Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem  ByPass, trzeba wejść w opcje i go włączyć.  Korekcja jest zrobiona na 97% - nie czuć jakiś mega zmian. Ale później przysiądę do odsłuchu jak domownicy pójdą spać i będzie spokojniej  

Może nie być też spektakularnych zmian, podczas wcześniejszej korekcji YPAO z Yamahy też nie było jakiś mega zmian jak niektórzy to pisali.  Może taki pokój. 

ICC 
i ten filtr co macie ustawione ?


 
271388968_233376078943204_7200958970663247950_n.thumb.jpg.32fc2de326ed27912b89c0d3407d061d.jpg

Hej, włączę się.
Robiłem dziesiątki razy room perfect, aż znalazłem odpowiednie ustawienie dla siebie. Najciekawiej jest zrobić focus w kilku pozycjach i zobaczyć zmiany.
To są kosmetyczne zmiany. Bas jest bardziej zwarty lub wokal bardziej wysunięty. Próbuj i baw się przy tym dobrze. Poza tym, skoro nie słyszysz zmian, może pokój jest dobry. Tylko się cieszyć. Aha, warto pokonbinować też z ustawieniem kolumn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Enzo79 napisał:

Czy bardzo duże różnice... to zależy od pokoju odsłuchowego. Jednakże różnice pomiędzy global i focus powinny być słyszalne.  Tylko spróbuj usiąść w innej pozycji niż ta którą ustawiłeś na focus . Wtedy słychać to najlepiej . Jeżeli pokój w miarę dobrze akustyczny to różnica pomiędzy bypass i global nie jest duża.  Tak przynajmniej jest u mnie .

Wczoraj udało mi się w nocy posłuchać bez rodzinnego chaosu. Faktycznie czuć różnice stojąc w innym miejscu niż miejsce odsłuchowe. W Focusie też słychać różnicę, ale jest to tak minimalna różnica że trzeba się mocno wsłuchać, przy normalnym słuchaniu praktycznie brak różnic. Wychodzi na to że pokój jest w miarę ok i są wprowadzane bardzo subtelne poprawki. Tak samo miałem z Yamahą 803 w której kalibracja YPAO totalnie nic nie wprowadzała. 

12 godzin temu, Leszekgiertych napisał:


Hej, włączę się.
Robiłem dziesiątki razy room perfect, aż znalazłem odpowiednie ustawienie dla siebie. Najciekawiej jest zrobić focus w kilku pozycjach i zobaczyć zmiany.
To są kosmetyczne zmiany. Bas jest bardziej zwarty lub wokal bardziej wysunięty. Próbuj i baw się przy tym dobrze. Poza tym, skoro nie słyszysz zmian, może pokój jest dobry. Tylko się cieszyć. Aha, warto pokonbinować też z ustawieniem kolumn.

 

Trzeba dzieciaka w końcu eksmitować do przedszkola i będzie więcej czasu na ustawienia korekcji. Chociaż jak wspomniałem powyżej, jest bardzo dobrze akustycznie i ciężko chyba będzie już coś poprawić. Z kolumnami i ich ustawieniem przechodziłem zabawę. Teraz zastanawiaj się czy jest sens kupować ustroje akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lyndek napisał:

Wczoraj udało mi się w nocy posłuchać bez rodzinnego chaosu. Faktycznie czuć różnice stojąc w innym miejscu niż miejsce odsłuchowe. W Focusie też słychać różnicę, ale jest to tak minimalna różnica że trzeba się mocno wsłuchać, przy normalnym słuchaniu praktycznie brak różnic. Wychodzi na to że pokój jest w miarę ok i są wprowadzane bardzo subtelne poprawki. Tak samo miałem z Yamahą 803 w której kalibracja YPAO totalnie nic nie wprowadzała. 

 

Trzeba dzieciaka w końcu eksmitować do przedszkola i będzie więcej czasu na ustawienia korekcji. Chociaż jak wspomniałem powyżej, jest bardzo dobrze akustycznie i ciężko chyba będzie już coś poprawić. Z kolumnami i ich ustawieniem przechodziłem zabawę. Teraz zastanawiaj się czy jest sens kupować ustroje akustyczne.

