Skocz do zawartości
IGNORED

Uciążliwe psy? - reaktywacja


Molibden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig to nie psy są uciążliwe, a ich właściciele; co tu dużo dywagować jest taka "zasada" IM BARDZIEJ OSTRY PIES TYM BARDZIEJ TĘPY WŁAŚCICIEL ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że to ludzie są uciążliwi a nie psy nie musisz mnie przekonywać.

 

Pies jest ostry lub łagodny z natury. Tępy właściciel może źle wychować również łagodnego psa i wywołać u niego agresję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja jednak polecam mieć do zwierząt a zwłaszcza piesków dystans. Zresztą traktowanie zwierząt ludzkimi kategoriami to błąd, czasem skutkujący nieciekawymi wydarzeniami - jednak to ludzie są tu winni a nie zwierzę, które ma naturę zwierzęcą i to jest normalne, pozdrawiam rozsądnych właścicieli piesków ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka "zasada" IM BARDZIEJ OSTRY PIES TYM BARDZIEJ TĘPY WŁAŚCICIEL ;)

 

tak to niestety jest i to jest prawda!

 

nie czytałem wątku

 

pies to jest bardzo duży obowiązek, powiem więcej to jest ogromny obowiązek, może być nawet sposobem na życie! - pod warunkiem, że jesteśmy tego w pełni świadomi, mamy wiedzę o rasie i zachowaniu, pies musi być "u nas w stadzie" - piszę to jako przewodnik psa Husky - są rasy wymagające innego traktowania i uwagi...

 

co do uciązliwych psów - jestem za absolutnym uporządkowaniem prawa! - pies lużno puszczony w nie kontrolowanych warunkach=duży mandat! - nie ma psów biegających samopas!

 

nie może być tak jak miałem ostatnio wchodząc pod górę naładowany adrenaliną, niosąc oburącz deskę windsurfingową, wyczerpany po fizycznej walce z wiatrem, bez możliwości i nawet chęci samoobrony - zaatakował mnie mały czarny kundelek na którego w ogóle nie zwracałem uwagi, on mnie wyminął szczekając z pianą na pysku, a jak stawiałem ostatnie kroki na górkę zawrócił i zaatakował, j**any zaczął mnie kąsać po łydkach od tyłu, takie 4 szarpane kłute ranki zrobił po 1cm głębokości, czyli dwa razy poważnie ugryzł, jeszcze po miesiącu są dziury i zaogniony stan.

i to był pies mojego znajomego, który nie raz mi lizał paluszki, tylko właściciel z tych tępych...

 

nie mam pretensji do tego psa, natomiast znajomy już wie że nie może go absolutnie puszczać luzem, na pewno nie w mojej obecności - do odwołania przestał być moim znajomym i powinien bardzo pilnować swojego psa!

 

odnośnie tego filmu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

TOTALNIE złe zachowanie ludzi!!! - napędzające agresję pitbulla!!! - na tym przykładzie widać zupełną nieznajomość psychiki zwierząt, w tym przypadku PSA! - uczestnicy wydarzenia coraz bardziej przekazywali emocje na psa - ON tylko w tym uczestniczył i powielał to czego od niego wymagają!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Na krakowskim osiedlu 2 Pułku Lotniczego właściciel agresywnego psa pobił właściciela psa któremu jego pies rzucił się do gardła :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poniżej film bez reklam :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już tu mówiliśmy, że właścicieli psów należy pousypiać...

Również tych od tych szczekających nie groźnych kurdupli...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • Administratorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Hmmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hmmm, ależ proszę się nie bać, on nie gryzie...on połyka w całości...(komary i muchy?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 16:57, Grzegorz7 napisał:

Przecież już tu mówiliśmy, że właścicieli psów należy pousypiać...

Idźmy dalej i nie ograniczajmy się do właścicieli psów . Dziewczyna mojego syna ma całe ręce podrapane przez kota - szramy już nigdy nie zejdą . Uśpić taką gęś razem z jej kotem .

A przy okazji uśpić właścicieli gęsi bo dziobią . Właścicieli koni tez uśpić bo gryzą i kopią i to czasem śmiertelnie . Hodowców węży , pająków , skorpionów i innego robactwa pełzającego czy skaczącego itd - uśpić i głęboko zakopać .

Krowa śmierdzi - uśpić chłopów na Podlasiu dla przykładu . Reszta sama zabije soje krowy .

W ogóle wszystkich uśpić , ziemię zalać betonem na równo aby było łatwo liście usuwać myjką ciśnieniową - wtedy nasz Golf TDI będzie się pięknie prezentował . Albo lepiej wyciąć drzewa bo tylko śmiecą i ptaki na nich siadają i srają na przechodniów i oczywiście Golfa .

