Skocz do zawartości
IGNORED

Uciążliwe psy? - reaktywacja


Molibden

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig:

 

"Mr M usiłuje wymachiwać giwerą" - gdzie coś takiego napisałem?

 

"kopie w potylicę podkutymi obcasami" - jeżeli atakujący pies znajduje sie w odległości umożliwiajacej taki manewr to sprawa naprawdę jest poważna.

 

Jeżeli sam nie byłeś w takich sytuacjach z psami jak ja - to się ciesz. Nie każ mi jednak wystawiać tyłka do gryzienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>misiomor

 

Wiele razy miałem do czynienia z agresywnie zachowującym się psem bez kagańca i nie oddzielonym ogrodzeniem, nigdy jednak żaden mnie nie ugryzł ani nie musiałem się aktywnie bronić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig:

 

Mimo wszystko pogryzienia się zdarzają więc nie dziw się że próbuję ich unikać w swoim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ misimor

 

Ty powinieneś pisać scenariusze filmów akcji, albo zostać adwokatem (może jesteś?). Popłakałem się ze śmiechu czytając Twój sensacyjny post.

 

PS. Z psiarzami nie sympatyzuję, gwoli wyjaśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger, 16 Kwi 2008, 13:49:

 

Adwokatem nie jestem, wykształcenie mam techniczne. Choć inna sprawa że na przedmiotach "humanistyczno - społecznych" tzw. "odchamiaczach" z prawem karnym radziłem sobie lepiej niż dobrze.

 

Mój styl pisania ma trochę inne źródło - będąc w liceum ogólnokształcącym musiałem zmierzyć się z problemem pt. "zdanie matury z Języka Polskiego". Ponieważ miałem świadomość że stylu ambitnych dzieł literatury ani nawet krytyków literackich sobie nie przyswoję, czytałem hurtowo czasopisma w rodzaju "Nowego Detektywa". Tym niemniej wydarzenia jakie opisuję są w 100% prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz=>

masz rację ;-) Najlepiej nie wychodzić z domu ;-)

 

misiomor =>

ty jesteś jakiś " biedny człowiek" ciebie wszystko atakuje , masz chyba małe poczucie własnej wartości,

a jak już cię coś zaatakuje to stań do walki jak mężczyzna , a nie głowę w piasek ;-)

 

 

 

Gwoli wyjaśnienia Bullterier nie jest na liście psów niebezpiecznych w naszym kraju - mało kto o tym wie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wladz, gutekbull,

 

proszę nie pisać w ten sposób jak powyżej do kol. misiomora bo bedę musiał zastosować wobec was blokadę w tym wątku (niechętnie ale jednak skutecznie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Misimor

 

Stary, nie pekaj! Psy nie sa wcale takie zle. Moze kup sobie jakigos lagodnego, najlepiej zacznij od malucha i przelamiesz swoj strach:)

 

Jestem z Toba i Molibdenem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie one wypatruja misimora..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden=>

to nie moja wina ,że kolega misiomor je d........ i wszystkie psy z okolicy go napadają ;-)

I nie strasz mnie bo ja juz jeden watek załatwiłem i to znacznie skuteczniej jak twój ban ;-)

A tak w ogóle to blisko jesteś z kolegą misiomorem ??? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 16 Kwi 2008, 20:21

 

>>wladz, gutekbull,

>

>proszę nie pisać w ten sposób jak powyżej do kol. misiomora bo bedę musiał zastosować wobec was

>blokadę w tym wątku (niechętnie ale jednak skutecznie).

 

Czy można to nazwać ujadaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narsiltm:

 

Psy mają wiele wad których jakoś nie potrafię zaakceptować. Po pierwsze - śmierdzą i czasem tarzają się w fekaliach jak jakieś znajdą. Po drugie - ślinią się i liżą człowieka - smród po tym jest trudny do wytrzymania. Po trzecie - sr**ą gdzie popadnie i nie zakopują (w przeciwieństwie do kotów). Poza tym trzeba je regularnie karmić i dbać o to żeby nie uciekły, z wyjazdu samochodem z posesji robi się cała operacja logistyczna.

 

Właściwie to miałbym wymarzone dla wielu warunki do trzymania psa - mieszkam na wsi (co prawda 30km od centrum Wawy) i jakbym chciał to mógłbym ogrodzić nawet 2ha - ale wolę przyglądać sie zającom, bażantom, kuropatwom i sarnom które spokojnie biegają sobie po polu.

