Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sygnałowe Velum


electro

Rekomendowane odpowiedzi

zyzio,elektro i inni

co WY wiecie o tych kablach???czytacie bzduzy,powtarzacie plotki,ublizacie BRODZIE,ZYDELKOWI(znam GO osobiscie,kable ktore testowal przeszly przez moje rece,czlowiek ma taki dzwiek w domu,ze wiekszosc z was nie slyszala takiego,i nigdy nie zblizy sie do jego poziomu,i naprawde wie co pisze),spieracie sie gdzie te kable sa robione,czy to jest wazne??czy w niemczech,francji,usa,i kto robi je?.. swistak?..nie... robi je homo sapiens.jesli sa robione w Polsce to bardzo dobrze,moze sa sprzedawane poza granicami kraju?i dlatego sugestie,ze niemieckie??byc moze!!bo sa znakomite!!,i powinniscie sie cieszyc ze sa robione recznie,bo na swiecie ceni sie dobra reczna robote,a nie masowke z marketu.co go dzwieku.....sa zajeb.....!!od tygodnia uzywam NF-G XLR.rewelacja.byc moze,a raczej napewno sa lepsze np.transparent referenz za 28KZL.co do ceny....no coz nie kazdy moze chodzic w PRADZIE,i jezdzic nowa CARRERA 4S. czekam na zlosliwa odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umysł zniewolony" - ale żeby przez zwykły kabel ? ? ?

 

No właśnie te Velum to swietne stringi - radzę wypróbować i znane na całym swiecie - nic innego pod tą nazwą nie znalazłem a np. Carrera jest :-) Inne kable też grają dobrze - nawet Cordiale - a Silltechom chyba bliżej do Carrery niż Velumowi i są tańsze, mimo że nie skęcane w piwnicy na wiertarce jak ten prawdziwy "hand made";-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tomek 7776

 

Czy jesteś z Białegostoku i dostałeś tego Veluma z W-wy. Bo jeśli tak to wcześniej był on u mnie. Mogę tylko potwierdzić pozytywną opinię o Velumie interkonekt NF-G XLR.

 

Jestem w trakcie poszukiwań optymalnego interkonektu do mojego zestawu. Spokojnie i bez emocji testuję po kolei kable z wyższej półki. Na razie, na pewno Velum jest lepszy od Nordosta Red Dawn, Cardasa Neutr. Ref oraz środkowych Transparentów (w granicach 4000 pln). Teraz będę porównywał go z Cardas Gold. Ref, wyższym AN oraz nie ukrywam faworytem XLO Limited Edytion (około 7000 pln) i to jest mój limit finansowy. Jeśli Velum nie będzie dużo gorszy tzn. że jest rewelacyjny w swojej cenie.

 

A jeśli ktoś nie wierzy to niech sam sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Sorry że sie tak dopytuję, ale mółbyś jeszcze napisać co było nie tak z wersją SE w stosunku do NF-G ?

Czy chodzi Ci o stosunek jakośc cena czy w skali bezwględnej SE grało gorzej ?.

Mam w testach wersję SE w okazyjnej cenie, ale po odsłuchach mam do niej pewne zastrzezenia, i chciałbym sie zorientować czy Velum u mnie się nie sprawdza i nie warto zawarcać głowy tańszą wersją, czy ten typ SE tak właśnie poprostu ma, a tańszy to inna szkoła brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek 67

tak,to ten kabel.zostaje u mnie na dluzej.sprawdzil sie w moim systemie.chetnie kupie druga pare,bo mam system z preampem(lampowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piter

 

Velum G jest lepszy jeśli go porównasz bezpośrednio z SE. SE ma bardziej wyostrzoną górę i "chudszy" bas, zdecydowanie mniej zróżnicowany. Dlatego SE gra w zestawie z "wężami" i listwą, które wygładzają górę i dodają enerii i masy w basie.

 

Natomiast G gra sam dobrze bez "węży" i listwy i daje 90% efektów SE z "wężami". Sądzę, że SE z "wężami" jest do lampy a sam G do tranzystora.

Co do modelu G w wersji RCA miałem tylko jedno zastrzeżenie; lekko wysunięty pierwszy plan (wokale) w stosunku do reszty co obiawiało się zbyt dużą "namacalnością" prezentacji - było zbyt dobrze słychać wokal w stosunku do reszty muzyki (nic nie ma to wspólnego z wypchnięciem średnicy). Ta wada znikła po wpięciu G na XLR - scena została uporządkowana i dopieszczona, lepiej umiejscowiona w przestrzeni.

 

Co do podbicia przełomu wysokich i średnicy. Kabel jest elementem pasywnym w związku z tym nic nie może podbić lub pogrubić. Może najwyżej wycofać lub obciąć. W związku z tym to raczej inne kable wychudzają a potem np. wzmak to wyrównuje, czyli z powrotem podbija i dlatego jest ok.