Przechodniów też zabić bo po ch.. j się tacy po ulicach szwędają . Jeszcze Golfa podpier..olą .

A na już jak jedziemy po całości to sąsiada tez zabić. On nie ma zwierząt ale zachowuje się jak ostatnia świnia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Hmmmm...

Wreszcie groźne psy będą chodziły w kagańcach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kaganiec-kaczy-dziob-dla-psa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, arturp napisał:

nasz Golf TDI będzie się pięknie prezentował

 

4 godziny temu, arturp napisał:

Jeszcze Golfa podpier..olą

 

4 godziny temu, arturp napisał:

srają na przechodniów i oczywiście Golfa

Artur Ty weź się zlituj i Ty sprzedaj tego golfa... 😉 w cholerę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Hmmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o!!! pies obronny na złodziei kieszonkowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tak, ktoś przystrzygł długowłosą świnkę morską, to przecież nie pies...

Wiecie co, sam przez wiele lat (póki w domku z ogródkiem mieszkałem) miałem psy. Teraz w mieszkaniu - szkoda byłobymi zwierzaka, nie mam serca chociaż na psie towarzystwo miałbym ochotę. 

Ale jak czytam argumenty psiarzy że psa to trzeba umieć itp itd to dokładnie przypominaja mi się argumenty zwolenników broni w Stanach. 

Jak by nie argumentował, ginie u nich więcej ludzi od postrzałów. Tak samo jeśli nie kontroluje się fizycznie psa, to zawsze kogoś obskoczy, przestraszy czy ugryzie. Choćby był najlepiej ułożony. 

Wczoraj widziałem scenkę, dwoje jełopów wyprowadzało w parku psa. Pies spory, ale widać łagodnego usposobienia, mało mu się ogon nie odkręcił. Ale co z tego skoro te 50kg psa latało bez jakiejkolwiek kontroli właściciela po całym parku i nawiązywało niczym nieskrępowane kontakty z innymi psami, co 30sekund wyzwalając bójki, bo inne psy reagowały na to różnie...

Ludzie dookoła się boją, psy szczekają a jełop dalej psa wolno puszcza. 

Codziennie widzę scenki takie czy podobne. Ile z nich kończy się pogryzieniem? Dlaczego boję sie wypuścić moje dzieci w parku? 

Powiem wam, jestem zwolennikiem ostrego karania właścicieli za puszczanie psów bez uwięzi. A już tym bardziej, że istnieją strefy wygrodzone specjalnie po to żeby puścić psa luzem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, micwoj napisał:

Tak samo jeśli nie kontroluje się fizycznie psa, to zawsze kogoś obskoczy, przestraszy czy ugryzie.

Zapraszam na Pole Mokotowskie.  Jakoś tam psy z ludźmi w całkiem sporym zagęszczeniu koegzystują bez najmniejszych problemów, bez konieczności trzymania na smyczy i w kagańcu.  Oczywiście, właściciel ma mieć cały czas psa na oku, bo wiadomo że zdarzają się scysje pomiędzy czworonogami, ale to tak samo jak z dziećmi i dorosłymi.  W Polsce jest ogromna liczba psów, liczona niestety w milionach, trzymanych niewłaściwie, zamkniętych na posesjach, kompletnie niesocjalizowanych, i to one w zetknięciu z człowiekiem stanowią niebezpieczeństwo, czy to jak ktoś na tę posesję wejdzie czy jak one się z niej wydostaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Zapraszam na Pole Mokotowskie.  Jakoś tam psy z ludźmi w całkiem sporym zagęszczeniu koegzystują bez najmniejszych problemów, bez konieczności trzymania na smyczy i w kagańcu.  Oczywiście, właściciel ma mieć cały czas psa na oku, bo wiadomo że zdarzają się scysje pomiędzy czworonogami, ale to tak samo jak z dziećmi i dorosłymi.  W Polsce jest ogromna liczba psów, liczona niestety w milionach, trzymanych niewłaściwie, zamkniętych na posesjach, kompletnie niesocjalizowanych, i to one w zetknięciu z człowiekiem stanowią niebezpieczeństwo, czy to jak ktoś na tę posesję wejdzie czy jak one się z niej wydostaną.

