Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, skali napisał:

 

Raczej dopowiedzialbym  : apka Lyngdorf nie służy do odtwarzania Tidala wogóle. Tidala w Lyngdorfie obsługuje się.w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprzez Tidal Connect , czyli aplikacją Tidal produkcji Tidal. Oczywiście w aplikacji Tidal można tworzyć playlisty.
W przeciwieństwie do aplikacji np. Lumin , w której playlisty Tidal można jedynie odtwarzać .

A uruchomić tidal na mp 50, jest to możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skali napisał:

 

Raczej dopowiedzialbym  : apka Lyngdorf nie służy do odtwarzania Tidala wogóle. Tidala w Lyngdorfie obsługuje się.w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprzez Tidal Connect , czyli aplikacją Tidal produkcji Tidal. Oczywiście w aplikacji Tidal można tworzyć playlisty.
W przeciwieństwie do aplikacji np. Lumin , w której playlisty Tidal można jedynie odtwarzać .

A w jaki sposób stworzyć ulubione albumy i playlisty słuchając plików z USB ? Czyżby tak słabo było z funkcjonalnością tej aplikacji?

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie luźne przemyślenia ?

27 minut temu, maciekplacek napisał:

co tam kombinujesz?

Podobno fajny streamer, dekoduje mqa i można nim zgrywać płyty CD, natywny tidal, taki mały komputer chyba, bo tak się zastanawiam jak by tu polepszyć dźwięk z tidala 

A cxn v2 może ktoś by łyknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szczypior88 napisał:

A nie myślałeś o Cocktail X50d? Fajny transport i dekoduje full fullów.?

??, jest na olx za 5 klocków, czyli 1/4 auralica 

On ma transport wbudowany, dobrze patrzę? Sacd będzie czytał? 

50 minut temu, szczypior88 napisał:

A nie myślałeś o Cocktail X50d? Fajny transport i dekoduje full fullów.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Enzo79 napisał:

??, jest na olx za 5 klocków, czyli 1/4 auralica 

On ma transport wbudowany, dobrze patrzę? Sacd będzie czytał? 

 

Z tym SACD mnie zaskoczyles. Trzeba by sprawdzić. 

EDIT. Chyba nie odtwarza SACD

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Enzo79 napisał:

Jest też wersja pro, tylko tu już ponad dwa razy cena nowego d

A orientujesz się jak działa aplikacja do niego? Bo pewnie jakaś jest dedykowana 

Były problemy kiedyś z apkami Cocktail. Później wypuścili kompletnie nową która smiga zdecydowanie lepiej i ma dobre opinie już. 

Ogólnie te Cocktail to fajne zabawki. Pod Lyngdorfa w sumie jak znalazł bo i dysk spakujesz i inne bajery. Wszystko po cyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Były problemy kiedyś z apkami Cocktail. Później wypuścili kompletnie nową która smiga zdecydowanie lepiej i ma dobre opinie już. 

Ogólnie te Cocktail to fajne zabawki. Pod Lyngdorfa w sumie jak znalazł bo i dysk spakujesz i inne bajery. Wszystko po cyfrze

Jak już pakują odtwarzacz CD to jaki problem jest w tym żeby czytał saki, byłoby wszystko w jednym. Wiem, wiem że niby jak jest wszystko w jednym to nie ma nic tak naprawdę ale aż takiego hopla to ja nie mam na tym punkcie żeby słyszeć zakłócenia wyświetlacza ze wzmacniacza który stoi obok. W miotełki wyłapujące uziemienie też nie bardzo wierzę ani w pasty do smarowania rezystorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Enzo79 napisał:

A ma ktoś lub miał auralic aries g2.1? 

 

Ciekawy bym był porównania takiego streamera za 20k zł z czymś w rodzaju Chromecasta Audio po optyku, BlueSounnd Node lub też bezpośrednio komputera po USB do Lyngdorfa. ? 