 

Z moich obserwacji wynika, że wiele wzmaków ze średniego i średnio-wyższego przedziału cenowego gra "Loudness-owato" szczególnie w basie tzw. "misiem" czyli grubym, masywnym ale nie zróżnicowanym dołem. I to dlatego m.in. na Audio Show tak mało sprzętu dobrze gra i wszyscy tłumaczą to akustyką a to jest ten "miś" szwędający się po kątach. Natomiast brak jest im rozmachu, energii, swobody, szybkości.

 

Ja generalnie słucham klasyki, szczególnie symfoniki. Zawsze miałem jakieś zastrzeżenia co do barwy instrumentów. Ale ostatnio po wpięciu Veluma i teście z udziałem moich znajomych melomanów (dużo wiedzą o dźwięku a prawie nic o sprzęcie) nie stwierdzili żadnych podbarwień w instrumentach a byli zdziwieni przede wszystkich rozmachem i energią jaka można uzyskać ze "sprzętu" na symfonice. To był niemalże spektakl na "żywo". Z resztą byli u mnie też koledzy z forum i też mieli Barber "Modern cool" na "żywo".

 

Ogólnie jestem zdziwiony nie Velumem ale tym co on "wycisnął" z mojego zestawu.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest tak jak pisałemw watku :"Kabel za 2000 Euro", po prostu nie inwestuję w nieziemsko drogie kabelki, bo tak czy owak to tylko kosmetyka, a na kosmetyki nie wydaje się xxx kzł, wolę kupić parę płytek lub dołożyć kasiorkę do kupki, czekającej na przyszłe zakupy klocków, a nie drutów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

no,no,no........powiedz to swojej kobiecie..ze nie warto na kosmetyki wydawac taaakich pieniedzy.posluchaj ...w systemie wszystko jest wazne,a w drogim systemie jest to bardzo wazne,a w bardzo drogim,referencyjnym wrecz jest to podstawa.aby nie zepsuc pracy konstruktorow i producentow kolumn,wzmaka,cd.jak juz nazbierasz na cos lepszego,to dopiero sie przekonasz,ze kabelki ktore obecnie posiadasz,sa za "cienkie",ze nie mozesz ich uzywajac ,sluchac plyt,ze meczy cie cos.i to bedzie ten moment,ze niestety bedziesz musial powiedziec swojej kobiecie........kochanie......z wczasow na KUBIE w tym(a moze i przyszlym) roku rezygnujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy moze ktos zmiescic zdjecia wyrobow mitycznej firmy Velum?

2. Czy moze ktos wie co jest uzyte do produkcji kabli tej firmy?

 

Zdarza sie, ze nawet znane firmy ladnie opakowuja na przyklad kable wyprodukowane przez Belden (Belden to i tak dobrze) i sprzedaja je wielokrotnie drozej.

Jesli Velum to chalupnicza robota to moze sobie robic co chce, bo zawsze znajda sie naiwni by kupic kota w worku. Byc moze firma "nie istnieje" by nie placic podatkow. Stosunkowo malo doswiadczony rynek high-end audio w Polsce jest doskonalym miejscem dla roznego rodzaju transakcji handlowych. Smie twierdzic, ze przecietny audiofil nie wie je jak dobrze moze brzmiec DIY kabel z uzyciem kabli Belden i dlatego istnieje niebezpieczensto sprzedarzy tego typu chalupniczego wyrobu jako "cudownego" kabla. Co gorsze moze on brzmiec lepiej niz wszystko co ten "przecietny audiofil" slyszal. Wilk syty i owca cala? Byc moze , tylko jaka cene musiala zaplacic owca..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werner

te stringi ogolnie znane sa super ,no i nie sa drogie, bo stringi ktorych zdjecie rentgenowskie bylo zamieszczone u nas na forum mimo ze na pewno atrakcyjne,jednak ekstrawagankie i by dziewcze uwieraly gdzie niegdzie, to sa chyba takie stringi haute couture ,od swieta nie na co dzien i w takiej sytuacji ciezko jest wydac 4 kola na srebrne stringi z plecionki ,a laska zalozy je tylko w sylwestra,no ale jak szalec to szalec:) umysl zniewolony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że dobrze dobrany system w dobrym akustycznie pomieszczeniu nie zagra źle nawet na sznurze od żelazka ;) A Velum - niech sobie istnieje i nadal naciąga, zainteresowani zawsze się znajdą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsek - kim ty jesteś , aby wypowiadać takie opinie , tymbardziej jeżeli piszesz o soParsec o sobie: " System: ciagle w ruchu

Muzyka: nie musi byc dobrze nagrana wystarczy, ze cos w niej jest

Najlepsza polska plyta: Brygada Kryzys - "czarna"

Najlepsza polska plyta, ktorej nigdy nie bylo: Rejestracja

Najlepsza plyta zagraniczna: zbyt wiele by je wymieniac

Najlepsze koncerty, kolejnosc bez znaczenia: Psychic TV, The EX, The Fall, The Voluptuous Horror of Karen Black, Etron Fou Leloublan, Dub Syndicate / Adrian Sherwood, Tuxedomoon, Black Rebel Motorcycle Club, Sly & Robbie, The Humpers Lee 'Scratch' Perry i wiele innych

 

Obecnie najbardziej sluchana plyta: Adrian Sherwood "Never Trust a Hippy"

Warto odwiedzic strone:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mozna na niej posluchac i zobaczyc Sherwooda w akcji miksowania bie : "

Koniec cytatu , wystarczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POMYŚL NAD SOBĄ I DAJ SIĘ LECZYĆ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zyzio

 

Słowo się rzekło. Proszę wskazać dobrze skomponowany system, do którego można wpiąć "sznur od żelazka" jako interkonekt i nie będzie różnicy.