To bardzo akuratne i wzniosłe, jednak rzeczywistość jest taka, że nawet jak uświadomiony właściciel wypuści luzem swojego właściwie zsocjalizowanego psa, to przypadkowy przechodzień o tym nie wie, i oczekuje 85% szansy że jest to wstrętne nachalne bydlę pchające się z oślinionym pyskiem, a 5% że jest to agresywny podgryzacz. A więc doznaje pewnego dyskomfortu. Dokąd nie dokona się zmiana mentalności, niestety te 10% odpowiedzialnych właścicieli psów musi trzymać je w sposób wykluczający fizycznie kontakt z nieznajomymi. A więc na smyczy.

Pytanie jak przeprowadzić zmianę - ja bym głosował za wysokimi grzywnami w przypadku fizycznego kontaktu psa z osobą, która sobie tego nie życzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, misiomor napisał:

Pytanie jak przeprowadzić zmianę - ja bym głosował za wysokimi grzywnami w przypadku fizycznego kontaktu psa z osobą, która sobie tego nie życzy.

Ja proponuję prezerwatywy rozmiaru mega xxxxl dla spacerowiczów 😉

15 minut temu, misiomor napisał:

jednak rzeczywistość jest taka, że nawet jak uświadomiony właściciel wypuści luzem swojego właściwie zsocjalizowanego psa, to przypadkowy przechodzień o tym nie wie

Rzeczywistość jest taka że się obserwuje i ocenia reakcje.  Jak z przeciwka zbliżają się ludzie z dziećmi albo starsze panie o lasce to się bierze psy na smycz ma czas minięcia.  Tak samo obserwuje się innych psiarzy.  Jak biorą swoje na smycz to należy zrobić to samo ze swoimi.  Działa bez pudła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbig napisał:

Ja proponuję prezerwatywy rozmiaru mega xxxxl

Miał takie Frank Drebin, gdy uprawiał bezpieczny seks z wdową po Elvisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zbig napisał:

Rzeczywistość jest taka że się obserwuje i ocenia reakcje.  Jak z przeciwka zbliżają się ludzie z dziećmi albo starsze panie o lasce to się bierze psy na smycz ma czas minięcia. 

A co jak idzie człowiek dorosły bez laski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiomor napisał:

A co jak idzie człowiek dorosły bez laski?

Zależy od tego czy laska młoda i seksowna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturp napisał:

Zależy od tego czy laska młoda i seksowna .

Jest jeszcze możliwa interpretacja, że stracił stosowne odnóże. Byłem ciekawy, która pojawi się pierwsza i nie pomyliłem się z obstawianiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misiomor napisał:

Pytanie jak przeprowadzić zmianę - ja bym głosował za wysokimi grzywnami w przypadku fizycznego kontaktu psa z osobą, która sobie tego nie życzy.

Poszedłem do Żabki . Psa przywiązałem do słupa energetycznego na smyczy długości 1 metra . Kupiłem papieroski i wychodzę . Przy moim psie stoi nastolatka i się otrzepuje . Z dezaprobatą w spojrzeniu pyta mnie ,, czy to mój pies " . Odpowiadam ,że tak i na tym kończy się rozmowa . Widocznie pies skoczył na nią bo uwielbia ludzi a jej to nie odpowiadało . Pytanie tylko - po cholerę podeszła do przywiązanego psa ? Dobrze , że mój pies nigdy nawet nie warknął na człowieka . Nawet jak pewien złamas go kopnął . Wiadomo - amstaff , pies do opieki nad dziećmi .

Karać tych , którzy są niedorozwinięci bo prowokują niebezpieczne sytuacje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - jeżeli ona podeszła do uwiązanego psa, to znaczy że sobie życzyła jakiejś formy kontaktu.

No chyba że pies był uwiązany tak, że np. nie dało się wejść do tej Żabki bez znalezienia się w jego zasięgu. Widywałem już i takie sytuacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, misiomor napisał:

No chyba że pies był uwiązany tak, że np. nie dało się wejść do tej Żabki bez znalezienia się w jego zasięgu. Widywałem już i takie sytuacje.

Pies był 10 metrów od wejścia . W jego ,, zasięgu" było może 5 % dojścia do Żabki która jest przy parkingu na 8 samochodów . Dwoma czołgami można tam bezpiecznie dotrzeć do drzwi . Niemal l codziennie go tam zostawiam bo nikomu nie przeszkadza . Kilka minut .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sama była sobie winna.

Jednak temat jest drażliwy, bo większość właścicieli psów w Polsce nie ma potrzeby zachowania elementarnych zasad, takich jak poszanowanie komfortu życia innych osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Rzeczywistość jest taka

Rzeczywistość jest taka, że nie mam ochoty oceniać, czy biegnący w moim  kierunku amstaff chce mnie ugryźć czy podać łapę.  Bo właściciel nie obserwował i nie oceniał. Niestety nie wszyscy są świadomymi właścicielami psów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.