Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Enzo79 napisał:

Napewno nie polecam żadnego monstera 

Kiedyś miałem taką za ok 1T i jak na chwilę wyłączyli prąd i włączyli to się upaliła 

Ty to chyba potrzebujesz małego reaktora aby zasilić te wszystkie SDA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciekplacek napisał:

Ty to chyba potrzebujesz małego reaktora aby zasilić te wszystkie SDA ?

Taa jak mi brakuje napięcia to wychodzę na balkon, nam tam taki stacjonarny rower i zamontowałem dynamo. Trochę pokręcę i godzina słuchania. Taki nowoczesny patefon ??

A tak na poważnie to wystarczy główne gniazdka podłączyć każde osobno na osobnym bezpieczniku. W sumie 4 sztuki, do trzech mam listwy właśnie gigawatt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 13:07, mojave napisał:

1. Uważam, że najlepszym obecnie oprogramowaniem do odtwarzania muzyki jest ROON. Perfekcyjnie integruje własne zasoby muzyczne zapisane na dysku z serwisami streamingowymi: Tidal ( i Quobuz - może kiedyś w Polsce). W programie nie ma rozróżnienia na to, co pochodzi z dysku, a co z internetu. Po ustatnim upgradzie  do v. 1.8 jest jeszcze lepiej; specyficzny sposób pokazywania powiązań między muzyką, wykonawcami itd. Gdy wcześniej używałem MJ River, słuchanie muzyki opierało się głównie na listach ulubionych utworów, opcje wyszukiwania były dobre ale tylko na aplikacji PC, na telefonie bardzo słabiutko. W ROON-ie apka jest dobra zarówno na kompie, tablecie czy smartfonie.  

Np. 05.03.21 ukazała się nowa płyta Pata Methenego,  "Road To The Sun", kilka kliknięć (wszystko na smartfonie) -> Jason Vieaux -> i jego świetna płyta z 2005 "Images of Metheny" o której istnieniu do tej pory nie wiedziałem. 

2. System operacyjny ROCK dla ROON-a możesz odpalić na dowolnym, nawet ponad dziesięcioletnim komputerze. Z komputera sygnał cyfrowy po USB do Lyngdorfa, lub po sieci do odtwarzacza sieciowego i dalej Lyngdorf.  I takie urządzenie warto umieścić na strychu, bo ma kilka wiatraków ? 

Droższa opcja to gotowiec od ROON-a Nucleus. Wtedy otrzymujesz jeszcze wyjście HDMI do muzyki. Jest pasywny, więc może stać w salonie. Teoretycznie może to brzmieć lepiej. 

Jeżeli masz jeszcze niezripowaną kolekcję płyt CD, to ROCK ma opcję automatycznego zgrywania płyt i zapisywania ich na dysku.

3. Kwestia dostarczenia sygnału do Lyngdorfa to kwestia drugorzędna, mając ROON-a możesz posyłać sygnał na wiele sposobów i do wielu wzmacniaczy na raz: USB, sieć - streamery, a nawet Chromecast Audio.

Nie wiem, czy miałęś okazję zetknąć się z ROON? Jest możliwość przetestowania przez miesiąc za darmo. https://roonlabs.com/  

Podpisuję się pod tym. Sam używam Roona od roku. Wszystko mam postawione na kupionym w necie jakimś starym kompie za 2 tys. Uznałem, że przesadzają z tym Nucleusem, bo to po prostu komputer i tyle. Ten komp, który kupiłem i wsadziłem na strych, ma wszystkie parametry lepsze niż ich Nucleus. 

No ale wracając do Roona - nie wyobrażam sobie przejść teraz na cokolwiek innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcin_p napisał:

Podpisuję się pod tym. Sam używam Roona od roku. Wszystko mam postawione na kupionym w necie jakimś starym kompie za 2 tys. Uznałem, że przesadzają z tym Nucleusem, bo to po prostu komputer i tyle. Ten komp, który kupiłem i wsadziłem na strych, ma wszystkie parametry lepsze niż ich Nucleus. 

No ale wracając do Roona - nie wyobrażam sobie przejść teraz na cokolwiek innego. 

Spróbujemy, zobaczymy czy są jakieś różnice w ogóle słyszalne pomiędzy zwykłą dobrze nagraną płyta CD, sacd, a streamem z roona flaców i innych nowych wynalazków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enzo79 napisał:

Spróbujemy, zobaczymy czy są jakieś różnice w ogóle słyszalne pomiędzy zwykłą dobrze nagraną płyta CD, sacd, a streamem z roona flaców i innych nowych wynalazków ??