 

Ja mam wrażenie, że 90% uczestników tego forum to nigdy np. nie słyszało fortepianu na "żywo", na którym to najlepiej testuje się sprzęt bo od razu wychodzą "dziury" w paśmie.

 

Tak jak brzmi fortepian na Velumie to nawet nie brzmi on na "żywo" jeśli jest kiepski pianista, który nie potrafi wydobyć barwy z instrumentu.

Dopiero Velum pokazuje prawdziwą wielkość najlepszych pianistów tego świata. Przeciętni natomiast brzmią niestety cienko i wcale jakość nagrania nie jest czynnikiem decydującym.

 

Pzdr.l

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek 67 napisał - Tak jak brzmi fortepian na Velumie to nawet nie brzmi on na "żywo" - .

 

Buhahahaha - naiwny jesteś albo głeboko wierzysz w cuda. I już Cię wzięło :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wernen

 

A czy Ty słyszałeś kiedyś "kiepskiego" pianistę na "żywo", który nie potrafi wydobyć barwy z instrumentu ?

Np. Yundi Li ostatnio "skatował" fortepian w FN a brzmienie jego instrumentu było nieakceptowalne.

Paru kolegów z forum, którzy byli na koncercie "bardzo się zmęczyło".

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Kabelek tę kiepską grę poprawia? Ciekawe! Czy może jest tak "dobry" że juz niewiele przez niego słychać???

 

Zastanów się trochę nad wynikiem rozwinięcia Twojej myśli. Zaraz dojdziesz do wniosku że nie potrzeba wzmacniacza, źródła i kolumn. Wystarczy sam VELUM. Antidotum na bolączki jak tabletka na depresję. Sorry, ale gdy słyszę takie opinie, to chce sie rzucić niesympatyczne powiedzenie pod adresem autorów.

 

Naprawdę przydaje się troche rozsądku nawet przy wtykaniu wtyczki do gniazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wernen: ROTFL :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wernen

 

Rozmowa ze "ślepcem" o kolorach. Zadaje Tobie pytania a Ty nic. Czy wiesz co to jest barwa instrumentu ?

 

Czytaj uważnie bo nie będę jeszcze raz pisał.

 

Na kiepskim sprzęcie nawet najlepsze nagranie fortepianu nie "zabrzmi" lepiej niż kiepski pianista na "żywo".

 

Natomiast na dobrym sprzęcie, a w tym przypadku chodzi o Veluma, barwa wydobywana przez np. przez Kempffa z instrumentu w nagraniach z lat 60 jest wyraźnie lepsza niz barwa instrumentu Li na "żywo".

 

Bardziej łopatologicznie już nie mogę ?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że słyszałeś tego samego, męczącego fortepian Yundi Li na żywo, a potem jego nieudolną interpretację nagraną na CD (z tego samego koncertu) i odsłuchiwałeś ją przez „zwykłe kable” oraz przez cudownego VELUMA? I wtedy Yundi Li zagrał znacznie lepiej!!!???

Tylko w takim przypadku mógłbyś twierdzić, że cokolwiek porównywałeś. Zatem Twoje tłumaczenie jest rzeczywiście - "łopatologiczne", bo wysilone jak machanie łopatą.

 

Nie chcę zniżać dyskusji do poziomu logiki Twojego pytania – dlatego pomijam je milczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając lekko temat: czy ktoś sprawdzał kable Sun Wire oraz Wire World? Można je kupić za strawne pieniądze na sieci, stąd pytanie. Obu kabli nie znam, będę wdzięczny za jakiekolwiek info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprway! Swoja droga nie wiem z czym sie nie zgadzasz, ale oczywiscie masz do tego prawo, gdyz przedstawilem sytuacje jakie czesto zdazaja sie w swiatku producentow kabli. Twierdze tez, ze otwartosc producenta przynosi wiecej klientow niz tajemniczosc, za ktora zawsze podaza podejrzliwosc.

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> arek 67

Nie napisałem, że nie będzie różnicy, napisałem że dobrze dobrany system w pomieszczeniu o dobrej akustyce nie zagra źle na przy przysłowiowym sznurze od żelazka, chodzi o to, że stosunek jakość/cena przy tak drogich, do tego tandetnie wykonanych kabli, w przypadku których na kilometr wyczuwa się jakiś przekręt, jest beznadziejny.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.