Jeszcze taką ciekawą "gwiazdkę" dodają w opisie swojego urządzenia:

* AURALiC streaming devices are capable of decoding MQA files using AURALiC’s proprietary resampling and de-blurring method. This technology is not an MQA-created or MQA-licensed process. AURALiC has no official relationship with MQA and its allies.

Myślę więc, że to z Tidalem nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mojave napisał:

Ciekawy bym był porównania takiego streamera za 20k zł z czymś w rodzaju Chromecasta Audio po optyku, BlueSounnd Node lub też bezpośrednio komputera po USB do Lyngdorfa. ? 

Jeszcze taką ciekawą "gwiazdkę" dodają w opisie swojego urządzenia:

* AURALiC streaming devices are capable of decoding MQA files using AURALiC’s proprietary resampling and de-blurring method. This technology is not an MQA-created or MQA-licensed process. AURALiC has no official relationship with MQA and its allies.

Myślę więc, że to z Tidalem nie pomoże.

Może faktycznie nie ma co szukać, tylko kupić kompa i załadować płytotekę do twardziela i wysłać go na strych jak to u niektórych kolegów ?

Jak to jest reupsampling to mój dpa też wali wszystko do 96 nawet jak podepnę patefon na korbę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Enzo79 napisał:

Może faktycznie nie ma co szukać, tylko kupić kompa i załadować płytotekę do twardziela i wysłać go na strych jak to u niektórych kolegów ?

Jak to jest reupsampling to mój dpa też wali wszystko do 96 nawet jak podepnę patefon na korbę 

I to jest dobra decyzja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maciekplacek napisał:

Sprzedasz jednego SDA2400, masz ich tyle

Znowu nie aż tyle... Ciągle jednego mi brakuje 

Tzn brakuje i nie brakuje. Jak gdzieś dorwę jednokanałową końcówkę do centralki to zwolni się jeden pełny sda, ale od razu go podepnę do środkowych sufitów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Enzo79 napisał:

Może faktycznie nie ma co szukać, tylko kupić kompa i załadować płytotekę do twardziela i wysłać go na strych jak to u niektórych kolegów ?

Jak to jest reupsampling to mój dpa też wali wszystko do 96 nawet jak podepnę patefon na korbę 

Czy korzystasz z jakiegoś oprogramowania do puszczania muzyki? Czy do plików z dysku co innego i do Tidala co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mojave napisał:

Czy korzystasz z jakiegoś oprogramowania do puszczania muzyki? Czy do plików z dysku co innego i do Tidala co innego?

Z dysku nic nie puszczam(co najwyżej z krzyża ?) , tidal mam przez streamer CA z tel przez chromecast. I chce to zrobić lepiej. Chociaż rzadko tego używam. Jak się przeniosę do nowego lokum to pewnie będzie czas żeby coś nowego dodać, może kompa z roonem może tylko lepszy sieciowy odtwarzacz.. Co byś polecał? 

A może do końca roku coś jeszcze innego wymyślą, teraz szybko się kręci wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Enzo79 napisał:

Z dysku nic nie puszczam(co najwyżej z krzyża ?) , tidal mam przez streamer CA z tel przez chromecast. I chce to zrobić lepiej. Chociaż rzadko tego używam. Jak się przeniosę do nowego lokum to pewnie będzie czas żeby coś nowego dodać, może kompa z roonem może tylko lepszy sieciowy odtwarzacz.. Co byś polecał? 

A może do końca roku coś jeszcze innego wymyślą, teraz szybko się kręci wszystko 

Enzo79, ja bym na Twoim miejscu do czasu przeprowadzki już nic nie zmieniał bo może się okazać że po przeprowadzce będziesz miał inny pomysł jak to wszystko ze sobą zgrać ?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekplacek napisał:

Enzo79, ja bym na Twoim miejscu do czasu przeprowadzki już nic nie zmieniał bo może się okazać że po przeprowadzce będziesz miał inny pomysł jak to wszystko ze sobą zgrać ?

Napewno wszystko to co mam obecnie zostanie bo w zasadzie projekt był wybierany z myślą o tym sprzęcie i salon został już adaptowany pod ten konkretnie ?

