Skocz do zawartości
IGNORED

nie kumam ! (akustyka)


mihau

Rekomendowane odpowiedzi

Rhobaak, 13 Kwi 2008, 21:43

 

Posiadanie samych paneli bez dywanu nie jest jednoznaczne z problemami akustycznymi. Mam tylko panele i wyłożenie ich testowo dywanikami i kocami dało mniejszy efekt niż kabelek na 300 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->>> mihau

 

Jak możesz tak brutalnie ingerować w dobre samopoczucie naszych kolegów? Jeszcze nikt tak nie ośmielił się skrytykować ich ukochanych zabawek wepchniętych między róg pokoju a regał z fajansem! Jaka akustyka, człowieku? Moc, moc się liczy i marka. Dobry sprzęt (czyli taki, o którym można przeczytać dobre recenzje) gra gdziekolwiek go postawisz a z dobrym kablem to zagra nawet w łazience. W ogóle kabel jest najważniejszy: do "wzmaka" za 2 tysiące sieciówka za 3 tysiące i IC za 4 i to jest dopiero odlot! Taka sieciówka za 5 tysi to sama gra tak, że na noc trzeba z gniazdka wyciągnąć, bo zasnąć nie można. A do takiej za 6 to nawet wzmacniacza nie trzeba!

 

Inaczej nie wypada! No bo co napiszesz na forum: "przemeblowałem pokój i mam lepszy dźwięk"? Albo: "kupiłem dywan" czy "odsunąłem kolumny od ściany"? Obciach! A jak napiszesz - kupiłem kabel firmy X za n złotych, to od razu "szacun".

 

:-)

 

A teraz poważnie: rzeczywiście jak się ogląda te zdjęcia, to czasem włos się na głowie jeży. Ale też na forum jest sporo młodych ludzi, którzy na razie mają takie warunki mieszkaniowe, jaki mają i co? Z racji niedobrej akustyki mamy im odradzać eksperymenty z kablami? Nie w tym rzecz. Budowa systemu to pasmo różnych doświadczeń i kompromisów. Akustyka niestety nie załatwia wszystkich aspektów brzmieniowych. Czasem trzeba pokombinować składowymi, w tym kablami. Jednak rzeczywiście świadomość pewnych problemów akustycznych mogłaby być powszechniejsza a i wtedy fetyszyzm sprzętowy nieco by osłabł. Może nowa redakcja obok recenzji egzotycznych klocków umieściłaby jakiś "akustyczne FAQ" dla początkujących?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Gustaw

Czuję się bardzo dobrze, mam w moim gniazdku przyjemną głuchość :) Wierz mi, fenomenalnie się zasypia w taki pokoju. Ostatnio jeszcze wygłuszyłem drzwi żeby swoją czasem ostrzejszą muzyką domowników nie katować i teraz mam ciszę totalną :) Wszystko oczywiście z głową, żeby nie przedobrzyć i nie zrobić z pokoiku komory bezechowej, to da się łatwo wyczuć na muzyce bo robi się zbyt leniwa, bez życia. Ostatnio np, wywaliłem wytłoczki za kolumnami (zostawiłem ścianę ze styropianowymi kasetonami), za to rozłożyłem z powrotem dywan. Poza złagodzeniem góry i wyższej średnicy, o czym już wspomniał mihau, pomogło to jeszcze troszkę zniwelować wzbudzający się bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihau, 13 Kwi 2008, 21:06

 

>o a to o czym pisalem :

>

>ramy o glebokosci pond 5cm + dystans od sciany

 

fajny pomysl ,

skad ramy ?

czym , jak dystans zrobiony

chetnie bym z tej adaptacji , pomyslu skorzystal

 

co do pokoi masz troche racje

wazna sprawa naszego zadowolenia z dzwieku jest

sa wymiary naszego pokoju tkzw zlote proporcje wysokosci , szerokosci dlugosci

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau, ty chyba nie masz problemu z udawaniem,że jesteś głupi.

 

Jak możesz z tak małym doświadczeniem wyrokować o hi endzie.