Musisz wybrać albo 1120 albo rodzina 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lyndek napisał:

Wczoraj udało mi się w nocy posłuchać bez rodzinnego chaosu. Faktycznie czuć różnice stojąc w innym miejscu niż miejsce odsłuchowe. W Focusie też słychać różnicę, ale jest to tak minimalna różnica że trzeba się mocno wsłuchać, przy normalnym słuchaniu praktycznie brak różnic. Wychodzi na to że pokój jest w miarę ok i są wprowadzane bardzo subtelne poprawki. Tak samo miałem z Yamahą 803 w której kalibracja YPAO totalnie nic nie wprowadzała. 

 

Trzeba dzieciaka w końcu eksmitować do przedszkola i będzie więcej czasu na ustawienia korekcji. Chociaż jak wspomniałem powyżej, jest bardzo dobrze akustycznie i ciężko chyba będzie już coś poprawić. Z kolumnami i ich ustawieniem przechodziłem zabawę. Teraz zastanawiaj się czy jest sens kupować ustroje akustyczne.

Masz ten ostatni parametr ? O którym pisałem wcześniej, ten na fotce ? On pokazuje dobrze jak u Ciebie z akustyką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały temat i nigdzie nie znalazłem porównania Lyngdorfa SDAI 2175 do Roksan Caspian M2. Czasem brakuje mi w nim mocy, jest 85W/8omh , a Lyngdorf podaje, że przy 8omh ma 200W. Jak jest w rzeczywistości? Jak ktoś miał okazję słuchać obu, to jaka jest różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Enzo i mi_szy eksperymentów i też sobie coś przetestowałem 🙂 

Zrobiłem  bi-ampling plus sub. Na "wysokie + średnie" (850Hz-20kHz)poszedł sygnał bezpośrednio z 2170 (od 58Hz w górę, filtr High), na niskotonowy (58-850Hz) w kolumnie z wyjścia cyfrowego -> DAC -> wzmacniacz (Creek evo 2) (także od 58Hz w góre, filtr High) i na subwoofery wyjście analogowe (58Hz w dół, filtr Low). Szkoda, że we wzmacniaczu nie można zdefiniować jeszcze jednego filtra, a właściwie dwóch, tak żeby można było ustawić 3 pasma i spróbować kolumn bez zwrotnic pasywnych.

Dźwiękowo było nieźle, ale nie tak dobrze jak na samym TDAI, może przy lepszym wzmacniaczu (np sda2400) miało by to jakiś sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropopo ciekawe jak tam mi-sza 🙂. Mam nadzieję że mu nie posułem 3400 ,bo nic się odzywa ..🤔

A może wymienił go już na cronusa😉🙂

22 godziny temu, mojave napisał:

Dźwiękowo było nieźle, ale nie tak dobrze jak na samym TDAI, może przy lepszym wzmacniaczu (np sda2400) miało by to jakiś sens

Myślisz że 2400 jest lepszy od 2170? 

Wątpię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu TDAI 1120. Ostatnich kilka lat rewolucji strumieniowej "przespałem" na klasycznym analogowym tranzystorze, gdzie źródłem był PC (foobar bit perfect)->dac(w uproszczeniu)->analog in wzmacniacza.

Koncepcja cyfrowego wzmacniacza siedzi mi w głowie od kiedy usłyszałem millennium na AudioShow ale cenowo był w poza zasięgiem. Natomiast dźwięk z niego mnie powalił. Minęło sporo czasu i teraz w zasięgu jest TDAI.

Wiem że TDAI nie zagra jak Millennium ale nie trzeba AŻ tak w moim przypadku, kolumny to żaden high end, ot 3way na peerlessach+scanspeak, za to funkcjonalność TDAI jest świetna, ale czuję się trochę pogubiony.

zatem proszę o pomoc, rozjaśnienie tematu.

1. Rozumiem że złącze USB w 1120 nie działa jako dźwiękówka, więc chcąc podłączyć PC trzeba...no właśnie jak? Dźwiękówka sub->toslink? Możecie podpowiedzieć dźwiękówkę w sensownej cenie, która puści 24/96 bit perfect (może ASIO?) i zadziała z win10? To złącze USB nadaje się tylko do podpięcia pendrive/dysków zewnętrznych?

2. A może lepiej dać sobie już spokój z PC i używać chromecast ze smartfona(tidal n.p.) a kolekcję flac z podłączonego twardego dysku po USB?

