Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sygnałowe Velum


electro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za propozycje (domyslam sie ze jestes z okolicy), ale powaznie watpe czy moj 5 kg arcam przezylby w jednym kawalku z takim pytonem przyczepionym do pupy. Pozatym raczej nie biore pod uwage zakupu kabli w cenie zblizonej do wartosci pojedynczych klockow w moim systemie. To byloby dosc nierozsadne w klasie budzetowej, nie sadzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sądzę , ponieważ kable są bardzo ważnym elementem toru , mogą wyciągnąć z reszty elementów co się tylko da , lub mogą być poważnym tłumikiem ( jak Eagle ) . To Roger Ci je chyba wepchnął na siłę :)) Daleko od ul Matejki :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wyciągnać i owszem, ale pewne granice są....

 

Oto cytat ze znanej wszystkim strony:

 

"(...) czy wymiana mojego ,,Firsta" V.d.Hull na "Solar" Winda Nordosta może pomóc?

 

Temat kabli jest bardzo kontrowersyjny. Ogólnie świat audiofilski podzielił się na dwie, wzajemnie zwalczające się grupy - na tych co słyszą różnicę w kablach i tych co nie słyszą. Każda ze stron okopała się w swoich argumentach i nie zmieniają zdania. Ja jestem w grupie tych słyszących, chociaż nie demonizuję tego zjawiska. Uważam ze często różnicę słychać - zależy to nie tylko od kabli, ale od całego systemu, czy "zgra" się z kablami. Ale w większości zmiany są tak subtelne, powiedziałbym że więcej do powiedzenia ma nasza autosugestia niż jakieś słyszalne różnice. Podam tylko jeden przykład. Mój znajomy kupił sobie bajerancki, bardzo drogi interkonekt do swojego (drogiego zresztą) zestawu. Gdy porównywaliśmy dźwięk na tanim i drogim kablu, potrafił wspaniale opisać różnice, ale tylko dotąd, dopóki wiedział który kabel jest podpięty. Przy próbach "w ciemno" nie szło mu tak łatwo, powiedziałbym ze w ogóle nie potrafił rozróżnić kabli. A różnica w cenie kabli wynosiła prawie tysiąc zł. Moja rada jest taka - jeśli jest możliwość pożyczenia kabla - proszę pożyczyć i posłuchać. Nieco dłużej niż kilka minut. Powiedzmy 2-3 dni. I nie słuchać pojedynczych zakresów dźwięku lecz brzmienia całości, jak to gra, czy dobrze się słucha, czy nie razi, nie denerwuje. "Jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać?" jak to mówią w reklamie. Chyba ze Panu się wybitnie spodoba. Ja przyznam się ze kable (i sprzęt) kupuję nie tylko dla brzmienia, ale zwracam uwagę na solidność wykonania wtyków w przypadku interkonektów, na jakość izolacji itp. - ale także dla wyglądu, czego zresztą nie ukrywam. Dla oka i dla ducha. Gdy słuchałem wzmacniacza Creek'a, dźwięk mnie zachwycał. Ale wystarczyło ze popatrzyłem na badziewnie wykonaną obudowę, cala radość słuchania znikała. I dlatego go nie kupiłem"

 

Poza tym pod względem solidności wykonania VELUM odpada ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepchnac to nie wepchnol, ale te kable byly kupowane 5 lat temu do zestawu technics + eltaxy + kable z pudełka, a nic tanszego juz nie mial ;). System sie troche zmienil ale druciki zostaly - jezeli masz jakas ciekawa propozycje glosnikowych do 50 zl/m to zapraszam na priva, bo dosc jusz tu naspamowalismy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - pewien gość z którym się zgadzam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Broda

 

Ok. Miałem Veluma w domu w różnych konfiguracjach. Optymalny co do ceny wydaje mi się IC model G na XLR, sam bez sieciówek.

Ale dzisiaj jeden z "BOSSÓW" :) tego forum powiedział, że MIT Shoutgun 330 Proline bardziej mu się podobał !!!!

Mam takie samo zdanie, pamiętając oczywiscie o relacji efekt/cena.

:-)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zyziem co do autosugestii. Przeprowadziłem kiedyś test odtwarzając 3 razy ten sam kawałek z trzema różnymi interkonektami za każdym razem ludzie testowani przeze mnie widzieli jak je zmieniam,opisy zmiany barw i dynamiki były bardzo kolorowe ,na koniec oświadczyłem osobą testowanym , że nie dokonywałem żadnych zmian ,słuchali cały czas na tym samym interkonekcie. Co jednak ciekawe za drugim razem kawalek powtórzony zagrał jakby lepiej , nawet ja odniosłem takie wrażenie chociaż wiedziałem ,że nic nie zmieniłem czyżby słuch był bardziej wyostrzony ? Przypominam ,że odtwarzany był ten sam utwór. Jednak nie mozna twierdzić ,że kable nie grają i mają małe znaczenie, ponieważ wszytko o co chodzi w audiofiliżmie to , aby sygnał który płynie przez nasz tor był najczysczy ,a niestety to kabel stanowi najdłuzszy element naszego toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek 7776

Jest na Wilczej w W-wie.

