Jump to content
IGNORED

5.1+telewizor czy 2.0+projektor?

Guest Sukin_Kot

Recommended Posts

Guest Sukin_Kot

(Konto usunięte)

Uważacie ze lepszym rozwiązaniem na kino domowe byłby zakup projektora? czy 5.1? Osdobiście uważam ze projektor bedzie miał o wiele wiecej "kina" w sobie niż dzwięk. Wkońcu kino to duzy obraz.

Jeżeli zamierzasz przeznaczyć część wizyjną do oglądania filmów a nie programów TV (min. ze wzgl. na żywotność lampy i koszty jej wymiany) to inwestuj w projektor - najlepiej w DLP, bo LCD-ki wg. mnie świecą ciutkę gorzej (jak się patrzy z bliska, bo z daleka wszystko się zlewa w "płynny" obraz).

Na część dźwiękową (kolumny) przyjdzie czas :)

Guest zalogowany

(Konto usunięte)

Bardzo wiele osób wykorzystuje posiadany przez siebie zestaw odsłuchowy (stereo) również w czasie oglądania filmów. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wg. mnie jest w takim przypadku stosowanie projektora. Stojący między głośnikami telewizor wpływa degradująco na tworzoną przez zestawy głośnikowe scenę dźwiękową a niejednokrotnie potrafi zmienić cechy brzmieniowe. To wydaje się być oczywiste - im większa gładka powierzchnia odbijająca w kluczowym miejscu sceny stereofonicznej - tym gorzej. Nawet jeśli w przyszłości będziesz rozwijał konfigurację do 5.1 to dobre warunki pracy (pod względem akustycznym) jakie zapewnisz głośnikom "bazowym" zaprocentują.

Na marginesie dodam, że podobny problem ma większość wielbicieli stereo (do których ja się zaliczam) i świadomie bądź nie godzi się na niekorzystny wpływ szafki ze sprzętem między swoimi kolumnami.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.