Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mi_sza napisał:

To nie tak, że basu nie ma. Jest i to naprawdę niezły, głośniki niskotonowe mają 30 cm średnicy i pompują aż miło. Chodziło mi bardziej o to, że utwory zrealizowane oszczędnie w bas - np. większość metalowych realizacji - nie są faworyzowane przez Tacta - czyli nie dodaje nic od siebie. I tutaj przewagę ma 3400 bo można włączyć voicing basa 1 lub 2 🙂

pozdrawiam
Misza
 

W moich Klipsch Heresy też mam głośnik papierowy 30 cm, ale obudowa jest zamknięta i konczą mi się na 59Hz (przy -3dB). Na samych kolumnach też ma się wrażenie, że ten bas jest, ale dołączenie suba uświadamia, że jest ale niepełny. Mając Lyngdorfa (w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy integracja jest b. trudna) warto wypożyczyć (kupić zdalnie) jakiegoś suba i przekonać się na własne uszy na ile to poprawia brzmienie systemu. Voicing, jeżeli czegoś nie ma to tego nie stworzy🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mojave napisał:

W moich Klipsch Heresy też mam głośnik papierowy 30 cm, ale obudowa jest zamknięta i konczą mi się na 59Hz (przy -3dB). Na samych kolumnach też ma się wrażenie, że ten bas jest, ale dołączenie suba uświadamia, że jest ale niepełny. Mając Lyngdorfa (w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy integracja jest b. trudna) warto wypożyczyć (kupić zdalnie) jakiegoś suba i przekonać się na własne uszy na ile to poprawia brzmienie systemu. Voicing, jeżeli czegoś nie ma to tego nie stworzy🙂 

Ciekawe co byś powiedział o niskich tonach po usłyszeniu ms5 z millenium ...bardzo jestem ciekaw 🙂😀

Zakupiłem cyfrowy rejestrator dźwięku to może uda się nagrać coś ciekawego i podesłać.  Ponoć nagrywa od 20hz pliki wav 24bity do 96kHz . Zobaczymy co z tego wyjdzie w warunkach domowych . Czy nie będzie zbyt dużych szumów zbierał.  Ale jakby sue jednak udało coś fajnego nagrać to podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mi_sza napisał:

Mam sub (nawet 2) ale nie odczuwam potrzeby ich na razie podłączać. Może jak mi się znudzi dźwięk który teraz daje mi 3400 to będę eksperymentować 🙂

pozdrawiam
Misza
 

Misza a spróbuj podłączyć tego suba i daj znać co i jak już będziesz miał spowrotem 3400. Ja zawsze gram w układzie 2+1 i wszystko jest "dociążone". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mi_sza napisał:

Mam sub (nawet 2) ale nie odczuwam potrzeby ich na razie podłączać. Może jak mi się znudzi dźwięk który teraz daje mi 3400 to będę eksperymentować 🙂

pozdrawiam
Misza
 

Dwa suby to lepiej niż jeden, ja też mam dwa, oba grają i służą jako podstawki pod kolumny (przejściowo, już dwa lata). Moje kolumny kształtem podobne do Twoich.

2 godziny temu, Enzo79 napisał:

Ciekawe co byś powiedział o niskich tonach po usłyszeniu ms5 z millenium ...bardzo jestem ciekaw 🙂😀

 

Ok, ale para No. 25 albo G1 Mark II by im nie zaszkodziła 🙂 

https://rel.net/product-category/reference-series/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mojave napisał:

Dwa suby to lepiej niż jeden, ja też mam dwa, oba grają i służą jako podstawki pod kolumny (przejściowo, już dwa lata). Moje kolumny kształtem podobne do Twoich.

Ok, ale para No. 25 albo G1 Mark II by im nie zaszkodziła 🙂 

https://rel.net/product-category/reference-series/

A będę mógł postawić na nich ms 5?😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Enzo79 napisał:

Zakupiłem cyfrowy rejestrator dźwięku to może uda się nagrać coś ciekawego i podesłać.  Ponoć nagrywa od 20hz pliki wav 24bity do 96kHz . Zobaczymy co z tego wyjdzie w warunkach domowych . Czy nie będzie zbyt dużych szumów zbierał.  Ale jakby sue jednak udało coś fajnego nagrać to podrzucę.