No ja w końcu wymieniłem swój CD na pierwszy element planowanego zestawu Lyngdorfa, czyli CD2. Jest to więc na razie jedyny element Lyngdorfa w moim zestawie i to podłączony kablami RCA, bo nie mam wejść cyfrowych w moim wzmacniaczu. CD-2 pobił dźwięk z Roona. Jednak mój zewnętrzny streamer (Lumin D2) też jest połączony do wzmacniacza po analogu. 

Żebym mógł porównać naprawdę, to musiałbym posłuchać na wzmacniaczu Lyngdorfa. Obecne porównanie to trochę jakby porównywać gruszki i marchewki ?

Co nie zmienia faktu, że CD2 genialny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcin_p napisał:

No ja w końcu wymieniłem swój CD na pierwszy element planowanego zestawu Lyngdorfa, czyli CD2. Jest to więc na razie jedyny element Lyngdorfa w moim zestawie i to podłączony kablami RCA, bo nie mam wejść cyfrowych w moim wzmacniaczu. CD-2 pobił dźwięk z Roona. Jednak mój zewnętrzny streamer (Lumin D2) też jest połączony do wzmacniacza po analogu. 

Żebym mógł porównać naprawdę, to musiałbym posłuchać na wzmacniaczu Lyngdorfa. Obecne porównanie to trochę jakby porównywać gruszki i marchewki ?

Co nie zmienia faktu, że CD2 genialny. 

Zgadzam się. To świetny CDek. Mega gładki i przestrzenny. Super mi się zgrywa z 3400 po coaxialu. Szkoda tylko, że wyjścia AES nie ma

2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Kiedyś wystarczyły 3-4 gniazda teraz 6 to za mało co za czasy

Szkoda, że potrzebujesz 6 gniazd. Mógłbym Ci wysłać mój filtr na próbę ? Tylko, że ma 4 gniazda. Każde gniazdo filtrowane osobno, DC Blocker na wejściu i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe o wysokim prądzie udarowym.

 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie uważam że jakość z dobrej płyty CD po przepuszczeniu jej przez upscalling w cd1 do 96 (wyżej u mnie nie ma sensu bo dpa1 tyle tylko wyda przez coax) jest the Best. I też wydaje mi się że dlatego lyngdorf nie pcha się w żadne DSD, które obecnie można spotkać w dużo tańszych wzmacniaczach. W nowych lyngdorfach to tylko chyba zabieg marketingowy że tam można coś wyżej przez USB. Bardziej chyba o to chodzi żeby mieć dostęp do wiekszej ilości popularnych ostatnio serwisów muzycznych. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie po kilku mailach wymienionych z Panem Flemmingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie niestety obsługi MQA zdaje się to potwierdzać, że chcą aby urządzenia były jak najbardziej wielofunkcyjne pod względem integracji z różnymi i popularnymi usługami.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być, jak piszecie. 

Ja patrzę na to też w ten sposób, jak słucham muzyki streamingowanej: "kurczę, to jednak jest muza przez Internet". Jeśli tak się na to spojrzy, to mamy naprawdę dobrą jakość, szczególnie gdy nie jest to chwila, w której siadamy, żeby posłuchać muzyki, tylko gdy leci ona w tle. Widać ciągle w tej dziedzinie postęp: od kiedy zacząłem słuchać Tidala, to nie mogę już słuchać Spotify (tylko w aucie). Od kiedy mam Qobuza, to wygrał on z Tidalem i różnicę słyszą u mnie wszyscy, którym to puszczam. Mam kilka płyt w DSD, ale traktuję to jako zabawę.

Dla mnie muzyka streamingowana ma też taki walor, że mogę posłuchać czego chcę i często wyszukuję niezłe perełki, a jak coś mi się podoba, to wtedy można coś kupić na CD i nie trzeba kupować w ciemno. Lubię tą całą oprawę, okładki, książeczki które można dotknąć, itp. Tylko  taki miałem plan, jak kupowałem Lumina, a od momentu, w którym go podłączyłem, CD u mnie umarło - nie włączałem dobrych kilka miesięcy odtwarzacza, bo jego jakość niczym nie różniła się od jakości streamingu. Aż do chwili wymiany na CD2 kilka dni temu. Ciągle mam banana na twarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Zgadzam się. To świetny CDek. Mega gładki i przestrzenny. Super mi się zgrywa z 3400 po coaxialu. Szkoda tylko, że wyjścia AES nie ma

Szkoda, że potrzebujesz 6 gniazd. Mógłbym Ci wysłać mój filtr na próbę ? Tylko, że ma 4 gniazda. Każde gniazdo filtrowane osobno, DC Blocker na wejściu i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe o wysokim prądzie udarowym.