 

Poza tym wszystkim - mieszkałem parę lat w Kanadzie i podoba mi się tamtejszy krajobraz przedmieść - prawie zero płotów (płot oznacza psa albo basen w ogrodzie). W Polsce - spacerując mamy wrażenie klatki z płotów i co chwila słyszymy wściekłe ujadanie i wielkie cielsko uderzające w płot. Jakoś nie chce mi się przyczyniać do takiego spadku jakości życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administrator, 16 Kwi 2008, 00:22

 

>To pisałem ja, AR, z konta administracyjnego.

 

"Łubu-dubu, łubu-dubu..." :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor

 

psy,przynajmniej wiekszosc,maj taki rzadki dar wyczuwania zlego czlowieka i zagrozenia.

z twoich wpisow widac,ze ich nienawidzisz,i nie dziw sie ze one na ciebie tak reaguja.

 

mam psa,takiego jak na zdjeciu powyzej,

i reaguje negatywnie tylko na jedna osobe,regularnie na te sama.

reszta osob moze z nim robic niemal wszystko.

 

psy smierdza?hm,to chyba nie wiesz jaki jest najgorszy smrod na swiecie,,,,,,smrod ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckient już założył serwetkę. Ciekawe, czy misiomor będzie mu smakował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek7776:

 

Możesz uważać mnie za złego człowieka. Jednak dopóki nie zrobię czegoś złego / zabronionego prawem - mam prawo chodzić po ulicach a właścicele psów - obowiązek dbania żeby ich psy nic mi nie zrobiły na terenie publicznym. Co oznacza stosowanie się do art. 77 KW.

 

Niestety - ten obowiązek jest przez psiarzy nagminnie lekceważony i dlatego w ogóle podejmuję ten temat.

 

Oczywiście w przypadku ataku psa na moją osobę mam prawo do skutecznej obrony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pies śmierdzi bardziej niż mały. Psu śmierdzi z pyska, również jak biega, spoci się, zmoknie to śmierdzi. Posiadacze chyba za rzadko je kąpią.

 

W przypadku wtargnięcia psa na drogę przed samochód należałoby dla bezpieczeństwa swojego i pasażerów pozbyć się nawyku wymijania i skręcania, który może prowadzić do wypadnięcia pojazdu z jezdni lub zerzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Tak powinno się uczyć kierowców na kursie, naturalnym odruchem powinno być hamowanie jako środek do uniknięcia kolizji.

 

>chris77

jest preparat na psy ktory ma chronić przez znaczeniem przez nie terytorium:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"BROS postrach psa i kota w naturalny sposób zniechęca zwierzęta domowe do przebywania i oznaczania zabezpieczonych nim miejsc. Zapach uwalniający się stopniowo z granulek preparatu jest nieprzyjemny dla zwierząt i jednocześnie niedrażniący dla ludzi. BROS postrach psa i kota można stosować wokół budynków, w miejscach wykorzystywanych rekreacyjnie, na placach zabaw, boiskach itp. "[niżej na stronie inne, podobne preparaty]

 

Przebywanie w mieszkaniu z dyżym psem/psami powinno być dla samych właściceli dosyć dotkliwą karą za ich posiadanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jedyne naprawdę cuchnące psy, z jakimi się zetknąłem, były chore. Moi rodzice mają owczarka podhalańskiego, ogromnego jak cielę, który jest zdrowy, zadbany, ładnie pachnie czystym futrem i nie jest agresywny wobec nikogo. Niedawno osobiście przyprowadził rodzicom do domu małego kota - sądzę, ze to nawyki psów pasterskich, one po prostu muszą mieć coś do pasienia. Kot oczywiście został. Tak więc sądzę, że wybieracie sobie nie te psy, co trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden:

 

Z tym omijaniem psa masz 100% racji - przypadek tego policjanta który zabił w ten sposób dwójkę dzieci jest wystarczająco wymowny. Kilka znanych mi osób miało poważne wypadki (dachowania itp.) przy próbach omijania psów.

 

Dlatego należałoby przede wszystkim namawiać do doskonalenia swoich umiejętności kierowania samochodem - szkoły bezpiecznej jazdy, własne treningi na śniegu przed supermarketami, czasem (upewniwswzy się że droga jest pusta) szybkie przejazdy zakrętów z piskiem opon żeby wiedzieć jak gwałtowny skręt jest jeszcze dopuszczalny przy danej prędkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja, 16 Kwi 2008, 21:54

 

Pies będzie miał ciężki kawałek chleba z tym kotem - kot to chyba najgorsze możliwe zwierzę do pasienia. Życzę powodzenia jednemu i drugiemu.

