Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maciekplacek napisał:

@mojave czy T7i i T9i to się jakoś nie gryzie?

Da radę, jeżeli zrobisz dla nich korektę RP będzie całkiem dobrze. Oczywiście lepiej dwa takie same, ale to na przyszłość jak się przekonasz ? 

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile instrumentów jest w stanie zejść poniżej 25hz, organy i co jeszcze, kontrabas ma ok 26-27. Po drugie od ilu Hz slyszymy w wieku powiedzmy 45lat. Muzyki organowej nie słucham. 

OK ja nie neguje samego słuchania z subem ale jak już to kiedyś tu napisałem - powinny być dwa. Przynajmniej takie mam odczucia. ??

Tupanie muzyków słyszę bez problemu z kolumn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Enzo79 napisał:

Ile instrumentów jest w stanie zejść poniżej 25hz, organy i co jeszcze, kontrabas ma ok 26-27. Po drugie od ilu Hz slyszymy w wieku powiedzmy 45lat. Muzyki organowej nie słucham. 

OK ja nie neguje samego słuchania z subem ale jak już to kiedyś tu napisałem - powinny być dwa. Przynajmniej takie mam odczucia. ??

Tupanie muzyków słyszę bez problemu z kolumn ?

Powyżej 45 lat też słyszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, maciekplacek napisał:

Powyżej 45 lat też słyszę ?

Co, tupanie? ?

Znaczy że ktoś się zbliża ? lub coś 

Może to bida z nędzą ?

Ktoś kiedyś napisał, że ma tak dobry słuch iż potrafi wskazać który trębacz w orkiestrze pali papierosy. 

Ktoś mu odpisał że ma jeszcze lepszy bo potrafi powiedzieć kiedy który palił ostatniego. 

Na co trzeci mówi że nawet jest w stanie powiedzieć jakie to były fajki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Enzo79 napisał:

Polityka czy coś z nim nie tak. Bo wiem że na zachodzie można było go kupić, niektórzy mają go razem z mp60

Dokładnie nie wiemy. Był już w cenniku, był prawie gotowy prototyp, ale powiedzieli, że wymaga jeszcze dopracowania i usunęli z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 21:18, Enzo79 napisał:

A poza tym  Jeff słuchał kolumn elac debut 2.0, podstawkowych... ?

Dobrze zrozumiałem? 

Dokupił 2 subwoofery do swoich Vandersteens. Nie stać go był na suby REL więc wybrał 2x sub Elac z serii Debut 2.0

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kozak, jak 8 końcówek sda x400W zamkniętych w jednej obudowie ?

9 minut temu, Jack Frost napisał:

Dokupił 2 subwoofery do swoich Vandersteens. Nie stać go był na suby REL więc wybrał 2x sub Elac z serii Debut 2.0

Faktycznie, źle zrozumiałem. Ciekawe jak wygląda ich charakterystyka grania dołem. 

Dzięki za poprawkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zmieniam kable. Tym razem chcę jak najmniej widoczne.
Wybralem Nordost 4 Bi-wire.
Na pewno chcę Nordosty, ze względu na aspekt wizualny, a i nie chcę też już wydawać gigantycznych kwot.

Co o nich myslicie :):):):)?

Może polecacie inne?

I od razu mam do sprzedania Audio Note Lexus LX 80
2 x 2 m, z tym ze jeden odcinek dwumetrowy zlozony jest z czterech dwumetrowych czyli
2 x (4x2)m bi-wire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

Hej, zmieniam kable. Tym razem chcę jak najmniej widoczne.
Wybralem Nordost 4 Bi-wire.
Na pewno chcę Nordosty, ze względu na aspekt wizualny, a i nie chcę też już wydawać gigantycznych kwot.

Co o nich myslicie :):):):)?

Może polecacie inne?

I od razu mam do sprzedania Audio Note Lexus LX 80
2 x 2 m, z tym ze jeden odcinek dwumetrowy zlozony jest z czterech dwumetrowych czyli
2 x (4x2)m bi-wire.

Nie słuchałem 4. Mialem Blue Heaven i Red Dawn LS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

Hej, zmieniam kable. Tym razem chcę jak najmniej widoczne.
Wybralem Nordost 4 Bi-wire.
Na pewno chcę Nordosty, ze względu na aspekt wizualny, a i nie chcę też już wydawać gigantycznych kwot.

