Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.02.2021 o 10:41, kriskris22 napisał:

Pierwsza wersja amp150. Barwą nie ustępuje. Jeśli ktoś lubi ciepłe, lampowe granie, to mogę nawet stwierdzić, że amp150 ma nieco przyjemniejszą barwę. Ale ustępuje monoblokom pod każdym innym względem - dynamika, powietrze, przestrzeń, detal, bas... 

DPA-4004 jest bliższe 400s - jest dynamika, moc, przestrzeń, dobra stereofonia; brakowało mi trochę barwy, ciepła, muzykalności. Więc do kina domowego może się w sumie fajnie sprawdzić.

 

12 godzin temu, Enzo79 napisał:

Dlaczego więc mp50 ma xlr-y tylko..? ?

 

Nie można mieć wszystkiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, trimexpoland napisał:

Hmmm, myślę, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest połączenie cyfrowe, ale można też analogowo. 

Wracam do tematu - patrzę na tylny panel i nie widzę wyjścia innego niż koncentryczne. Również w opisie na stronie jest napisane "1 x stereofoniczne cyfrowe - kabel koncentryczny". Widać również po zdjęciu, że dwa wejścia cyfrowe nieco się różnią od wyjścia cyfrowego. 

Czy rzeczywiście 3400 ma wyjście coaxialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin_p napisał:

Wracam do tematu - patrzę na tylny panel i nie widzę wyjścia innego niż koncentryczne. Również w opisie na stronie jest napisane "1 x stereofoniczne cyfrowe - kabel koncentryczny". Widać również po zdjęciu, że dwa wejścia cyfrowe nieco się różnią od wyjścia cyfrowego. 

Czy rzeczywiście 3400 ma wyjście coaxialne?

Coaxial = koncentryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcin_p napisał:

Wracam do tematu - patrzę na tylny panel i nie widzę wyjścia innego niż koncentryczne. Również w opisie na stronie jest napisane "1 x stereofoniczne cyfrowe - kabel koncentryczny". Widać również po zdjęciu, że dwa wejścia cyfrowe nieco się różnią od wyjścia cyfrowego. 

Czy rzeczywiście 3400 ma wyjście coaxialne?

A co z czym chcesz połączyć?

3400z 2400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf w tych nowych modelach widzę przestał stosować wyjścia cyfrowe xlr (aes/ebu) w cd 2 go brakuje, ja mam cd1 i ma wyjść bez liku można połączyć go z czterema wzmacniaczami naraz 

2 minuty temu, marcin_p napisał:

Tak, dokładnie. 

No to albo coax, albo xlry i tyle. Sprawdź jedno i drugie, które będzie lepsze o ile usłyszysz różnice w ogóle 

A ten 3400 jakie wyjścia analogowe ma w standardzie bo wiem że są też opcjonalne 

Opcjonalne są tylko chyba wejścia analogowe plus phono, tak więc pewnie jak chłopaki z firmy podpowiadają coax, bo ma 192kHz, jest chyba też optyk ale on ma 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, trimexpoland napisał:

Coaxial = koncentryczne ?

Kojarzyło mi się to sformułowanie z kablami telefonicznymi.

Człowiek się całe życie uczy ?

10 minut temu, Enzo79 napisał:

Lyngdorf w tych nowych modelach widzę przestał stosować wyjścia cyfrowe xlr (aes/ebu) w cd 2 go brakuje, ja mam cd1 i ma wyjść bez liku można połączyć go z czterema wzmacniaczami naraz 

No to albo coax, albo xlry i tyle. Sprawdź jedno i drugie, które będzie lepsze o ile usłyszysz różnice w ogóle 

A ten 3400 jakie wyjścia analogowe ma w standardzie bo wiem że są też opcjonalne 

Opcjonalne są tylko chyba wejścia analogowe plus phono, tak więc pewnie jak chłopaki z firmy podpowiadają coax, bo ma 192kHz, jest chyba też optyk ale on ma 96

Dzięki. Chyba nie ma w opcji dodatkowych wyjść, tylko wejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie przez dpa1 wyjście coax które ma tylko 96 i też jest ok. Jak nie miałem dpa to cd1 z millenium miałem wpiete właśnie przez aes/ebu i wtedy millenium pokazywało częstotliwość 192 przy włączonym upscallingu w cd1. Nie wiem właśnie się zastanawiam czy nie wyłączyć dpa z systemu. Tylko wtedy mam lipę z kinem bo millenium zasila fronty, co stanie się nie możliwe po wywaleniu dpa. Jakby nie mogli zrobić w dpa wyjścia 192 ??