A co dojdzie to jeszcze się zobaczy. W razie czego puściłem gruby peszel ze ściany audio jeszcze dodatkowo na strych w razie jakby trzeba było tam coś umieścić. Ale tak właśnie się zastanawiam dlaczego akurat na strychu macie te kompy z dyskami ?. Czyżby hałas wentylatorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Enzo79 napisał:

Z dysku nic nie puszczam(co najwyżej z krzyża ?) , tidal mam przez streamer CA z tel przez chromecast. I chce to zrobić lepiej. Chociaż rzadko tego używam. Jak się przeniosę do nowego lokum to pewnie będzie czas żeby coś nowego dodać, może kompa z roonem może tylko lepszy sieciowy odtwarzacz.. Co byś polecał? 

A może do końca roku coś jeszcze innego wymyślą, teraz szybko się kręci wszystko 

1. Uważam, że najlepszym obecnie oprogramowaniem do odtwarzania muzyki jest ROON. Perfekcyjnie integruje własne zasoby muzyczne zapisane na dysku z serwisami streamingowymi: Tidal ( i Quobuz - może kiedyś w Polsce). W programie nie ma rozróżnienia na to, co pochodzi z dysku, a co z internetu. Po ustatnim upgradzie  do v. 1.8 jest jeszcze lepiej; specyficzny sposób pokazywania powiązań między muzyką, wykonawcami itd. Gdy wcześniej używałem MJ River, słuchanie muzyki opierało się głównie na listach ulubionych utworów, opcje wyszukiwania były dobre ale tylko na aplikacji PC, na telefonie bardzo słabiutko. W ROON-ie apka jest dobra zarówno na kompie, tablecie czy smartfonie.  

Np. 05.03.21 ukazała się nowa płyta Pata Methenego,  "Road To The Sun", kilka kliknięć (wszystko na smartfonie) -> Jason Vieaux -> i jego świetna płyta z 2005 "Images of Metheny" o której istnieniu do tej pory nie wiedziałem. 

2. System operacyjny ROCK dla ROON-a możesz odpalić na dowolnym, nawet ponad dziesięcioletnim komputerze. Z komputera sygnał cyfrowy po USB do Lyngdorfa, lub po sieci do odtwarzacza sieciowego i dalej Lyngdorf.  I takie urządzenie warto umieścić na strychu, bo ma kilka wiatraków ? 

Droższa opcja to gotowiec od ROON-a Nucleus. Wtedy otrzymujesz jeszcze wyjście HDMI do muzyki. Jest pasywny, więc może stać w salonie. Teoretycznie może to brzmieć lepiej. 

Jeżeli masz jeszcze niezripowaną kolekcję płyt CD, to ROCK ma opcję automatycznego zgrywania płyt i zapisywania ich na dysku.

3. Kwestia dostarczenia sygnału do Lyngdorfa to kwestia drugorzędna, mając ROON-a możesz posyłać sygnał na wiele sposobów i do wielu wzmacniaczy na raz: USB, sieć - streamery, a nawet Chromecast Audio.

Nie wiem, czy miałęś okazję zetknąć się z ROON? Jest możliwość przetestowania przez miesiąc za darmo. https://roonlabs.com/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mojave napisał:

1. Uważam, że najlepszym obecnie oprogramowaniem do odtwarzania muzyki jest ROON. Perfekcyjnie integruje własne zasoby muzyczne zapisane na dysku z serwisami streamingowymi: Tidal ( i Quobuz - może kiedyś w Polsce). W programie nie ma rozróżnienia na to, co pochodzi z dysku, a co z internetu. Po ustatnim upgradzie  do v. 1.8 jest jeszcze lepiej; specyficzny sposób pokazywania powiązań między muzyką, wykonawcami itd. Gdy wcześniej używałem MJ River, słuchanie muzyki opierało się głównie na listach ulubionych utworów, opcje wyszukiwania były dobre ale tylko na aplikacji PC, na telefonie bardzo słabiutko. W ROON-ie apka jest dobra zarówno na kompie, tablecie czy smartfonie.  

