Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Pragnę, ze swoim TacT-em M2150, dołączyć do zacnego grona posiadaczy i miłośników sprzętu tej firmy, jak i Lyngdorfa - jednego z kontynuatorów po podziale.

I od razu mam pytanie, czy ktoś z Was posiada, lub ma zamiar posiadać Oppo 93 i jest zainteresowany zakupem karty Vanity93. Karta ta zastępuje płytkę audio w tym Oppo i pozwala na dostarczenie do daca, lub daców /wielokanałowe audio,kino domowe,/ sygnału PCM 16/24bit do 192 Hz - z płyt DVD Audio, Blu Ray Audio i oczywiście CD Audio, jak też przekonwertowanego sygnału z DSD do PCM , tak że przez spdif możliwe jest przesyłanie nawet sygnału z płyt SACD w pełnej rozdzielczości 24bit 192Hz. Jest to zwłaszcza, jak się wydaję idealne rozwiązanie dla Tact-ów, Lyngdorf-ów i innych wzmacniaczy cyfrowych przyjmujących sygnał spdif:

 

recenzja użytkownika http://www.audiopraise.com/forum/read.php?6,9

ogólne informacje http://audiopraise.com/vanity93/overview.php

opis techniczny http://audiopraise.com/vanity93/overview.php

foto, opis montażu http://audiopraise.com/vanity93/support.php

 

Ponieważ cenę Vanity93 nie można uznać za wyjątkowo przystępną pragnę stworzyć grupę zakupową, by wynegocjować, jak najwyższy rabat.

 

http://audiopraise.com/vanity93/ordering.php

 

Możliwe jest też podłączenie się do zamówienia chętnych na ponad trzykrotnie tańszą kartę Vanity93 Lite

 

http://audiopraise.com/vanity93/lite.php

http://audiopraise.com/vanity93/ordering.php

 

Pozdrawiam wszystkich

plater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

pytanie jest nie związane z room correction

na razie chciałem korzystać z dp-1 tylko jako daca i nie mam pewności czy mogę po prostu podłączyć go do wzmaka zintegrowanego

ma wyjścia oznaczone jako line i main - instrukcję mam po angielsku i nie bardzo wiem czy jest taka opcja

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dp-1 czy dpa-1? Dp-1 to kolumny. Jeśli to przedwzmacniacz to możesz, choć wiadomo że najlepiej będzie z końcówką mocy. Wykorzystaj wyjścia analog out na RCA lub XLR-ach w wepnij się w jakikolwiek input poza gramofonowym. Na dzień dobry ścisz na maksa, a potem wyreguluj. Najlepiej w tym przypadku mieć dpa na maksa, a głośność regulować we wzmaku zintegrowanym.

 

Tomek

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, to i ja się dołączę.

TacT Millenium MKIII, jeszcze nie ograny, gdyż nie mam do czego podłączyć.

Z testów u znajomych wyszło, że śliczny jest, choć wymaga przynajmniej 20 minut rozgrzewki.

Ciekawe czy wszystkie tak mają, czy tylko mój.

 

Zastanawiam się nad DPA-1 lub czymś podobnym. Mam ofertę na RCS 2.0S/AA, ale nigdzie nie mogę doczytać jakie są różnice do przykładowo DPA-1, ktoś może wie? A może ktoś chce się pozbyć DPA-1?

 

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ofertę (przy czym musiałbyś dopytać, czy sprzedający byłby skłonny rozdzielić zestaw):

 

Przepraszam Cie, ale chyba kompletnie się nie zrozumieliśmy.

Założyłem, że piszę w klubie Tact/Lyngdorf i w związku z tym mogę podać tylko symbol.

Myślałem o Lyngdorf Audio DPA-1 Digital Preamplifier with RoomPerfect, czy jakoś tak.

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chyba sprobuje kupic RCS 2.0S bo w sumie 2 razy tanszy. A jak bede zadowolony ze sprzetu i finanse pozwola to pojdziemy dalej. Mam tylko jescze jedno pytanie. W razie problemow z urzadzeniem co bedzie z serwisem TacT'a? Firma nie istnieje a Lyngdorf chyba by sie za to nie zabral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z Klubu może powiedzieć mi kilka słów o wzmaku Lyngdorf SDAI 2175?

 

Trzeba posłuchać :) A co chciałbyś wiedzieć? Wysoka moc, ale niska czułość, więc jak chcesz go pogonić, to musisz mieć mocne źródło. Gra raczej spokojnie, nie chwali się tym co ma pod maską. Dobrze separuje instrumenty, przestrzenny. Dobrze gra cicho.

Od strony użytkowej ma wszystko czego trzeba - świetna precyzyjna regulacja głośności, opisy wejść można sobie wpisać, można wyrównać poziomy wejść. Pilot badziewny niestety.

