Skocz do zawartości
IGNORED

Grado SR60 a karty i wzmacniacze sluchaw


Vltr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To moj pierwszy post na tym forum i wlasciwie to z powodu mojego drobnego dylematu postanowilem sie zarejestrowac.

 

Ostatnio kupilem sluchawki GRado Sr60 z mysla o sluchaniu muzyki i ogladaniu filmow na komputerze, chcialem kupowac juz sluchawki z tej odrobiny wyzszej polki. Nie pomyslalem jednak od poczatku, ze na standardowej karcie muzycznej wbudowanej w moja plyte glowna (msi k8n neo4 platinum) mija sie to wlasciwie z celem. Po szybkim tescie na komputerze u brata (ma sennheisery hd515 i karte x-fi soundblastera) roznica ogromna wniosek - kupuje karte.

 

No i tu zaczyna sie moj problem. Wiem ze niektore konfiguracje dziwekowe maja tendencje do "gryzienia sie", nie ukrywam, ze nie jestm specjalista i nie chcial bym kupic spzretu ograniczajacego moje nowe sluchawki badz wcale mu nie pomagajacego. Nie mam niestety porownania z innymi kartami muzycznymi. Wlsciwie procz podstawowej wiedzy, ze dobre sa e-mu audiotracki i maya i ze warto patrzec na wbudowany wzmacniacz sluchawkowy, nie wiem nic.

 

Prosze wiec o rade co ewentualnie sobie sprawic i za czym patrzec. Moze ktos ma wlasne doswiadcznia z tymi sluchawkami? Przedzial cenowy kart to 100-200zl, ale jezeli roznica jest naparwde duza moge zaplacic wiecej.

 

Z gory dziekuje

Vltr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

malo kto ma na tym forum wiedze o kartach, ja sluchalem paru sb i jesli masz taki maly budrzet to najlpeiej kupic stare audigy 1 lub 2 ale w najbardziej wypasionej wersji [czyli jakies platinum ex gold cos takiego], a nie najnmowsze, czym karta nowsza i im ma wyzsza cyferke czyli np audigy 4 zmaiast 2 to przedwszysktim daje efekicki w grach i inne bzdury a wysokosc modelu daje jakosc przetfornikow czyli to o co nam chodzi, w 100-200zl masz tylko sb i moze dmx 6 fire jak sie zmiescisz powinno sie udac ale to zadka karta, jak znajdziesz to biez lepsza od sb, a tu ci rzuce linka najlepszego testu dziwiekuwek jaki widzialem w necie po polsku bardzo przydatny dlamnie byl, mam juz echo mie z tego testu [500zl dalem za uzwywana i odsadza wszystkie sb o lata swietlne], wlasnie kupile sr-60 ale dopiero je rozgzgrzewam 3 dzien sluchania najpierw bylo cienko ale juz mi sie zczyna podobac, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sorki zapomnialem dodac linka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem rok temu uzywana M-Audio Audiophile 24/96 za 230 z przesylka... wiec jak bedziesz chcial to upolujesz okazje za malutkie pieniadze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ide o zaklad ze raczej nikt nie bedzie jej licytowal (bo kto kupuje karty bez jackow bedac w zakladce komputery na allegro - inaczej sie ma sprawa w muzyka i instrumenty :) )

 

w tym przedziale cenowym wnioskuje ze do stereo niczego lepszego nie znajdziesz... no chyba ze pokusilbys sie o wydatek min. 350 zl ale roznica bedzie raczej niewielka a i opinie sa podzielone co do wyzszosci pewnych kart nad innymi :) a wszystkie "creatyvne" urzadzenia sobie odpusc - drogo, festyniarsko i tylko do gier - wiem tez kiedys popelnilem ten blad

 

do tego holdek jako wzmacniacz ... klotze lagrange jako IC i masz taki zestaw jak ja... w mojej opinii bardzo fajny - ja bynajmniej zawsze odczuwam wielki fun gdy slucham tego zestawu - wczoraj usiadlem do nich po raz pierwszy od dwoch tygodni (sesje mialem) i jak zalozylem je o 9 rano to siedzialem do 16 z usmiechem od ucha do ucha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.