Nowszy przedwzmacniacz od samego millenium i żałowali częstotliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcin_p napisał:

Dziękuję.

Czy to prawda, że wejścia analogowe, które są jako opcja, są wysokiej jakości - w porównaniu do tych standardowych? Mam również do wpięcia gramofon, więc muszę mieć analogi. 

Tak, to prawda. Są lepszej jakości, bo zastosowany jest lepszy przetwornik ADC (Analog Digital Converter). W przypadku gramofonu warto dołożyć taki moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 23:23, mojave napisał:

Za niecałe 2 dolary z eBaya, takie konto próbne na 1 miesiąc. Z konta zakupionego za granicą można korzystać w Polsce. Przy rejestracji przez VPN podobno można sobie także założyć i później normalnie płacić. Tylko nie wiem czy jest sens płacić regularnie komuś, kto nie chce naszych pieniędzy. Na dłuższą metę na razie tylko Tidal. Różnica na korzyść Qobuza jest, to co w Tidalu w przekombinowanym MQA, tam w zwykłym FLACU z wysoką częstotliwością.

Przodek moich Heresów, Klipsch Heresy I też urodził się w 1957 r. ? 

Nie da się już podłączyć przez VPN. Próbowałem cudów, łącznie z płatnymi VPN. Qobuz pozwala Ci się zalogować, ale płatność zawsze odrzuca. Nie przechodzą żadne Revoluty, Transferwise, Paypale, karty kredytowe, itp. Na końcu płatności wywala się błąd. 

Korzystam z Qobuza dzięki uprzejmości znajomego, który mieszka w Niemczech i kupił na swoją kartę kredytową. Niestety ma to swoje minusy, gdyż jako nowości pokazuje mi dużo niemieckich płyt - ale są też plusy, bo odkryłem wielu wykonawców. 

Co do jakości - komukolwiek bym nie puścił, to słyszy różnicę między Tidalem, a Qobuzem (w przypadku, gdy puszczam 24bit w Qobuzie). Nie ma takiej przepaści, jak między Spotify i Tidalem, ale słychać różnicę. Jeśli ktoś twierdzi, że nie słyszy, to w takim razie musi być to kwestia sprzętu. Ja po wielu próbach zatrzymałem się na Luminie D2 i na nim naprawdę słychać różnicę. 

Myślę, że to nie tak, że nie chcą naszych pieniędzy. Bardziej chodzi o prawa autorskie, jak mniemam. Zwróć uwagę, że nie ma ich jednak w każdym kraju, tylko w niektórych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin_p napisał:

Nie da się już podłączyć przez VPN. Próbowałem cudów, łącznie z płatnymi VPN. Qobuz pozwala Ci się zalogować, ale płatność zawsze odrzuca. Nie przechodzą żadne Revoluty, Transferwise, Paypale, karty kredytowe, itp. Na końcu płatności wywala się błąd. 

Korzystam z Qobuza dzięki uprzejmości znajomego, który mieszka w Niemczech i kupił na swoją kartę kredytową. Niestety ma to swoje minusy, gdyż jako nowości pokazuje mi dużo niemieckich płyt - ale są też plusy, bo odkryłem wielu wykonawców. 

Co do jakości - komukolwiek bym nie puścił, to słyszy różnicę między Tidalem, a Qobuzem (w przypadku, gdy puszczam 24bit w Qobuzie). Nie ma takiej przepaści, jak między Spotify i Tidalem, ale słychać różnicę. Jeśli ktoś twierdzi, że nie słyszy, to w takim razie musi być to kwestia sprzętu. Ja po wielu próbach zatrzymałem się na Luminie D2 i na nim naprawdę słychać różnicę. 