 

Ja mam pokój po adaptacji akustycznej profesjonalnej firmy. Okazuje się jednak, że akustyka to bardzo trudne zagadnienie. Mam referencyjny system i wiem, że to co napisałeś świadczy o twojej głupocie.

 

Pisz na bocznicy, może znajdziesz podobnych tobie oszołomów a nie obrażaj melomanów. Kiedyś zrozumieszna czym polga Hi End i piękno obcowania z muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro :

 

1) ramy -> a mokretnie to "krosno" czyli taka surowa ramka na ktorej rozpina sie plutno malarskie. zamowilem w sklepie dla artystow na wymiar (to standardowa usluga) ale o niestandardowej grubosci (glebokosci w sensie) - troche sie dziwili ale zrobili. Oryginalnie pomysl wzial sie z robienia fotografii ;-)

2) material - poczatkowo uzylem specjalnego plotna do wydrukow inkjet ale bylo zbyt scisle i pokryte takim szuwaksem co je skutecznie zalepial. tutaj sporo experymentowalem ale wkoncu znalazlem takie ktore dawalo sie zadrukowac ale i bylo wystarczajaco "dzwiekoprzepuszczalne"

3) wypelnienie - standardowa welna mineralna, niesamowite ile tam tego weszlo ;) mocowane drutem od tylu i muslinem zeby nie pylilo.

4) dystanse to po prostu male koleczki drewaniane

 

calosc jest odsuniete od sciany wiec poza rozpraszniem (roznica powierzchni, ramy), tlumieniem wysokich i srednicy (welna) troche tez dziala na bas (tak mi sie przynajmniej wydaje ;-)

efekt - troche sie jakby uspokoilo na scenie. Nie wiem jak to okreslic bo nie jestem po audiofilsku zlotoustym (czasami padam jak czytam jak mozna opisac dzwiek , szczegolnie nic nie mowiacymi subiektywnymi przmiotnikami ;-)

 

teraz chce zrobic kolejne podobnie zakamuflowane dyfuzory na miejsca pierwszych odbic, ale na razie nie mam pomyslu...

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mirku po MBA (na tych lepszych kursach ucza tez ze kultura dyskursu jest waznym elementem onazedziowania managera, zmarnowales pieniadze, swoje lub firmy ktora zaplacila).

 

Nie wyrokuje o hi endzie -- jezeli tak uwazasz wskaz gdzie to robie. Z jak malym doswiadczeniem ? Skad wiesz cos o moim doswiadczneiu poza tym co sam pisze (jak zauwazyles zapewne, bo zgodnie z teoria sygnalizacji zakladam ze jestes kumaty, moje zeznania co do doswiadczenia sa niespojne co sugeruje manipulacje ;-)

 

Akustyka to koszmarnie trudny temat - wiem i nigdzie nie pisze ze jest inaczej.

 

Czy fakt posiadania referencyjnego systemu (wg jego producenta ? referencyjnego dla czego ? kolejne wyswiechatne slowo) daje Ci podstawy wnioskowac o czyjejs glupocie na podstawie kilku postow na forum ?

 

Gratuluje pokoju ;-) Wspolczuje poziomu kultury osobistej. Dziele zainteresowania motoryzacyjne, czysto przypadkowo.

 

mihau

PS: melisa ? joga ? jakis sport ? moze zmana pracy - tak silna ekspozycja waznego zmyslu na ekstremane przeciazenia musi skutkowac roznorakimi problemami. Dobrze ze na sluch nie wplywa, szkoda byloby pokoju i referencyjnego sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihau a znasz taki sposób "tworzenia" ustrojów akustycznych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki "wynalazek" (tylko trochę niższy) może udawać np. podstawkę do kwiatka.