Możesz podać model i gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki nasze już powróciły do swoich właścicieli.  Po tygodniu ciekawych doświadczeń z 3400 stwierdzam że jednak się od siebie różnią dźwiękowo. W moim odczuciu muzyka z 3400 wydaje się trochę przygaszona w porównaniu do millenium . Brakuje mi w niej odrobiny więcej melodyjności i głębi. Natomiast przy podpięciu go jako wzmacniacz mocy napędzający przednie kolumny w systemie 7.1.4 bardzo mile mnie zaskoczył ponieważ do kina wydaje się nieco lepszy od zestawu dpa1 + millenium .  Jest to zapewne zasługa nowszego oprogramowania i pewnie samego procesora dźwięku, który lepiej radzi sobie z nowszymi formatami dźwięku typu atmos ,auro i dts .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Niedawno zostałem szczęśliwym właścicielem TDAI-1120. Przeszedłem z Yamahy 803. Jest to dla mnie spory przeskok jakościowy 🙂 Urządzenie gra u mnie z KEF R3 i powiem szczerze że polubiło się to połączenie. Wcześniej oczywiście wszystko dobierane podczas odsłuchu i TDAI najlepiej podszedł.  Szukałem urządzenia AiO i na początku moim faworytem był Arcam SA30 - ale ostatecznie bardziej spodobał mi się TDAI-1120 🙂 Jestem nowy na forum i nowy w zabawie z tym klockiem i mam kilka pytań które mnie nurtują - proszę się nie śmiać i nie bić - jestem laikiem w kwestii audio 🙂 
Dodam tylko że największe wątpliwości miałem co do mocy tego urządzenia, bo często słyszałem że moje KEFy są wymagającymi kolumnami i potrzebują POTWORA wzmacniacza, najwidoczniej ten malutki klocek jest "POTWORKIEM" bo spokojnie sobie poradził z napędzaniem tych głośników. Jak go wypożyczyłem to już nie chciałem oddać 🙂

1. Z jaka impedancją gra ten wzmacniacz, gdzie można to sprawdzić i ewentualnie zmienić. W Yamaha wchodziłem w "ukryte" ustawienia i przełączałem z 8Ohm na 4Ohm. Tutaj nie widać takiej opcji.

2. Zrobiłem korekcje pomieszczenia, osiągnąłem 98% i szczerze, nie słyszę żadnych różnic między ustawieniem GLOBAL a tym ustawieniem na którym zrobiłem korekcje. Korekcja wykonana zgodnie z instrukcjami. Wszyscy piszą że RoomPerfect  wprowadza ogromne poprawki przy których słyszeć bardzo dużą różnicę, a u mnie totalnie nic nie słychać. Co prawda jest dobrze po kalibracji i na ustawieniu GLOBAL - ale różnic w odsłuchu nie ma.   Można to sprawdzić w jakiś sposób czy nie jest to jakoś zepsute?

3. Jak wprowadzam kalibracje RP to czy żeby z tego korzystać musi być na neutralu, czy może być wrzucony inny preset np. Action2? Przy głośniejszych odsłuchach mam na neutral ustawione, a jak słucham cicho lepiej podoba mi się z presetem Action2. 

4. Gdzieś słyszałem że podbijanie czułości na danym wejściu poprawia jakość dźwięku, chodzi o Sensitivity (values 0-24 dB) na FB jeden z użytkowników podpowiedział żeby podbić w granice 5 lub 6 i będzie lepszy dźwięk. Czy faktycznie to poprawia dźwięk? Czy po prostu robi się głośniej na danym źródle i można to samo uzyskać po prostu robiąc głośniej na gałce głośności mając w ustawieniach czułość zero? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lyndek napisał:

Cześć, 
Niedawno zostałem szczęśliwym właścicielem TDAI-1120. Przeszedłem z Yamahy 803. Jest to dla mnie spory przeskok jakościowy 🙂 Urządzenie gra u mnie z KEF R3 i powiem szczerze że polubiło się to połączenie. Wcześniej oczywiście wszystko dobierane podczas odsłuchu i TDAI najlepiej podszedł.  Szukałem urządzenia AiO i na początku moim faworytem był Arcam SA30 - ale ostatecznie bardziej spodobał mi się TDAI-1120 🙂 Jestem nowy na forum i nowy w zabawie z tym klockiem i mam kilka pytań które mnie nurtują - proszę się nie śmiać i nie bić - jestem laikiem w kwestii audio 🙂 
Dodam tylko że największe wątpliwości miałem co do mocy tego urządzenia, bo często słyszałem że moje KEFy są wymagającymi kolumnami i potrzebują POTWORA wzmacniacza, najwidoczniej ten malutki klocek jest "POTWORKIEM" bo spokojnie sobie poradził z napędzaniem tych głośników. Jak go wypożyczyłem to już nie chciałem oddać 🙂

1. Z jaka impedancją gra ten wzmacniacz, gdzie można to sprawdzić i ewentualnie zmienić. W Yamaha wchodziłem w "ukryte" ustawienia i przełączałem z 8Ohm na 4Ohm. Tutaj nie widać takiej opcji.

2. Zrobiłem korekcje pomieszczenia, osiągnąłem 98% i szczerze, nie słyszę żadnych różnic między ustawieniem GLOBAL a tym ustawieniem na którym zrobiłem korekcje. Korekcja wykonana zgodnie z instrukcjami. Wszyscy piszą że RoomPerfect  wprowadza ogromne poprawki przy których słyszeć bardzo dużą różnicę, a u mnie totalnie nic nie słychać. Co prawda jest dobrze po kalibracji i na ustawieniu GLOBAL - ale różnic w odsłuchu nie ma.   Można to sprawdzić w jakiś sposób czy nie jest to jakoś zepsute?