 

Ja potrzebuję 8 gniazd ?

jak policzysz to: TV, lyngdorf, router, Xbox, tuner tv, 2x sub ...

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maciekplacek napisał:

No nie, ale może trzeba będzie wejść w 2 listwy zamiast 1

Sporo tego. Ja sobie pociagnalem oddzielną nitkę od licznika i zakończyłem to skrzynka z dwoma gniazdkami za sprzętem. Do tego mam wpięte właśnie 2 listwy. Jedna do audio typowo a druga pod TV i urządzenia peryferyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szczypior88 napisał:

Sporo tego. Ja sobie pociagnalem oddzielną nitkę od licznika i zakończyłem to skrzynka z dwoma gniazdkami za sprzętem. Do tego mam wpięte właśnie 2 listwy. Jedna do audio typowo a druga pod TV i urządzenia peryferyjne

Chyba nie będzie wyjścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciekplacek napisał:

Chyba nie będzie wyjścia ?

Ja sobie nie wyobrażam braku filtracji w sieci. Pracuje przy tym na co dzień i wpinanie sprzętu w ścianę to jedna z głównych przyczyn szybszego zużywania sprzętu. 

Szczególnie przy takiej ilości podpinanych instalacji PV z falownikami. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szczypior88 napisał:

Ja sobie nie wyobrażam braku filtracji w sieci. Pracuje przy tym na co dzień i wpinanie sprzętu w ścianę to jedna z głównych przyczyn szybszego zużywania sprzętu. 

Szczególnie przy takiej ilości podpinanych instalacji PV z falownikami. 

Serio? Filtracja sieci? Czyli jak lodówkę nam wpiętą u siebie zamiast u sąsiada to źle mam? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Bardziej o zakłócenia które po ogólnej sieci krążą. Na wsiach dodatkowo  z przestarzała infrastrukturą techniczno przesyłową zdarzają się peaki napięcia. Tak mojemu szwagrowi poleciała właśnie lodówka, TV i zasilacz do lapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szczypior88 napisał:

Nie chodzi o to. Bardziej o zakłócenia które po ogólnej sieci krążą. Na wsiach dodatkowo  z przestarzała infrastrukturą techniczno przesyłową zdarzają się peaki napięcia. Tak mojemu szwagrowi poleciała właśnie lodówka, TV i zasilacz do lapka?

Szczypior a ty co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciekplacek napisał:

Szczypior a ty co polecasz?

Jak do tysiaka to coś z prostym filtrem Emi rfi. Listwa Taga Harmony Tylko że do audio się raczej nie będzie nadawać. Prędzej pod urządzenia impulsowe jak zasilacz, tv, dekodery routery itd. 

Do audio coś lepszego ale już nie w tych pieniądzach. Ja miałem Gigawatta pf2mk2 do sprzętu ale sprzedałem prawie rok temu bo sam sobie filtr złożyłem. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szczypior88 napisał:

Nie chodzi o to. Bardziej o zakłócenia które po ogólnej sieci krążą. Na wsiach dodatkowo  z przestarzała infrastrukturą techniczno przesyłową zdarzają się peaki napięcia. Tak mojemu szwagrowi poleciała właśnie lodówka, TV i zasilacz do lapka?

Czyli bardziej chodzi o przepięcia niż o filtrowanie samego napięcia co mi trochę podchodzi pod voodoo audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szczypior88 napisał:

Jak do tysiaka to coś z prostym filtrem Emi rfi. Listwa Taga Harmony Tylko że do audio się raczej nie będzie nadawać. Prędzej pod urządzenia impulsowe jak zasilacz, tv, dekodery routery itd. 

Do audio coś lepszego ale już nie w tych pieniądzach. Ja miałem Gigawatta pf2mk2 do sprzętu ale sprzedałem prawie rok temu bo sam sobie filtr złożyłem. 

Zrób mi dobrą listwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę lat temu przypadek trafienia pioruna w słup energetyczny w pobliżu mojego domu, tak około 15m od krawędzi dachu. Rozszczepił się po uderzeniu i cześć poszło po antenie od internetu radiowego, blaszanym dachem, przeskoczył na antenę sat. i po kablu wpadł prosto na dekoder podłączony do tv. Zrobiło się takie pole elektromagnetyczne w pokoju że zabawki dzieci, wszystkie jak jedna zaczęły same grać i się poruszać. Elektryka jeszcze na puszkach pod sufitem, wystrzeliły wszystkie dekle w korytarzu i na klatce. Spaliło tylko komputer stacjonarny który pamiętał czasy Stalina. Tv, dekoder, sprzęt rtv, lodówka - całe 

No i wszystkie trzy bezpieczniki na głównej skrzynce w co ciężko było uwierzyć energetykom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.