Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sygnałowe Velum


electro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,ktokolwiek słyszał,ktokolwiek widział-:),bardzo prosze o uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem te kabelki na audilabie imarantzu.efekt byl wysmienity.aksamitna gorka ,duza przestrzennosc oraz konkretny punktowy bas.w porownaniu do tary r2 oraz blue h.nordosta velum byl duzo lepszy.niestety byl wowczas za drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz,czyli mozna sie blizej zainteresowac-:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Velum w rzeczywistosci nie istnieje.To znaczy oficjalnie takiej firmy nie ma.Kable te produkuje pewien gość w Polsce,ładnie je opakowuje i sygnuje swoją wymyśloną marką - Velum.

Natomist jeśli chodzi o stronę brzmieniową tych kabli to są bardzo dobre i jeśli by porównać kable sklepowe z tych samych przedziałów cenowych (czyli raczej wysokich) to są spokojnie na ich poziomie lub /i może czasami nawet lepsze.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że francuska...

Kabelek, a i owszem, 1800zł na Wilczej (nowy 2400).

Ale tyle to bym za niego nie dał. (Nie do moich, budżetowych klocków.)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby firma była zagraniczna, to kable pewnie by się pojawiały w recenzjach, na aukcjach e-bay, audiogon itp czy na zagranicznych grupach dyskusyjnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter nie z domu

(Konto usunięte)

O Velum można od czasu do czasu poczytać i na stronach zagranicznych. Znalazłem kiedyś info na forum PSaudio , ktoś z PSaudio chwalił się że nie znalazł kabla zasilającego który by dawał dużo większą dynamikę od ich produktów, własnie za wyjątkiem Velum, tyle ze podobno Velum był dużo droższy od kabli z PSaudio. Amo ze to są 2 różne firmy, polskie to podróbka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> piter nie z domu ;-)

może ten właściciel PS Audio to Polak? Czasem trafiam na wpisy polskich audiofili na audioasylum albo audioreview...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdziwiłem, temu co napisałem... Nie chodziło mi o właściciela firmy produkującej kondycjonery, tylko właściciela konkretnego urządzenia/ kabla, które zachwalał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter nie z domu

(Konto usunięte)

->Marek

Napisałem w zbyt duzym, skrócie. Kable Velum zachwalał właściciel PS audio zresztą pośrednio, bo przede wszystkim zachwalał swoje. Dyskusja była w tym stylu, że ktoś narzekał, że kabel PSaudio ograniczył mu dynamike, na to własciciel ze testował te kable w wielu konfiguracjach

i było ok, a jedyne kable odsłuchiwane przez niego, które dawały lepszą dynamikę to Velum i jeszce jedna marka, nie pamietam nazwy, zaznaczał tylko że oba były dużo droższe od jego produktów.

Za Velum wychodziło chyba coś 3-4 tys PLN za kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że PS Audio ma w Polsce dystrybutora i jest nim firma, w której kupiłem wzmacniacz ;-))) Będę musiał się tym zainteresować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie, ale na jakiejś stronie www. widziałem ofertę Veluma. Było tam napisane, że to firma niemiecka. Od strony brzmieniowej porównywałem ją osobiście z Tara labs reference. Brzmi Velum naprawdę doskonale, choć bas był gorszy niż w tarze. Największa zaleta była średnica, a fortepian wypadł wzorcowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pleszka

(Konto usunięte)

Nie mam pojęcia kto te kable produkuje, szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Polecam je wszystkim. Mogę potwierdzić że do lampy są wyśmienite. Fortepian brzmi dokładnie tak jak na żywo. Co do tary i basu to mógłbym polemizować ale każdy ma swoje zdanie, przepraszam słuch:)))

Kupiłem je od znajomego pamiętam że dytrybutorem do niedawna był "człowiek baza" (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi) teraz prowadzi Heavens Gate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam czlowieka osobiscie co robi Velumy... odswiezylem sobie znajomosc na AS ;) zakrecony czlowiek jak sloik na zime ;) Kiedys zajmowal sie dystrybucja chario.. nibyc byly w dystrybucji ale nikt nic nie wiedzial i tak jest z tymi Velumami. On po prostu tak juz ma i tak prowadzi interesa ...

pozdrawiam

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu zgadza sie,to najsłabsza strona tych kabli ,jest mało zróznicowany i jakoś tak słabo wybrzmiewa (jak na swoją cenę oczywiście).W kategori bezwzglednej czyli w stosunku do czegoś lepszego zarzuciłbym im jeszcze minimalą metaliczmość tonów wysokich.Zgadza się ,że dobre do lampy.

 

A przepraszm jak firma która nie istnieje moze mieć dystrybutora,bo nurtuje mnie to pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje,nawet sie nie spodziewalem ze to taka zakrecona sprawa-podsumujmy -:):niemiecka firma z Wroclawia ktora nie istnieje,dystrybutorem tej firmy byl czlowiek baza (tego to akurat kojarze-:)),ale juz nie jest,a te kabelki wystawione na Wilczej to pewnie po to zeby to wszystko uwiarygodnic,ze sprzedaje sie hi-end,ktory w najstarszym sec-handzie jest po tyle i tyle,ale mozemy sie dogadac i dobic targu

mnie tez malo obchodzi czy to polskie czy niemieckie,francuskie itd.,chodzi po prostu o zwykla uczciwosc w stosunku do klienta,jesli robi sie kable dbajac o aure tajemniczosci to mozna je np.nazwac Acoustic Zen i szafa gra,ale wmawianie ze sprzedaje sie niemiecki hi-end konfekcjonowany w polsce i dostepny w niebywale niskiej cenie to chyba przegiecie,przypomina mi sie sprawa tych kabelkow Sound Projecta co to byly cordiala ze startymi napisami +800% marzy,z tego co pamietam po tej aferce zadne sprostowanie"producentow" do tej pory nie nastapilo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.