłączyć do wyjść zacisków głośnikowych we wzmacniaczu

 

No to ciekawa w sumie opcja, chyba taka trochę nie standardowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Enzo79 napisał:

W instrukcji jest napisane że jeżeli wzmacniacz posiada gorszej jakości filtrowanie to można puścić pełne pasmo na suba a tymi sinczami wyjść na kolumny juz sygnałem przefiltrowanym prze subwoofer, tylko co jakąś końcówkę mocytrzeba znowu mieć dodatkową czy jak  

No to ciekawa w sumie opcja, chyba taka trochę nie standardowa 

Gra to wyjątkowo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ten etap za sobą, teraz od jakiegoś czasu nic nie sprzedaję i nic nie kupuję. Czekam na nowe miejsce do słuchania z tym sprzętem który mam bo czuje ze on ma dużo większy potencjał. Potrzebuje tylko trochę więcej przestrzeni bo teraz mam wrażenie że się trochę dusi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enzo79 napisał:

Ja już mam ten etap za sobą, teraz od jakiegoś czasu nic nie sprzedaję i nic nie kupuję. Czekam na nowe miejsce do słuchania z tym sprzętem który mam bo czuje ze on ma dużo większy potencjał. Potrzebuje tylko trochę więcej przestrzeni bo teraz mam wrażenie że się trochę dusi ?

Tego etapu chyba nigdy nie będę miał za sobą oby ?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciekplacek napisał:

Ciekawe że na tej grupie nikt nie ma głośników Lyngdorfa i nic w temacie nie można napisać, trochę lipa

Pod koniec roku jak już się wprowadzę i jak posłucham gdzieś tego zestawu który tak bardzo zachwala Peter, to, jak mi spasi, będę miał czwarty komplet do stereo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o millenium i mp50 mogę się wypowiedzieć i mam o nich bardzo dobre zdanie. Jeżeli chodzi o głośniki to nie mam pojęcia bo nie miałem okazji. 

Chociaż inna inszość jest taka że lyngdorf zaczął budować pod marką Steinway i prawdziwe kozaki to pewnie model b i d. Nie wierzę że jest tylko drobna różnica pomiędzy  sprzętami steinway a lyngdorf oprócz finansowej. Jak powstawał millenium 20 parę lat temu to był to absolutny ewenement i szczyt możliwości - millenium, jeszcze pod nazwą Tact 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy topowym SL a topowym Lyngdorf em jest finansowa przepaść bo jak się ma te 60 klocków do 6set tysięcy za model d, chyba że coś źle przeliczyłem (ok 170000 dolców). Więc cóż to znaczy? Że SL na 10 razy lepszy dźwięk niż millenium Mk4? 

Czy wygląda 10 razy lepiej? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Wiedziałem że sobie nie odmówisz i dasz komentarz ?

Czy twoje T7 i T9 miały się okezję spotkać? Jeżeli tak, to podłączyłeś je na próbę w stereo?

 

1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Moim zdaniem bardzo dobrze są wykonane. Nie ma im czego zarzucić. 

Podobnie wzmacniacze. 

Subwoofer gra całkiem dobrze, ale - przynajmniej w moim egzemplarzu -  przy solidniejszym graniu w wibracje wpadała cała płytka ze wzmacniaczem umieszczona na jego tylnej ściance.  Niestety było to słyszalne. Nie było ostrzeżenia, żeby grać cicho ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mojave napisał:

Czy twoje T7 i T9 miały się okezję spotkać? Jeżeli tak, to podłączyłeś je na próbę w stereo?

?

Gdzie tam, T9i stoi nie odpakowany pewnie pójdzie do sprzedania

3 minuty temu, mojave napisał:

Czy twoje T7 i T9 miały się okezję spotkać? Jeżeli tak, to podłączyłeś je na próbę w stereo?

?

Gdzie tam, T9i stoi nie odpakowany pewnie pójdzie do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Enzo79 napisał:

Po prostu mam kolumny pełnozakresowe i dodając do nich suba jest po prostu koszmar. Nie da się słuchać. 

 

Nic dziwnego, że grało to gorzej od samych kolumn. Jeżeli są rzeczywiście pełnozakresowe to na dole w tym samym paśmie grały jednocześnie głośniki z kolumn i suby. Miałeś więc nakładające się dźwięki, interferencje, same problemy. Jeżeli dół kolumn jest słabszy od suba to warto cyfrowo podzielić pasmo w jakimś punkcie np. 40 Hz i górę dać na kolumny, a dół na suba.

3 minuty temu, maciekplacek napisał:

Gdzie tam, T9i stoi nie odpakowany pewnie pójdzie do sprzedania

Jak już masz taką okazję, żeby posłuchać o ile lepiej grają 2 suby to skorzystaj z okazji, posłuchaj, a potem ewentualnie sprzedaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mojave napisał:

Subwoofer gra całkiem dobrze, ale - przynajmniej w moim egzemplarzu -  przy solidniejszym graniu w wibracje wpadała cała płytka ze wzmacniaczem umieszczona na jego tylnej ściance.  Niestety było to słyszalne. Nie było ostrzeżenia, żeby grać cicho ?

Kurde ...to dziwne. Ja słuchałem ich na estradowych poziomach wręcz i było super. Nic nie brzęczało i nie wibrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mojave napisał:

Nic dziwnego, że grało to gorzej od samych kolumn. Jeżeli są rzeczywiście pełnozakresowe to na dole w tym samym paśmie grały jednocześnie głośniki z kolumn i suby. Miałeś więc nakładające się dźwięki, interferencje, same problemy. Jeżeli dół kolumn jest słabszy od suba to warto cyfrowo podzielić pasmo w jakimś punkcie np. 40 Hz i górę dać na kolumny, a dół na suba.

Jak już masz taką okazję, żeby posłuchać o ile lepiej grają 2 suby to skorzystaj z okazji, posłuchaj, a potem ewentualnie sprzedaj ?

Ten zakup to był prawdziwy spontan jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mojave napisał:

Nic dziwnego, że grało to gorzej od samych kolumn. Jeżeli są rzeczywiście pełnozakresowe to na dole w tym samym paśmie grały jednocześnie głośniki z kolumn i suby. Miałeś więc nakładające się dźwięki, interferencje, same problemy. Jeżeli dół kolumn jest słabszy od suba to warto cyfrowo podzielić pasmo w jakimś punkcie np. 40 Hz i górę dać na kolumny, a dół na suba.

Kolumny schodzą do 26Hz, po co sub w takim razie w stereo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Ten zakup to był prawdziwy spontan jak zwykle

Spontan OK, ale zrób sobie przyjemność ? i posłuchaj ich w stereo, u mnie różnica jest zdecydowana.

 

47 minut temu, Enzo79 napisał:

Kolumny schodzą do 26Hz, po co sub w takim razie w stereo 

To u Ciebie subwoofer faktycznie nie ma sensu. Czy wiesz przy jakim spadku (3dB, 6dB?) jest to 26 Hz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.