 

Warto odwiedzić stronę MIT i dokładnie wejść na rysunki opisujące całą filozofię kabli od modeli Shotguna do Oracla. Zaczynam wierzyć w te puszki. Ale w jaki sposób one podbijają bas? Przecież interkonekt jest pasywnym elementam toru. Warto też zwrócić uwagę na przełom wyższej średnicy i wysokich w tych opisach. To jest ciekawe zjawisko w MIT, że jednocześnie jest energetyczny, "ostry" ale gładki. No i ten baaaas.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA

bez nerwow,to wirus w kompie.jego nie ma,jego poglady,to przedruki artykulow innych autorow.niekiedy bezmyslne.poczekajcie troche mam go juz na widelcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam zamiaru oglądać ani ciebie ani tych paskudnych Velumów ;-)))))) Poza tym musielibyście przyjechać w trójkę, a ja nie mam tylu słonych paluszków ;-)))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio - P.S ty nawet umarłego potrafisz ruszyć , ale pogadajmy u Ciebie w domu i u Ciebie posłuchajmy tego co Ty masz , potem tego co ja przywiozę , a potem napiszesz.................

Pozatym ja , to ja , jednoosobowa postać !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczysz fakt, że zawsze pojawiacie sie jednocześnie - magia ?????? ROTFL ROTFL ROTFL

Kończę, bo ten wątek zawsze będzie na wierzchu, a o to pewnie chodzi...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej , jestem spokojnym człowiekiem , ale Ty potrafisz ruszyć każdego !

Mieszkasz gdzieś niedaleko , więc proponowałem Ci spotkanie , przedyskutowanie pewnych spraw ( aby to forum było czyste ) , z Twojej strony brak dobrej woli , więc myślę , że wypisujesz te wszystkie bzdury tylko dlatego , że jesteś uprzedzony do Veluma , a nigdy tego niesłuchałeś :(((

Nie odpowiadaj jeżeli niechcesz , aby Velum pojawił się znowu na początku forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis:

Ja po prostu nie mam zamiaru wydawać kilku kzł na sieciówki, bo to głupie, beznadziejnie głupie moim zdaniem....Veluma widziałem w MHZ w K-cah za 2800 zł ( za to ku... można kupić zajebisty wzmak, CD lub kolumny, a nie kawałem garażowego drutu), rozumiesz mnie w końcu ??????? To wyrzucanie pieniędzy w błoto nawet jeśli byłaby jakaś poprawa to i tak nie byłaby warta tej kasy !!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebisty wzmak , cd , czy kolumny kupuje się za ( detal nie odkupiony ) za powiedzmy 20000 zł w górę :)))

Pozatym Panowie , gdzie tu tak naprawdę można poszukać początkowego wątku tego forum ?

Czy to forum , to forum pieniactwa , cwaniactwa , braku podstawowej wiedzy o muzyce i sprzęcie ???

Może coś konkretnego na temat kabli Velum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - usłyszysz same "achy" i "ochy". Zyzio po prostu pisze zbyt zdrowo. Proste prawdy są najtrudniejsze do pojęcia.

 

Co do "zajebistego" wzmaka, cedeka - to równiez nie zalezy od ceny. Na 'AS' Sonic Frontiers + Cabasse Adriatis - po 100tys. za klocek grały do d.... Ale jeśli kogoś stać na ładny mebel albo sznurek, to czemu nie - niech kupuje i posiada.

 

Tylko że tu sie wciska sznurki ludziom, których nie stać na resztę sprzętu - bo takich których stać na fanaberie jest kilkunastu/dziesięciu. I oni akurat na to forum nie zaglądają.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądają, zaglądają.... tylko nie postują bo zaraz by się dowiedzieli od jakiegoś mądrali że ze szwagrem w garażu młotkiem wystuklali lepszy cedek od tego co ten hajendowiec ma, albo jakiś właściciel kambodży zaczął by pisać jak to system za xxx kilo złotych fatalnie gra i że on by takiego nigdy nie kupił... LOL.

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable veluma to najlepsze siecoiwki jakie slyszalem,po wypieci ich z systemu siada dzwiek jak cholera im lepszy sprzet tym wiecej je slychac,polecam najprosciej zlodzejke Veluma i jeden kabel reszta wpieta w zlodziejke jak ktos nie uslyszy zmian to powinien udac sie do laryngologa aha im drozszy Velum tym lepszy bez kitu,cena jest uzasadniona

Ja scluchalem listwy veluma genialna plus kabel Veluma do gniazdka i sprawa załatwiona

pozdrawiam głuchoniemych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.