 

Co do zapachu - człowiek ma kilkadziesiąt genów odpowiedzialnych za odczuwanie zapachu - i które są aktywne a które nie - jest sprawą indywidualnej genetyki. Przykładowo - kiedyś zabrałem się za smażenie boczku i niestety okazało się że jest z knura i na gorco wali niemożebnie. Znajomi obecni przy tym nic nie czuli.

 

Ja kiedyś pogłaskałem idealnie zdrowego i czysto trzymanego PON'a (taki gest grzeczności wobec właściciela) i ręka mi tak śmierdziała (czymś zbliżonym do baranicy której zapachu również nie znoszę) że musiałem się dyskretnie wynieść do łazienki celem umycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor

bez urazy,ale masz problem ze soba.

jestes klebkiem fobii,i natrectw.chyba wszystko wokolo cie drazni?

to nie problem zwierzat,psow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...i ręka mi tak śmierdziała (czymś zbliżonym do baranicy której zapachu również nie znoszę)...

 

pachnie zupełnie jak kurczak! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 16 Kwi 2008, 22:15:

 

"to nie problem zwierzat,psow"

 

Gdyby właściciele stosowali się do obowiązującego prawa nie byłoby żadnego problemu. Może nawet moja szkolna koleżanka miałaby cały policzek i zupełnie inne życie a ja miałbym obojętny stosunek do psów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja i podatek od czworonoga

 

Właścicielom psów nie wolno zapominać, że obowiązuje ich rejestracja czworonoga. Za pieska należy też zapłacić podatek. Wysokość podatku ustalana jest przez gminy — stąd dość duże różnice w poszczególnych rejonach Polski. Ponadto przy zakupie pieska powinniśmy sprawdzić, czy nie reprezentuje on rasy uznanej za agresywną. Na trzymanie czworonoga jednej z 11 psich ras musimy uzyskać specjalne pozwolenie.

 

 

REJESTRACJA PSÓW

 

Miejsce załatwienia sprawy: Urząd miasta/gminy.

Sprawy związane z rejestracją psów prowadzą zazwyczaj wydziały gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska (w zależności od struktury organizacyjnej urzędu).

 

Wymagane dokumenty: W różnych urzędach wymagane są różne dokumenty. W niektórych wystarczy ustne zgłoszenie psa lub pisemny wniosek zawierający dane właściciela oraz rasę i wiek czworonoga. W innych wraz z wnioskiem trzeba przedstawić następujące dokumenty:

aktualne zaświadczenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie (ważne 12 miesięcy od daty szczepienia),

dowód wpłaty podatku od posiadania psa,

dla osób posiadających psa rasy uznanej za agresywną — zezwolenie na utrzymywanie psa.

 

W przypadku ulg podatkowych przysługujących osobom:

powyżej 65 lat: kserokopia dowodu osobistego,

inwalidom I grupy: kserokopia legitymacji inwalidzkiej,

emerytom/rencistom: kserokopia odcinka emerytury z ostatniego miesiąca,

utrzymującym psy w celu pilnowania gospodarstwa rolnego: kserokopia nakazu płatniczego podatku rolnego.

 

Termin załatwienia sprawy: Niezwłocznie.

 

Opłaty: Rejestracja jest bezpłatna.

O podatku od posiadania psa i opłatach dotyczących psów ras uznanych za agresywne piszemy poniżej.

 

Forma załatwienia sprawy: Zwykle pisemne potwierdzenie rejestracji i w niektórych urzędach aluminiowy znaczek identyfikacyjny dla psa.

 

Uwagi: za niezarejestrowanie psa grozi mandat karny do 500 zł,

wyrejestrowanie psa następuje na wniosek właściciela lub po okazaniu zaświadczenia lekarsko-weterynaryjnego o zgonie bądź eutanazji psa.

 

PODATEK OD POSIADANIA PSA

 

Ile wynosi podatek?

Wysokość podatku ustalana jest przez gminy. Aktualne stawki można znaleźć na stronach internetowych samorządów. Zazwyczaj zawarte są one w uchwałach rady miasta w sprawie określenia stawek podatku od posiadania psów. Podatek jest płatny jednorazowo za cały rok.

 

W 2006 roku podatek wynosił przeważnie 30 – 40 zł, nie była to jednak kwota stała. W niektórych gminach podatek był dużo niższy (za pieska płaciło się tylko kilka złotych), w innych — przekraczał nawet 50 zł.

 

Zwolnienie od podatku

Z mocy ustawy podatku od posiadania psów nie pobiera się:

pod warunkiem wzajemności — od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób kalekich (niewidomych, głuchoniemych, niedołężnych),

od osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe — od jednego psa,

z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych — po dwa na każde gospodarstwo.

