Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maciekplacek napisał:

Hejka, co tam dobrego?

Po staremu ?

W sumie to udało się przeprowadzić experyment pozytywnie. Z cd-1 poszła na mp50 w końcu częstotliwość 192khz pcm ale co z tego jak na fronty i tak przez dpa nie pójdzie tyle. Musiałbym odłączyć dpa i wysłać bezpośrednio do millenium ale to się mija z celem ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Co Was boli w niższej rozdzielczości skoro gra zajebiscie? ???

Nie prosciej napisać do Skive i spytać u źródła czy są takie możliwości? Lyngdorf odpowiada w 24h praktycznie. 

Nic nas kompletnie nie boli ?

Po prostu czysta ciekawość, nic więcej. 

To prawda że odpisują bo nie raz pisałem i wiem że nie obsługują plików DSD przez typowe wejścia tylko USB. Przynajmniej te starsze jak np mp50. A szkoda bo jak masz kolekcje sacd to niestety nie puszcza pełna jakość, trzeba konwertować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiepsko grają te gradienty?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 21:44, Enzo79 napisał:

Ja mam też już przeróżne miałem, od bazodruta przez cardasy, pady, chordy, wireworldy platynowe i złote, sarumy ? i wszystko gra tak samo. Jak zamienię wzmacniacz albo źródło - słychać różnice, kabli nie słyszę 

Sprawdzałeś może czy zmienia coś zasilanie do routera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Sprawdzałeś może czy zmienia coś zasilanie do routera? 

Ja jestem stary dziadek, większość muzyki na CD mam i czarnych ??

Tak że zasilanie routera może mieć u mnie tylko wpływ na czystszy dźwięk w telefonie ?

Co prawda mam streamer i tidal ale rzadko odpalam, jakoś bardziej mi podchodzi z nośników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Sprawdzałeś może czy zmienia coś zasilanie do routera? 

Ja sprawdzałem. 

Jeśli zmiany są to musiałem sobie je mocno wmawiac

Teraz, Enzo79 napisał:

Z czarnej na lampiaku dźwięk ma w sobie to coś, czego brakuje cyfrowym nagraniom 

Pełna zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mojave napisał:

Jeżeli macie panowie zrobioną korektę i jakieś subwoofery to spróbujcie tego posłuchać. Daje po nogawkach? 

https://tidal.com/browse/track/23567302       (Monolaka - Null Pointer na płycie Silence)

https://tidal.com/track/17178313

A znacie to? Jak macie suby 

Tylko to trza głośno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mojave napisał:

Jeżeli macie panowie zrobioną korektę i jakieś subwoofery to spróbujcie tego posłuchać. Daje po nogawkach? 

https://tidal.com/browse/track/23567302       (Monolaka - Null Pointer na płycie Silence)

Niestety ale T7i już poszedł a T9i idzie chyba jutro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maciekplacek napisał:

Niestety ale T7i już poszedł a T9i idzie chyba jutro ?

Czym ten brak zastąpisz? ?

 

3 godziny temu, Enzo79 napisał:

https://tidal.com/track/17178313

A znacie to? Jak macie suby 

Tylko to trza głośno 

Głośno, to zawsze najlepiej brzmi ? . Dzisiaj słucham tego na słuchawkach i doły są. Jutro obsłucham na sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Enzo79 napisał:

Chodzi mi o kolumny zeta zero orbital 360, bo podobno były na AS. 

Może ktoś przechodził obok i słyszał jak to gra? 

Niestety , choć byłem na AS to jakoś nie przypominam sobie takich kolumn ( ale nie odwiedziłem stadionu). Natomiast z ciekawości przeczytałem właśnie ich stronę i jestem ciekaw ile takie kosztują? Znasz może jakiś cennik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skali napisał:

Niestety , choć byłem na AS to jakoś nie przypominam sobie takich kolumn ( ale nie odwiedziłem stadionu). Natomiast z ciekawości przeczytałem właśnie ich stronę i jestem ciekaw ile takie kosztują? Znasz może jakiś cennik ? 