Myślę, że to nie tak, że nie chcą naszych pieniędzy. Bardziej chodzi o prawa autorskie, jak mniemam. Zwróć uwagę, że nie ma ich jednak w każdym kraju, tylko w niektórych. 

 

Jak tam ogólnie ten lumin się sprawuje bo myślałem o nim 

Teraz mam cxn v2 cambridge ale coś słabo ten streaming chyba w nim gra, takie odnoszę wrażenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trimexpoland napisał:

Tak, to prawda. Są lepszej jakości, bo zastosowany jest lepszy przetwornik ADC (Analog Digital Converter). W przypadku gramofonu warto dołożyć taki moduł.

Rozumiem, że to dotyczy zarówno RCA, jak i XLR? 

Mam jeszcze jedno pytanie -wyczytałem gdzieś w jakiejś opinii na temat 3400, że ten moduł ma "również przedwzmacniacz gramofonowy". Ja korzystam z osobnego przedwzmacniacza i z tego względu nie mogę się wpiąć do kolejnego, ani go nie potrzebuję. Proszę tylko o potwierdzenie, że w 3400 nie ma przedwzmacniacza gramofonowego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin_p napisał:

Rozumiem, że to dotyczy zarówno RCA, jak i XLR? 

Mam jeszcze jedno pytanie -wyczytałem gdzieś w jakiejś opinii na temat 3400, że ten moduł ma "również przedwzmacniacz gramofonowy". Ja korzystam z osobnego przedwzmacniacza i z tego względu nie mogę się wpiąć do kolejnego, ani go nie potrzebuję. Proszę tylko o potwierdzenie, że w 3400 nie ma przedwzmacniacza gramofonowego. 

 

Wejściowe XLR pojawiają się w TDAI-3400 dopiero po zastosowaniu modułu High End Analog Phono. W standardzie ich nie ma.

W nowej wersji modułu High End Analog (z dopiskiem Phono) jest przedwzmacniacz gramofonowy, ale dotyczy on tylko jednego z wejść RCA. Pozostałe działają bez przedwzmacniacza gramofonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Enzo79 napisał:

Jak tam ogólnie ten lumin się sprawuje bo myślałem o nim 

Teraz mam cxn v2 cambridge ale coś słabo ten streaming chyba w nim gra, takie odnoszę wrażenie 

Ja jestem zachwycony.

Miałem wcześniej ONKYO N-cośtam (są dwa modele, miałem ten wyższy) i było ok. Dopóki nie włączyłem Lumina. 

Słuchałem również Node-2 (blue sound?, chyba tak się nazywa). 

A potem przyszedł Lumin. Z tym, że najlepiej widać, jak wszystko zależy od innych elementów, po mojej korespondencji ze sklepem. Ja im piszę, że jestem zachwycony, bo czuję cudny dźwięk, bardziej analogowy, ciepły (ale w dobrym tego słowa znaczeniu mulący), przy jednoczesnym poszerzeniu wszystkiego. A oni mi piszą, że u nich grał raczej ostro... I bądź tu mądry. Musisz posłuchać u siebie. 

Trzeba również przyzwyczaić sie, że nie masz w nim żadnych "blututów", ani WIFI - on idzie tylko po kablu. Na początku trochę mnie to drażniło, ale teraz widzę, że potrzebuje tego kabla. Niestety po doświadczeniach z urywaniem piosenek na Tidalu MQA po WIFI, a Luminie, który idzie po kablu, nigdy nic takiego się nie zdarza.

Sama apka jest koszmarna, z tym że ja nie korzystam z Maców, a na nich podobno jest idealna. 

Używam Roona, słucham tylko Tidala i Qobuza. 

Dla mnie na Luminie skończyło się szukanie streamerów. 

8 minut temu, trimexpoland napisał:

Wejściowe XLR pojawiają się w TDAI-3400 dopiero po zastosowaniu modułu High End Analog Phono. W standardzie ich nie ma.

W nowej wersji modułu High End Analog (z dopiskiem Phono) jest przedwzmacniacz gramofonowy, ale dotyczy on tylko jednego z wejść RCA. Pozostałe działają bez przedwzmacniacza gramofonowego.