3. Albo może jakiś NAS/DLNA? Łatwe to? Nie mam doświadczeń.

4. Używam Androida, partnerka ipad/iphone. Co z tymi ostatnimi? Airplay? Chromecast?

Jak pisałem, trochę jestem w lesie, może ktoś to w kilku zdaniach ułoży, jak powinien wyglądać świat aby uzyskać max jakość przy współpracy z TDAI i nie wykończyć się eksperymentami z malinami etc? wolałbym minimalizować ilość elektroniki

pozdrawiam

Jancio

 

Edytowane przez Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Enzo79 napisał:

Apropopo ciekawe jak tam mi-sza 🙂. Mam nadzieję że mu nie posułem 3400 ,bo nic się odzywa ..🤔

Żyje żyje :) ale mamy w domu COVID i z racji usytuowania "pokoju rozrywkowego" został zaadaptowany na izolatkę i jestem odcięty od stereo. Ale Enzo - wszystko "gro i bucy" :)

Podłączyłem 2 suby i powiem, że jest ciekawie. Jak pogram jeszcze trochę - zdam relację :)

11 godzin temu, Jancio napisał:

Rozumiem że złącze USB w 1120 nie działa jako dźwiękówka, więc chcąc podłączyć PC trzeba...

Trzeba podłączyć konwerter USB-SPDIF - np. projektu NOSTROMO...

 

11 godzin temu, Jancio napisał:

To złącze USB nadaje się tylko do podpięcia pendrive/dysków zewnętrznych?

Tak, jak najbardziej i spokojnie Lyngdorf pociągnie muzykę i prawdopodobnie nawet z partcji NTFS.

 

11 godzin temu, Jancio napisał:

Albo może jakiś NAS/DLNA? Łatwe to? Nie mam doświadczeń.

NAS bez problemu, mam Synology i po DLNA widzi pliki. Mam b.dużą bibliotekę i daje radę tylko, że jest to trochę upierdliwe z pozycji aplikacji mobilnej bo po załadowaniu plików wraca do samego początku wyszukiwania plików muzycznych.

Acha, jeśli masz jakieś egzotyczne formaty plików typu .ape, wavepack to nie da rady. 

11 godzin temu, Jancio napisał:

Airplay? Chromecast?

Jak najbardziej działa, dodatkowo bluetooth również.

Tidal i spotify, roon wszystko działa. 

pozdrawiam 

Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Enzo79 napisał:

 

Myślisz że 2400 jest lepszy od 2170? 

Wątpię 

Z tego co czytałem w internecie to 2170 jest podobny do 3400, a prawdopodobnie 2400 to jakby  3400 bez dodatków sieciowych, czy też RP. O 2400 pomyślałem bo ma wejście cyfrowe, przy innych wzmacniaczach potrzebny jest DAC. Ale z drugiej strony Lyngdorf wydał taką instrukcję Bi-Amplingu, gdzie pojawiają się problemy wzmacniaczy cyfrowych i w konsekwencji blokada filtra dolnoprzepustowego, a więc brak możliwości użycia suba w takiej konfiguracji.

Lyngdorf-Audio-How-to-do-Bi-Amping-with-the-TDAI-2170-and-SDA-2400-amplifiers.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jancio napisał:

 

1. Rozumiem że złącze USB w 1120 nie działa jako dźwiękówka, więc chcąc podłączyć PC trzeba...no właśnie jak? Dźwiękówka sub->toslink? Możecie podpowiedzieć dźwiękówkę w sensownej cenie, która puści 24/96 bit perfect (może ASIO?) i zadziała z win10? To złącze USB nadaje się tylko do podpięcia pendrive/dysków zewnętrznych?

2. A może lepiej dać sobie już spokój z PC i używać chromecast ze smartfona(tidal n.p.) a kolekcję flac z podłączonego twardego dysku po USB?

3. Albo może jakiś NAS/DLNA? Łatwe to? Nie mam doświadczeń.

4. Używam Androida, partnerka ipad/iphone. Co z tymi ostatnimi? Airplay? Chromecast?

Jak pisałem, trochę jestem w lesie, może ktoś to w kilku zdaniach ułoży, jak powinien wyglądać świat aby uzyskać max jakość przy współpracy z TDAI i nie wykończyć się eksperymentami z malinami etc? wolałbym minimalizować ilość elektroniki

pozdrawiam

Jancio

 

Aby Ci ten system zagrał, potrzebujesz tylko  TDAI-1120 i wykorzystujesz jego wbudowany streamer.

