Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Oczywiście, ale jak ktoś chce korzystać z zewnętrznego streamera?

Mając 3400 lub 1120  należy taki np. Lumin sprzedać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mojave napisał:

Myślałem, że grasz z Lyngdorfa, a jemu możesz podać maksymalny sygnał PCM 192khz/24bity (DSD i wyższy PCM nie przejdzie). Standard MQA nie pozwala, raczej,  na wypuszczanie zdekodowanego sygnału z wyjść cyfrowych. U siebie zrobiłem to tak, że dekodowanie mam w ROON-ie (max do 88/96kHz/24bity), i to jest podawane na streamer i dalej do Lyngdorfa po Coaxialu.

W ten sam sposób jesteś w stanie puszczać pliki DSD? Ja mam ich trochę, chociaż mówiąc szczerze, to jednak rzadko puszczam. 

Godzinę temu, mojave napisał:

Oczywiście, ale jak ktoś chce korzystać z zewnętrznego streamera?

Mając 3400 lub 1120  należy taki np. Lumin sprzedać ?

 

No jakby się okazało, że mogę sprzedać swój Lumin, to byłaby to cudna wiadomość z dwóch powodów.

Po pierwsze, oznaczałoby to, że 3400 wystarcza, a po drugie Lumin sporo kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin_p napisał:

W ten sam sposób jesteś w stanie puszczać pliki DSD? Ja mam ich trochę, chociaż mówiąc szczerze, to jednak rzadko puszczam. 

No jakby się okazało, że mogę sprzedać swój Lumin, to byłaby to cudna wiadomość z dwóch powodów.

Po pierwsze, oznaczałoby to, że 3400 wystarcza, a po drugie Lumin sporo kosztuje ?

Ze streamera (Bluesound Node 2i) mogę puścić pliki DSD, ale oczywiście konwertowane w locie do PCM.  Żywe DSD mogę podać tylko po USB, ale ja mam 2170. W 3400 jest i USB i streamer więc są dwie drogi do puszczania plików gęstych. 

Muszę przeprosić się jednak chyba z Chromecast Audio, zbyt pochopnie go oceniłem; podłączyłem na szybko i słuchałem na tej samej głośności co z USB i brzmiał wtedy zdecydowanie gorzej, ale zapomniałem, że wejście USB było podbite o +6dB. Po wyrównaniu poziomów, różnica przestała być tak wyraźna ? 

Twój Lumin brzmi pewnie fantastycznie i lepiej niż BlueSound, ale na wyjściach analogowych. Na wyjściach cyfrowych myślę, że w ślepym teście byłby problem ze wskazaniem zwycięzcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szczypior88 napisał:

Dali Epicon 2. Dźwięk w połączeniu z Lyngdorfem cały czas gra w mojej głowie ?

Podobają mi się te Epicony 2 te Heresy też spróbuję wypożyczyć.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 22:57, mojave napisał:

Ze streamera (Bluesound Node 2i) mogę puścić pliki DSD, ale oczywiście konwertowane w locie do PCM.  Żywe DSD mogę podać tylko po USB, ale ja mam 2170. W 3400 jest i USB i streamer więc są dwie drogi do puszczania plików gęstych. 

Muszę przeprosić się jednak chyba z Chromecast Audio, zbyt pochopnie go oceniłem; podłączyłem na szybko i słuchałem na tej samej głośności co z USB i brzmiał wtedy zdecydowanie gorzej, ale zapomniałem, że wejście USB było podbite o +6dB. Po wyrównaniu poziomów, różnica przestała być tak wyraźna ? 

Twój Lumin brzmi pewnie fantastycznie i lepiej niż BlueSound, ale na wyjściach analogowych. Na wyjściach cyfrowych myślę, że w ślepym teście byłby problem ze wskazaniem zwycięzcy.

?

Muszę to wszystko przemyśleć, bo ja korzystam z Roona, który jest zainstalowany na stacjonarnym, który sobie stoi na strychu. Do tej stacjonarki podpięte są wszelkie USB i dyski zewnętrzne, na których mam ciężkie pliki. A ROON genialnie mi tworzy bibliotekę z tego plus z serwisów streamingowych. Żebym nie cofnął się "w rozwoju", to widzę to tak:

- USB wkładam do 3400

- 3400 daje lepszy dźwięk niż LUMIN, więc sprzedaję Lumina

- ponieważ 3400 obsługuje Roona, to jako źródło dźwięku w Roonie wskazuję 3400. Pytanie tylko, czy Roon uwzględni w bibliotece USB wpięte do 3400. Moim zdaniem nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marcin_p napisał:

?

Muszę to wszystko przemyśleć, bo ja korzystam z Roona, który jest zainstalowany na stacjonarnym, który sobie stoi na strychu. Do tej stacjonarki podpięte są wszelkie USB i dyski zewnętrzne, na których mam ciężkie pliki. A ROON genialnie mi tworzy bibliotekę z tego plus z serwisów streamingowych. Żebym nie cofnął się "w rozwoju", to widzę to tak:

- USB wkładam do 3400

- 3400 daje lepszy dźwięk niż LUMIN, więc sprzedaję Lumina

- ponieważ 3400 obsługuje Roona, to jako źródło dźwięku w Roonie wskazuję 3400. Pytanie tylko, czy Roon uwzględni w bibliotece USB wpięte do 3400. Moim zdaniem nie...