O, to super. Czyli można potestować podłączenie gramofonu zarówno przez XLR, jak i te RCA, które działają bez przedwzmacniacza gramofonowego. 

 

Edytowane przez marcin_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciekplacek napisał:

z tym Chromecast szału nie ma ?

Chromecast powinien być zakazany ?

Sam z niego korzystam w TV na urządząnku, które się nazywa MiBox i pozwala to na różne fajne rzeczy, ale w przypadku muzyki nieee. 

Pomijając fakt, że pewnie przez Chromecast nie idzie Tidal MQA (oczywiście, jeśli komuś na MQA zależy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin_p napisał:

Chromecast powinien być zakazany ?

Sam z niego korzystam w TV na urządząnku, które się nazywa MiBox i pozwala to na różne fajne rzeczy, ale w przypadku muzyki nieee. 

Pomijając fakt, że pewnie przez Chromecast nie idzie Tidal MQA (oczywiście, jeśli komuś na MQA zależy). 

Pewnie że nie idzie MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciekplacek napisał:

Pewnie że nie idzie MQA

No właśnie, dobrze pamiętałem. Jak próbowałem się łączyć przez Chromecast na starym streamerze (obecny nie daje takich możliwości), to miałem myśli samobójcze :). Najpierw godziny łączenia, potem loteria, kiedy się zerwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin_p napisał:

No właśnie, dobrze pamiętałem. Jak próbowałem się łączyć przez Chromecast na starym streamerze (obecny nie daje takich możliwości), to miałem myśli samobójcze :). Najpierw godziny łączenia, potem loteria, kiedy się zerwie. 

??

Godziny łączenia?? 

A co polecacie w tej konfiguracji? 

Czyli CA cxnv2, jak to można rozwiązać inaczej? Może się przekonam  do streamera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Enzo79 napisał:

??

Godziny łączenia?? 

A co polecacie w tej konfiguracji? 

Czyli CA cxnv2, jak to można rozwiązać inaczej? Może się przekonam  do streamera. 

Ja miałem tylko streamery, nigdy nie łączyłem się inaczej, więc nie pomogę. 

Natomiast w pierwszym streamerze mogłem się połączyć na różne sposoby, w tym Chromecast. To jednak nie zdawało egzaminu, więc ostatecznie korzystałem z Tidala przez UPnp, a Spotify miał fajne rozwiązanie Spotify Connect. Z tego co wiem, Tidal też takie teraz ma. Jednak obecnie mam Roona i korzystam ze streamera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 15:38, marcin_p napisał:

 

Myślę, że to nie tak, że nie chcą naszych pieniędzy. Bardziej chodzi o prawa autorskie, jak mniemam. 

 

Może tak być. Niestety konta próbne są już raczej nie do kupienia na ebay od miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 16:05, marcin_p napisał:

Niestety po doświadczeniach z urywaniem piosenek na Tidalu MQA po WIFI, a Luminie, który idzie po kablu, nigdy nic takiego się nie zdarza.

 

 

Sygnał do lyngdorfa przesyłasz po coaxialu? Czy zdekodowany MQA jest wtedy podawany na wyjście cyfrowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mojave napisał:

Sygnał do lyngdorfa przesyłasz po coaxialu? Czy zdekodowany MQA jest wtedy podawany na wyjście cyfrowe? 

Jeszcze nie ma Lyndgorfa, dopiero się przymierzam...

Obecnie przesyłam po RCA, gdyż mój obecny wzmak nie ma wejść cyfrowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcin_p napisał:

Jeszcze nie ma Lyndgorfa, dopiero się przymierzam...

Obecnie przesyłam po RCA, gdyż mój obecny wzmak nie ma wejść cyfrowych. 

Myślałem, że grasz z Lyngdorfa, a jemu możesz podać maksymalny sygnał PCM 192khz/24bity (DSD i wyższy PCM nie przejdzie). Standard MQA nie pozwala, raczej,  na wypuszczanie zdekodowanego sygnału z wyjść cyfrowych. U siebie zrobiłem to tak, że dekodowanie mam w ROON-ie (max do 88/96kHz/24bity), i to jest podawane na streamer i dalej do Lyngdorfa po Coaxialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.