Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Enzo79 napisał:

Tak że jak ma coś upalić to upali, czy będą listwy, piorunochrony i inne cudawianki. Najlepiej ubezpieczyć i zamontować dobre bezpieczniki przepięciowe w skrzyni, żeby się ubezpieczalnia nie dowaliła ze nic nie było zabezpieczone

Zgadza się. Jak porządnie jebnie to nic nie uchroni. Skoki napięcia mogą być spowodowane np  pobliskim zakładem przemysłowym który ma urządzenia oparte na wysokopradowych urządzeniach, na wsiach spawarki dużej mocy itp. 

Co do zakłóceń to nie jest voodoo bo robi się aktualnie bardzo duży problem z tym a producenci cicho siedzą. Zasilacze impulsowe sieją po sieci zakłóceniami Emi RFI które oddziałują sygnałami wysokich częstotliwości które to mają wpływ bezpośrednio na układy scalone i mikroprocesory, zakłócają ich pracę i warunki nominalne czy znamionowe. Zakłócenia też mają wpływ na trwałość elementow takich jak np kondensatory elektrolityczne. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żaden Gigawatt, tylko listwa  GreenWave PowerNode 6-portowa Z-Wave. Może nie jest jakaś audiofilsko koszerna, ale bardzo wygodna. Zdalnie mogę wyłączyć wszystko w nią wpięte (każde gniazdo sterowane niezależnie) lub, gdy na noc wyłączam suby i streamer to przy włączeniu następnego dnia wzmacniacza, to wszystko startuje automatycznie.  Plus odczyt mocy pobieranej przez każde urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mojave napisał:

U mnie żaden Gigawatt, tylko listwa  GreenWave PowerNode 6-portowa Z-Wave. Może nie jest jakaś audiofilsko koszerna, ale bardzo wygodna. Zdalnie mogę wyłączyć wszystko w nią wpięte (każde gniazdo sterowane niezależnie) lub, gdy na noc wyłączam suby i streamer to przy włączeniu następnego dnia wzmacniacza, to wszystko startuje automatycznie.  Plus odczyt mocy pobieranej przez każde urządzenie. 

nie wiem czy to takie zdrowe dzień w dzień restart wszystkiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 17:51, maciekplacek napisał:

nie wiem czy to takie zdrowe dzień w dzień restart wszystkiego 

Czy ja wiem... Jak się zachowa odpowiednią kolejność wyłączania to nie powinno się nic stać. Kwestia ladowania elektrolitów w zasilaniu . 

Ja sprzętu audio nie wyłączam. Mam wpietego na stałe w listwę. Co innego TV, dekoder i internet. To wyłączam bo rzadko używam 🙂 mam na drugiej listwie. 

Jedna i druga zabezpieczona warystoramii ofiltrowana więc się nie obawiam. Choć wiadomo ze jak dobrze jebnie to nic nie uchroni

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, maciekplacek napisał:

a propo końcówek co byście polecali podłączyć do 1120?

Znajdź SDA 2175. Mega fajna końcówka za obecnie śmieszne pieniądze. Miałem przez jakis czas i nie dość że był mega wydajna to jeszcze oferowała ciekawe brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mik_ napisał:

Możesz wstawić wykres przed i po kalibracji akustyki.

a co chcesz sprawdzić?

3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Znajdź SDA 2175. Mega fajna końcówka za obecnie śmieszne pieniądze. Miałem przez jakis czas i nie dość że był mega wydajna to jeszcze oferowała ciekawe brzmienie. 

Ciężko coś znaleźć sprawdzonego z rynku wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 12:38, mik_ napisał:

Nie, nikt do tej pory nie umieścił zdjęć z pomiaru w tym temacie. Ciekawi mnie jak gra tak ustawiony zestaw z chyba t9.

Mnie tez to ciekawi tylko gdzie tego szukać w 1120, ktoś podpowie?

u mnie 2xREL T7i

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, maciekplacek napisał:

Czy macie jakieś doświadczenia z zasilaczami liniowymi? Myślałem o tym aby poeksperymentować z podłączeniem do routera.

Macie. U mnie zmiany marginalne. Ten sam zasilacz podpiety u taty i zmiany dużo większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nirvana napisał:

Dowody nie przekonują że MQA to ściema, oszustwo i gorsza jakość? Tidal zawsze mi jakoś gorzej brzmiał, ale to co pokazał ten facet tylko mnie utwierdziło w przekonaniu żeby zamknąć tam konto.

To co piszesz jest niepoważne. 

Zamykanie konta dlatego, że TIDAL oferuje format MQA można porównać do niechęci tankowania na stacji benzynowej, gdyż sprzedają benzynę lepszej i gorszej jakości. 

MQA jest technologią kodowania sygnału i już samo to może świadczyć o tym, że może być gorsze nić FLAC. Zawsze masz jednak do wyboru FLAC albo MQA, z czego nie wszystkie płyty mają dostępne to drugie kodowanie. Wystarczy z tego nie korzystać. 

Ćwiczę streamingowanie muzyki od 2 lat i słyszę, co następuje: pierwsze miejsce ma Qobuz, drugie Tidal, trzeciego brak. Ewentualnie jak ktoś chce przyznać na siłę brązowy medal, to niech będzie Spotify, ale to jest jakość mp3 i naprawdę to słychać. Różnica między Qobuzem a Tidalem jest słyszalna, natomiast między Qobuzem/Tidalem a Spotify jest już przepaść. Sam słucham Spotify w aucie, gdyż uruchomienie Qobuza lub Tidala wywala mi go z Roona w domu. 

O muzyce z YT czy Appla, itp. nie ma co dyskutować, chociaż niektórzy twierdzą, że na Apple Music jakość może być lepsza od Spotify. Nie wiem tego. 

Można się obrazić na Tidala, że chce więcej kasy za MQA - to mogę zrozumieć, jeśli tak jest (tego nie wiem). W Polsce jednak nie ma na razie Qobuza (ja korzystam dzięki uprzejmości znajomego z Niemiec, który mi wykupił dostęp), zaś alternatywy dla Tidala nie ma. 

Więc jeśli ktoś chce stremingować muzykę w Polsce w wysokiej jakości, musi korzystać z Tidala. Podobno alternatywą jest Deezer, ale nie słuchałem. Rezygnacja z niego, to tak jakby zrezygnować z Internetu na złość pojawiającym się w nim treściom.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.