3. Jak wprowadzam kalibracje RP to czy żeby z tego korzystać musi być na neutralu, czy może być wrzucony inny preset np. Action2? Przy głośniejszych odsłuchach mam na neutral ustawione, a jak słucham cicho lepiej podoba mi się z presetem Action2. 

4. Gdzieś słyszałem że podbijanie czułości na danym wejściu poprawia jakość dźwięku, chodzi o Sensitivity (values 0-24 dB) na FB jeden z użytkowników podpowiedział żeby podbić w granice 5 lub 6 i będzie lepszy dźwięk. Czy faktycznie to poprawia dźwięk? Czy po prostu robi się głośniej na danym źródle i można to samo uzyskać po prostu robiąc głośniej na gałce głośności mając w ustawieniach czułość zero? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

To ja Tobie pisałem na FB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciekplacek napisał:

Dobrze jest zaciągnąć informacji z wielu źródeł. 

Zgadza się .

8 godzin temu, lyndek napisał:

Gdzieś słyszałem że podbijanie czułości na danym wejściu poprawia jakość dźwięku, chodzi o Sensitivity (values 0-24 dB) na FB jeden z użytkowników podpowiedział żeby podbić w granice 5 lub 6 i będzie lepszy dźwięk. Czy faktycznie to poprawia dźwięk? Czy po prostu robi się głośniej na danym źródle i można to samo uzyskać po prostu robiąc głośniej na gałce głośności mając w ustawieniach czułość zero? 

Z tym polepszaniem dźwięku czułością wejść to wydaje mi się trochę nie tędy droga.  Bardziej chodzi  chyba o wyrównanie poziomów z różnych źródeł żeby przy przełączaniu nie kręcić gałą co chwilę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lyndek napisał:

Zrobiłem korekcje pomieszczenia, osiągnąłem 98% i szczerze, nie słyszę żadnych różnic między ustawieniem GLOBAL a tym ustawieniem na którym zrobiłem korekcje. Korekcja wykonana zgodnie z instrukcjami. Wszyscy piszą że RoomPerfect  wprowadza ogromne poprawki przy których słyszeć bardzo dużą różnicę, a u mnie totalnie nic nie słychać. Co prawda jest dobrze po kalibracji i na ustawieniu GLOBAL - ale różnic w odsłuchu nie ma.   Można to sprawdzić w jakiś sposób czy nie jest to jakoś zepsute?

Czy bardzo duże różnice... to zależy od pokoju odsłuchowego. Jednakże różnice pomiędzy global i focus powinny być słyszalne.  Tylko spróbuj usiąść w innej pozycji niż ta którą ustawiłeś na focus . Wtedy słychać to najlepiej . Jeżeli pokój w miarę dobrze akustyczny to różnica pomiędzy bypass i global nie jest duża.  Tak przynajmniej jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lyndek napisał:

Z jaka impedancją gra ten wzmacniacz, gdzie można to sprawdzić i ewentualnie zmienić. W Yamaha wchodziłem w "ukryte" ustawienia i przełączałem z 8Ohm na 4Ohm. Tutaj nie widać takiej opcji.

Tego nie pamiętam jakie ustawienia miałem jeżeli chodzi o kolumny ,czy ustawia się impedancje . Pamiętam tylko że sprawdzałem wielkość każdej pary i zakres częstotliwości żeby ustalić rozmiar bo mp50 przy wstępnej konfiguracji musiał mieć to podane . Chodzi  o przekierowania basu na poszczególne kolumny . Jeżeli ustawia się np przednie XXL to będą miały podany pełny zakres i dodatkowo lfe jeżeli nie podłączymy subwoofera . 

W poprzednim ampli denona też miałem w ukrytym ustawienia impedancji 

9 godzin temu, lyndek napisał:


3. Jak wprowadzam kalibracje RP to czy żeby z tego korzystać musi być na neutralu, czy może być wrzucony inny preset np. Action2? Przy głośniejszych odsłuchach mam na neutral ustawione, a jak słucham cicho lepiej podoba mi się z presetem Action2. 

To bez znaczenia . Sygnał testowy chyba z tego co pamiętam omija voicing i.

A ile masz procent RoomCorrection?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem  ByPass, trzeba wejść w opcje i go włączyć.  Korekcja jest zrobiona na 97% - nie czuć jakiś mega zmian. Ale później przysiądę do odsłuchu jak domownicy pójdą spać i będzie spokojniej 🙂 

Może nie być też spektakularnych zmian, podczas wcześniejszej korekcji YPAO z Yamahy też nie było jakiś mega zmian jak niektórzy to pisali.  Może taki pokój. 

ICC 
i ten filtr co macie ustawione ?


 

271388968_233376078943204_7200958970663247950_n.thumb.jpg.32fc2de326ed27912b89c0d3407d061d.jpg

Edytowane przez lyndek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.