Np. 05.03.21 ukazała się nowa płyta Pata Methenego,  "Road To The Sun", kilka kliknięć (wszystko na smartfonie) -> Jason Vieaux -> i jego świetna płyta z 2005 "Images of Metheny" o której istnieniu do tej pory nie wiedziałem. 

2. System operacyjny ROCK dla ROON-a możesz odpalić na dowolnym, nawet ponad dziesięcioletnim komputerze. Z komputera sygnał cyfrowy po USB do Lyngdorfa, lub po sieci do odtwarzacza sieciowego i dalej Lyngdorf.  I takie urządzenie warto umieścić na strychu, bo ma kilka wiatraków ? 

Droższa opcja to gotowiec od ROON-a Nucleus. Wtedy otrzymujesz jeszcze wyjście HDMI do muzyki. Jest pasywny, więc może stać w salonie. Teoretycznie może to brzmieć lepiej. 

Jeżeli masz jeszcze niezripowaną kolekcję płyt CD, to ROCK ma opcję automatycznego zgrywania płyt i zapisywania ich na dysku.

3. Kwestia dostarczenia sygnału do Lyngdorfa to kwestia drugorzędna, mając ROON-a możesz posyłać sygnał na wiele sposobów i do wielu wzmacniaczy na raz: USB, sieć - streamery, a nawet Chromecast Audio.

Nie wiem, czy miałęś okazję zetknąć się z ROON? Jest możliwość przetestowania przez miesiąc za darmo. https://roonlabs.com/  

Dzięki za fachowe ogarnięcie mi tematu. 

Nie korzystałem nigdy z roona 

A jakie są koszty później po miesiącu darmowym? 

Pewnie celował bym w nucleusa już po przeprowadzce. 

Ogólnie to fajna sprawa ten roon z tego co piszesz, bo mógłbym sygnał wrzucić pewnie też na drugi wzmak lampowy jakoś napewno ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Enzo79 napisał:

Dzięki za fachowe ogarnięcie mi tematu. 

Nie korzystałem nigdy z roona 

A jakie są koszty później po miesiącu darmowym? 

Pewnie celował bym w nucleusa już po przeprowadzce. 

Ogólnie to fajna sprawa ten roon z tego co piszesz, bo mógłbym sygnał wrzucić pewnie też na drugi wzmak lampowy jakoś napewno ??

Miesięcznie 10$, albo wersja płatna jednorazowo 700$ (2 lata tempu było za 500$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mojave napisał:

Miesięcznie 10$, albo wersja płatna jednorazowo 700$ (2 lata tempu było za 500$)

Z tego co pamiętam to przy zakupie Roon nucleus było 12 m-cy gratis słuchania. Do sprawdzenia czy ta promocja jeszcze obowiązuje. Potwierdzam to co pisze kolega, Roon to fajna sprawa chodź u mnie kulała aplikacja na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Z tego co pamiętam to przy zakupie Roon nucleus było 12 m-cy gratis słuchania. Do sprawdzenia czy ta promocja jeszcze obowiązuje. Potwierdzam to co pisze kolega, Roon to fajna sprawa chodź u mnie kulała aplikacja na telefonie.

Z tego co widziałem to na stronie ROON tak, w Polsce to już nie wiem. 

Aplikacja działała u mnie idealnie, bez zawieszania się. Po aktualizacji do 1.8 kilka razy zdarzyła się zwiecha, ale obecnie już po kilku łatkach jest dobrze ? . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mojave napisał:

Z tego co widziałem to na stronie ROON tak, w Polsce to już nie wiem. 

Aplikacja działała u mnie idealnie, bez zawieszania się. Po aktualizacji do 1.8 kilka razy zdarzyła się zwiecha, ale obecnie już po kilku łatkach jest dobrze ? . 

No to już przynajmniej wiem czego chce, mp50 jest roon ready, tylko trzeba będzie ustawić mu pcm 192 na wszystkie pliki i tyle 

I jakiegoś daca USB do lampiaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.