W pierwszej chwili wydał mi się klinicznie zimny, ale chyba się wygrzał, bo teraz tego nie zauważam. Porównując go z Atollem IN200, Atoll mam własną ładną barwę, za to Lyngdorf lepszą przestrzeń i jakąś taką szlachetność, której brakowało Atollowi. Kompletnie różne brzmienia. Używki bardzo tanie jak na to co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200€ stoi na irlandzkim Alledrogo.

Wciąż szukam partnera do moich SF Concertino by stworzyć drugi system - do sypialni albo oddam pierwszemu dziecku które pójdzie na swoje.

System podstawowy jest na PMC TB2i i tutaj nie mam kłopotów. 300B też by starczyło. Ale Concertino to inna bajka.

Zatem: nada się? Napędzi te monitory? Bo cholery żrą prąd gorzej niż Dynaudio.

Szukam wzmacniacza "krellowato-levinsonowatego": moc, bas, walnięcie, autorytet, kontrola. Barwa? Concertino jej dodadzą kilka ton ;), więc nie zależy mi żeby grał ciepło. Ma trzymać głośniki za pysk i tyle. A jeśli wg. Ciebie gra szlachetnie to tym lepiej.

Pytanie czy płacąc 1200€ nie przepłacam? Ile warto dać za tego Lyngdorfa? Wizualnie stan perfekt.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200€ stoi na irlandzkim Alledrogo.

Wciąż szukam partnera do moich SF Concertino by stworzyć drugi system - do sypialni albo oddam pierwszemu dziecku które pójdzie na swoje.

System podstawowy jest na PMC TB2i i tutaj nie mam kłopotów. 300B też by starczyło. Ale Concertino to inna bajka.

Zatem: nada się? Napędzi te monitory? Bo cholery żrą prąd gorzej niż Dynaudio.

Szukam wzmacniacza "krellowato-levinsonowatego": moc, bas, walnięcie, autorytet, kontrola. Barwa? Concertino jej dodadzą kilka ton ;), więc nie zależy mi żeby grał ciepło. Ma trzymać głośniki za pysk i tyle. A jeśli wg. Ciebie gra szlachetnie to tym lepiej.

Pytanie czy płacąc 1200€ nie przepłacam? Ile warto dać za tego Lyngdorfa? Wizualnie stan perfekt.

 

Z prądem chyba nie będzie miał problemów, przynajmniej nie powinien sądząc po mocy. Natomiast wydaje mi się, że może być dla ciebie zbyt spokojny. To nie jest pan i władca, jak pisałem mocą się nie chwali, walnięcia raczej nie ma, jest dość powściągliwy w emocjach. W Polsce używki są typowo za 4-4,5 tys. zł. Teraz stoi jakiś za 4,7 na alledrogo, ale pewnie zejdzie trochę niżej. W słabszych czasach nawet poniżej 4 tys. schodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Pl widzialem za niecale 3K pare miesiecy temu. Niestety nieco sie spoznilem.

 

A gdzie? Poniżej 3k bym się mocno zdziwił (w sklepie 9k). Najtaniej był chyba około 3,5k i to bez oryginalnego pilota. I to też dlatego, że stało na alledrogo wśród 4 innych i każdy schodził ceną. Teraz wrócił powyżej 4k, czyli gdzie jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie? Poniżej 3k bym się mocno zdziwił (w sklepie 9k). Najtaniej był chyba około 3,5k i to bez oryginalnego pilota. I to też dlatego, że stało na alledrogo wśród 4 innych i każdy schodził ceną. Teraz wrócił powyżej 4k, czyli gdzie jego miejsce.

Przepraszam wklepalem na szybko w wyszukiwarke i myslalem ze pytacie o koncowe. Niemniej jednak bede obstawal ze ceny integry na ebay uk to od ponizej £500 (kiedys stala tygodniami i nikt nie ruszyl) do max £600. Mowie to bo przez kilka ostatnich miesiecy patrolowalem uk stronki w poszukiwaniu wzmacniaczy Tact / Lyngdorf. Wracajac do ceny wzmacniacza z allegro...wg mnie z d...wzieta biorac pod uwage taki kontekst :)

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Z przykrością donoszę, że zastanawiam się nad puszczeniem w obieg mojego M2150 z dodaną sekcją wejść analogowych ... zaczynam z informacją od klubu, o ironio losu, przeze mnie założonego ...

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołączam do klubu , a przy okazji go podciągam do góry. Jestem od miesiąca zadowolonym posiadaczem nowego TDAI 2170 z modułem USB DAC.

Mam jak na razie wyłącznie pozytywne odczucia. Świetny klocek, i dźwiękowo i funkcjonalnie . Korekcja Room Perfect naprawdę działa , w dodatku pozytywnie zaskakuje! Wzmacniacz oceniany jako całość , zwłaszcza w relacji do ceny, uważam za wyśmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.