Co o nich myslicie :):):):)?

Może polecacie inne?

I od razu mam do sprzedania Audio Note Lexus LX 80
2 x 2 m, z tym ze jeden odcinek dwumetrowy zlozony jest z czterech dwumetrowych czyli
2 x (4x2)m bi-wire.

Ja nie słucham kabli więc nie pomogę ?‍♂️, po prostu jestem głuchy i ich nie słyszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

Hej, zmieniam kable. Tym razem chcę jak najmniej widoczne.
 

Ja miałem u siebie polskie Equilibrium, testowałem Wireworld Equinox i Eclipse Mini, ale za namową kolegi z forum zakupiłem Duelund DCA 16GA. Też planowałem BiWire, a teraz mam pojenyczy kabel z gołymi drutami na końcu.  Kabla prawie nie widać, co mogłoby Ci pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mojave napisał:

Ja miałem u siebie polskie Equilibrium, testowałem Wireworld Equinox i Eclipse Mini, ale za namową kolegi z forum zakupiłem Duelund DCA 16GA. Też planowałem BiWire, a teraz mam pojenyczy kabel z gołymi drutami na końcu.  Kabla prawie nie widać, co mogłoby Ci pasować ?

Ja mam też już przeróżne miałem, od bazodruta przez cardasy, pady, chordy, wireworldy platynowe i złote, sarumy ? i wszystko gra tak samo. Jak zamienię wzmacniacz albo źródło - słychać różnice, kabli nie słyszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka może być maxymalna jakość audio z tv jeżeli chodzi o próbkowanie? Sprawdzał ktoś? Czy jest to uwarunkowane wyjściem konkretnym z tv. Bo mi nie puści wyżej niż 48khz. Zarówno kanałem zwrotnym hdmi i optycznym tak samo. Coaxa nie ma mój tv. Chodzi mi o YouTube. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube mocno kompresuje audio, nawet jeśli wrzucisz na swoje konto flaca 24/96kHz to przy odtwarzaniu skończysz raczej ze średnim bitratem ~160kbps i downsamplingiem do 48kHz lub mniej.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jack Frost napisał:

YouTube mocno kompresuje audio, nawet jeśli wrzucisz na swoje konto flaca 24/96kHz to przy odtwarzaniu skończysz raczej ze średnim bitratem ~160kbps i downsamplingiem do 48kHz lub mniej.

No to nie ma co kombinować w takim razie. Dziwi mnie tylko dlaczego jest aż taka różnica czasami pomiędzy nagraniami chociaż zawsze pokazuje te 48. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiesz co było faktycznie źródłem. Klip może być oznaczony jako audio lossless a tak naprawdę ktoś przesłał gotowy teledysk .mp4 który następnie dodatkowo zostanie skompresowany przez YT niż jakbyś sam skleił w programie video ze ścieżką audio we flacu. Może materiał źródłowy był średniej jakości i został sztucznie upsamplowany do 48kHz.

 

Dodatkowo sam YT różnie kompresuje materiały dla danej geolokalizacji. A od czasów Covidu było nawet ograniczenie maksymalnej jakości i niejako furtka do kolejnej i mocniejszej kompresji w ramach całego serwisu aby oszczędzić na transferze i rozmiarze danych.

 

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jack Frost napisał:

Nigdy nie wiesz co było faktycznie źródłem. Klip może być oznaczony jako audio lossless a tak naprawdę ktoś przesłał gotowy teledysk .mp4 który następnie dodatkowo zostanie skompresowany przez YT niż jakbyś sam skleił w programie video ze ścieżką audio we flacu. Może materiał źródłowy był średniej jakości i został sztucznie upsamplowany do 48kHz.

 

Dodatkowo sam YT różnie kompresuje materiały dla danej geolokalizacji. A od czasów Covidu było nawet ograniczenie maksymalnej jakości i niejako furtka do kolejnej i mocniejszej kompresji w ramach całego serwisu aby oszczędzić na transferze i rozmiarze danych.

 

Tak jak piszesz. Niektóre naprawdę są ok chociaż mają te48 a na niektórych tylko pisze że 192khz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.