 

Dodatkowo z mocy uchwały rady miejskiej z podatku mogą być zwolnieni:

właściciele psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji,

osoby, które nabyły psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt (na podstawie umowy adopcyjnej).

 

 

Zwolnienia te obowiązują zwykle od dnia przeprowadzenia zabiegu/nabycia psa ze schroniska do końca roku podatkowego oraz przez następny rok.

 

Na ulgi mogą również liczyć:

emeryci i renciści samodzielnie prowadzący gospodarstwo domowe,

inwalidzi I grupy,

osoby, które nabyły psa w drugim półroczu okresu podatkowego.

 

Wysokość ulg ustalana jest przez lokalne władze.

 

Terminy płatności

Podatek jest płatny bez wezwania, jednorazowo w terminie ustalonym przez gminę (termin znajdziemy w uchwale rady miejskiej w sprawie określenia stawek podatku od posiadanie psów). W przypadku nabycia psa po terminie płatności podatek za ten rok jest płatny nie później niż 14 dni od momentu wejścia w posiadanie psa.

 

W niektórych urzędach przy opłacaniu podatku należy okazać znaczek rejestracyjny psa.

 

O każdej zmianie stanu faktycznego należy powiadomić organ podatkowy w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zmian.

 

Podatek można zapłacić:

w kasie urzędu miasta/gminy,

na rachunek bankowy urzędu miejskiego/gminy (z dopiskiem: Podatek od posiadania psów za rok …)

 

Zmiany od 1 stycznia 2008 roku

 

Sejm uchwalił ostatnio Ustawę z dnia 7 grudnia 2006 r. o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Z dniem 1 stycznia 2008 roku likwiduje ona podatek od psów, wprowadzając opłatę od psów. Maksymalna wysokość opłaty od psa nie może wynieść więcej niż 100 zł.

 

 

REJESTRACJA PSÓW RAS UZNANYCH ZA AGRESYWNE

 

Pojęcie rasy uznawanej za agresywną wprowadza art. 10 ustawy o ochronie zwierząt. Przepis ten nakłada na hodowcę psa takiej rasy wymóg uzyskania zezwolenia na hodowlę od właściwego urzędu gminy. Aktem prawnym określającym rasy psów uznanych za agresywne jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne. Wymienia się tu 11 psich ras:

 

amerykański pitbull terier,

pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin),

buldog amerykański,

dog argentyński,

pies kanaryjski (Perro de Presa Canario),

tosa inu,

rottweiler,

akbash dog,

anatolian karabash,

moskiewski stróżujący,

owczarek kaukaski.

 

 

Więcej o rasach uznanych za agresywne przeczytamy tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miejsce załatwienia sprawy: Urząd miasta/gminy.

 

Forma załatwienia: Zezwolenie na utrzymanie psa rasy uznanej za agresywną.

 

Dokumenty: ustny lub pisemny wniosek o wydanie zezwolenia, książeczka zdrowia psa.

 

 

Termin załatwienia: Niezwłocznie.

 

Opłaty: za wydanie zezwolenia: 82 zł.

 

Od 1 stycznia 2007 r. podanie jest zwolnione z opłaty skarbowej.

 

Sankcje prawne: Zgodnie z art. 37a ustawy o ochronie zwierząt osoba, która prowadzi hodowlę lub utrzymuje psa rasy uznawanej za agresywną bez wymaganego zezwolenia, podlega karze aresztu lub grzywny. W razie ukarania za wykroczenie pies może zostać jej odebrany.

 

REJESTRACJA PSÓW MYŚLIWSKICH

 

Dodatkowej rejestracji podlegają psy myśliwskie. Przepisy w tej materii zawiera ustawa Prawo łowieckie. Art. 10 ustawy wprowadza wymóg uzyskania zezwolenia starosty na posiadanie, hodowlę i utrzymanie chartów rasowych i ich mieszańców pod sankcją grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. Polowanie z chartami lub ich mieszańcami bez zezwolenia może się skończyć karą pozbawienia wolności do lat 5 (art. 53).

 

PODSTAWA PRAWNA:

1) Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002);

2) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z 2003 r. Nr 77, poz. 687);

3) Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 121, poz. 844 z późn. zm.);

4) Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635);

5) Ustawa z dnia 13 października 1995 r. — Prawo łowieckie (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 372).

 

Autor: Magdalena Stec

 

Tekst pochodzi ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camle, 16 Kwi 2008, 22:23,

 

"Bywałeś w dzieciństwie na wsi?"

 

Raczej przejazdem - albo np. robiąc zakupy kiedy bywaliśmy na wakacjach na jachcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.