Jeżeli masz już komputer z bazą plików, to go postaw, najlepiej w innym pomieszczeniu żeby nie zakłócał swoim szumem muzyki. Komputer zakładam, że jest podłączony do sieci, do tej samej sieci podłącz 1120 (kablem albo przez WiFi), na komputerze odpalasz serwer DLNA: darmowy  Windowsa (foobar też ma darmowy), płatny np.  z JRiver MC (dostęp do biblioteki swoich plików). Jeszcze lepszą opcją będzie użycie programu ROON (droższą), który obsługuje pliki lokalne oraz z Tidala i Qobuza. Obydwa programy posiadają swoje własne aplikacje do obsługi na Androida i iOS-a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mojave napisał:

Aby Ci ten system zagrał, potrzebujesz tylko  TDAI-1120 i wykorzystujesz jego wbudowany streamer.

Jeżeli masz już komputer z bazą plików, to go postaw, najlepiej w innym pomieszczeniu żeby nie zakłócał swoim szumem muzyki. Komputer zakładam, że jest podłączony do sieci, do tej samej sieci podłącz 1120 (kablem albo przez WiFi), na komputerze odpalasz serwer DLNA: darmowy  Windowsa (foobar też ma darmowy), płatny np.  z JRiver MC (dostęp do biblioteki swoich plików). Jeszcze lepszą opcją będzie użycie programu ROON (droższą), który obsługuje pliki lokalne oraz z Tidala i Qobuza. Obydwa programy posiadają swoje własne aplikacje do obsługi na Androida i iOS-a 

Wielkie dzięki!

Jeśli nie nadużywam cierpliwości - do czego można wykorzystać w praktyce wyjście HDMI obecne w TDAI?

Tidal, jak rozumiem - może grać również a kompa przez chromecast? (Bez MQA).

Wzmacniacz dotrze do mnie za 2 dni więc zapewne za dwa tygodnie będę mieć rozpracowane wszystko ale póki co - wiele niewiadomych( w dziedzinie metod streamingu i możliwości połaczeń - bo samo grzebanie w ustawieniach jako wieloletni  użuytkownik behringera ultracurve myślę opanuję szybko).

 

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!
Jeśli nie nadużywam cierpliwości - do czego można wykorzystać w praktyce wyjście HDMI obecne w TDAI?
Tidal, jak rozumiem - może grać również a kompa przez chromecast? (Bez MQA).
Wzmacniacz dotrze do mnie za 2 dni więc zapewne za dwa tygodnie będę mieć rozpracowane wszystko ale póki co - wiele niewiadomych( w dziedzinie metod streamingu i możliwości połaczeń - bo samo grzebanie w ustawieniach jako wieloletni  użuytkownik behringera ultracurve myślę opanuję szybko).
 

Ja używałem HDMI w 2170 do słuchania muzyki iPada. Miałem streamer Marantza i dźwięk z iPada przez HDMI okazał się najlepszy. Chyba tylko tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI to nie wyjście, ale wejście w standardzie ARC. Możesz np. zintegrować dzięki niemu 1120, aby współpracował z telewizorem zamiast głośniczków TV.
Obiło mi się o uszy że z odtwarzaczy wieloformatowych można po hdmi odtwarzać gęste pliki z np płyt sacd.
Czy ktoś z was może to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 18:00, arpeggione napisał:

Dzięki.
Ale czy to oznacza że inne odtwarzacze Blu Ray tego nie robią?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

Cambridge blu ray też ma opcje żeby przez hdmi wypuścić pcm ,downsampling z dsd ,bo to moja jedyna opcja obecnie żeby posłuchać sacd że starej dobrej japońskiej kolekcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDAI 2170 ma dwa sloty na Room Perfect. Ponieważ korzystam teraz tylko z jednej korekcji RP, to druga została wolna i można by ją wykorzystać w innym pomieszczeniu, oczywiście nie w tym samym czasie.  Prosty zestaw: DAC-wzmacniac-dwie_kolumny. Myślę, że sygnał najlepiej byłoby wysłać z wyjścia cyfrowego. I teraz problem, bo kabel musiałby być bardzo długi, coaxial lub optyk po konwersji z coax. Lepszą opcją byłoby przetworzenie sygnału cyfrowego na strumień do sieci LAN i odebranie go nawet bez kabli po WiFi. Czy istnieją takie konwertery: DigitalAudio->strumień_w_sieć_komputerową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako streamera do TDAI-2170 używam RaspberryPi + Volumio po USB. Przy czym słucham wyłącznie Spotify, sporadycznie Tidal. Moim głównym źródłem są jednak CD, gdzie jako transport pracuje CD-2.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.