Mam wszystko tak samo, z tą różnicą, że komputer stoi w garażu ?.  Też używam ROONa, tylko po co chcesz wpinać dysk z plikami do kompa.  Komputer z dyskami i ROONem to źródło, a Lyngodrf końcówka: w 3400 podwójna, USB i streamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mojave napisał:

Mam wszystko tak samo, z tą różnicą, że komputer stoi w garażu ?.  Też używam ROONa, tylko po co chcesz wpinać dysk z plikami do kompa.  Komputer z dyskami i ROONem to źródło, a Lyngodrf końcówka: w 3400 podwójna, USB i streamer.

Ok, to dobra wiadomość. Dzięki! 

Naprawdę liczę na to, że mógłbym sprzedać Lumina, bo wtedy wymiana z obecnego sprzętu na 3400 nie bolałaby tak bardzo. Szczególnie że muszę dokupić końcówkę mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin_p napisał:

Ok, to dobra wiadomość. Dzięki! 

Naprawdę liczę na to, że mógłbym sprzedać Lumina, bo wtedy wymiana z obecnego sprzętu na 3400 nie bolałaby tak bardzo. Szczególnie że muszę dokupić końcówkę mocy. 

Dlaczego "muszę dokupić", jakie potwory u Ciebie stoją, że 3400 nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcin_p napisał:

Mam Triangle Esprit Antal EZ, które mają po 4 kabelki do wsadzenia każdy ?

To ja chciałem zapytać o Triangle, jak wypada ta francuska myśl techniczna? Zastanawiałem się nad Genese Trio

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciekplacek napisał:

To ja chciałem zapytać o Triangle, jak wypada ta francuska myśl techniczna?

Są bardzo szczegółowe. Porównywałem je do Kefów R5 i tamte miały więcej przestrzeni, ale jednak padło na Triangle z uwagi na detaliczność. Na scenę też nie narzekam. Nie jest za głęboko, ale to pewnie wina mojego pokoju (stąd pomysł na Lyngdrofa - salon jest otwarty na dwa pomieszczenia, trzecia ściana to tak naprawdę okno, więc nie jest zbyt dobrze). 

Zaryzykowałem, gdyż nie grały najlepiej na początku, ale sprzedawca mówił, żebym mu zaufał. Na własnej skórze doświadczyłem, co oznacza wygrzanie głośników. 

Potem czytałem jakiś test, w którym było to samo - wygrzane grają super. Uważam, że jeśli sprzedawca puszcza komuś na odsłuchu w salonie nówki, to ich nie sprzeda ?

7 minut temu, maciekplacek napisał:

To ja chciałem zapytać o Triangle, jak wypada ta francuska myśl techniczna? Zastanawiałem się nad Genese Trio

Tych Genese Trio nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin_p napisał:

Mam Triangle Esprit Antal EZ, które mają po 4 kabelki do wsadzenia każdy ?

Zamiast drugiego wzmacniacza wystarczą zworki. 

Kiedyś miałem, a nawet dalej mam kolumny, które miały 6 dziurek na kabelki ? 

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mojave napisał:

Można, ale w kolejności wydatków to : zworki, kable, 2-gi wzmacniacz. Warto sprawdzić od wersji najprostszej, może wystarczy.

No to też zależy jak wyglądają wejścia z tyłu, bo np do dali Grand zworek nie da się zastosować (no chyba że przelotne banany, które ciężko zdobyć w rozsądnej jakości). Ja obecnie mam też trzy pary wejść do kolumn i mam to na dwóch kablach na kolumnę (2x4 i 2x2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Enzo79 napisał:

No to też zależy jak wyglądają wejścia z tyłu, bo np do dali Grand zworek nie da się zastosować (no chyba że przelotne banany, które ciężko zdobyć w rozsądnej jakości). Ja obecnie mam też trzy pary wejść do kolumn i mam to na dwóch kablach na kolumnę (2x4 i 2x2)

Zrobić trzeba ? z drutu. W tej chwili mam właśnie tak, gołe druty od wzmacniacza do kolumn i zworki tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie że głęboko siedzicie w temacie gęstych plików. Ja kiedyś próbowałem ale to jeszcze były czasy pierwotne z takimi plikami i średnio było z ich dostępnością. Ale może teraz warto wrócić do tego.. ?

Co byście polecali. Skoro komputer.. To jakie parametry? karte? Nie siedzę kompletnie w tym temacie. Jedyne gęste pliki mam na sacd. 

Mam mp50 który teoretycznie nie jest nawet podpięty do sieci od nowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zwyczajnyjerzy napisał:

WItam.

Czy w app-ce Lyngdorf można tworzyć playlisty, ulubione itd ?

Tidal natywnie działa?

 

3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Nie działa natywnie. Nie Można tworzyć playlist

Raczej dopowiedzialbym  : apka Lyngdorf nie służy do odtwarzania Tidala wogóle. Tidala w Lyngdorfie obsługuje się.w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprzez Tidal Connect , czyli aplikacją Tidal produkcji Tidal. Oczywiście w aplikacji Tidal można tworzyć playlisty.
W przeciwieństwie do aplikacji np. Lumin , w której playlisty Tidal można jedynie odtwarzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.