Wtedy małżonka też będzie zadowolona :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mirek Potempski, 13 Kwi 2008, 22:15

 

>Mihau, ty chyba nie masz problemu z udawaniem,że jesteś głupi.

troche mocne slowa... :)

 

mysle ze Mihau ma troche racji adaptacja to jednak dosc istotna sprawa oczywiscie w miare mozliwosci finansowych, mieszkaniowych, estetycznych itd ale jednak nie nalezy zapominac o jakosci systemu bo to jednak on ma kluczowe znaczenie, wiec wzmaczniacz, kolumny i kabel sa nie do pominiecia.

ostatnio troche zajalem sie wygluszeniem pokoju i musze powiedzec ze efekt soniczny jest zdecydowanie lepszy niz przed adaptacja. pokoj mam 20 m2 ale jego najwiekszy minus to wysokosc , zaledwie 2.2 m z tego powodu syfit jest wyklejony plytami dzwiekochlonnymi a w miejscach pierwszych odbic na suficie gabaka stozkowa, na scianach zamszowo-skorzane dywany , na podlodze gruba wykladzina za glosnikami gabka w stozki za mna dyfuzory rozpraszajace dziwek. w pokoju 2 kanapy i fotel i stolik. glosniki 70 cm od tylu i 90 cm od bokow .przed adaptacja bylo niezle ale slyszalne bylo spore echo moze to specyfika pomieszczenia lub wina wysokosci teraz jest naprawde milo i nie zaluje zainwestowanych srodkow. oczywiscie czy sie podoba czy nie to kwestaia gustu ale mi pasuje

nizej fotki (sorki za jakosc robione telefonem )

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4357-100005107 1208119965_thumb.jpg

post-4357-100005108 1208119965_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam znam ;-) research zrobilem ostry ;-)

dzieki. Niestety

1) w polsce welne minerlan w tej frmie mozna kupic tylko w hurtowniach i to niewielu. zwykle sa plyty twarde lub miekka w rulonie

2) za maly mam pokoj na takie pulapki basowe. raczej cwiartki - wiec musialbym kombinowac.

 

tak wogole to pewnie po prostu w koncu kupie pare takich gratow ;) oczywiscie wraz z pomiarami przed i po. Jeszcze nie wiem ktorej z firm mozna zaufac (bo nawet te "specjalnie profesjonalnie przygotowane pokoje" ze zdjec na forum budza moje watpliwosci...

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartsx - no niezle ;-) wyglada ze dosc mocno wytmumiony...

 

A tak przy okazji -- skoro "dzwiek jest niemierzalny" jak to czesto jest tu udowadniane, to jak to jest z akustyka i ustrojami ? na ucho czy profesjonalne pomiary i wyliczenia ? A moze i jedno i drugie ?

 

mihau

PS: "troche mocno" - eee tam wybacz mirkowi, przy takim stresie trudno mu sie dziwic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten luksus ze pokoj jest tylko do muzyki, wiec moge zrobic tak jak mi pasuje i jak gra najlepiej . moj sasiad to muzyk zajmujacy sie profesjonalenie tworzeniem i nagrywaniem muzyki z dobrym i osluchanym sluchem wiec co jakis czas wpada na piwko ocenic jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

santadog, 13 Kwi 2008, 23:37

 

>Pierwszy raz widze pokoj gdzie te kolczaste szare gabki dobrze wygladaja..

 

moze dlatego ze pomalowalem pokoj na ciemny braz (czekolada). generalnie lubie ciemne kolory na scianach, wprowadzaja cieplo i przytulnosc pomieszczenia, polecam sprobowac, a stolik to stary silnik od mojego wozidelka, pomalowalem i calkiem niezle stroi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartsx

Nie bylem u Ciebie, ale mam wrażenie, ze w tym pokoju po prostu przesadziłeś. Ja rozumiem redukowanie odbić, ech, modów. Ale Ty zrobiłeś z tego komorę bezechową! Albo może lubisz zgłuszony, mało żywy, bez blasku dżwięk... Nie gra to u Ciebie za głucho?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau,

 

z tymi zdjęciami na ramach to był moj pomysł;)

tak powaznie to mysle o tym od czasu rozpoczęcia projektowania mieszkania, z tym ze u mnie będą grafiki o tematyce jazzowej. ciesze sie ze to działa, tylko dodałeś mi motywacji do zrealizowania tego planu.

 

i wielkie dzieki za taki temat. kij w mrowisko ale jak najbardziej zasłużony i na miejscu.

