Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar2000 - dziwne spectrum


cyp

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Od niedawna używam foobara razem z burrrnem i na komputerze w domu pojawia się dziwny szum, niezależnie od rodzaju i źródła nagrania. Na kompie w pracy czegoś takiego nie mam. Skąd się to bierze ?? i czy ten szum zostaje potem zapisany przez burrna. Moja nagrywarka to HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L chociaż ona chyba nie ma nic wspólnego z tym szumem.

 

Ot zagadka na bezsenne nocki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Napisz coś szerzej.

 

Jakie karty dzwiękowe masz na obydwu komputerach?

Których wersji foobara uzywasz?

Jakie wtyczki masz zainstalowane?

Odtwarzasz DS, KS czy Asio?

Czy obydwa komputery mają taka samą konfiguracje foobara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kart to w firmie zintegrowana a w domu jakiś staroć na ALS120. Odtwarzam płyty na wbudowanym dvd-romie tylko i wyłącznie do ripowania przez foobar a następnie do wypalania przez burrrna - więc nie używam żadnych wtyczek. Czy ten szum może być spowodowany kartą muzyczną ? wydawało mi się, że dekodowanie samego dźwięku po przez foobar odbywa się w procesorze komputera a dopiero samo odtwarzanie w karcie dźwiękowej. wydawało mi się też że to spectrum tworzone jest jeszcze na podstawie informacji z samego procesora a nie z karty muzycznej. Jeśli się mylę to czy samo ripowanie też jest 'ulepszone' o ten szum. Proszę o uświadomienie :) jeśli to wina karty to tylko przyśpieszy decyzję o jej wymianie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Spróbowałbym podejrzeć zripowany kawałek który szumi w foobarze, za pomocą Audacity.

Jeżeli nie ma w Audacity tego szumu - to problem jest po stronie foobara lub karty a nie z powodu złego ripowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

ponawiam prośbę o pomoc, wymiana karty dźwiękowej nie pomogła :( ostatnio odkryłem, że szumy są w dużym stopniu generowane przez pracę dysku twardego (jest nowy i działa ok) czy przyczynę tego cholerstwa może być zasilacz komputerowy, bo najwyższych lotów on nie jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.