 

Teraz, Enzo79 napisał:

 

Drogie sprzęty 

Za model Royal 35 tysi sztuka netto, plus jakieś 12 koła dopłaty za wersję bi stereo 

Ale muszę przyznać że intrygują mnie, dostałem zaproszenie na odsłuch ale jeszcze narazie się wstrzymam do wiosny, bo czasy niepewne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... gdybym miał wydać tyle pieniędzy to z pewnością sprawdziłbym jak to gra i przesłuchał kilka innych kolumn w podobnej lub niższej cenie . Też zawsze miałem pociąg do niecodziennych, nietypowych lub rzadszych konstrukcji , i czasem faktycznie warto pójść mniej utartym szlakiem . Kiedyś taki "pociąg" doprowadził mnie do Lyngdorfa ( byłem jednym z pierwszych użytkowników 2170 w Polsce ) , do klasycznych koncentryków  Tannoy ( wieloletnia wierność jednej marce ) , a ostatnio do elektrostatów QUAD ESL ( wow! jak to gra! ) . Historia audio pełna jest jednak genialnych pomysłów które się nie przyjęły. ( bo grały tak sobie lub męczyły na dłuższą metę ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skali napisał:

Hm... gdybym miał wydać tyle pieniędzy to z pewnością sprawdziłbym jak to gra i przesłuchał kilka innych kolumn w podobnej lub niższej cenie . Też zawsze miałem pociąg do niecodziennych, nietypowych lub rzadszych konstrukcji , i czasem faktycznie warto pójść mniej utartym szlakiem . Kiedyś taki "pociąg" doprowadził mnie do Lyngdorfa ( byłem jednym z pierwszych użytkowników 2170 w Polsce ) , do klasycznych koncentryków  Tannoy ( wieloletnia wierność jednej marce ) , a ostatnio do elektrostatów QUAD ESL ( wow! jak to gra! ) . Historia audio pełna jest jednak genialnych pomysłów które się nie przyjęły. ( bo grały tak sobie lub męczyły na dłuższą metę ) 

Koncepcja tego typu kolumn, na zdrowy chłopski rozum ma sens poniekąd bo weźmy jakiś powiedzmy skład jazzowy. Grają z przodu, ok ale jak podejdziemy i ustawimy się za nimi to też słychać dźwięk tak samo, czego nie doświadczymy przy słuchaniu kolumn ustawionych w jednym kierunku. Usłyszymy przy kolumnach stojąc za nimi, tylko dźwięk odbity a to już nie to samo. Te kolumny podobno grają w każdą stronę z możliwością zawężenia pola odsłuchu. Na pewno będę chciał to sprawdzić. Jestem w kontakcie z p. Tomaszem i z maili które śle muszę przyznać że jestem pod dobrym wrażeniem. A nie jestem człowiekiem którego łatwo do czegoś przekonać. 

Trzeba tego posłuchać napewno przed zakupem. 

Druga sprawa jest taka że wystarczy spojrzeć z jakim wzmakiem grały na AS w 2019, umówmy się, do tego typu prezentacji raczej nie zaprosili by kogoś z nikąd i no name. 

Cudze chwalicie, swego nie znacie.. 

Może coś w tym być 

Mbl podobne konstrukcje robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, szczypior88 napisał:

W dniu dzisiejszym ukazała się najnowsza aktualizacja oprogramowania w TDAI 3400 

2.1.0

A wiadomo, co wnosi ?

20 minut temu, Enzo79 napisał:

Te kolumny podobno grają w każdą stronę

Takie koncepcje tez już były, oprócz „cebul”  mbl-a wiele konstrukcji opartych o rozmieszczenie klasycznych głośników na kolumnie w różne strony świata , czy choćby nawet słynne   bose 901 grające w róg pokoju.  Słuchałem kiedyś mbl , fajne ale całkiem normalne.

24 minuty temu, Enzo79 napisał:

Może coś w tym być 

No jasne. Oby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.