Skocz do zawartości
IGNORED

płyty, które zabieracie na odsłuch


alt_77

Rekomendowane odpowiedzi

z klasycznych rockowcow zawsze biore 'The Ultimate Experience' Hendrixa (HDCD), a z cięższych rzeczy 'Bloody Kisses' Type o Negative

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ale calosc jest tak znakomita, ze vocal mi nie przeszkadza.

jesli komus zalezy na loaklu to trzeba sie przestawic na Tom Russell "The man from god knows where..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja biorę płyty, które w moim systemie brzmią źle.

Przekonałem się już dawno temu, że jest to znacznie lepszy sprawdzian sprzętu niż odsłuch doskonale nagranych, audiofilskich krążków, które nie mają prawa źle zabrzmieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą przestrzennością porównywalną do 5.1 to tak z usmiechem, chociaż to moja ulubiona płyta. Do głosu również nic nie mam i nie łapie kompletnie o co chodzi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Andrzej

Już wiem skąd się biorą te wycia na weselach...

:-)

Posłuchaj trochę klasyki a dopiero potem jęczącego Stinga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Z tą przestrzennością porównywalną do 5.1 to tak z usmiechem..."

przeciwnie, zupelnie powaznie. Jesli sie u ciebie sie nie spreawdza, to cos z twoim sprzetem/ustawiniem jest nie w porzadku

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo posluchac Rogera na koncercie w Wawie - wiedzialbys o co chodzi :))

A na odsluchy - plyty, ktore dobrze znam, ktore lubie - niekoniecznie dobrze nagrane - cel - muzyka ma brzmiec tak by mi sie podobalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz nzlg

(Konto usunięte)

gutten - przyznam, że robię dosyć podobnie, bo oprócz dobrze nagranych kawałków na swojej płycie odsłuchowej mam kilka, można powiedzieć delikatnie, o jakości średniej, ale za to są to jedne z moich ulubionych kawałków.

Co do głównego tematu wątku, to zgodnie z tym co napisałem powyżej płytka, którą używam do odsłuchów to CD-R, na którym zgrałem sobie różne rodzaje muzyki, wykonawców o różnej jakości nagrania, aby mieć możliwość usłyszenia szerokiego spektrum nagrań na odsłuchiwanym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pod tym podpisac nie moge. Niezwykle wazna cecha sprzetu hifi, jak sama nazwa wskazuje jest wierne odwzorowanie dzwieku. Prawde mowiac wole na kilkudziesieciu plytach czuc obecnosc artysty, sceny, publicznosci i namacalnosci dzwieku niz kazde bylegowno odtwarzac w granicy akceptacji. Slabe nagrania zabrzmia dobrze wtedy kiedy sprzet bedzie maskowal ich niedoskonalosc, chociazby wlasnie brakiem wiernosci. Nie godze sie zeby tez to co sprawia mi najwieksza przyjemnosc tracilo na wyrazie.

 

Ponadto fakt ze na dobrym sprzecie zle nagrania brzmia zle takze wydaje mi sie przesadzony. Kontrast miedzy tym co moze zestaw, a tym co dzieje sie przy kiepskich plytach jest glowna przyczyna takiego wrazenia.

 

Jak bede chcial sobie posluchac britney spears to predzej kupie jakies mulaste Tannoye niz zrezygnuje z blasku revelatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filip MI

(Konto usunięte)

Właśnie "Amused to death" jest rewelacyjną płytą jeżeli chcemy sprawdzić przestrzenność i lokalizację pozornych źródeł. W przypadku, gdy któryś z efektów na tej płycie nie jest namacalny, należy poszukać przyczyny. Przy właściwym ustawieniu kolumn usłyszymy nawet dzięki dochodzące z tyłu !!!. Nie wspominam o psie z prawej, radiu z lewej no i oczywiście o saniach na 8 tr. po ktorych przejechaniu kiedyś mało nie dostałem zawału serca !!! To było na ESS-ach 4D, gdyż na innych konwencjonalnych zestawach nie uzyskałem już takiego efektu.

Poza tym jest jeszcze Dire Straits "On Every Street", Mike Oldfield "Amarok", "Tubular Bells II" Peter Gabriel "So" oraz nowsze, a także Atlantic Jazz Legend vol. 1 i wiele innych, lecz dobrze nagranych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Z tymi odsłuchiwanymi płytami to w ogóle jest kram. Jeden mój znajomy po tym, jak przeczytał moje recenzje czegoś tam stwierdził podobno - "ale jak on może coś powiedzieć o brzmieniu sprzętu, używając takiej dziwnej muzyki, której nikt nie słucha". Myślałem że słucham każdej muzyki poza najbardziej ordynarnym popem, ale on też tego nie trawi, musi więc gdzieś być cała kopalnia gatunków muzycznych, które słucha 80% świata, a z którymi ja się nie zetknąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nie mam swoich faworytów.

Mam kilka plyt, których używam do "testów".

Nie są to (zazwyczaj), audiofilsko nagrane CD, ale znam je bardzo dobrze.

Plyt, które lubię staram się nie używac do tego celu.

 

Może te płyty przydadzą sie do testowania.

Przykłady dobrze nagranych płyt CD:

 

Siegfried Linkwitz (Linkwitz Lab)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

John Vestman

Commercial CD

Great Recording and Mastering

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w testach regularnie pojawia się Chick Corea i jego Corea Concerto (z londyńskimi filharmonikami)... to co w niej jest urzekająca, to przede wszystkim świetna barwa instrumentów....

na deser serwuje sobie Ewę Urygę i jej Ballads For Ella... czyli jazz na mały i chwilami nieco większy skład...

staram się także zabierać koncerty fortepianowe Sergiusza Rachmaninowa w wykonaniu Byrona Janisa... fajna płytka nagrana 50 lat temu, świetna do oceny miodności lampek - jak na niej lampa nie ma czaru to znaczy że lipa nie lampa... ;)

 

reszty testówek nie wymieniam, bo zmianiają się w zależności od tego, co chce sprawdzić na danym sprzęcie... ostatnio zwykłem również zabierać na wszelkiego rodzaju odsluchy płytkę fadeovera (serdeczne dzięki)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram najczesciej L?srivelse - Kari Bremnes.

Dlaczego ? Muzyka jest taka jaka lubie, jest bardzo dobrze zrealizowana, nagrania sa mocno zroznicowanie.

Polecam szczegolnie nagranie nr.14, ktore ze spokojnej ballady zmienia sie w ostra jazde

rokowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem wy to macie problemy ja na odsłuchy zabieram Andrzeja Zauchę "Byłaś sercs biciem"..płyta jest tak dobra ze słychac na niej modulatory PCM..wystarczy ze przez 15 minut posłucham dowolnego cd to juz wiem co on jest naprawde warty.

Moja druga ulubiona płyta to Basia Time and tide-polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.