 

a jeszcze bardziej przydał by sie FAQ akustyczny o który apelujesz. a z tego co pamiętam jest o czym pisać bo szkół było wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunerami Yamahy najlepiej grają wytłoczki od jajek z Auchan. Te z Biedronki lekko podbijają wysokie.

Zamiast pisać o "kiju w mrowisku" proponuję gumowy młotek aby mocno puknąć się nim w czoło.

 

Po czymś takim można usłyszeć Yamahę i Onkyo, grające nawet bez kabli, na poziomie Audio Note i DCS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co gumowy, wez od razu przynajmniej taki geologiczny, z ostrzem - tylko badz tak miły i skieruj w stronę swojego płaskiego czółka.

 

masz racje, co za obciach ze do przyzwoitego wzmacniacza producent dorzucił "gratis" jedną płytkę z tunerem. wszak to nie wypada, to takie nie audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuS, 14 Kwi 2008, 11:59

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuS, 14 Kwi 2008, 12:34

 

Szkoda mojego czasu na czytanie twoich wypocin, kompleksików i teoryjek. Potestuj lepiej kabelki na jakimś amplitunerku albo ,jeszcze lepiej, na radyjku samochodowym i nie zawracaj mi głowy.

 

Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

bartsx, nie wiem, jak to u ciebie gra, ale to jeden z najciekawiej pod względem estetycznym urządzonych pokojów, jaki redakcja widziała. Masz więcej takich silników? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie kaze ani czytac ani pisac. kompleksy to z Was wychodzą. tamat znaczenia kabli a raczej braku znaczenia za to niepodważalnej roli akustyki pomieszczenia zadziałał na Was jak płachta na byka.

nagle wszyscy szukaja kabelków i doradzaja sobie który lepszy, cała strona jest zawalona ta tematyka, tak dużo macie do powiedzenia, za to jak spytałem o porównanie czterech przyzwoitych kolumn - jamo C803, paradigm studio reference 20 v4, epos M12.2 i B&W 685 to buzia w ciup i zaden sie nie odezwał. no bo po co, powinienem czytac jakim to kablem polaczyc a nie zawracac glowe pierdolami.

 

o kablach założyłem jeden watek. a wam sie rynek kurczy, albo kompleksy doskwieraja.

 

czekam na wysyp tematów o akustyce pomieszczenia, sposobach jej zmiany bez niszczenia wystroju (np tynki dzwiękochłonne? powiedzcie jak przystosowac salon do odsłuchu nie zamieniajac go w garaz. wykazcie sie profesjonalizmem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotka w kolumnach badz choc dostosowanie pasma do pomieszczenia odpowiednim doborem na dane warunki, takie trudne? Co gorliwsi wytlumiaja wlena tuz przy kolumnach badz na nich, a bardziej kopnieci robia nakladki i pomiary, fetyszysci natomiast wszystko zascielaja walkami i jajkami reszta kupuje po recenzjach jak leci tlumaczy sobie ze warto sie przemeczyc bo to o oczko wyzej w ocenie niz tanszy model. Temat ma wielki sens w przypadku budowy pomieszczenia scisle odsluchowego od zera w innych przypadkach zwyczajnie wnerwia ludzi ktorym w domu zona marudzi a w pracy przy kanapce musza czytac pouczenia jajkowcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ma sens zawsze i nie mówie o wytłoczkach jajek.

przez ostatnie kilka miesięcy mogę śledzić jak zmienia się akustyka pomieszczenia od gołego betonu, przez kolejne etapy jego meblowania. i jeśli do czegoś pasuje określenie diametralna zmiana to własnie do tego. jasne ze wielu rozwiązań banalnie prostych a skutecznych nie zastosuje ze względów estetycznych. ale wiele elementów wystroju jednoczesnie spełnia z powodzeniem funkcje akustyczne. żona mi nie marudzi, wnętrze coraz bardziej nam się podoba a jednocześnie coraz lepiej brzmi w nim muzyka - i o to chodzi. wymaga to czasem obejscia problemu naokoło ale to się opłaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.